The Signal

Psychologický / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014, 97 min

William Eubank

Nima Fakhrara

Signal ukazuje, že jde minimalisticky natočit dobré SCi-Fi i v dnešní době. A že to lze i pro hlavní cílovou skupinu diváků, pro teenagery. Má jednu jedinou nevýhodu a ta zřejmě způsobila i jeho komerční neúspěch. Je moc chytrý a požaduje po dnešním divákovi aktivně používat mozek.(17.10.2014)

Je to dosť dobrý sci-fi thriller od Williama Eubanka. Má celkom dobrý príbeh o trojici priateľov, odborníkov na počítače, ktorí sa vydávajú na dlhý výlet autom, ale rozhodnú sa ešte zájsť na jedno neznáme miesto, kde by sa mal ukrývať tajomný hacker, s ktorým už boli v kontakte, lenže na mieste sú svedkom niečoho nevysvetliteľného. Keď sa mladík preberie, zistí, že je v podzemnom vedeckom laboratóriu kvôli možnému kontaktu s mimozemšťanmi a síce si uvedomuje, že sa s ním skutočne niečo deje, ide mu hlavne o jeho priateľov a tak urobí všetko preto, aby spoločne unikli. Ale uvedomujú si, že to bude ešte náročnejšie, než si mysleli. So spracovaním som dosť spokojný, už od začiatku som mal z toho veľmi dobré pocity, skupina mladíkov pôsobí úplne normálne a tak nie je problém si k nim vytvoriť vzťah, ale aj inak to má takú veľmi sympatickú atmosféru, vďaka ktorej sa mi to páčilo, aj keď sa nič dôležité nedialo. A nepokazí sa to ani po prenesení deja do výskumného zariadenia, kde už síce väčší priestor má len jeden mladík, ale zvláda to bez problémov, určite musím pochváliť, že na rozdiel od mnohých podobných filmov to nezačne upadať do stereotypu, ale stále to niečím prekvapuje, občas sa nájde nejaká skutočne zaujímavá sekvencia a navyše si to udržuje tú správnu tajomnosť, vďaka ktorej som bol zvedavý, ako sa to bude vyvíjať. A našťastie nesklame ani záver, ktorý síce nie je originálny, ale nečakal som ho a navyše aj tak je podaný dosť odlišne, než to býva zvykom. Jedine ma mrzí, že tento film je až príliš zrozumuteľný v celom jeho priebehu a tešil som sa na trochu artovejšie prevedenie, ako v prípade režisérovho predchádzajúceho filmu, ktorý už vyžadoval aj premýšľanie, ale zase aj takto ma to bavilo. Inak film prekvapivo zaujme aj po stránke akcie, ktorú som tu pritom ani nečakal, ale nájde sa tu niekoľko zaujímavých a až prekvapivo dobre zvládnutých momentov a kvalitných spomaľovačiek. Herecké obsadenie je na tom dobre, sympatická skupina mladíkov, ktorej nemám čo vytknúť, po dlhšej dobe ma zase bavil aj Laurence Fishburne a okrem nich už nikto nemá viac priestoru, to už je len pár epizódnych postáv. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, William Eubank vôbec nepotrebuje zbytočne veľký rozpočet, aj takto dokáže ponúknuť kvalitnú vizuálnu stránku, zaujímavé lokácie a veľmi dobrú atmosféru, takže tu nemám problém. Takže tu ma skutočne mrzí iba moje chybné očakávanie artovejšieho štýlu, inak je to rozhodne kvalitná žánrovka, aj keď asi len na jedno pozretie. 77%(3.8.2014)

• Morholt

No tak je sice pravda, že téma Oblasti 51 tady bylo uchopeno originálně a neokoukaně, ale že by se jednalo o nějakou nadprůměrnou zábavu, to se říct nedá. Trojice mladých lidí je zavřená v supertajném laboratorním komplexu, kde čelí výslechům a jsou podrobeni různým hokus pokusům. A že se jim to nelíbí nemusím asi zdůrazňovat. Ta konstrukce příběhu sice nebyla úplně blbá, ale to zpracování, při kterém si režie snaží hrát na umění, mě vůbec neoslovilo. Flashbacky, sekaná kamera či světelné řezy, to všechno vytvářelo chaos v už tak trošku nepřehledném zmatku. Jediným pevným bodem byl Laurence Fishburne, kolem kterého se všechno točilo a líbila se mi i Olivia Cooke. Ale jinak je to škoda dobrého námětu. 30%(31.7.2014)

No tak nevím no... Sice mě to zaujalo a pozornost udrželo až do konce, ale vlastně nevím jestli to za to tak úplně stálo.. Celou dobu jsem měl poci, že to celé stojí a drží jen na konceptu za každou cenu prodat nápad, který ale ve výsledku (přes všechnu tu snahu o co nejdivnější podání) není zase až tak kulervoucí abych z toho měl pocit něčeho výjmečného co by samo o sobě obhájilo složitost celé té cesty....... Zajímavé ale příliš snaživé.(3.8.2014)

William Eubank tvorca vizuálne a hudobne príťažlivého filozofického sci-fi Love (Ztracen ve vesmíru) opäť prichádza so zaujímavým sci-fi filmom kde mu so scenárom pomohol mne obľúbený Sebastian Gutierrez (Mermaid Chronicles Part 1: She Creature, Rise: Blood Hunter) a tak The Signal nedostal len fajn vizuál ale aj o niečo dejovejší scenár. Herci nič nekazia (predsa len každý z nich má skúsenosť s hororovým žánrom) a tak komu režú únosové filmy mimozenskou entitou alebo epidemiologické filmy a ulietava na komorných superhrdinských filmoch, presne pre toho je The Signal určený.(9.9.2014)