Život Violette Leduc se odehrává na samém dně citů - ona sama do světa křičí, jak je osamělá, jak ji nikdo nemá rád. Snaží se to celé změnit, ale neví jak. Až jednoho dne potká Simone de Beauvoir a její život se změní. Na filmu Violette mi vadila hlavně torzovitost, která z filmu trčí. Jednolivé kapitoly jsou pojmenovány jmény osudových (?) lidí, které Violette potkává. Jenže ve výsledku je to jméno vlastně jediné, které vám z filmu zbyde na jazyku, a tak mi to celé připadá trochu zbytečné. Stejně tak první půlhodina filmu, která nás má uvést do života Violette - proč? Nestačilo by ji potkat na náměstí v Paříži, když jí vypadnou peníze? Vadí mi natahování tématu a vůbec ta prkennost a ráznost, se kterou se Violette vrhá do svých vztahů. Je to pro mě nepochopitelné, a tedy neuvěřitelné. Jako příběh spisovatelky je Violette skvělá, jako životní příběh osamělé ženy, mě snímek nepřesvědčil.(10.5.2015)

Myslím si, že je to výborně natočený životopisný film - věrně zachovává fakta z života Violette Leduc, ale zároveň jde opravdu hodně do hloubky a když se spustí titulky, můžeme říct, že víme, kdo to byla Violette! Nejen kým ona byla, ale především, jaká byla! Po všech stránkách povedený film. Sandrine Kiberlain sice není příliš podobná Simone de Beauvior, ale jak film postupoval, tím víc jsem chápal, proč si ji režisér vybral - zahrála SdB velmi přesvědčivě.(22.11.2014)

I když mám rád životopisné snímky, tento v podání Violette Leduc a jejího boje za ženskou emancipaci mě za srdce nevzal.(24.2.2015)

MOŽNÉ SPIOLERY. - Kéž bych mohla sdílet nadšení jako uživatel butnot, ale žel, nesdílím. Životopisné filmy je velmi obtížné natočit tak, aby byly pokud možno co nejvěrohodnější, ale ještě navíc aby zaujaly diváka. Za sebe tudíž musím napsat, že mně moc nevyhovovalo celé zpracování a i kdybych tohle pominula, tak myslím, že stopáž je opravdu hodně přepálená. Kdo si udržel celou dobu mojí pozornost, byla bezesporu Emmanuelle Devos. Ona je sama o sobě zvláštní nepopsatelná osobnost, která svým espritem, či co to z ní vyzařuje, zaujme divákovu pozornost a tahle role jí vysloveně sedla. Hrála ženu, která to neměla v životě jednoduché, ale rvala se s ním, co to dalo. V jejím nelehkém životě projde několik osobností, které nějakým způsobem ovlivnily její život a ona začíná psát zcela otevřeně mimo jiné nejen o své sexualitě, což byla v té době určitě velmi revoluční záležitost. Při tom všem zůstává stále osamělá, její osobní život na mě působil dost depresivně a takový byl asi také celý její život. Úlevu nacházela právě v psaní, kde byla ve svém světě a kde se jí svým způsobem dostalo zadostiučinění, když byla její kniha vydána. 70%(16.12.2014)

Priznám sa, že o spisovateľke menom Violette Leduc som počul snáď po prvý raz až teraz. O to väčšie prekvapenie ma v tomto životopisnom filme čakalo, a ja premýšľam, že prečo o nej vo všeobecnosti tak málo hovorí, keď v skutočnosti spoločne so Simone de Beauvoir zaznamenali taký obrovský úspech vo svete literatúry po tom, keď prelomili ľady ženskej intimity a hlbokej emocionality. Po tomto filme by som si od Violette naozaj rád niečo prečítal, vyzerá to byť presne typ literatúry, ktorý by ma dokázal upútať. Čo sa filmu týka, podľa mňa naozaj príliš zdĺhavé vzhľadom na dejový vývoj a samotný obsah. Určite by na to oveľa lepšie poslúžil aj menší rozsah, v ktorom by bola oveľa lepšie vystihnutá podstata Violettinho samotárskeho a depresívnho života, ktorý preniesla na svoje knižné stránky. Emmanuelle Devos bola opäť úchvatná a jej herecký výkon opäť držal film ako tak nad hladinou, hoci ako celok mi to prišlo často až príliš monotónne, trochu viac drámy by iste nezaškodilo.(12.1.2015)