Půvabná švadlena Tilly Dunnageová (Kate Winsletová) se po letech vrací do svého rodného městečka Dungatar v Austrálii, aby odhalila pravdu o své minulosti. V dětství musela svůj domov narychlo opustit kvůli podezření ze zavinění smrti svého spolužáka. Dospívání strávila v internátní škole a posléze působila v Evropě jako švadlena předních módních návrhářů. Navzdory svým úspěchům v módním světě se nedokáže zbavit nepříjemných vzpomínek na záhadnou smrt mladého chlapce, a proto se po letech vrací na australský venkov ke své svérázné matce Molly (Judy Davisová). Tamější obyvatelé jí nadále považují za prokletou vražednici a zpočátku nemohou vystát její přítomnost, navíc je značně provokuje svým emancipovaným vystupováním. Postupem času si ale dokáže získat přízeň žen svým vybraným módním stylem a pozornost mužů upoutá svou krásou. V přítomnosti bývalého spolužáka Teddyho (Liam Hemsworth) navíc začíná věřit, že se může zbavit svého životního prokletí. Představu idylického venkovského prostředí ale zcela nabourá několik překvapivých odhalení, která vedou k dalším tragickým událostem... Australský snímek představuje filmovou adaptaci stejnojmenné literární předlohy Rosalie Hamové a žánrově se pohybuje na pomezí dramatu, romance a černé komedie. Snímek bodoval při udílení cen Australské filmové a televizní akademie, kde získal ocenění především v hereckých kategoriích (Kate Winsletová, Judy Davisová, Hugo Weaving) a dále získal ocenění za nejlepší kostýmy a Cenu diváků. (Česká televize)

burton

Tenhle film si Vás musí chytit. Jakmile se to nestane hned z kraje, budete zmatení a radši na to pak dál už ani nekoukejte. Mě si chytil okamžitě hned a nenechal mě do konce na pochybách, že se jedná o skvost mého posledního filmového měsíce. Zejména několik konečných scén mě utvrdilo v přesvědčení, že na každého jednou dojde. Nemusí sice bezpodmínečně TEN každý hned chcípnout krutou smrtí, ale rozhodně může dostat pořádně nakopáno, podle míry svých provinění. Takže, jestli máte rádi malebné prostředí australského výdrholce, díru, obsazenou pár romanticky vyhlížejícími chatrčemi, bezútěšně trčícími bezlistými větvemi několika stromů, nezbytnou vodárnu s větrníkem, velice svérázné a zvláštní obyvatele, jděte na to. Co postava, co obyvatel, to skvost! dokonalá přehlídka charakterů! Kate Winslet je skvělá. Trošku sice pak asi v první půli filmu opustí svou pózu dračice v rudých šatech a zkřehne, nemůžete se však divit. Liam...je báječný a chemie a krásné jiskření mezi ním a Kate by se dala krájet - ne jako vy, Pasažéři vyumělkovaní, že jo, Chrisi! No a třešní na mém dortu je Hugo.....strážník....ale ne jen tak ledajaký.....je Boží, totálně mě překvapil, protože v takové roli jsem ho ještě neviděla! Takže se na to vlastně musíte podívat, páč Huga fakt musíte vidět :)!!! ()

Rathalos

Zvlastny,no velmi zaujimavy pocin z Australie,taky mix ciernej komedie s dramou s vynikajucou Kate Winslet,ktora sa vracia po rokoch domov,aby sa pomstila za minulost,vydarene filmarsky podana zalezitost a ten zaver bol fakt cool...:-) ()

BOURQUE

Koncepcia a mix štýlov nie je zlá. Tajuplná minulosť, vo vzduchu pomaličky narastajúce napätie, zaujímavé charaktery. „The Dressmaker“ však predovšetkým zaujme vďaka zaujímavému hereckému obsadeniu a pekným šatám (tie sú občas zaujímavejšie a vydarenejšie, ako niektoré scény). Skvelé duo K. Winslet / J. Davis. H. Weaving v netradičnej roli. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

UniqueNett

Podle mě jedna z nejlepších rolí K. Winslet! Skvěle jsem se bavila. Je to netradiční, místy velmi humorné a zároveň tak moc ze života, že se v tom každý musí najít. ()

pepa3rd

Pěkná stylizace, skvělá Kate a zajímavý příběh, který v sobě mísí hned několik žánrů, od lehké romantické komedie po sociální drama. Co mě ale dostalo bylo finále, které se táhne někdy od druhé poloviny filmu a upřímně, ani ve snu mě nenapadlo, že se stane to co se stalo. Hlavně za to překvapení, 75 % ()

Kalimero13

Skvělý herci jsou vždy plus, ale některé filmy jsou tak silně založené na postavách, že prakticky rozhodují o zážitku z filmu jako celku. A tady je paráda koukat na tu uzavřenou společnost drolící se po příjezdu jedné osoby. ()

desade

Z filmu som videl len začiatok a koniec. Ostatok som presral (aby sa to nechápalo nesprávne, akože som mal niečo super súrne na práci a bohužiaľ som nemohol vidieť celý film - nie, bol som na WC). A dobre som urobil. Myslím, že to bol zmysluplnejšie strávený čas. Lebo ono ten film nie je ani komédia, ani dráma, je to paškvil. A tú jednu hviezdičku dávam za tú časť filmu, čo som chvalabohu pres... ()

bearmeedek

Pro nás ze starého kontinentu hodně zvláštní mix žánrů a barevných obrázků. A v této jakési "ujetosti" je vlastní síla tohoto filmu. Civilizovaná švadlenka se vrátí z Evropy do svého rodiště, vidlákova v Austrálii, a hledá odpověď na otázku, co jí zkazilo dětství i následující život a na čí straně je pravda. Souběžně s tím touží po sblížení se starou matkou a možná má v sobě ukrytou i tajnou touhu po pomstě, která je závěr příběhu nevyhnutelná a skoro vypadá, jako dobře naplánovaná mise. Ve venkovském městečku se Tilly potkává s množstvím různých postaviček, se kterými se sžívá, rozchází, čelí aroganci a povýšenosti a zcela mimo její očekávání nachází na chvíli i lásku. Teď to všem přijde jako blbost, ale já jsem ke konci filmu ucítil na australské planině lehký závan Tarantina. Ale věřte větrům ... Kate Winslet opět výborná a pořád dobře vypadá. 70%. ()

E lan

*** za originalitu a zvláštnost. Divnější scénář jsem snad neviděl, postavičky jsou doslova ujeté, sem tam příjemně, sem tam méně. Rozuzlení je pak jako celý příběh prostě divné. Ale není to špatný film, věru ne. ()

Black-star

Při sledování tohoto melodramatu, s prvky komedie a častečně i thrileru.... brilantní práci odvádí herci a jedna patálie vede k druhé. Snímek mě mile překvapil a líbil se mi :-) ()

Moly

Tak z tohohle se budu vzpamatovávat dlouho. Protože tohle je tak kontraintuitivní film, tak absurdní - tím, že by Winslet s Hemsworthem měli být vrstevníci, tou klipovitostí, zběsilým střihem a skoky dějovými, žánrovými, tou stylizací a stylizací té stylizace, tak depresivní a surový, tak matoucí, že ani sama nevím, jak dokončit tuhle větu, natož, jestli se mi ten film vlastně líbil. ()

xylofonka

Osvěžující mix žánrů smíchaných doslova na ostří nože. Klobouk dolů, že se nikdy nezřítí do propasti trapnosti. ()

vladivostok

A to tá druhá hviezda je venovaná Katke :-) každý film ma pre niekoho zmysel. Som rád ak pre niekoho tento film zmysel mal. Nudné sekvencie zaplatane (asi) australskym humorom... ()