Signál z neznáma

• USA The Signal (více)

Setkání dvou mladíků a dívky s hackerem, který se jim naboural do počítačového systému, navždy ovlivní jejich dosud normální životy. Dva mladíci, Nic a Jonah, doprovázejí Haley na výletě na středozápad USA. Cestou se rozhodnou vyhledat počítačového hackera, který jim nedávno způsobil spoustu nepříjemností v jejich škole. Vypraví se tedy na adresu, kterou se jim podařilo zjistit. Na místě, uprostřed divočiny, objeví pouze rozpadající se budovu. Když se ji trojice pokusí blíže prozkoumat, z nevysvětlitelných důvodů se kolem nich najednou začnou dít podivné věci. Všichni tři ztratí vědomí a později se probudí jenom Nic. Zjišťuje, že se všichni tři nachází kdesi v podzemním komplexu a že spolu se svými přáteli přišel do kontaktu s mimozemskou civilizací. Všichni tři jsou tam drženi proti své vůli a podrobeni testování. (TV Nova)

eye candy

Atmosférický, skromně (ale vizuálně moc pěkně) působící, scifi thriller, který sice nestojí na akci nebo zajímavých / sympatických charakterech, co se mu ale daří, je udržet diváka celou dobu v napětí a očekávání, kam tvůrci vlastně směřují a má-li vůbec divák fandit hlavním hrdinům, aby se dostali z karantény. Vůbec jsem nedokázal odhadnout, jak to celé dopadne, což je obrovské plus, asi nikdo nemá rád lehce předvídatelné příběhy, zvlášť pokud má být jejich hnacím motorem napětí. Má to rozhodně zajímavou atmosféru (hodně extrémních close-upů a výborná kamera obecně), kdyby ještě tvůrci dokázali přitlačit co se postav týče, hlavně romantického vztahu mezi hl. hrdinou a jeho přítelkyní a přidat tomu na emocích, mohl z toho být opravdovej filmovej poklad. I tak ale příjemné překvapení, které hned nevyšumí, doporučuji ()

Cedr

The Signal aneb když hipsteři vyplodí Dark City pro své podobně hip přátele. Druhá polovina, která by měla být díky postupnému odhalování pointy napínavá jako kšandy nudí svou přeplácaností a absencí jakéhokoliv smysluplného směru. Cílem asi bylo úmyslně mlžit a pak divákům vytřít zrakem závěrečným twistem. Moc to ale nefunguje. S myšlenkou filmu by se dalo naložit líp nebýt okaté snahy okouzlit mladou cool & trendy cílovku falešnou hloubkou. Laurence Fishburne ale svou roli zvládl fajnově. ()

ecceHOMMO

Zvláštny to film. Neni problém mu čo to vytknúť a nebudem klamať boli miesta a spôsoby realizácie a spracovania, ktoré mi úplne nešmakovali, ale to tajuplno a tajomno okolo toho všetkého sa mi nesmierne páčilo. Dokonca mi nevadil ani ten melancholicko - drámovo pokľudne prevedený úvod. A vzhľadom na nízky rozpočet filmu ide o veľmi podarený snímok. ()

viperDavid

Asi nejzajímavější scéna mi přišla ta kde Olivia Cooke je ve žlutých kalhotkách. Zbytek byl takový nudný fiasko. Příběh by byl fajn, ale postrádalo to víc akce. Konec mě však překvapil. Dalo by se vytřískat víc. ()

Qitek

Začíná to víc než prvotřídně. Přirozenost. V krátkosti nastíněné přátelství i láska, která má problémy. Tajemný hacker a jeho následování. A pak po pár minutách, až se bojíte. Prvotřídní atmosféra pomalu jak ze záhady Blair Witch jen s lepším rozpočtem. V laboratoři se buduje pomalé tajemno, které ale začne postupem času nějak diváka ztrácet. Pak nastupuje jedna podivnost na druhou, která je tak nějak bezpředmětná a jde cítit nastohonů záměrem. Pak decentní akce, okořeněná nádhernými slowmotion záběry. A pak je konec. Konec který připomíná raného Alexe Proyase. A tek nějak pocit hm. Škoda. Velká škoda. ()

Johnny.ARN

Tieto filmy odohrávajúce sa v priestore Area 51 sú väčšinou na jedno kopyto. Nič neukážu, len hlavné postavy musia proti nejakej entite spravidla bojovať o prežitie. Už je to trochu trápne a nezaujímavé. Pokiaľ by si to udržalo tú fazónu z úvodu, ako homemade video troch inťoušov nahaňajúcich neznámeho hackera, bolo by to asi zaujímavejšie. Takto si tvorcovia zase nezmyselne uleteli. 2 z 5 ()

rowdys

Nuž, zahraničné recenzie sľubovali neopozeraný námet, skutočnosť je ale taká, že na zadok z toho spadnete, len ak zakopnete o mechatronickú končatinu niektorého z hrdinov. Dobrý nápad tomu uprieť nemožno, no jednak svet sci-fi je podobných poviedok plný a takisto Eubank sa ešte o práci s tempom má veľa čo učiť. Z dvojmiliónového rozpočtu, z ktorého nepochybne polovicu zobral Fishburne, ale dokázal vytrieskať dosť muziky, začo si zaslúži pochvalu. Upadnutiu filmu do zabudnutia to ale nezabráni. ()

noriaki

Jak je Eubank výborný kameraman a slušný režisér, tak je mizerný scenárista. Pokud už se rozhodl jednu z těch tří rolí přenechat někomu jinému, tak si měl sehnat člověka který mu napíše příběh se zápletkou a pointou. Takže ještě jednou. I o The Signal napíšu, že je to prázdný film. Sice tentokrát s dějem, ale pořád nic neříkající. Může se pochlubit atmosférou a napětím, jenže co je jim to platné, když se nemají o co opřít. ()

L_Johnny

Tak teda nevim, co bylo přesně cílem filmu. Nápad dobrý, dokonce docela zajímavý, atmosféra byla správná, jak má u takového sci-fi-thrilleru vypadat. Ale celé to směřuje nikam. Jestli je konec takový jaký je, tak tedy polovina příběhu mi nějak nedává smysl a halvně logiku. Po skončení dobrý zážitek z filmu torchu zhořkne. ()

Pump

Výborný námět, netradiční pojetí a sci-fi, to je žánr, který je i mou slabostí. Morpheus mě potěšil a skvělý závěr také... ()

Mishqo

55-60% ... Sci-fi mystérium, ktoré si poletuje vo vzduchu bez kvalitného základu. Názov filmu mi tiež nepríde príliš vhodný. Nie že by to bolo úplne nezaujímavé, ale scenáristicky tak polo-odvedená a nepresvedčivá práca. Chovanie postáv poväčšine veľmi hlúpe. Hudba však bola celkom pekná. A záver sa tiež vydaril. ()

Lottr

O žádnou extra sci-fi jízdu se pravda nejedná, ale téma je v celku neokoukané a zajímavé a za zhlédnutí to určitě stojí. Zvláště-pak pro fanoušky žánru, jako jsem já. I když myslím, že mi film dlouho v paměti nezůstane a zařadím ho do kategorie: Jo, tohle mi něco říká... ()

manonfire

Mám s Billem problém. V rámci sci-fi není schopen přinést nic nového, a v oblasti lásky, která je v jeho UFO počinech tak stěžejním podtématem, už tuplem ne, jelikož to je úkol snad ještě obtížnější. Tak, aby zaznamenal nějaký pokus o zvláštnost, míchá to neůnavně dohromady, ačkoli ta dvě témata vlastně vůbec nejsou tak osudově spřáhnutá, jak se tváří. Utápí se ve zpomalených záběrech při scénách, kde to buď není nutné, nebo je to krajně očekávatelné. Hellboy scéna k tomu přímo vybízí a jen poodkrývá, že to s originalitou není u režiséra zase tak horký. A ty láskyplné záchvěvy z minulosti? Co to sakra má bejt? 40% ()

Hollohlaway

Zmatený scénář, dost nelogičností, tajemná rádoby mysterióznost...Amatérismus kam se oko podívá, střih, herci, vše velmi lacině působící.Brentona Thwaitese jsem už v jednom filmu viděl, nedavá si to zle, ale je to prostě zmatek, včetně konce, který toho moc neosvětlí. Možná před 20 lety by to bylo neotřele originální, ale teď...Jediné plus snad krátká stopáž, jinak jsem se těžce nudil, a litoval, že jsem se nechal nalákat na mojí oblíbenou nálepku sci-fi. ()

Firebug

Eubank je asi fajn rejža, ale to co předvádí jako scénárista, je v žánru sci-fi thrilleru skoro až bolestivé. Tolik nelogičností, nebo vyslovených pitomostí jen ve 45 minutách (první půlka je OK), to se jen tak někde nevidí. Hodně "událostí" (nechci spoilerovat) je tam jen tak bez rozmyslu a souvislostí poházeno přes sebe, zkrátka jen proto, aby tam byly. Závěr překvapí jen lidi, kteří se scifárnám vyhýbají a neví, co je "arangam". 2* za technickou stránku, která se i přes skromný rozpočet docela vyvedla. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)