Zrození ďábla

Devil's Due

Horor / Mysteriózní

USA, 2014, 89 min

• peter12

Zas jeden z ďalších pokusov o Found Footage,ktorý nielen ničím neprekvapí ale ani neukáže nič nového.Nemusím tu ani rozpisovať na aký film sa tento podobá,to každý pochopí.Asi dve scény mali aj atmosféru ale to asi bolo tak všetko,čo tento film dokázal.Niektorých momentoch to bolo efektné a aj lakačky boli pár krát na tom správnom mieste.Kamera po vaččinu filmu bola roztrasená a niekedy som ani nevidel čo sa tam deje.A to finále nesie v sebe chaotickosť a organizovaný bordel.(21.4.2014)

• bestlama

Tak zase další trapná parodie na horor. Mně už došla veškerá trpělivost s těmito FF ďábelskými sračkami. Jednu vedle druhé bych postavil do plynové komory a pustil s úsměvem na tváři plyn. To je samé bubu sem a to se kurva lekni tam. A přitom ve výsledku sledujeme víc rozklepanou kameru než rozjetý mixér bez špetky inovace nebo pokusu o originalitu. Furt natáčím a mám kameru zapnutou, abych mohl vydat nějaký obdobnou hovadinu, ale nic se neděje. Tak je chyba ve mně nebo prostě nejsem přitažlivý pro duchy, démony, romské potyčky atd.? Je-dno-znač-ně dal-ší stu-pid-ní ho-ror! Po vzoru Paranormálních Pasivit 80 minut nic a pak bubububububububu, ty stará rašple!(15.4.2014)

• Nivenx

Filmů formou FF je hodně a Devil's Due se snaží alespoň zapadnout. Při porovnání jsou lepší tituly a samozřejmě i horší. Film není úplně zahozený do odpadu, protože je tam několik scén, které nejsou marné. Hlavní dvojice hrců se dobře přizpůsobili a hráli to velice důvěrihodně. Bohužel vše padá do kolejí mírného podprůměru mezi horory a velice rychle připadne k zapomění. 35%(21.4.2014)

• *CARNIFEX*

Mladý manželský pár odchádza na svadobnú cestu do Dominikánskej republiky. Všetko prebieha podľa plánu až do momentu "náhodnej" návštevy veštice a miestneho nočného klubu. Všetky negatíva prelčí návrat domov a nečakane radostné zistenie o príchode nového potomka. Obyčajné dieťa sa však na svet nechystá! Jedna hviezda za pár zaujímavých scén a snahu vyžmýkať z tohto subžánru ešte posledné kvapky "rozkoše". Inak je tento "F.F." horor vyslovene katastrofálnou nudou, ktorá absolútne nemá čo ponúknuť. Totálna strata času - 25%.(29.4.2014)

• bourec

Po slabýpůlhoďce,kdy máte pocit,že jste to už viděli stokrát,jsem to začal přeskakovat,a sjetý sem to měl za 40minutek.20%.(15.7.2014)

• - Natáčení začalo v březnu 2013 pěti dny v Dominikánské republice a poté v New Orleans. (koval45)

• - Uvedenie filmu do kín sprevádzala marketingová kampaň, kedy sa po uliciach New Yorku pohyboval detský kočík ovládaný na diaľku, v ktorom bolo ukryté mechanické dieťa s hrôzostrašným výzorom, akoby ho posadol diabol. Z detského kočíka sa ozýval plač a hneď ako okoloidúci nazreli do kočíka, dieťa sa rýchlo posadilo a spustilo rev, niekedy dokonca striekalo tekutinu - zvratky. Video na portáli YouTube, kde dieťa straší okoloidúcich, malo len za 2 dni 20 miliónov zhliadnutí. (xpantherx)

• - Tvůrci k filmu přistupovali raději jako k mixu děsivého thrilleru a znepokojivé romance než k hororu. (Hal_Moore)