Ranhojič se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíc žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. Snaží se nastoupit do lékařské školy slavného učence Aviceny a musí proto zatajit své křesťanství. Znovu a znovu riskuje mladý Rob Cole téměř vše, jen aby svou touhu po poznání uhasil a stal se skutečným léčitelem. (Bontonfilm)

Wolfinas

Skvěle vystižená historická atmosféra. Úžasná kamera. Knižní předloha je daleko obsáhlejší, scénář k filmu je méně obsáhlý, ale excelentně zvládnutý. Nesrovnávám, obojí je skvělé. Z filmu je patrné, že tvůrci znají Gordonova díla velice dobře. V hlavní roli mě potěšila svěží neokoukaná tvář Toma Payna. Stellan je nejlepší a Kingsleymu sedí ušlechtilé role moudrých. ()

Hisnuklusi

Skvělý film, jen víc takových filmů, které v kinech sami sobě a taky lidem co na ně jdou, nedělají ostudu a dokážou se brát skutečně seriozně, co se týká řemesla. Troufám si tvrdit, že se člověk doví opravdu zajímavé věci a události. Osobně jsem čekal mrazivý film, plný nehezkých záběrů a temného středověku, o tom to ale jak jsem zjistil, není. Co se týká pozadí, bylo to spíš takové lehké, pro širší část společnosti určitě mnohem víc přijatelné, než jsem si zprvu myslel. Ale nebylo to na škodu. Film se hlavně pyšní dokonalou vypravou a hereckými výkony, které rozhodně neurazí. Provází jej spousty dilemat oné doby. A hlavně má tu tendenci diváka opravdu nenudit, v tom filmu se vlastně pořád děje něco nového, takže nějaké usínání, které jsem taky trochu od sebe samého očekával, se nedělo. Naopak, důvod proč musím jednu hvězdu odebrat je prostý, spousty událostí bylo vlastně až nehezky natlačeno na sebe a na hodně věcí, co se tam děly, vlastně nebyl podle mě tak uplně čas a to i přes to, že má film neuvěřielných 150 min. Tudíž, kdyby to bylo ještě o pul hodky delší, možná by to pro film nebylo na škodu. Ale jinak velká spokojenost a troufám si tvrdit, že víc takových filmů by bylo fajn. V současné době udělat něco takového a relativně kvalitně, to je vlastně kumšt. ()

celticek

Neskutečné zklamání. Kniha je výtečná, jedna z mých nejoblíbenějších. Film je spíš pohádka. Kdybych neznal předlohu, budu ještě kritičtější a po knize vůbec nesáhnu:( ()

vozralec

O vývoji lékařství. Vůbec z toho nebylo poznat, že je to z Německa. Dlouhá stopáž rozhodně nevadila. Zaplatili všichni třicetikorunový poplatek? ()

Jack333

Pro mě velice zdařile natočený film z německé produkce, a to i přes některé nedostatky, které tomu rád odpustím. Po dlouhé době něco, od čeho se člověk nemůže odtrhnout... Domnívám se ale, že kniha bude tisícinásobně lepší. Ale zatím jsem neměl tu možnost, přečíst ji. ()

papadoce

Prepálená stopáž, čo spôsobilo rozťahanosť filmu. Nevravím, že je to zlé, ale nezdieľam toto unesenie, ktoré je odzrkadlené v podľa mňa nezaslúženom vysokom celkovom hodnotení. ()

Lilien

Liečiteľ je zaujímavý historický počin, ktorý nám priblíži temný stredovek, obmedzenosť cirkvi a náboženstva ktoré zväzovalo akýkoľvek vedecký pokrok či rozdiel medzi západnou a orientálnou moslimskou kultúrou či vedou. A pre mňa je to jeden z filmov pri ktorom aj cca 155 minút ubehne ako voda. ()

brigante

Mno, podlehl jsem mírnému hypeu a jal se tento snímek pln očekávání shlédnout. A byl jsem docela zklamán, protože přirovnání ke Království nebeskému patří spíše do uvozovek. Asi už jsem příliš navyklý na hollywoodskou produkci a tak mě německý pokus o historický spektákl nemůže plně uspokojit. Dokážu si představit jak by to asi vypadalo, kdyby to skutečně točil Scott s áčkovými herci a nějakým tím milionem navíc. Ale v rozpočtu hlavní chyba není. Trochu mi chybí nějaká uvěřitelnost hrdinů a jejich motivace, v tomhle obstáli jen Skarsgard a Martinez, těm jsem jejich postavy opravdu věřil. Hlavní hrdina mě nepřesvědčil, kde se vzala jeho vášeň pro lékařství ( umřela mi matka a mě je to moc líto , tak se vydám přes půl světa abych zjistil , jestli to tam náhodou neuměj vyléčit - neuměj a přijdu na to sám , to sem moh i v Anglii ) a ani Ben Kingsley v roli vševědoucího učence zrovna neobstojí. Ale abych jenom nehaněl, začátek ve středověké Anglii se mi líbil hodně nebo likvidace moru a operace byly taky fajn. No nic, radši si počkám na hollywoodský remake ;) ()

sWONDER

Nemecká produkcia, 150 minút ? prečo nie? Našťastie som neodolal vidine výpravného, historického eposu, čo si vždy rád pozriem a teda vôbec nelutujem. Pestrý príbeh v ktorom si každý niečo nájde je zaujímavý, aj keď by potreboval trošičku osekať. Medzi hercami vyčnieva ako Ben a Stellan aj Emma Rigby no z podstatne odlišných, skôr pánskych dôvodov. Peniaze tu rolu nehrali a je to vidieť. 80% ()

Oudee33

Příběh dobrý, o velkých lidech, cílevědomosti a překonávání sama sebe skrz všemožné nástrahy... Ovšem průměrný způsob vyprávění za 63% ()

fortkarel

Historie je jedna velká sinusoida a bylo by naivní se domnívat, že "my" - ať už pod tím pojmem vnímáme národ, etnikum, náboženství nebo jakoukoli jinak definovanou skupinu - jsme lepší než "oni". Jednou v budoucnu si o nás prostě budou myslet, že jsme byli tak trochu padlí na hlavu. Ranhojiče jsem si užil se vším všudy a tuto pravdu si tak připomenul. ()

joelly01

Stane se. Film, ktery ma vsechno co si od nej preju. Herci, pribeh, vyprava, atmosfera, kvalitni predloha... A pritom me to vubec nechytlo. Tim nechci rict, ze Der Medicus je spatny film. Naopak, je to dobry film. Vlastne je to vyborny film. Ja ani nedovedu rict co se mi na nem nelibilo. Ale proste me to to nejak extra neuchvatilo. Je to ma vina... ma vina... ma vina.... ()

mimozakon

Musím priznať, že tak nenútené rozprávaný príbeh som už dlho nevidel. A čo viac, táto nenútenosť ma tak pripútala k obrazovke, až som tomu nechcel veriť. Veľmi príjemné rozprávanie o ceste mladého sirotka za cestou za poznaním na poli medicíny. ()

Maniik88

Veľmi pekný a autentický historický film. Všetko od hercov, kostýmov, cez scenár šľapalo ako hodinky. Výborný Kingsley, Stellan aj hlavný hrdina Payne. Arabský svet bol plný vynálezov, veľkých matematikov a vedcov akým bol bezpochýb Avicenna - Ibn Sina, určite ho poznajú všetci absolventi medicíny. Opäť raz vyhrali náboženský fanatici a takí zmrdi im podobní úplne zničili a zadupali celý Islam do stredoveku, z ktorého sa ešte nedostal. Pokrok skončil, tolerancia tiež. Jupí nech žijú náboženstvá. Výučba, vtedajšie znalosti a medicína neboli na tom až tak zle, nebiť všade prítomných náboženských fanatikov všetkých vyznaní. Kopec znalostí zhorelo a prepisovali sa dejiny ako sa to tým zmrdom hodilo. Takto Slovanom prepísali kresťania históriu, araby si zničili poznanie a zabili vedu a zotročili sa národy. Podobný film bol Agora, taktiež veľmi pekne poukázal, čo to bola, a je za háveď. ()

Petike

Z hľadiska historickej vernosti je to kvalitná blbosť. Prečo filmy o stredoveku dávajú točiť ľuďom, čo nemajú ani šajn o stredoveku ? Ani európskom, ani blízkovýchodnom. Moja myseľ híka hrôzou a stoná. Jediná dobrá mesidž filmu je, že arabskí a perzskí učenci pomohli zachovať veľa zo starovekej učenosti, kde-tu to inovovali, atď. Ale oná mesidž už dávno nie je nič svetoborné, veď je to súčasťou minima. Film mi skôr pripomína televíznu rozprávku šmrncnutú onou zdiskreditovanou nôtou "v stredoveku bol každý debil a po rozume mu chodil len strach zo stríg". K anachronizmom sa už radšej ani nevyjadrujem. Zaujímavé komentáre: liborek, canakja, caniferus, robbez, Eleanor05 ()

Belsazar

Tento film mi přijde hloupý a jeho postavy nevykreslené a bez vývoje. Přesto musím uznat, že úplně ztracený čas to nebyl. Proto ta *. Jinak mne to několikrát zklamalo, zejména extrémní naivitou... ()

ANTYCHRYST

Vizuální podívaná.. už jen celá ta doba .. ten život.. Sledovat hocha jak se žene za poznáním umět pomoci druhým a porozuměti lidskému tělu (včetně kacirske možnosti zasvěcení těla nekromancie...:) hmm..parada.. % herecké obsazeni..hudba..lokace ..Vše Super. ()

PhoenixSwan

Střed náboženství a touhy poznání nepoznaného. Člověk se může považovat za největšího a nejúžasnějšího, ale pořád je jen malé nic, kterého dokáže porazit příroda mávnutím malíčku. Víme prdlajs, ale pořád se bude někdo ofrňovat, jak typické pro člověka. S Ranhojičem se přesuneme do dob, kdy lidé umírali na zánět slepého střeva, prsty se "amputovaly" při plném vědomí pilkou a nemoci se rozlišovali na povrchové a vnitřní. Jakmile byla nemoc vnitřní, bůh s tebou. Křesťan Rob Cole po kterém by nejradši skočila každá žena se nechce spokojit s tím co víme, spíš s tím že nic nevíme. Proto se vydává na dlouhou cestu, aby dosáhl svého snu. Najde víc než očekával a dokáže zapřít i své náboženství. Přes dvě hodiny uplynuly jako voda a já v transu sledovala jeho objevy, jako bych byla z 11. století. Každopádně jsem ráda, že mi nemusí trhat zuby kleštěma a vypalovat bradavice rozžhaveným železem. Mezinárodní herecké obsazení, ať už z Velké Británie, Švédska, Francie a jen alláh ví odkud, nezklamalo. Otevřete dveře holiči ranhojiči a přeneste se do 11.století, nebudete litovat. ()

PetiRe

Znovu jsem se utvrdila v tom, ze precist nejdrive knihu a pak se teprv podivat na film, je zasadni chyba. Nejsem pak s filmovym zpracovanim spokojena a je to pro me vetsinou zklamani. Mozna by se mi film libil, mozna bych si ho jinak uzila, mozna by se mi libil Bradyr a take Robe, mozna bych si v zaverecne casti pobrecela. Mozna...Chybel mi tam naboj, chybely mi zasadni casti knizniho pribehu, nelibil se mi Bradyr, ac v knizce jsem s nim docela sympatizovala, postradala jsem vasen mezi Robem a Rebbecou, nenasla jsem velkou pevnost pratelstvi mezi Robeho kamarady...Skoda... ()