Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  ***

  Priznám sa, že o spisovateľke menom Violette Leduc som počul snáď po prvý raz až teraz. O to väčšie prekvapenie ma v tomto životopisnom filme čakalo, a ja premýšľam, že prečo o nej vo všeobecnosti tak málo hovorí, keď v skutočnosti spoločne so Simone de Beauvoir zaznamenali taký obrovský úspech vo svete literatúry po tom, keď prelomili ľady ženskej intimity a hlbokej emocionality. Po tomto filme by som si od Violette naozaj rád niečo prečítal, vyzerá to byť presne typ literatúry, ktorý by ma dokázal upútať. Čo sa filmu týka, podľa mňa naozaj príliš zdĺhavé vzhľadom na dejový vývoj a samotný obsah. Určite by na to oveľa lepšie poslúžil aj menší rozsah, v ktorom by bola oveľa lepšie vystihnutá podstata Violettinho samotárskeho a depresívnho života, ktorý preniesla na svoje knižné stránky. Emmanuelle Devos bola opäť úchvatná a jej herecký výkon opäť držal film ako tak nad hladinou, hoci ako celok mi to prišlo často až príliš monotónne, trochu viac drámy by iste nezaškodilo.(12.1.2015)

 • blondboss
  **

  Jáááj, ako ja len nemám rád životopisné filmy a tento mi len potvrdil moju "náklonnosť" k podobnému žánru. Violette je nezáživným príbehom mladej spisovateľky, ktorá sa snažila nájsť zmysel života a novú identitu v písaní. Určite treba venovať priestor aj takýmto umelcom, aby sa o nich ľudia čo to bližšie dozvedeli, avšak malo by to byť natočené viac pútavo. Priznám sa, že vyše dvojhodinová stopáž bola v tomto snímku skutočne premrštená a zbytočne rozťahaná. Slabý podpriemer. 40 %(30.11.2016)

 • emma53
  ***

  MOŽNÉ SPIOLERY. - Kéž bych mohla sdílet nadšení jako uživatel butnot, ale žel, nesdílím. Životopisné filmy je velmi obtížné natočit tak, aby byly pokud možno co nejvěrohodnější, ale ještě navíc aby zaujaly diváka. Za sebe tudíž musím napsat, že mně moc nevyhovovalo celé zpracování a i kdybych tohle pominula, tak myslím, že stopáž je opravdu hodně přepálená. Kdo si udržel celou dobu mojí pozornost, byla bezesporu Emmanuelle Devos. Ona je sama o sobě zvláštní nepopsatelná osobnost, která svým espritem, či co to z ní vyzařuje, zaujme divákovu pozornost a tahle role jí vysloveně sedla. Hrála ženu, která to neměla v životě jednoduché, ale rvala se s ním, co to dalo. V jejím nelehkém životě projde několik osobností, které nějakým způsobem ovlivnily její život a ona začíná psát zcela otevřeně mimo jiné nejen o své sexualitě, což byla v té době určitě velmi revoluční záležitost. Při tom všem zůstává stále osamělá, její osobní život na mě působil dost depresivně a takový byl asi také celý její život. Úlevu nacházela právě v psaní, kde byla ve svém světě a kde se jí svým způsobem dostalo zadostiučinění, když byla její kniha vydána. 70%(16.12.2014)

 • PP66
  ***

  I když mám rád životopisné snímky, tento v podání Violette Leduc a jejího boje za ženskou emancipaci mě za srdce nevzal.(24.2.2015)

 • krizek
  ****

  Dlouho jsem se rozhodovala, jak film ohodnotit a co si o něm vlastně myslet. Nakonec jsem usoudila, že bych si moc a moc chtěla Bastarda přečíst, i když v dnešní době to už určitě nebude tak silný zážitek jako tehdy.(22.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace