The Signal

Psychologický / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014, 97 min

William Eubank

Nima Fakhrara

Je sympatické, že dnešné technológie dávajú zelenú aj vzniku podobných nízkorozpočtových sci-fi filmov s myšlienkami, ktoré by kedysi ostali len v hlavách šikovných tvorcov. Eubank k nim patrí všetkými desiatimi a je len otázka času kedy mu štúdiá zveria nejaký odvážnejší projekt. Vizuálne pútavé, plné metafor a abstraktných scén. Zručná a metodická réžia fungovala v jednotlivých scénach, ale celkový dojem bol akoby to točilo viacero režisérov súčasne a každý si chcel pretlačiť svoju verziu scenára. Eubank totiž nevedel ako pospájať jednotlivé časti. Je jasné, že nápady nie sú to, čo by tomuto mladému vizionárovi chýbalo. Skôr je to akási vodiaca niť zručnejšieho rozpávača, ktorý by celý príbeh dokázal zosúladiť do konzistentnejšej formy. Pokus o KO finálny zvrat ale vyšiel, a pokiaľ divák pochopí, tak určite dá palec hore. 70%.(4.12.2014)

Jediné, co bych tomu vytkla, je taková ta klišé scéna ke konci, to známé - nechte mě tu umřít a zachraňte se, ale jinak klobouk dolů před režisérem Eubankem, tomu se říká hodně muziky za málo peněz. Tajemná, téměř až strašidelná atmosféra, neokoukané mladé herecké naděje, podávající velmi kvalitní výkony, super vizuál (některé záběry vypadaly neuvěřitelně dobře) a zvlášť jsem ocenila, že se nám snímek nesnažil mávat doslovným vysvětlováním před očima, ale naopak nás donutil k používání mozku. Jsem docela zvědavá na další Eubankovy filmové počiny, pokud budou i nadále takto netuctové, tak se nejspíš máme na co těšit. A pochybuji, že letos najdu něco bizarnějšího, než byla ta babka v tom autě.(23.9.2014)

Eubankova tvorba je mi sympatická. Pocitové Love jsem si velmi užil, The Signal je dějovější ... a byť se nejedná úplně o trefu do černého, bylo minimálně namířeno správným směrem. Umí to být tajemné, lehce znepokojivé, vyvolává to zajímavé otázky jako každý správný mysteriózní film. Od opuštění laboratoře mě ale Eubank tak nějak ztratil, protože už té "divnosti bez odpovědí" bylo trochu moc. Celkově mírný nadprůměr a určitě zvědavost na další film.(2.8.2014)

Nenechte se zmást trailerem! Žádné akční hody se totiž ani náhodou nekonají!Na svůj nízký rozpočet velice zdařilá a šikovná sci-fi, která svoje nedostatky schová v záplavě dobrých nápadů, mysteriózního příběhu a zdařile vybraných lokací.Je zajímavé, že ještě poměrně nedávno zářil Morpheus v síti reflektorů ve filmech za miliardy a teď svůj secondhandový xicht vystavuje v jednom povedeném béčku za druhým.Příběh má co nadíbnout, herci hrají velice obstojně a na konci vás čeká kýžená a hlavně fajn pointa, kterou pochopíte bez větší újmy, pokud nejste úplně vymaštění.Zdařilé sci-fi béčko za lacinku, jehož režisér by si zasloužil desetkrát větší rozpočet a mohl opět oživit vody zahnívajícího áčkového sci-fi žánru.65%.(2.10.2014)

• Kaka

Možná, že kdyby se Eubank nesnažil za každou cenu natočit malý velký film a místy neexperimentoval s ruční kamerou ve stylu Blair Witch, či psychedelic scénami ala Mullholand Drive, třeba by to bylo opravdu dobré. Takhle to byla dost nejednoznačná matlanina s pár zajímavými momenty a slušným finále.(6.4.2015)