Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

TommyDiamond

Snímek Pojedeme k moři je energická rodinná komedie ve které se, ale moře nedočkáme. Pan rejži.ser Jirka Hradlo zvolil na české poměry velmi netradiční způsob režie, ale příběhově nemá jeho zcela prostý příběh čím ohromit. Podle mě asi nejvíc zaujala práce s kamerou, která příběhu dodala mnohem víc na autentičnosti a zajímavosti. Závěr byl celkem šokující, ale rozuzlení celého snímku jsem si představoval malinko jinak. Jirkova prvotina nenudila a celkem zaujala, uděluji tak tři hvězdy. ()

JimDeNiro

Pro mě příjemné překvapení, na filmový debut slušné. Jirka Mádl mi nevadí, mám ho rád, a myslím, že natočil pohodový film pro celou rodinu... 75% ()

Bezda22

Zajímavý a originální. Občas mě vývoj příběhu překvapil a i zaskočil. Ale hodně mě to překvapilo. Mádl odvedl dobrou práci a to nekecám. 70% ()

carott

Mádl opravdu mile překvapil, film si na nic nehraje a herecké výkony "malých hošanů" působí velmi věrohodně. Pokus o skloubení dramatu a komedie působí nenuceně. Po dlouhé době kvalitní český film, narozdíl od pseudointelektuálních dramat typu Poupata. ()

syphoon

Že by Mádl byl ještě lepší režisér než herec? Proč by ne? Stačí pár triků s kamerou, který jistě poslouží v tomto filmu jako dobrý tutorial začínajícím kamaramanům, prostý příběh dětského kamarádství na věky věků a máme tu skvělý film. Řekl bych, že na české poměru až dost dobrý!! 75% ()

sluzevsky

Přiznávám, že účinnost dojmu z filmu, který, což jsem nečekal, útočí na emoce takovýmto způsobem, u mne neměla silný dopad. Zpracování globálně působí amatérsky, což je ale šikovně skryto za práci mladého režiséra, který příběh natáčí naoko sám. Po prvním zhlédnutí jsem si vědom mezer a nedostatků, které jsou ovšem na druhou stranu kompenzovány dětskou nesmělostí, šikovnými nápady a nepočítaje několika slabších okamžiků i vystihující autentičností. Mou původní skeptičnost předčila nečekaně příjemná a poměrně osvěžující podívaná. Jen tak dál, Jiří. ()

MFloyd

Taková dětská blbůstka, ale jak dokáže dojmout. Jestli si něco přeju, tak aby Jirka Mádl točil dál. Doufám, že ho nedonutí názory některých kritiků přestat. Chápu, že se to někomu nemusí líbit, ale nesnáším, když někdo přemlouvá a říká, že by se nám to líbit nemělo. Mě se to prostě líbilo, to je vše. ()

celticek

Přiznám se, že Mádla vůbec nemusím jak herecky, tak lidsky, není mi sympatický. Chtěl jsem tedy vidět jeho režisérský debut, protože ho kritika přijímá pozitivně. Jsem zklamaný, nevím, co si o jeho díle myslet. Nelíbí se mi, jak je to natočené. Člověk si může vzít z filmu nějaké střípky, které se v reálu opravdu dějí, celkově je to ale jakýsi mišmaš, přijde mi, že si Mádl prostě splnil svůj sen (točeno v Č.Budějovicích, kde se narodil, rande scéna, kdy jdou na film Probudím se včera). Nesedlo mi to. Vedle Svěrákových 3 bratrů je to ale majstrštyk. ()

Don82

Asi tentokrát nepůjdu s davem. Bohužel, moje očekávání originálního snímku a záchrany české kinematografie jsou opět nenaplněny i přes to, že jsem do Mádla vkládal nemalé naděje. Pokud bych měl film opravdu shrnout do jednoho slova, tak mne napadá "neuvěřitelný". Mádlova představa, že udělal hravý "film ve filmu" je neskutečně mimo. Já si ve filmech vždy hledám určitou atmosféru, na kterou se může divák "navázat" a lépe tak porozumět postavám a příběhu, ale tady mi jakákoli UVĚŘITELNÁ atmosféra a "feeling" chyběl. Pojedeme k moři je velmi nepovedené, zmatené a neskutečné povrchní vyprávění o dvou klucích kteří točí vše kolem sebe. Divák má uvěřit, že se dívá na amatérský film jednoho z nich a všechny dramatické scény jsou "reálné" a že vše postupně graduje a že ke konci dojde k velkému odhalení. Film, jak je natočen, tedy jeho forma a děj, má budit afekt "dětských očí", tedy že je prvoplánově naivní a jednoduchý. To se projevuje v různých scénách které mají navozovat dojem že se pohybujeme v tom co obklopuje každého z nás, že to je něco velmi uvěřitelného. Nevím, jak mělo být to či ono jen symbolické a proč jsou některé věci udělány tak, že ve výsledku nikterak nedoplňují děj a spíš vyznívají neuvěřitelně křečovitě. Příklad? Proč otec bije Harise a jeho matku? Jako jen aby byla na konci filmu scéna, že se Haris jako jediný dostal k moři? Jako vážně? Nebo: Jakou úlohu měla Tomášova babička? To lze spojit s naprosto cynickou sekvenci kdy se poté, co se Tomáš dozvěděl, že jeho babička zemřela natáčí při tom, jak se obléká do černého a pak zpomaleně "like a boss" vykračuje přes náměstí za doprovodu country bratrů Nedvědů. Cože? Co to má naznačovat? To máme opravdu věřit že toto točil Tomáš? Navíc: Ve filmu není vůbec ukázán vztah vnuk-babička? To chtěl jako Mádl tak experimentovat a místo scény, kdy by např. Tomáš plakal, tak tam šoupne toto? Závěr filmu je něco, co si všímavý divák domyslel hned po scéně s taxíkem, takže motiv tajemného pátrání po tom, co dělá otec Tomáše potajmu jde rázem do kopru. Přičemž následně přichází stěžejní scéna, která je natočena tak, že nemá vůbec žádnou emocionální "hloubku", i když je divák tlačen k tomu aby něco prožíval a uvědomil si (asi), že je dítě konfrontováno s těžkou realitou. Když si člověk v tu chvíli uvědomí, co do teď sledoval, tak ona stěžejní scéna nemá špetku emocionálního náboje. Mádl mohl mít v hlavě spoustu dobrých nápadů ale většina scén ve filmu je natočena podivně, nezajímavě a občas velmi nepříjemně. Především ty pro mne nepříjemné scény měly být pravděpodobně ty které mají diváka "chytnout za srdce". Nedovedu si představit, jak na toto může reagovat někdo, komu je cca 12 let. Pořád nějak nechápu co tím chtěl jako Mádl dokázat. Udělat artový film pro děti? Nebo hardcore dětskou komedii s prvky "dospěláckého" dramatu? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale režie je prostě špatná a scénář je hodně podprůměrný. Asi patřím k té menšině pro které tento film nebyl určen, ale ač se snažím objektivně dopátrat nějakého pozitiva, jde to jen opravdu stěží. Je zde pár momentek (doslova vždy pár sekund) kdy jsem se tak nějak začal přesvědčovat, že se divám na satiru, ale vzápětí bylo vše jinak a přišla další nepochopitelná scéna. Snad jako by měl film růžové brýle ale skla černá....pffff, nevím jak to dál popsat.... A to hodnocení tady, no alespoň že Kamil Fila to vidí stejně. P.S.: Proč je ve filmu tolik zatmívaček? To jako vážně střihač neumí nic lepšího. () (méně) (více)

dkas

Ano, má to svoje chyby, ale jako celek to působí úžasně. Začíná to jako takový klukovský hurá film, ale čím dále se dostáváme do děje, tím nabírá film na vážnosti. Konec taktéž zajímavý, sice se dá odhadnout, ale nevadí ani neruší. Klobouk dolů, povedený debut. Těším se na příští díla... ()

J.e.r.e.c

Dlouho mě to vůbec nebralo. Originální, ano, ale na to, abych se bavil střípky ze života dvou žáků 3.B, jsem už asi příliš starej. Oba kluci jsou OK, ale přes snahu o detektivní zápletku mi tam chybí to pravé dobrodružství. Mádlovi asi chybělo taky, a tak se zhruba v půlce jal po doomovsku přitlačit na pilu, a finální doubletwist je vyloženě caco-démonický. Celkově pouze mírný nadprůměr. 65 % ()

haffen

Mne to popravde moc ako komédia neprišlo. Skôr rodinná dráma keďže som sa zasmial počas filmu asi 3x a bolo tam zopár vypätých situácií. Trochu pomalší rozjazd, ale potom to už slušne sypalo. Celkom milé prekvapenie, ale na štyri hviezdy to nevidím. Chcelo to na záver nejaké doťuknutie. 3 1/2* ()

Talina

Film jsem zhlédla, protože mě jednak překvapilo hodnocení lidí a pak také Jirka Mádl v křesle režiséra i scénáristy. K mému úžasu jsem byla opravdu velmi mile překvapena! Na pět hvězd to sice není, něco tomu přece jen chybí, ale jinak je to opravdu hodně povedený film, který nemá primitivní děj jako většina českých filmů. Za mě palec hore! ()

xenopus

Je spousta filmů, které mě dovedou rozesmát, ale je jen pár takových, které mě dovedou rozesmát, ačkoliv jsou o dětech/určeny (i) pro děti. Tohle je ale taková lehká letní sranda (Mádlův styl humoru i osobní vklad se těžko popírá), která mě vůbec neuráží. Zajímavé zpracování nakonec vítězí nad poměrně jednoduchým dějem a zápletkou s předvídatelným koncem. Autenticky působící ich-forma je starý trik, jak vtáhnout diváka do děje, ale zde funguje lehce a uvěřitelně. Slovo lehká/lehce jsem použil už dvakrát, ale to je přesně to, o čem je tento film - oddychovka, která navodí příjemný pocit léta a klidného relaxu, upoutá filmařinou i zároveň divácky pobaví. Aspoň mě. Normální 4*. "Nebo o tom natočíš opravdovej film. O tom, co jsi zažil. To každý dělá. Jako každej režisér." Docela jsem zvědavý, o čem bude Jiří Mádl točit příští opravdovej film. Btw. chlapci používají zrcadlovky Nikon :-). ()

Shitonit

No to mě teda dostalo. Myslel jsem, že si pustím fajn hezky česky natočenej film. Místo toho jsem si pustil něco, co jsem nepochopil, nevydejchal, a jediný k proč si to třeba někdy příště zase dám, je taková ta situace, když se budu uprostřed povedenýho dne a pln dobrý nálady, chtít bleskově nasrat ! ()

Scraffy

Vynikajúci film, ktorý je zrežírovaný akože dieťaťom. Scenár je veľmi nápaditý a réžia hravá. Nebyť toho záveru, ktorý je taký nútený, bolo by to na plný počet. Takto, bohužiaľ "len" 4 hviezdičky. ()

IvonaK

Výborný film to určitě není. Kluk měl sice touhu se stát slavným režisérem jak Miloš Forman ale propadl téměř na celé čáře. To se opravdu dnešní rodinný film nemůže obejít bez sexu a napětí? Pak nemají být náctileté dívky těhotné, když už od malých chlapců v tomto filmu slyší jak řeší intimní život. Sice se mi líbilo že kluk byl velmi hodný ke své babičce a ten překvapivý konec by mě opravdu taky nenapadl. Ale to nestačí na vyšší hodnocení. A kdo čeká rodinku u moře jako já, tak ho budu muset zklamat, ale moře se nekonalo. Když nepočítám ten bezvýznamný moment na konci. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz