Signál z neznáma

• USA The Signal (více)

Setkání dvou mladíků a dívky s hackerem, který se jim naboural do počítačového systému, navždy ovlivní jejich dosud normální životy. Dva mladíci, Nic a Jonah, doprovázejí Haley na výletě na středozápad USA. Cestou se rozhodnou vyhledat počítačového hackera, který jim nedávno způsobil spoustu nepříjemností v jejich škole. Vypraví se tedy na adresu, kterou se jim podařilo zjistit. Na místě, uprostřed divočiny, objeví pouze rozpadající se budovu. Když se ji trojice pokusí blíže prozkoumat, z nevysvětlitelných důvodů se kolem nich najednou začnou dít podivné věci. Všichni tři ztratí vědomí a později se probudí jenom Nic. Zjišťuje, že se všichni tři nachází kdesi v podzemním komplexu a že spolu se svými přáteli přišel do kontaktu s mimozemskou civilizací. Všichni tři jsou tam drženi proti své vůli a podrobeni testování. (TV Nova)

doogiemus

Všetko má určenú chvíľu a každá záležitosť pod nebom má vhodný čas.....a ja som si našiel čas, aby som si pozrel tento kúsok vedecko-fantastickej tvorby. A neľutujem. Nie je to síce top, ale mnohé zábery nechávali moje ústa otvorené. Bolo to iné, zvláštne, ale v mnohom sa mi to páčilo. A zistil som, že by som celkom súhlasil, keby ma uniesli mimozemšťania, aby mi dali super nohy.....aspoň by som ušetril na nafte. ()

vantyto

film....jo, bavil mě v některých částech, ale udělal sem chybu že jsem čekal něco od příběhu, tady se rozjelo takovejch věcí, který nebyli ani náznakem vyřešený. nějaké části mi připadali trochu mimo, vzpomínkové části...nuda, která nic neřekla. Těch pár věcí co vysvětlili sem zjistil už sám předtim. ted se jen rozhoduji zda 1 nebo 2 hvězdičky. ()

TOPmoovie

velku ulohu tu hra hudba samotna. niekdy balancuje az na hrane psychonudneho zanru. ciastocne je film originalny, napadity. no celkovo ho nici snaha rezisera silou ..silou robit z toho umelecke dielo. mal to byt action scifi movie-potom by to vyslo. ()

Epco

Správne rozohrantá zápletka, ktorá do polovice umne maskuje že toto tu už bolo. Od polovice sa už iba ako tak snaží dotatckať k záverečnému prekvapeniu. A čo sa týka toho prekvapenia tak to ani prekvapenie nie je, je to proste to čo človek čaká a dostane. ()

pop.z.pop

to j.....e t...........a...........k p..............o....................m......................a.........................l..................................é ()

neon13hc

No, že bych neměl čekat žádnou akci jsem z traileru nepochopil a za 20 minut absolutní nudy a ničeho, když už se začalo něco málo dít jsem si říkal .... teď, už skoro, za chvilku, skoro, už už skoro..... a najednou byl konec. Tak, pochopím, že existují i filmy s otevřeným koncem, pochopím, že existují i filmy, kde nejde o děj, pochopím, že nemusí všechno do sebe logicky zapadat..... ale tohle nekončící neuchopitelno mi víc, než jen jakási lyrická slátanina nepřišlo - prostě mě to nelíznulo, ani trochu. Atmoška nebyla, vizuál mi nepřišel nějak zvlášť vizuální, deprese nebyla depresivní, tajemno nebylo moc tajemné. Hudba byla průměrná, kamera nemastná..... prostě jsem se nudil a nevidím jediný prvek, pro který bych měl sebelepší důvod dát víc, než dvě hvězdy. Asi jsem neznaboh ()

ELDoctorow

Ak by to bol asi tak 5-10 minútový kraťas niekde na youtube či vimeo tak super, Eubank by si zaslúžil priateľsky poplácať po chrbátiku a iste by sa mu skôr či neskôr ozval s ponukou na natočenie nejakého filmu. Bohužiaľ ako celovečerný film to nefunguje. Eubank je totižto slušný režisér, má to vizuálne v oku a vie aj za málo peňazí ponúknuť cool pôsobiace scény, avšak ako scenárista zlyháva na celej čiare. Pri tom námet samotný je sľubný a zhruba prvú polhodinu ma aj držal v napätí, bol som zvedavý, čo sa z toho vykľuje a k akému odhaleniu sa to nakoniec dopracujeme. Potom sa však absolútne všetky postavy začnú správať ako po lobotómii, nik sa nepýta na veci na ktoré by sa každý rozumný človek pýtal, postavy sa dostávajú do situácii a prekvapujúce odhalenia nastávajú len preto, že to tak práve vyhovovalo scenáristom a nie preto, že by to dávalo akúkoľvek logiku. Napr. pri scéne s odhalením nôh (to si to akože celú tú predchádzajúcu dobu nevšimol???) som doublefacepalmoval the Pickard style. Proste celá atmosféra vo Fishburnovej čiernej prdeli, čo už len podtrhne záverečná zúfalo z prsta vycucaná "neviem ako by sme to všetko vysvetlili a zdôvodnili, tak tam drbnime nejaký WTF záver a prehlásme to za autorský zámer" nepointa. ()

MiKos

Varování čistě subjektivní komentář: pekelně kostrbatý start, docela dobrá střední část a fail konec. Herci průměr, triky, průměr, scénář průměr. Na takové to domácí pokoukání s polovinou pozornosti na film a polovinou na cokoliv jiného ok. 50% ()

MotMotkovich

Nechápu, čím si film vysloužil takové hodnocení. 90 minut nudy, chování Laurence Fishburne aka Morpheus mi přišlo dost trapné, byl tajemný jak hrad v Karpatech. V podstatě film bez ducha. Přijde vám normální, když vás ve scifi filmu zajímá spíš ta love story, než samotný děj a podstata filmu? takže dávám jednu * pro roztomilou Oliviu Cooke. Film odpad. ()

BretaKiller

Nevěděl jsem do čeho jdu, ale jsem rád, že jsem to viděl... Zajímavý děj a i dobře vybraní herci. Trošku mě zklamal závěr, ale i tak... Stojí za shlédnutí. 3,5* ()

gael83

Slušné a to velmi! Od celkem nenápadného úvodu po atmosférický závěr, který byl logický. Postupné budování napětí, civilní přístup a laboratoř kde se nervy dají krájet. Démonicky klidný Laurence a jeho monotonní hlas mě slušně stresoval. Výborný námět s emzáckým potenciálem, mrsklý X-files ano čekal i agenta Muldera, za málo peněz nezávislá a nízkorozpočtová perla. Víc takových bych prosil! ()

Milole

Skvelý alternatívny Sci-Fi. Dobrá práca. Fishburne sa mi tam naozaj veľmi hodil. Svet potrebuje viac tkýchto Sci-Fi filmov. ()

Motyuek

Jako nebylo to vyloženě špatné. Snaha tam byla. Ale bylo to roztahané, chvílema fakt nuda. Pokus o symboliku (běžci u rozvodněné řeky) podle mě není na místě. Spousta nevyřešených zápletek a nezvládnutých situací tak odporujících zdravé logice, že jsem si občas ťukal na čelo. Tvůrci se nám snaží ukázat hloubku charakteru herců, což je sice správná cesta (nemám rád loutky), ale nedaří se jim to. Celou dobu si to hraje na tajemno až do samotného "překvapivého" závěru, který mě jen ujistil v tom, že podruhé na to nikdy nekouknu. ()

fabregas1

Mysteriózně pomalé tempo filmu kupodivu na mě udělalo dojem. Film plný otázek s dobrým vizuálem. Otázka zní - The Signal je a) Opravdu tak zajímavý jak říkám? b) Hrozně pomalý a nudný a navíc s Laurencem Fishburnem, který je v poslední době zárukou špatných filmů? c) Jsem piča a prostě si ho pustíte? llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllc ()

Mato_Mi

Cením si zaujímavé nápady a myšlienku. Filmu by pristalo trocha dospelejšie spracovanie (jasne zamerané na teenagers) a samozrejme aj vyšší rozpočet. Určite však stojí za pozretie pre všetkých fanúšikov sci-fi a mysterióznych filmov. ()

injoy

Dávám 4 hvězdy, protože je to lepší, než většina "zaručených" kinohitů s trojnásobným rozpočtem. ()

90125

Dalsi zufaly pokus zakryt pribehovu prazdnotu falosnou umeleckou ambiciou. Dalsi mizerny a prazdny scenar bez zmysluplnych dialogov a potrebnych vysvetlení. Dalsi film bez zakladnej schopnosti porozpravat pribeh a poskytnut rozumne jednajuce postavy v logicky vystavanych situaciach. Vediet natocit high frame rate spomalovacky, na dobry film zdaleka nestaci. Zda sa, ze sa Eubank od Love moc nepriucil. 49 % ()

Jarv

Hned druhý film v tomto týdnu mě mile překvapil. První polovina napínavá a tajemná, ta druhá se už bohužel změnila v nepříliš originální thriller. Po herecké stránce si zaslouží pochválit Brenton Twaites, který předvedl solidní a uvěřitelný výkon v ne dvakrát jednoduché roli. Mísí se zde totiž různé prvky, kladoucí na hlavního představitele těžší nároky, přičemž takovou úlohu bych být filmařem snad svěřil někomu zkušenějšímu. Brenton však prokázal nadstandartní kvality. Nebýt té druhé nenápadité poloviny, šel bych na čtvrtou hvězdu, protože rozuzlení mě opravdu zarazilo, a to sleduji podobné snímky často. 70% ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)