Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

Skejpr

Skvěle vyvážený superhrdinský animák, kterému se daří hrát na emoce, být epický a akční a ještě polechtat Marvelovské universum. Šlape jako hodinky.. ()

Morien

Viděla jsem s dabingem a výjimečně bych řekla, že to dokonce pozvedlo můj divácký zážitek. Rimmer je Rimmer. Taky jsem měla docela spánkový deficit, takže moje zábrany byly povolené a smála jsem se nahlas nebo brečela o něco víc než obvykle. ()

Gilmour93

Pubertální vědátor a nafukovací robotická lékárnička nikterak originálně surfují na vlně superhrdinství. Jediná přidaná hodnota je propojení architektonických kultur ve fiktivním městě, jinak se jedná o další animák, co se utápí v hi-tech námětech či sci-fi zápletkách a přitom zapomíná na sílu obyčejnosti. Všiml jsem si v poslední době paradoxu, že čím víckrát padne ve filmu slovo „hustý“, tím řidší výjev je mi nabídnut.. ()

somnar

Definice slova předvídatelnost. Humor i akční skopičinky dávkované přesně podle tabulek strýčka Walta, ze střetu západu a východu nebo geekovské/nerdovské kultury nevytěžené nic. Neexistuje důvod, proč dětem raději nepustit Strážce Galaxie, popřípadě reklamu na pneumatiky Michelin. 40% ()

TheDarKnig

2. komentář (damn you, Davies!) Disney se zase jednou rozhodl dát něco i divákům, kteří netouží po čtyřicáté páté kopii Na Vlásku... Počkat, cože? Říkáte, že to byla teprve první? No, tak to tedy je pak ještě horší film, než jsem si myslel. Ty tržby asi dokazují, že Disney použil své staré dobré podprahové hypnožáby a na krátkou dobu udělal z poloviny té méně zkušené divácké obce slintající zombie. Disney tedy sáhl do Marvel vod, vytáhl neokoukaný, východem trochu víc ovlivněný komiks, řádně zamíchal a podal Marvel divákům jako perfektně odvedený origin příběh s kupou správně vtipných momentů, dramatem a emocemi, které překonávají i Pixar klasiky a dostatečně temným a zajímavým záporákem. Do mixu přidat ještě roztomilého/badass robota, správně složenou partu nerdů (včetně jedné meta postavy) a výborně nasnímanou akci či i obrazově hudební koláže a máme tu nejlepší animovaný příběh za posledních pět let, kterému opravdu konkuruje jen Jak vycvičit draka. V tom městě kombinujícím Tokyo a San Francisco bych chtěl žít! Henry Jackman to zase ohudebnil na jedničku. Mám ho už fakt rád. PS: A na konci přijde i kouzelník. ()

Ainy

"umím létat, tak jsem dobrý zdravotník!" Skutečně vtipný, milý a hlavně akční animák se spoustou srandy i špetkou smutku. Celé kino se průběžně prosmálo celým filmem, takže mé hodnocení čistou pětihvězdou je jednoznačné. Příběh je o superchytrých studentech pakárny a jednom třináctiletém géniovi jemuž v hlavě neustále šrotují nápady na vynálezy. No a co čert nechtěl, jsou všichni vrženi do obrovského dobrodružství na záchranu města a dopadení zločince. Vizuálně nemám absolutně co vytknout. Jednotlivé scény při průletech nad městem, nad řekou byly fantastické a ve tři dé to muselo být bezpochyby ještě lepší. Trochu mě zarazila ta hvězdná brána, ale svět za ní byl vymyšlen fakt moc hezky. Takže můžu vřele doporučit. ()

3DD!3

Ve světě kde Japonsko vyhrálo druhou světovou válku (vážně mi to připomnělo Dickova Muže z vysokého zámku) se daří robotice, svět prosperuje a vůbec je všechno tak nějak fajn. Disneyovci děckám připravili parádní podívanou, ve stylu Úžasňákových střihlých Starkovou technologií a získali si i mě. Komiksovost je z toho cítit dost, ale tvůrci pracují spíše v mantinelech inteligentní dětské podívané. Baymax je samozřejmě boží a i když jsou ostatní postavy v podstatě zbytečné přívěsky, v průběhu si toho nestihne nikdo všimnout. Emocionální ždímák, který baví. Balalala. ()

NinadeL

54. celovečerní Disney aneb myšáci a jejich verze komiksu od Marvelu. Velká šestka se odehrává v San Fransokyu, futuristické kombinaci San Francisca a Tokya. A ačkoli bych nikdy neřekla, že se Disney dokáže popasovat s takovou látkou, jakou nabízela komiksová série Sunfire & Big Hero 6, stalo se téměř nemožné. Tradiční hodnoty a klasický příběh o dospívání v novém podání skvěle zapadají do současné éry "Disney Revival". Každá minuta je propracovaná do nejmenšího detailu, hlavní partičce je nutné fandit téměř okamžitě. Ale ten úplně nejlepší prvek na celém filmu je samozřejmě robot Baymax, kterého by chtělo mít ve svém pokojíčku každé dítě. Pro největší fanoušky je tu naštěstí také seriál, který přirozeně pokračuje tam, kde film končí. ()

Spiker01

Skvělé, neotřelé, originální. Disney Animation se povedlo odpíchnout od všech Donaldů a Mickey mousů a po Raubířovi Ralphovi nám servíruje další povedené dobrodružství a co více, podle, leč méně známého ale stejně, Marvel komiksu! Překvapilo mě, že hlasy nepropůjčili žádní slavní herci, ale je to vcelku jedno, v animaci je to špička a bude vás to zkrátka bavit. Což se rozhodně o většině novodobých animáčů říci nedá. PS : počkejte si na potitulkovku ;) ... 85% ()

Nevka

Vizuálně dokonalý animovaný film, který stojí na geniálním chlapci a také robotu Baymaxovi. Potenciál robota "zdravotníka" využitý dobře a vtipně. Nejvíc pobavila scéna "de la opilý" vybitý robot, která mě potěšila (potom bych ještě vyzdvihl krátkou pasáž robotích zápasů). Nanoboti, či jak se ty potvůrky jmenovali fungovali a ve výsledku se bylo na co dívat ("záporák" byl aspoň něčím zajímavý). Na druhou stranu měl člověk pocit, jakoby podobný příběh už někde viděl/slyšel a některé momenty byly jako vystřižené z jiných filmů. To však nebylo nijak výrazné. Neupotalo mě to tak, jak bych očekával, ale jinak celkový dojem za 4 hvězdičky. ()

*CARNIFEX*

Spočiatku vďaka pár absurdným situáciám dostatočne vtipné, avšak zhruba od polovice sa z môjho pohľadu začal príbeh odobrať smerom, ktorý mne ani z ďaleka nevyhovoval. Nie som totiž fanúšik Avengerov, či podobných "výtvorov". Každopádne pekná rozprávka, ktorá poteší nie len malých, no zrejme aj dospelých. ()

Spooner

Jo, robot byl strašně super a roztomilý až na půdu. Ale to je asi tak všechno, co tento animák dokáže vyšoupnout do mírného nadprůměru. Z téhle látky a poctě superhrdinským filmům se totiž vytěžit daleko více, než je slušná akce a pár hlášek. Postavy navíc nejsou dvakrát zajímavé, humoru není tolik, kolik bych očekával a ty emoce také příliš nefungují. Jako fajn animovaná jednohubka ok. Toho Oscara a všeobecnou spokojenost ale tentokrát příliš nechápu. ()

Davies182

Nebudu si lhát do kapsy. Faktem prostě je, že je Big Hero 6 zdaleka nejhravějším animákem - který po svém oslavuje kulturu superhrdinských comicsů - od nepřekonatelných Úžasňákových. To snímku rozhodně nikdo neodpáře. Jestli je to však špatně, nebo dobře, to už je potom ryze subjektivní boj každého jednoho diváka. Za mě jako nesmrtelného geeka a hračičku veliký palec nahoru, i kdyby jen za absenci jakékoliv hlušiny anebo klidně díky těm ultimátním narážkám na všechny myslitelné blockbustery uplynulého desetiletí. Třeba takový Kick-Ass to v lecčem připomíná mnohem častěji, než byste si možná byli ochotni připustit... Velká šestka dospěláky nadchne, děti nenásilně poučí, a všichni se u ní pobaví. P.S. Rebelští Fall Out Boy by se do podobnejch filmů měli nechávat zlanařovat mnohem častějš. Let's rock! ()

Xmilden

Mnohem slabší odvar toho co nám dodává Marvel zhruba 2x ročně, takže je mě opět záhadou, stejně jako už několikrát v poslední době, zdejší vysoké hodnocení. Úžasňákovi skvěle bavili, byli dospělí, tohle často nebaví a je to natočené pro malé děcka. Baymax taky není zase takový frajer jak v traileru sliboval. Velká šestka je prostě pokus o superhrdinský animák se vším co k tomu patří, bohužel nepřidává vůbec nic navíc. Společně s druhým Drakem další letošní zklamání. Možná jsem už opravdu trošku starej. 60% ()

Arbiter

Tvůrci už zpočátku neudrželi touhu po spektáklu na uzdě a vývoj děje založili na lapsu, kdy Hiro u přijímaček stvoří věc dalece přesahující cokoliv vymyšleného kýmkoliv po zbytek filmu. Klišé se od akčního výjezdu na ostrov vrší a závěr se v něm topí (You must let go a takový ty věci). Dal bych tři, ale to prostě nejde. V určitých momentech je totiž snímek překvapivě nesmlouvavý a krutý a vtipný a vlastně celkově BalalalaLAlala. ()

-bad-mad-wolf-

Animák pro nerdy a jejich mláďata. Nafukovací medi-robot Baymax je největší tahák celé Velké šestky a pokaždé, když je na plátně, zábava strmě stoupá. Zbytek filmu je směsí hyperaktivních gagů a křečovitého dolování emocí, které občas doplácí na zbrklost (ztráta bratra), jindy na hrozivou předvídatelnost (osud padouchovy dcery, prokouknutelný okamžitě poté, co je zápletka s ní představena) a ve finále na poněkud trapný mix obého (Baymax a portál). Spíše než hlavní dějová linka zaujme překotné technologické žvatlání, které si užijou děcka i dospělí. Akční scény balancují na hraně, z níž občas spadnou na jednu stranu a od boku střelí několik podařených hlášek, načež přelezou na stranu druhou a předvádějí zaměnitelný uřvaný cirkus - tady se hodně podepsal fakt, že s vyjímkou Hira, Baymaxe a snad ještě Go Go je zbytek týmu spíše otravný, než zábavný (či nedej bože čímkoliv zajímavý) a máte chuť je ukřižovat pokaždé, když se začnou přeřvávat. Příběh samotný funguje navzdory výše uvedeným výtkám a až násilně protlačovanému poselství relativně dobře - Hirovi není těžké fandit, jeho pohnutky i motivace jsou jasné a zkratkovitost děje se zběsilou akční akrobacií mu zásadněji neubližují. Hiro s Baymaxem ostatně tvoří perfektní filmové kombo; spolu umí vyrábět dostatek kvalitních vtipů, emocí, akce i vzájemné chemie a troufám si říct, že jeden bez druhého by byli to samé, co Murtaugh bez Riggse - až tak na mě zapůsobili. Jsem upřímně zvědavý, co přinese pokračování, protože ty dva rozhodně rád uvidím. Jen budu doufat, že se dočkají zajímavějšího dobrodružství. ()

juta

Klasická japonská pohádka, která není vytvořená jako anime, ale snaží se působit jako klasický americký animák s hrdiny a to se mu daří. Vtipná, trochu i smutná podívaná nabízí nespočet držkopádů, chytré situace doplněné vždycky nějakým fórkem. ()

Fiftis

V Big Hero 6 nieje jediná chybička. Je natlakovaná zábavnými i smutnými emóciami. Má skvelé akčné scény, ktoré sa v druhej polke zmenia do obdivuhodného tempa. Úžasný prelet nad mestami, v závere odkazy na množstvo iných filmov, no stále vlastná tvár. Koniec je vybičovaný do posledného momentu, aby ste zažili dramatický bod i pocit satisfakcie. Toto je animák, ktorý deti prijmú, teenegeri budú milovať a dospelí si v ňom nájdu to svoje. A je to unikátna kombinácia amerického a japonského štýlu. Či v obsahu, kde jednotlivé scény i body scenára bez problémov zapadnú do amerického animáku, no obstáli by aj v japonskom anime. Alebo sledujte tú architektúru, ktorá mieša prvky americkej metropoly a uličiek, vlakov, chrámov či neónov Tokia. Pocit z animácie je skvelý, sú tu zábery, ktoré patria k Disneymu, ale strihom či kamerou nájdete kopu scén ako vystrihnutých z japonskej videohry. A aby som sa neodbavoval primálo, derie sa nám tu na povrch silná inšpirácia Marvelom. Jednotlivé postavy sú po prvý raz prebrané z marveláckeho komiksu a umní scenáristi ich vložili do netradičnej disneyovky. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord