poster

The Signal

 • Slovensko

  Signál

  (festivalový název)

Psychologický / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014, 97 min

Režie:

William Eubank

Hudba:

Nima Fakhrara
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ***

  Minimalistické sci-fi Williama Eubanka, jehož vesmírné Love bylo sice zajímavé, ale až na posledních asi dvacet minut poměrně nevýrazné, přináší originální nápad zabalený do úchvatného vizuálního kabátku. Výborné obsazení, zejména Brenton Thwaites mě mile překvapil v tom, že kromě jeho pohledné australské tvářičky má též i velmi slušné herecké schopnosti. Laurence Fishburne je klasa a je jasné, že postavy, jež hraje Lin Shaye snad ani nemůžou v žádném filmu být nezajímavé, či snad obyčejné:) Ta dáma má prostě "hororový" obličej:) Závěrečná pointa je velmi překvapivá, ale spíše než "WTF??" přináší dojmy stylu "Tak takhle to tedy je..." Rozhodně se však jedná o nečekané rozuzlení, které asi většina diváků nečekala. Ale vlastně to celé i dává smysl, ale nejspíš na to nepřijdete do "toho" okamžiku. A momenty poté vlastně teprve začnou ukazovat ten skutečný, obrovský význam... The Signal se mi líbil více než Love. Více propracovanější a poutavější. William Eubank má dobré nápady, uvidíme, jaký bude ten další. Pokud se tedy nějaký objeví. Ale mohl by:)(30.8.2015)

 • Nettrass
  ***

  Vynikající hlubokomyslný film. Bohužel jsem ho ve svém stavu nepochopil. Takže teď běžím do Lídlu, pro 2 kg LSD a dám to ještě jednou.(7.8.2014)

 • DwayneJohson
  ****

  Nenápadná, ale to o příjemnější sci-fi. S minimem herců, jednoduchým scénářem, s celkem snesitelnými efekty, tohle všechno všechno prostě a dobře funguje. The Signal je jasným důkazem toho, že se na tomle poli dá vytvořit film, který sice nezaplní sály kin, ale o to je příjemnější a neokoukanější. Jen na to rozuzlení si budete muset počkat až na úplný konec.(12.8.2014)

 • J*A*S*M
  ***

  Eubankova tvorba je mi sympatická. Pocitové Love jsem si velmi užil, The Signal je dějovější ... a byť se nejedná úplně o trefu do černého, bylo minimálně namířeno správným směrem. Umí to být tajemné, lehce znepokojivé, vyvolává to zajímavé otázky jako každý správný mysteriózní film. Od opuštění laboratoře mě ale Eubank tak nějak ztratil, protože už té "divnosti bez odpovědí" bylo trochu moc. Celkově mírný nadprůměr a určitě zvědavost na další film.(2.8.2014)

 • *CARNIFEX*
  **

  Úvodná hodina vďaka príbehu sľubovala strhujúci záver. Bohužiaľ, nestalo sa. Slušný námet a snahu o originalitu zabila totálna nevýraznosť. Režisér po celú dobu pripravuje diváka na niečo veľké, no verte neverte, nič mimoriadne sa veru nestane. Opäť sa potvrdilo - mnoho kriku pre nič. "The Signal" je normálny "slepý guláš" bez mäsa. Zo sci fi prvkov charakterizujúcich tento žáner tu až na myšlienku a pár osviežujúcich momentov v podobe špeciálnych "tretier" či "Hulk ruky" divák veľa nenájde. Škoda.(2.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace