Boj sněžného pluhu s mafií

In Order of Disappearance

• dánský

Kraftidioten

• norský

Kraftidioten

• švédský

En iskall jävel

• slovenský

Boj snežného pluhu s mafiou

Krimi / Komedie / Thriller / Drama / Akční

Norsko / Dánsko / Švédsko, 2014, 115 min

Přestože ve své podstatě postava Nilse ke konci prakticky z příběhu víceméně mizí na úkor skvělého Bruno Ganze v roli srbského Papa, tak to vůbec nevadí. Na film se kouká parádně. Norské filmy mě baví stále víc a mě mrzí že Češi přestože mají v roce 2015 k dispozici vlastně stejné technologie jako zbytek světa nedokáží disponovat takhle talentovanými filmaři. Pro mě největší tahák ve filmu představuje Pal Sverre Hagen, který mě zaujal už v Kon-Tiki a tady jen potvrzuje že po něm co nevidět sáhne Hollywood. Hlavní roli zasněžená krajina a úžasný vizuál. Bravo! 75%(15.6.2015)

To byla ale jízda :-) A z toho plyne poučení...nikdy nenasírej silničáře :-) špatně dopadneš!(27.2.2015)

Výborné tempo, príbeh, ktorý nenudí, krásna zasnežená príroda, zaujímavé severské interiéry, kvalitný humor, ale predovšetkým excelentní herci ... Stellanovi toto veľmi svedčí, Bruna som videla nedávno vo filme Vitus, a aj tu, ako aj tam, bol štýlový ... ale jednu vec priznávam dobrovoľne, ja som absolútne netušila, že Greven bol Thor z Kon-tiki. Fakt dobrá vec, pozrite si, pobavíte sa.(8.6.2015)

Tak tohle bylo opravdu ryze severské. :-) Na začátku jsem si říkal, dobře, další typizovaná žánrovka s automatickým dějem o to, že se jeden tatík nakrk, protože mu zabili dítě, a tak sám vykostí celou místní mafii...JENŽE tohle natočili Skandinávci...a ti to pojali po svém! Boj sněžného pluhu s mafií (český distribuční název je ve skutečnosti jeden velký spoiler) je vlastně spíš parodie na filmy o pomstě, tam, kde seveřané přisolili a objevuje se černý humor, je to naprosto vynikající, bohužel čas od času je to taky dost plané (tam, kde humor není, kde se to tváří vážně, hlavně tedy na začátku). Svým způsobem je to takové norské Fargo. Několik opravdu dokonalých momentů: mezititulky informující o právě zemřelých (kromě četnosti i hra křížů - římskokatolické a pravoslavné, sem tam i židovská hvězda), zmínka o roce bitvy na Kosově poli, rozhovor o původu a bydlišti ,,čínského" nájemného vraha, sob v radlici, homosexuální gangsteři v utajení, rozhovor srbských mafiánů o podmínkách v norských věznicích, scéna rozloučení nad hrobem mrtvého Wingmana, debata o gangsterských přezdívkách, čtení před spaním... Víte, co je to Stockholmský syndrom? PS: Papu zahrál chameleón Bruno Ganz v nějaké dokonalé metamorfóze! Wow...(16.2.2015)

Docela roztomila severska vyvrazdovacka na tema pomsty s peknymi zimnimi sceneriemi a nekolika povedenymi vtipky ci usmevnymi postupy. Scena s padakem nejvic. Seversky hype kolem tohoto snimku je krapet prehnany, film neurazi, nenadchne, ale rozhodne pobavi.(3.1.2016)