Ranhojič se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíc žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. Snaží se nastoupit do lékařské školy slavného učence Aviceny a musí proto zatajit své křesťanství. Znovu a znovu riskuje mladý Rob Cole téměř vše, jen aby svou touhu po poznání uhasil a stal se skutečným léčitelem. (Bontonfilm)

Bragi66

Hloupá vyprávěnka, která se obdivuhodně vyhýbá závažným tématům. Sice malebná podívaná, ale jinak plytký příběh s plochou dráhou letu, která má nanicovatý konec. Že to sakra nedali někomu, kdo by takové téma doopravdy uchopil. ()

surprise

Och ne, tohle ne, taková námaha s výpravou a pak taková předvídatelná tuctovka se všemi klišé jaké znáte z historických filmů. Pro mě velké utrpení, které jsem po 45 minutách odmítl snášet. ()

marcg

Pěkná podívaná, stylem vyprávění mi připomíná dobrodružné filmy 60-80 let. A to byla zlatá doba výpravně-historického dobrodružného filmu. ()

Holly_Molly

Strašně fajn dobrodružný drama, kombinující v sobě atmosféru Mumie a Království nebeského (yep, zajímavý kombo) díky prostředí a krásný hudbě, ale na druhou stranu celkem zdlouhavý a se strašně kolísavym tempem..I tak ale vážně pěknej film :-) ()

Yamatosan

Nebudu příliš originální, když to popíši jako Království nebeské o lékařích. Občas trochu moc naivní, ale jako celek překvapivě dobře fungující film se skvělým Skarsgårdem a Paynem v jeho životní roli. Film, u kterého i verbalovi bylo trapné se předvádět a napsal skoro normální text! ()

FCrane

Dej filmu sa mierne líši od knihy, ale rovnako dokáže vtiahnuť do deju a občas ju aj prekonáva. Film podla môjho gusta po každej stránke. Prekonáva podobné Kráľovstvo nebeské hlavne po vizuálnej stránke aj keď nejde o veľkú Hollywoodsku produkciu. Nemci ma milo prekvapili. Ben Kingsley je ako stvorený pre úlohu Ibn Sina a celkovo herecké obsadenie bolo správne zvolené. Dávam 5 h ()

awerto

Po dlhom case, vyborny film s vybornym obsadenim. Zial i paralela s dnesnym svetom. Radikalny islam od veky vekov bol a bude krvavym nabozenstvom. Ale nastastie o tom tento film nie je. Je o hladani medicinskej pravdy a predsudkoch a hlavne o tom, ze nikto z nas nic nedokaze ak sam nechce. A ze to chce davku odvahy, je jasne. ()

Fraktální

Film který není ani největší, ani nejdražší, ani nejhvězdnější, nemá Oscara ani Zlatou palmu.. o jeho režiserovi jsme v životě neslyšel... a přesto mi to přišla větší zábava než 99% filmu které jsem v posledním roce viděl... ...je to takový nepadný film s velice silným příběhem, který nenudil ani jednu jedinou minutu !                                                                ...Středověk mi přišel skutečně středověký                                                                                                                                 ...Historický film kde není hlavním motivem získání trůnu, vyhrát bitvu ani získat svatý grál, ale touha pomáhat lidem... ()

Evziiik

Vždycky je co vytknout a v tomto filmu takových okamžiků bylo hned několik, ale určitě to nebylo na škodu. Zajímavý příběh, kvalitní myšlenka, dobré provedení a sympatičtí herci. Většinou mi vadily jen kosmetické chyby, nedostatky, ne všechno bylo do detailu promyšlené nebo zcela věrohodně provedené, ale to už bych to opravdu hodně pitvala. S celkem jsem moc spokojená. Ačkoliv je to neskutečně dlouhý film, nenudil a ukázal spoustu zajímavého. Můžu jedině doporučit. ()

Danny71

Nádherný film i když trochu jiný než kniha, doporučuji jít nejprve na film a potom číst knihu. Byl jsem filmem nadšena a vřele doporučuji. ()

Major776

Čistokrevná, čtyřhvězdičková a výpravná filmová zábava s mnoha jasnými překvapeními a lehkým cituoidním vydíráním, jenž právě hvězdu ukrádá. ()

FeraS

Zajímavý příběh a námětově i zpracováním rozhodně to lepší, co nabízí kina na jaře nabízí. Nicméně se nemůžu zbavit dojmu, jakoby se film snažil vyslovit příliš mnoho věcí. Trpí tím myšlenky, které ději mohli více přidat na intenzitě. ()

Pollini

Určitě 4 hvězdičky za krásnou výpravu, zajímavý příběh, i když klasický průběh, na který jsme zvyklí včetně happyendu. Není to žádný artový a hluboký snímek, ovšem to vůbec nevadí. Žádné trapné dialogy, až na jednu vyjímku, ale celkový dojem je více než velmi dobrý, doporučuji. ()

aneken

Film jsem si docela užil, nicméně s čím jsem měl zásadní problém, bylo přílišné ohýbání historie, na které si mohli tvůrci dát pozor (i když některé vycházejí již z Gordonovy knihy). Jedná se například o to, že Avicena zemřel úplně někde jinde, než v Isfahánu, což bych ještě v rámci "plotu" zkousnul. Nicméně to, že je na konci záběr na Londýn, ve kterém už stojí Tower, který postavili tak o 30 let později, je prostě blbá chyba. Možná jsem hnidopich, ale osobně mi takový boty v historickém bijáku vadí a kazí mi dojem z celého filmu... Nadto je to plné předvídatelných záchran na poslední chvíli, taková pohádka pro dospělé. ()

Pimburger

Jedna hvězdička za to, že je to německý film, druhá hvězdička za to, že je to německý film s netradiční tématikou, třetí hvězdička za výpravu, která vůbec nevypadá lacině, čtvrtou za to, že autoři připomněli jedinou dobu, kdy arabský svět díky řeckým myslitelům a větší toleranci vítězil nad Evropou (dnes je tomu naopak) a pátá hvězdička za odvahu režiséra opřít se do fanatických muslimských duchovních, kteří dodnes používají rétoriku a myšlení 11. století. Zajímalo by mě, kolik fanatiků mu za tenhle film slíbilo smrt. I za to odpouštím všechny chyby, kterých bylo též nemálo, ale čert je vem. ()

vanikka22

Velmi povedený starobylý příběh o anglickém chlapci Robu Coleovi, který v mládí ztratí matku a otravně se vetře k potulnému ranhojiči, kterému pomáhá jako učedník do doby než je jeho učitel slepý a následně vyléčený židovskými kolegy. Ti ho nasměrují do nynějšího Iráku, kde žil Ibn Sina, který je považován za zakladatele moderního lékařství. V průběhu dlouhé cesty narazí Rob na spanilou dívku, do které se nejde nezamilovat a po zbytek filmu je síla lásky cítit a to zejména ve chvíli, kdy Isfahán zachvátí černý mor a film se rozjede na vyšší obrátky. Nechybí intriky, zrada i první pitva a následná operace šáha. Film má velmi silný příběh a pokud opomenu závěrečnou scénu, kdy si uprostřed bitvy několik minut rozmlouvají Rob Cole a jeho umírající učitel Ibn Sina, tak tento film musím zařadit mezi top poslední doby. ()