Ranhojič se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíc žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. Snaží se nastoupit do lékařské školy slavného učence Aviceny a musí proto zatajit své křesťanství. Znovu a znovu riskuje mladý Rob Cole téměř vše, jen aby svou touhu po poznání uhasil a stal se skutečným léčitelem. (Bontonfilm)

doogiemus

Nejako sa mi nechce veriť, že do jedenásteho storočia ešte nikto nikdy nevidel rozpáraného človeka - a teda ako to vo vnútri vyzerá. A s tou samoobriezkou.....no neviem neviem. Ale inak to bol v pohode film, len škoda, že na základe neho to vyzerá, že náboženstvo a viera musia skôr či neskôr priniesť násilie a utrpenie. Ale je to o človeku - on len zneužíva vieru či náboženstvo pre svoje ciele. To je všetko. Ale celý film mňa osobne až tak veľmi nechytil. Pre sympatickú Emmu hviezda naviac. ()

MathewBB

Krásná historická pohádka o ranhojičovi, který cestuje do Persie, aby se tam naučil léčit doopravdy. Je to klasika pro celou rodinu, která zahřeje a i když je pro široké publikum, což většinou nemusim, dávám pět hvězd. ()

Alvin

Docela povedená a výpravně pojatá pohádka o tom, kterak si jeden obvodní felčar z Anglie zajel udělat velkou atestaci až k samotnému primáři fakultní nemocnice kdesi na Blízkém východě panu Avicennovi>. ()

Mraxis

Po shlédnutí tohohle snímku, se mi chce velebit režiséra a celé herecké obsazení. Takhle úžasně upřímný, velkolepý a chytrý film jsem už dlouho neviděl. Výprava nemá chybu, děj je zajímavý natolik, že jsem se za 2 a půl hodiny nemohl ani přesvědčit jít na záchod, herecky perfektní... Podle mě je tohle jeden z mála filmů, u kterého bych s klidem přivítal ještě větší délku a asi jedinou výtkou ode mě bude, že některá místa, která by bylo zajímavé shlédnout, zůstala slepá. Pokud jste film ještě neviděli, neváhejte a s chutí do toho. Ovšem rozhodně ne, po nebo při vychutnávání jídla. Přeci jen se jedná o lékařství ve středověku. :) 90% ()

Petro

Teda já vám nevím kde se bere tohle nadšení. Ke zníněnému Království nebeskému si tenhle film nemůže ani čichnout, zvláštní však, že se při sledování vybaví zrovna tak jako Parfém. Jako bys v písemce popisoval poznatky z jiné písemky a trochu se svezl. Příběh je dost hodně prostě pohádkovej. Všechno jde bez váhání jak po drátkách. Prostě jsem žasl a ničemu moc nemohl uvěřit, přijmout. A to bude tím stylem vyprávnění. No a když kouknu, že to udělali němci, tak mě je jasné proč jsou všude hezky vymydlení lidé, naprosto čisté a neupracované ruce (všimli jste si toho u jejich filmů?). I ty pasáže z mešity a všechno kolem koránu jak na objednávku. Hold jsem neuvěřil. A vlastně, škoda času. ()

MartinSTFC

Nic extra, hlavně délka ubírá filmu na kvalitě, ale líbilo se mi to. Trochu přitažené za vlasy, ale nenáročnému divákovi, jako jsem já, se to určitě bude líbit také. ()

KraLuban

Zvláštní kombinace historické akurátnosti a pohádkově naivních nepřesností, jež ale pomáhají vyprávět příběh. Příběh krásný, poetický a veskrze velmi hezký. Zajímavý je kontrast barbarské Evropy a (relativně) velmi civilizovaného Orientu, jež čerpá z křesťanské antiky. Nanejvýš aktuální je příběhová linie fanatických mulláhů, jež uznávají jen jedinou pravdu a nejužší výklad práva - doklad, že blbci zůstávají během historie stejní. Shrnuto, krásný příběh zasazený do atraktivního prostředí dálkami vonícího Orientu, pěkné herecké výkony, lehce nedotažený konec a mírně naivní ladění - celkově ale prímový film na jedno i více podívání. 80%. ()

kodwin

Skvělý film, u jehož hodnocení si stále pohrávám s plným počtem. Na evropský počin fantastická výprava, slušný scénář a vynikající Ben Kingsley. 11.století rozhodně není místem, ve kterém bych chtěl žít. Smrt a bída na každém kroku, všemocné náboženství, které rozděluje svět. Lidstvo v zajetí strachu z pokroku, aby se neprovinilo proti Bohu, respektive božím hlásným troubám, na které Bůh jistě neshlížel bez zamračení. Otevření lidského těla posunulo lidstvo vpřed stejně jako vynález počítače, ale nebylo k tomu potřeba inovace, ale odvahy. ()

zeromen

Jeden s nejlepších evropských filmů za poslední roky, skvělá výprava a obsazení, skvělá práce i bez američanů to jde. Křesťanství a islám je jak mor, zhouba lidstva. Svinstvo. ()

jizvoun

Pěkný výpravný film s charismatickými herci a jejich povedenými výkony. Závěr teda není bůhví jak překvapivý, ale já si to celé užíval. Ben Kingley opět zahrál na jedničku. ()

dauby

Příjemný film, hezky natočený. Scénář má ale svoje mouchy a mohlo by to být o půl hodiny kratší. ()

sherpa

Náboženští fanatici napříč celým spektrem byli, jsou a budou zhoubou veškerého poznání, co svět světem stojí. Když si člověk uvědomí, kolik skvělých literárních děl skončilo v plamenech všech válečných požárů, ať ve jménu náboženství, nebo politiky, tak díky bohu, že nejsem věřící! ()

SantaCruz

Jo celkem pohoda, ale 5* Verbal? 😂 takovej jasoň drsoň, že se kvůli tomu tak rozněžní. To mě dostalo nejvíc na celým filmu 😀😀😀. ()

Ruslan

Dobrodružnej film zachycující rozdílný středověk v zaplivenene Anglii a vyspele Persii. Příběh se zajímavým námětem, perfektně vložena romantická linka,výborní herci, krásné prostředí, minimum nudy. Nejlepší Nemeckej film co jsem viděl. 95% ()

Trescha

Teda skopčáci se vycajchnovali tak, že i Verbální podškrabek měl pocákané prostěradlo noční polucí. Člověk by nevěřil že slepák se směle řadil vedle moru. A i takový velmistr jako je Beník Kingsleyů z toho měl hlavu v pejru..... No prostě fanoušci božské Angeli,se od kurvičky Stephanie a kokota z hor posunuli na poněkud vyšší level!!! ()

Pythonator

Na německý film nečekaně dobré. Dokonce velmi dobré na Němce. Od německého filmu jsem nic nečekal, ale dostal jsem příjemně natočené historické okénko do špitálních lapálií. A už jsem zmínil, že je zvláštní, že se na to dá dívat a je to od Němců a není to Vinnetou? Tak je to kupodivu tak. Sice je trochu ujeté, že tam všichni a všude uměli anglicky, ale tak pořád lepší než kdyby nám filmaři tvrdili, že všichni a všude uměli německy. A já budu zlý a s klidným svědomím budu konstatovat, že v 11. století byla celé Evropě nějaká trapná a ubohá angličtina úplně u prdele, takže by se měl nějaký pak íngliš spisovatel z hnUSA probrat a nevypisovat do světa podobné pohádky. ()