The Signal

USA, 2014, 97 min

William Eubank

Nima Fakhrara
  • EvilPhoEniX

Nelíbilo. Možná kdyby Signal neměl tak bolestivě pomalé tempo, tak by se mi film zamlouval více. Takhle se nedá popsat jinak, než jen NUDA. Závěr celkem slušné vizuální orgie, ale jinak bych byl radši, kdybych film neviděl.(3.8.2014)

William Eubank tvorca vizuálne a hudobne príťažlivého filozofického sci-fi Love (Ztracen ve vesmíru) opäť prichádza so zaujímavým sci-fi filmom kde mu so scenárom pomohol mne obľúbený Sebastian Gutierrez (Mermaid Chronicles Part 1: She Creature, Rise: Blood Hunter) a tak The Signal nedostal len fajn vizuál ale aj o niečo dejovejší scenár. Herci nič nekazia (predsa len každý z nich má skúsenosť s hororovým žánrom) a tak komu režú únosové filmy mimozenskou entitou alebo epidemiologické filmy a ulietava na komorných superhrdinských filmoch, presne pre toho je The Signal určený.(9.9.2014)

To nás trailer zas jednou pěkně navnadil, ale dostali jsme něco trochu jiného, než jsme čekali. Signál se zmítá na pomezí několika žánrů, z nich nejcitělněji převládá sci-fi a drama. Příběh o tom, jak byla parta mladých lidí vlákána do pasti jménem Area 51, kde se dějí všelijaké věci. Děj se všemožně přelévá a vy stále čekáte, co z toho vyleze a když se to začne už nějak tvářit, zas to uhne z předpokládáné línie trochu bokem + na závěr dostanete solidní mindfuck, jak jinak. Je ale vidět, že autor snímku je povoláním kameraman, protože některé vizuální špeky jsou opravdu dech beroucí - všelijaké slowmotion parádičky doplněné citlivým soundtrackem právě tvoří tu dramatickou složku. Největší nevýhodou filmu tedy zůstává jeho nejednoznačnost a stylová rozháranost, nicméně jako inovativní stylovka poměrně slušné. ( 3 / 5 )(21.8.2014)

Vcelku docela zvláštní film, ale musím uznat, že mě něčím zaujal. Nevím zda to je prostředím nebo celkovým konceptem, prostě mě to nějak bavilo. Ikdyž se film pomalu rozjíždí, pak se začali dít opravdu divné věci, které jsem nechápal a pomohl mi k tomu až konec, který mě neskutečně potěšil a překvapil. Potěší také hudba, nějaké ty slow-motion efekty, které jsou docela fajn a hlavní protagonisté nejsou také úplné lopaty. Co na to říct, není to áčkový film s velkým rozpočtem, ale ostudu žánru určitě nedělá.(2.8.2014)

• *CARNIFEX*

Úvodná hodina vďaka príbehu sľubovala strhujúci záver. Bohužiaľ, nestalo sa. Slušný námet a snahu o originalitu zabila totálna nevýraznosť. Režisér po celú dobu pripravuje diváka na niečo veľké, no verte neverte, nič mimoriadne sa veru nestane. Opäť sa potvrdilo - mnoho kriku pre nič. "The Signal" je normálny "slepý guláš" bez mäsa. Zo sci fi prvkov charakterizujúcich tento žáner tu až na myšlienku a pár osviežujúcich momentov v podobe špeciálnych "tretier" či "Hulk ruky" divák veľa nenájde. Škoda.(2.8.2014)