SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

• USA SpongeBob SquarePants 2 (více)

SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné krabí hambáče u Křupavého kraba. Jeho dalším poznávacím znamením je, že ho milují děti na celém světě, protože je tělem i duší dobrodruh, který ke všemu přistupuje s humorem, někdy pořádně svérázným. Jak napovídá název, v tomhle filmu ho patrně humor přejde, protože se ocitne v pro něj naprosto šokujícím prostředí – tedy na souši. A přitom vše začalo tak idylicky, dalším báječným ránem v podmořském městečku Zátiší Bikin, kde u Křupavého kraba stála dlouhatánská fronta na mňamózní krabí Burgery připravované podle tajného receptu. U konkurenčního podniku, Kamarádského kyblíku, zase tradičně nikdo nebyl a jeho majitel Sheldon Plankton se, rovněž tradičně, pokoušel tenhle tajný recept ukrást, aby se fronta přesunula k němu. Idyla skončila ve chvíli, kdy se magickým trikem zmocnil návodu na ty nejlepší hambáče pirát Hambivous (Antonio Banderas), zaparkoval svoji kocábku na pláži a proměnil ji ve stylový stánek s rychlým občerstvením. SpongeBobovi a jeho kámošům nezbyde než rozpumpovat svaly, vynořit se, trochu oschnout a vybojovat si recept zpátky. Jejich spravedlivý boj bude komplikovat fakt, že souš je pro ně vážně nepřátelské prostředí, na druhou stranu získají nevídané superschopnosti. Takže se těš, piráte! (CinemArt)

Bernyz

A zase ta podmořská houba. Tentokrát ve 3D. Nebo ne? Po zhlédnutí trailerů a ukázek z filmu jsem byl přesvědčen, že uvidím Spongeboba přepracovaného do 3D. Jsem velkým fanouškem seriálu a prvního filmu, a tak jsem dlouho váhal, jestli potřebuji tento film vidět. Nakonec jsem se odhodlal a udělal jsem dobře. Ve filmu je jenom asi třetina ve 3D. Zbytek je klasika, kterou u Spngeboba známe. A to je super! Proč ale tvůrci v trailerech, plakátech a ukázkách vsadili na scény právě z 3D části? Podle mě je to chyba, protože tím odlákali hodně skalních fanoušků seriálu, kteří ale netuší, že 3D je ve filmu opravdu pomálu. Příběh je oproti prvnímu filmu slabší a hlášky zde nahradilo více WTF momentů, kdy si v duchu říkáte: „Na čem ti autoři jedou?". Dávám ****. ()

Gajzur

Předchozí film měl něco do sebe. To jo, ale toho mě přišlo jako ztráta času. Ikdyž námět velice zajímavý, i grafické prvacování, ale průběh filmu nudný. ()

markotter

Ježíš, to zase byla blbost. Ale je to moje chyba - já totiž neměl v sobě dost houbiček, o kterých mluvil Honza Škoda v Odvážných palcích. ()

Mouchal

Spongebob je fajn, nicméně zde je perfektní příklad toho, že více je někdy méně. Žlutá mořská houba exceluje na poli 20 minutové stopáže,bohužel na poli filmu dost selhává. Stále se jedná o dost šílenou zábavu (možná i šílenější než kdy dřív), ale vznikne z toho celek, který je plochý a upřímně po čase už i nudí. Možná by to dopadlo i o něco lépe, kdyby se tam netahala zbytečně na sílu hraná pasáž. Sice je fajn vidět Spongeboba a jeho partu ve 3D animaci namísto kreslené, ale v tom okamžiku se z filmu stal naprostý mišmaš a nějaký všemohoucí delfín to nezachrání. Bohužel, houba na suchu je zklamání. 50% ()

rublik05

Po naprosto skvělém prvním filmu, který mě neuvěřitelně dostal, tvůrci nelenili a připravili pro diváka další celovečerní výlet do Zátiší Bikin, kde bude opět veselo. Opět se nám v celé své kráse představí všichni hlavní protagonisté, které známe z předchozího filmu. I tentokrát na diváka čeká obrovská smršť plně odzbrojujícího humoru, neuvěřitelně šílených nápadů, komických situací a povedených gagů. Není snadné vyjmenovat ty nejlepší nápady nebo nejabsurdnější scény, film je humornými scénami doslova prošpikován skrz na skrz, takže se divák ani na okamžik nenudí. Ale aby to nebylo jen samé vychvalování do nebes, nemohu opomenout pro mě nepochopitelnou a extrémně nesympatickou postavu piráta v podání Antonia Banderase. Nepovedl se ani děj, který se odehrával na souši. Přišel mi už takový zbytečný, nezáživný a v některých ohledech trochu přetažený. Závěr se zkrátka zrovna dvakrát nepovedl a mohl být zpracovaný daleko lépe. Jinak tu ale máme opět perfektní podívanou plnou všelijakých šíleností, ostatně jak jsme od tvůrců seriálového SpongeBoba zvyklí. I přes trochu nepovedený závěr mě snímek neuvěřitelně pobavil a už se těším na letošní Houbu na útěku. 8/10. ()

RAFT

No dejme tomu, že se film vcelku povedl .I když je sice pravda že, první hodina byla přímo podle animovaného seriálu přímo dokonalá .A zbytek filmu po cca 1 hodiny už to byla děs a hrůza.Kdyby to udělali tak,jako tu první hodinu bylo by to super,jenomže ten zbytek zmrvili do latě .No a herec Antonio Banderas ten už byl ve filmu ,takový malý dodatek.Vícekrát už film nepotřebuju vidět ,jedno zhlédnutí ,bohatě stačí .za mě 65% ()

Marty7CZ

Hrozný sklamání, v kině jsem okamžitě usínal, jen dcera si to vcelku užívala (a o tom to bylo,vím), ale mám tu houbu celkem rád, ale tohle byla krávovina hrozná....30% ()

JohnZ87

Ne tak dobré jako první film a už vůbec ne tak dobré jako samotný seriál. Přesto se jedná o poměrně slušnou podívanou, kterou by fandové Spongeboba rozhodně neměli minout. Zamrzí jen trochu slabší zápletka a také to, že je film možná až přiliš úzce cílen na dětské publikum - narozdíl od seriálu, u kterého se povaví všichni napříč generacemi. 65% ()

biergof

Po deseti minutách mám místo mozku cukrovou vatu, přestávám přemýšlet a jen se nechám unášet a pohlcovat naprostým šílenstvím a absurditou :D SpomgeBob: co je za rok? Patrik: je čtvrtek.... už se zase směju, to nejde...díky za tenhle film! ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Pár vtipných scének sice bylo, ale na film to nestačí. Těžko se hodnotí natáhnutý "jeden díl seriálu". A na suchu byli jenom posledních 20 minut - pfff. ()

Scraffy

CGI vyzerá celkom solidne, ale to nezachráni scenár, ktorý je očividne zle napísaný. Už jednoducho nedosahuje kvalít pôvodného seriálu a prvého filmu. ()

dkas

Zjevně autoři berou nějaké silné drogy, jinak nechápu, kde se tolik blbostí ne jenom místě bere. Je to tak moc ulítlé, že to člověka překvapuje, ale zase ne tak moc aby se u toho smál. ()

katuuuska

Seriál miluju a první díl byl výbornej. Ani by mě nenapadlo, že by tohle mohl bejt takovej průšvih, ale byl a pořádnej, že se to snad ani těm dětem nemohlo líbit. ()

Mikel LetsGo

šlape to bizarně a bláznivě přímo k cíli. Pokud se vám doma v šuplíku válí pár přebytečných psychotropních látek, doporučuji jako předkrm na tento vtipem a wtf momenty nabitej hlavní chod. ()

subic

Krabí hambáče podle tajného receptu, kdo se ho zmocní? Nutno říct, že to tentokrát hodně oživuje pirát a padouch Hambivous (Antonio Banderas). ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015