Boj sněžného pluhu s mafií

In Order of Disappearance

• dánský

Kraftidioten

• norský

Kraftidioten

• švédský

En iskall jävel

• slovenský

Boj snežného pluhu s mafiou

Krimi / Komedie / Thriller / Drama / Akční

Norsko / Dánsko / Švédsko, 2014, 115 min

Opět jeden z drsných severských skvostů, kdy nasranej otec zničí dva drogový gangy - černá komedie s napětím, krimi snad ani ne, však policajti jen nevěřícně sbírají mrtvoly:o)(1.3.2015)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(10.1.2015)

Ono mi to síce vôbec neprišlo ako komédia. Ani som tam nevidel žiaden čierny humor, ale čo som tam videl bola skvelá gansterka. A zimná príroda ma tiež vie dostať skoro vždy :)))(15.11.2015)

Pro mě naprosto geniální počin! Nemám slov.(4.4.2015)

Kraftidioten je pro mě film rozporů. Několikrát jsem se opravdu zasmál a bavil se nad absurditou některých scén, zároveň však struktura celého příběhu jela ve strašně nudných kolejích a jednotlivé situace se v podstatě jen opakovaly. Chvílemi film svým zpracováním působil téměř úsměvně, jindy jsem zase obdivoval zručnost, s jakou je natočená závěrečná přestřelka. Hodně zvláštní jednohubka, zvláštní spíše pojetím, než samotným obsahem. 6/10(30.1.2017)

• - Spoiler: Jediný polibek, odehrávající se ve filmu, je polibek homosexuální. (VeverkaLesni)

• - Greven (Pål Sverre Valheim Hagen) jezdí v luxusním finském sportovním hybridu Fisker Karma. Vůz byl vyráběn ve Finsku v letech 2011 a 2012, je poháněn jedním benzínovým a dvěma elektrickými motory a na plnou nádrž a plně nabité baterie ujede 370 km. Sněžný pluh Nilse (Stellan Skarsgård) je upravený Mercedes-Benz Actros. Papa (Bruno Ganz) se nechává vozit v luxusním Maserati Quattroporte páté generace. (Saur.us)

• - Spoiler: Počas filmu zomrie 22 postáv. Nie je však priamo zobrazená smrť všetkých z nich. (koba)