Zrození ďábla

Devil's Due

Devil's Due

Horor / Mysteriózní

USA, 2014, 89 min

Film tu má dost nízké hodnocení, rozhodně není vůbec špatný. Sice toho nepřináší moc nového, kamerami po domě připomíná PAčko, ale rozhodně je děj zajimavý a konec mě dokázal přikovat k obrazovce, takže je to takový lepší průměr. Nevěděl jsem, že symbol eura má něco společného s ďáblem... :D(7.5.2014)

• bestlama

Tak zase další trapná parodie na horor. Mně už došla veškerá trpělivost s těmito FF ďábelskými sračkami. Jednu vedle druhé bych postavil do plynové komory a pustil s úsměvem na tváři plyn. To je samé bubu sem a to se kurva lekni tam. A přitom ve výsledku sledujeme víc rozklepanou kameru než rozjetý mixér bez špetky inovace nebo pokusu o originalitu. Furt natáčím a mám kameru zapnutou, abych mohl vydat nějaký obdobnou hovadinu, ale nic se neděje. Tak je chyba ve mně nebo prostě nejsem přitažlivý pro duchy, démony, romské potyčky atd.? Je-dno-znač-ně dal-ší stu-pid-ní ho-ror! Po vzoru Paranormálních Pasivit 80 minut nic a pak bubububububububu, ty stará rašple!(15.4.2014)

• ScreamJay

Porod jako demoliční derby aneb zavolejte porodníka a statika (!!!) Ďábel by byl býval frajer, kdyby se kolem něj nemotalo tolik pošuků, co si rádi malujou symboly po zdech, čichaj popel a zapomínaj, že i pán temnot kdysi míval své kouzlo, tedy když se ještě držel plíživé mystiky. Allison Miller si démon vyčíhal v Klokánku, jako Katie Featherston, která má ale větší prsa a ve své podstatě je mnohem víc nesnesitelná. Hlavní problém Devil's Due vidím v tom, že se urputně snaží gradovat, ale nedokáže překvapit. Pokud se kdysi dávno kolem Rosemary pozvolna stahovala smyčka, v případě ďáblova zplození zkouší ambiciózní prostřední půlhodinu uškrtit přetaktovanou závěrečnou desetiminutovkou. Nikdo ani nezkouší rozklíčovat události kolem hlavní hrdinky a namísto toho raději stupidně vysvětlují, proč jsou jako náhodou všude kamery. Jasně, už se myslím přejedly, všechny ty FP pseudorealistické záznamy a pakliže byl v The Devil Inside ďábel ve výrazový křeči, tady zůstal jen u pár lehkých kontrakcí. Jinými slovy, tohle je přesně ten horor, u kterého je velmi snadné čekat mnohem víc a děsně těžké přijmout jen o málo víc než nic. Zívání bez atmosféry s popraskanou omítkou, u mě za [final rate: 35%](7.7.2014)

Tenhle film se vyznačuje konstantním zrychlováním děje... Začátek se K--U-Z-O-U-F-Á-N-Í vleče, zato na konci je tempo přímo pekelné. Vše je ovšem sraženo debilizátorem, který dostal do ruky scénář (vysvětlování, proč člověk dělá, co dělá, plus čehokoli, co by mohl běžný divák s IQ pod 70 nepochopit). Což samozřejmě znehodnotilo teoretickou autentičnost found footage. Obodování si ještě rozmyslím, nicméně zdejší procenta jsou myslím hodně podhodnocena...(31.7.2014)

• bari68

Tvorcovia asi ešte nepochopili, že už nejaký ten piatok prestáva byť podžáner found footage neaktuálny a otravný. Zasa nič nového pod slnkom, všetko sa jede podľa starých koľají a dejových liniek. Naviac je to nudné a nezaujímavé. 2* s privretými očami.(8.7.2014)

• - Během natáčení scén v kostele se několikrát přerušilo natáčení - kvůli tornádu, požáru a výpadku proudu. (Hal_Moore)

• - Tvůrci k filmu přistupovali raději jako k mixu děsivého thrilleru a znepokojivé romance než k hororu. (Hal_Moore)

• - Uvedenie filmu do kín sprevádzala marketingová kampaň, kedy sa po uliciach New Yorku pohyboval detský kočík ovládaný na diaľku, v ktorom bolo ukryté mechanické dieťa s hrôzostrašným výzorom, akoby ho posadol diabol. Z detského kočíka sa ozýval plač a hneď ako okoloidúci nazreli do kočíka, dieťa sa rýchlo posadilo a spustilo rev, niekedy dokonca striekalo tekutinu - zvratky. Video na portáli YouTube, kde dieťa straší okoloidúcich, malo len za 2 dni 20 miliónov zhliadnutí. (xpantherx)