Dočasný domov

(festivalový název)
  • USA Short Term 12 (více)

Grace je mladá vedoucí diagnostického ústavu, která celý svůj život zasvětila pomoci problémovým dětem. Když se ale dozví, že se má její život od základů změnit, je i ona dohnána svou nepříjemnou minulostí. Složitou situaci ještě zhorší nová obyvatelka ústavu Jayden - nadaná dívka, ke které Grace cítí silné pouto. (dresi)

NinonL

Příběh z domova pro děti s poruchami chování. Nastoupí sem nový vychovatel a s ním prožíváme osudy několika chovanců. Hlavně jedné dívky, která je k ostatním velmi nepřístupná. A dojde i na to, že si vychovatelé sami uvědomují své vlastní problémy. ()

zahubicku

MIluju indie film a Short Term 12 patří do té kategorie, které nemám co vytknout. Sympatičtí herci (překvapivě i dětští herci mě neiritovali) + boží kamera se soundtrackem napomohli tomu aby mé oči nezůstali suché. ()

Baronne

Na úkor Short Term 12 šel Černobílý Svět z mých oblíbených filmů. Myslim si že první věc, kterou by si lidi měli uvědomit, když tenhle film hodnotí průměrně je to, že rozpočet byl malinkej, herci jsou docela dost noví a momentálně se řadí mezi béčkový ( možná Brie nakukuje dopředu ) , režie a hudba je dělaná chlápkama co nemaj skoro žádný zkušenosti. Já to ani v potaz brát nemusel, režijně to nijak těžký asi nebylo, ale hudba do toho sedla jak dělaná, opět se mi potvrdilo, že hudba tvoří film. Ale ani ta hudba nebyl ten hlavní aspekt, proč tomu dávám 95%, scénář je boží, mladí by to určitě měli vidět. Líbí se mi, jak je to pojatý vtipně, neni to ani tak moc těžký díky tomu, a přitom ty problémy co se tam řeší, jsou nesrovnatelný s tím, co řeší 90% mládeže teď i předtím (sračky) . Takže když to shrnu, hudba absolutně excelentní, Brie absolutně excelentní, příběh dokonalej, žádnej přesládlej americkej happyend se taky nekoná, ale přitom to končí parádně. ()

..Lucas..

Jak často se stává, aby se sešlo tolik dobrých mladých herců? Skvělé obsazení často i téměř nezkušených dětí. Jinak i skvělý film, podobná témata mě hodně zajímají a obdivuju všechny ty zaměstnance v podobných domech. Hned jsem si říkal, jak musí být skvělé někomu v podobných situacích pomoci :) ()

italka63

Velmi citlivé zpracování o dětech, které se staly oběťmi domácího násilí, některé se sebepoškozují a někteří pobyt v ústavu prostě z mnoha důvodů nedávají. Ale i jejich vychovatelé mají za sebou svoji smutnou minulost.Doporučuji. ()

runner85

Čakal som čokoľvek ale toto teda rozhodne nie. Veľmi silný film ktorý ukrýva určité posolstvo. Krásny príklad toho, že dakedy je človek natoľko silný, že dokáže pomáhať iným ľudom no zároveň "slabý" že nedokáže pomôcť sebe. Musím povedať, že ma to dojalo ... ()

Dont

Je to již potřetí tento rok, co jsem se (ač neúmyslně) setkal s Brie Larson. V Don Jonovi mě bavil její provokativně „nechápavý“ výraz, v The Spectacular Now jsem ji skoro nepoznal, ale její projev byl také hodný povšimnutí. Po Short Term 12 ji už nelze dále přehlížet. Její dospělý výkon dominoval snímku a společně s dalšími scénami (zejména raperský song a povídka o chobotničce Nině) držely laťku hodně vysoko. Jeden z nejlepších letošních „malých“ filmů, kterému k páté hvězdě scházelo málo. ()

Aljak

Jeden z tých smutno-reálnych filmov, ktoré určite zaujmú a donútia človeka sa zamyslieť nad tým aké strasti so sebou prináša naša spoločnosť a trýzeň dokáže zasiahnuť aj bezmocné deti. To všetko z pohľadu sociálnej pedagogičky Grace (skvelá Brie Larson). Môj obdiv k sociálnym pedagógom sa týmto filmom ešte viac zvýšil. Príbeh filmu je zasadený do jedného zo sociálnych centier mládeže, ktoré skrýva množstvo tajomstiev a trápení mladých ľudí snažiacich sa pochopiť aké je to mať normálny život. Zaujímavý a pútavý film, ktorý má v sebe pekné posolstvo a silu. Škoda niekoľkých slabších fáz počas filmu, ale ako celok veľmi dobré a vyvážené. ()

Lischai

Moderní indie film s ruční kamerou a takovými těmi pastelovými barvami, co vypadají jak vintage filtr z Instagramu. Co od filmu čekáte, to dostanete - na povrchu trochu vtipné, pod tím skrytá slzavá traumata. Milá holka z diagnosťáku se skamarádi se svou vychovatelkou a přes jejich vztah se díváme na šrámy, co utrpěly ve svých životech. Není tu nic, co byste nečekali od indie filmu s touhle tématikou, ale jako celek to funguje dobře. ()

campix

Další nenápadné drama, jehož tvůrci si zaslouží velké uznání za to, že i s velmi malými finančními prostředky dokázali vytvořit takto zábavný a intenzivní snímek. Samozřejmě jedné se o příběh z prostředí diagnostického ústavu a tak je vážné téma postaráno, ale je zpracováno tak strašně citlivým a místy velmi zábavným způsobem, že je radost jen sledovat dění. Opravdu si velmi cením takovýchto filmových počinů. Brie Larson je v hlavní roli vynikající. Velký-malý film. Jen škoda, že jich je takhle málo. ()

zette

Komorni filmy mam rad, Docasny domov tohle splnuje. Herecke vykony, v cele s Brie Larson jsou vyborne a jsou nejnosnejsim pilirem celeho filmu. Proti nametu nic nemam, cele mi to prijde, ze od zacatku nataceni tvurci vsadili na festivalova predstaveni a pres city kalkuluji s uspechem, ktery se asi dostavil. Se scenarem si moc nepohrali, kazdy teenager ma jinou barvu kuze a jiny problem, stejne tak vychovatele... Nebyt zaveru a nezbytne americke vlajky, dam o hvezdicku vice. Film, ktery chce hodne sdelit, krome toho, ze poukaze na fakt, ze problemy ma i dospivajici spolecnost vsak nerekne temer nic. ()

dresi

O nepříjemných věcech příjemně. Skvěle napsané, natočené, plné emocí a přesto nikdy nemanipulující s divákem. Navrch s neuvěřitelnou Brie Larson. Kdyby se udělovala cena za největší sympaťáky, získali by ji zaměstnanci Short Term 12. ()

laik_60

Po slovenskej kauze o dianí v domove Čistý deň, dobre mi padol tento film. Dočasný domov bol domovom pre deti - teenedžerov neprispôsobivých väčšinou postihnutých nejakou minulosťou. Zaujímavá práca vychovávateľov ktorí mali hodne na vrch nad ostatným personálom (vlastne tam ukázali len akéhosi nepodareného riaditeľa obklopeného papiermi). Mladá vychovávateľka Grace bola osobou s až nadprirodzenou empatiou voči chovancom domova. Pričom sama mala postihnuté detstvo (asi preto tak dobre rozumela chovancom) Bola nesmierne sympatická. A vôbec ... film na mňa pôsobil sviežo a zaujímavo. ()

Tosi

Film, u kterého si připadáte, že jste se stal jeho součástí...do tohohle ústavu pro problémové děti jsem otevřel dveře, vstoupil dovnitř a zjistil, že tam není žádný filmový štáb a že všechno co vidím, se skutečně děje. Tak by měl nejspíš vypadat nezávislý indie film s mizivým rozpočtem. A díky bohu za něj...natočený byl tak citlivě a dojemně, že jsem všechny ty problémy dětí vnímal tak, jako by trápily mě samotného. Obrovskou poklonu musím vyseknout mladým poradcům z ústavu Grace a Masonovi, jenž úžasně přirozeně zvládli svoje role, za které bych je nejraději tlačil do nominací na Oscara, ale třeba jim bude stačit jako satisfakce těch 21 festivalových vítězství, které si s filmem můžou vychutnávat:-) .....velmi těžké rozhodování mezi čtyřmi či pěti hvězdičkami. ()