Smrtící nymfa

• Srbsko Mamula (více)

Kamarádky Kelly a Lucy přijíždějí strávit dovolenou s bývalým přítelem. Třetí den se navzdory varování starého námořníka rozhodnou vypravit na ostrov, kde se nachází stará habsburská pevnost, která za války sloužila jako koncentrační tábor a poté jako experimentální základna. Pro místní mořskou pannu lačnou po krvi je skupina mladých lidí vítaným zpestřením jídelníčku... (TV Prima)

rakovnik

Kde se v takovém filmu bere Franco Nero? No, i jiné legendy si někdy neodpustí úlet. Film má každopádně světlejší chvilky, ale jinak je to šmíra. Natahovaný děj, halda hluchých míst, kdy všichni jen tak koukají. A navíc už je zábavné jak Boban a spol. utíkají před více než 70ti letým námořníkem. Ale nymfu a vůbec holky mají jihoslované pěkné. ()

cariada

Celkem příjemné překvapení, přece jen "balkánské " horory nejsou moc časté. A k tomu to krásné prostředí moře pěkný holky a celkem slušný děj. Ano nepopírám chování postav nelogické a mnohdy na přes držku, ale i tak mě to docela bavilo a to je hlavní. Určitě to není film, který bych musel vidět víckrát. ()

majo0007 odpad!

Už len krajina vzniku filmu by mala byť pre Vás výstrahou: Serbia. Príbeh o ničom, napätie nikde, o horrore ani nehovorím, postavy ako uderené kladivom. Výstraha - NEBRAŤ! Od tohto braku fakt ruky preč! ()

sir-dave

Než přišla zhruba někde ve 3/4 filmu na scénu mořská panna a než se z toho stalo fantasy, uvažoval bych klidně o větším hodnocení. Letní vyvražďovačka zasazená do Černohorské Boky Kotorské měla své kouzlo. Z té staré pevnosti se dalo vymyslet něco lepšího. Kór, když si evropská scéna nemohla dovolit triky jako Hollywood. ()

David.Darco

Keby som sa do Boky Kotorskej nechystal už nejaký čas na dovolenku, zrejme by som prepol tento otrasne postrihaný odfláknutý a nudný film prepol ihneď. Na moje sklamanie pekné lokácie sa vytratili behom chvíle a potom to už bola naozaj zbesilá jazda bez hlavy a päty. Prosím vás. Nezabíjajte s tým čas. Jedine ak to ide v noci v telke a nechcete zrovna pozerať niečo, pri čom by bola škoda zaspať... ()

dzira

To je ale roztomilý béčkový horůrek s krvelačnou mořskou pannou s gumovým ocasem.... Doporučuju.... Za přidanou hodnotu považuji to, že snímek divákovi zprostředkovává exkurzi do rakousko-uhesrské pevnosti na černohorském ostrůvku Mamula (která sloužila za 1. i 2. světové války jako vězení a je tak jakýmsi černohoským Alcatrazem...). ()

Pajkenzi

Zdlouhavý začátek, pak se to pomalu rozjíždělo v mírně napínavý a zajímavý horor. V skutku konec mě překvapil. Libili se mi herci a i hudba dobrá. Jen škoda toho začátku. Zasloužené hodnocení. ()

MsUtahraptor

Nádherná příroda na začátek, správně ošuntělá opuštěná pevnost, solidní příběh a relativně dobré herecké výkony. Co se víkendových "hororů" po desáté týče- nadprůměr. ()

mira007

Hororová reklama na dovolenou v Jugoslavii ( bývalé) za účasti italského borce Franka Nera? Na filmový zážitek málo, ikdyž uznávám, že Srbky mají něco do sebe. ()

Silviaxx

Pri Nymph by som sa pravdepodobne veľmi nudila, keby tvorcovia nezvolili tak atraktívny námet. Priznávam, že to na mňa pôsobilo lákavo, keďže morská panna sa vo filme tak často nevidí. Rozjazd bol pomerne spomalený a snažil sa hrať na tajomnú atmosféru, ktorá však na mňa tajomne vôbec nepôsobila a k celkovému dojmu mi dvakrát nepomáhali ani herecké výkony. Začínala som sa celkom obávať ako bude technicky zvládnuté hlavné sústo tohto počinu. K môjmu prekvapeniu vyzerala naozaj úžasne a vidno, že si na nej dali záležať. Výzorovo teda ok, avšak, pri útokoch to už riadne pokulhávalo. Vďaka tomu som bola celkom na vážkach, ale keď to zhrniem tak ma výrazne oslovila iba morská panna a pár slušných gore scén. Všetko naokolo bola skôr bezvýznamná kulisa, ktorá ma vôbec nezaujímala - počnúc hercami cez herecké výkony až po technické zvládnutie kontaktných bojov. ()

BlackHood

Náhodou... To nebylo až tak špatné... Sice některé scény amaterské a strašný rozjezd, ale dalo se to. Normálně bych dal 3*, ale kvůli zdejšímu hodnocení dám 4* ()

cskomando

Dám ze soucitu hvězdičku a to za výborný nápad mořské pany, realizace už stála za v*liž... prd . Postavy tupé, blbé vytáhnuté jak z porna, scénář byl napsán ještě tupěji.... já jsem bob a já bobek a jdeme si spolu zatancovat na na na...absolutně jsem nedokázal pobrat, proč se takhle tupě a zkráceně bavili po celou dobu filmu - pravda je, že ženský stupidně nekřičely a chyběly jim kozačky :D což potěšilo. Co zklamalo byla vražda kotvou, jen tak lehce aby se zakrylo, že to prostě nedokážou udělat věrohodně a honem střih a kameru na jiný místo aby nic nebylo vidět... šílené točené béčko/céčko kdo ví co ještě... ()

Hernycztek

Bída a utrpení. Jako nečekal jsem nějakou hitparádu, ale doufal jsem v alespoň průměrně natočený hororový příběh o ,,mermaid". Horor to tedy byl, ale jen v tom, že jsem musel tuhle kravinu sledovat hodinu a půl. Začalo mi to smrdět hned první scénou, která dala jasně najevo, že tohle o kvalitu nebo dokonce gore ani nezavadí a intuice se mi potvrdila hned následující scénou, kdy dvě zrovna né moc hezké američanky přijedou do Černé Hory za svým srbským kamarádem ze školy. První polovina je jen samé okecávání, seznamování s postavami a podobně, pak je stařík varuje ať se vyhnou ostrovu Mamula, no a co naši ,,hlavní hrdinové" neudělají, vydají se na ostrov. ,,Herci" jsou na úrovni tragédie a komedie, hrozně nesympatické ksichty a byl jsem absolutně bez zájmu někomu z nich fandit a o to horší, že se nedá fandit ani záporákovi, což je starej ,,ochočenej" chlápek s kotvou, který loví lidi pro svou ,,paní". Mořská panna je vidět všehovšudy 5 minut, hezká je, ploutev má také pěkně udělanou, ale ta maska když se přemění.. v roce 2014 je to k pláči. Takže z celého filmu dokáže zaujmout leda tak ostrov, který vypadá jako ,,Fort Boyard". ()

Hapretor

Natalie Burn je jediné, na co se dalo koukat - co potěšilo mé oči. Proč tady hrál Nero, to fakt nepochopim. Asi se tam opravdu ochomít náhodou, protože tam zrovna trávil dovolenou a producenti ho hned zranařili. ()

helraiser

Bohužel podprůměrnej monsters horor který měl ovšem potenciál, ale zabili ho. Prostředí super, nápad super, ale bohužel zůstalo jen u toho. Tak snad příště. ()

CharlieSs

Náhodou, námět to nebyl špatný, zatím to je asi jediný film s touhle tematikou, co jsem viděla a natočené to taky nebylo nejhůř. Některé efekty sice byly na ten způsob, že jsem si chtěla vyšlehat oči mixerem, ale jinak za mě v pohodě. ()

Kaucuk odpad!

“Jmenuji se Boban, ale říkejte mi Bob...jako Bob de Niro!” Nevím jestli tahle debilní hláška je i v originálu, nebo jen v debilním dabingu, ale je tak debilní jako celej tenhle debilní film. A bude teda dvojka? ()

1985lula

Malo to krásne lokácie, celkom dobrý nápad, legendu, ale ako celok ma to moc nebralo. Nezachránil to ani Franco Nero. Chýbala mi atmosféra, nejaké to "maso" a totálne nevyužitá morská panna. Ešte aj ten úvod mi prišiel ako z lacného pornofilmu...tohto keby sa chytil zručnejší režisér, mohol to byť min. o 2 triedy lepšie. ()

TSZ

Tento srbský pokus o survival horror obsahuje zřejmě všechny ingredience, které očekáváte: hudba jako z balkánského porna, herci toporní a Franco Nero v roli osamělého starce. S ohledem na původ filmu jsem se těšil na nekorektní jízdu s nahotou a gore scénami, nicméně tahle pohádka pro předpubertální balkánce bohužel víc nudí než baví. ()