Boj sněžného pluhu s mafií

• Kraftidioten

• slovenský

Boj snežného pluhu s mafiou

In Order of Disappearance

Prize Idiot, The

(neoficiální název)

Krimi / Komedie / Thriller / Drama / Akční

Norsko / Švédsko / Dánsko, 2014, 115 min

Ono mi to síce vôbec neprišlo ako komédia. Ani som tam nevidel žiaden čierny humor, ale čo som tam videl bola skvelá gansterka. A zimná príroda ma tiež vie dostať skoro vždy :)))(15.11.2015)

Tarantino in the Cold!! Letos jsem v kině opravdu na špatném filmu ještě nebyl, výjimkou není ani Boj sněžného pluhu s mafií a musím říci, že už dlouho jsem po skončení filmu neviděl, tak štastné tváře, očividně film udělal každému radost:) . Jednak je to perfektní parodie na všechny mafiánské filmy, tak také úžasně černohumornéj revenge flick. Musím říci, že tolik sarkasmu jsem ve filmu snad ještě neviděl, koukat na film doma, tak se místy možná i válím smíchy na zemi, byť se jedná o zcela odlišný humor, než na který jsem zvyklý. Potěší i příjemná zasněžená norská krajina, slušné tempo, nechybí i krev a hlavně třeba vychválit originální grafické znázornění úmrtí, které vás zaručeně pobaví, pokud nejste mrzout. Seveřané zase a opět bodují !:) 80%(26.11.2014)

Téměř westernový revenge flick mezi závějemi malebného Norska. Stellan Skarsgård za pluhem budí respekt, zároveň působí uvěřitelně. Černohumorné vložky skvěle doplňují ponurou atmosféru plnou kokainu a sněhu. Neskutečně stylové.(12.4.2015)

Sníh je svinstvo! To vám potvrdí každej silničář, co nad ránem odklízí dvou centimetrové závěje z dálnice D1. Nicméně už se jim rozhodně nehodlám posmívat za to, že v lednu nečekaj teploty pod nulou a poprašek bílých vloček se tak stává smrtící pastí i pro vzorné řidiče, co si nezapomněli vyměnit letní pneumatiky za zimní. Prostě každej, kdo vlastní sněžnou frézu a nebojí se ji použít, si zaslouží respekt. Své by o tom mohla vyprávět drogová mafie, která víceméně omylem zabije syna dobráckého muže s pluhem. Mňo, ze starého barda je rázem stroj na zabíjení, jenž se vydává na cestu odplaty. Je jasný, že to mafiánům bude klouzat jako prase, zvlášť když si za volant sněžného pluhu sedne sám velký to herec Stellan Skarsgård Film ale nabízí především hafo krutých hrdlořezů, suchých hlášek a bizár postaviček, jako je srbskej padouch, co už se nemůže dočkat tepla norského vězení, kde jsou samí slušní vězni, špičkově tam vaří a ještě vám tam zadara daj dohromady chrup, z lochu pak vycházíte se zubama jako perličkama a to se vyplatí.(2.3.2015)

Typická severská produkcia posledných rokov, zaujímavé, nápadité, drsné, vtipné a trochu rozvláčne. Už som sa dlho tak nepobavil na multikultúre. Je tu aj trochu dramaturgických nezrovnalostí, ale ku cti patrí, že si divák dokáže oddýchnuť a pobaviť sa.(22.3.2015)