Boj sněžného pluhu s mafií

In Order of Disappearance

• dánský

Kraftidioten

• norský

Kraftidioten

• švédský

En iskall jävel

• slovenský

Boj snežného pluhu s mafiou

Krimi / Komedie / Thriller / Drama / Akční

Norsko / Dánsko / Švédsko, 2014, 115 min

Krása. A Hory. A Bruno Ganz. A nejjemnější černý humor. A protože tu facku nakonec dostala, a sliby se musí plnit nejenom v Norsku, tak 5.(21.3.2015)

Na poli brutálnych depresívnych thrillerov, ktoré zapojením niečoho nepatričného v smrteľne vážnych okamihoch sa stávajú komédiou odmeňovanou hurónskym smiechom celého kina jeden z najlepších filmov všetkých čias. Radovanova smrť mi udržala úsmev ešte tri hodiny po skončení filmu.(1.3.2015)

Téměř westernový revenge flick mezi závějemi malebného Norska. Stellan Skarsgård za pluhem budí respekt, zároveň působí uvěřitelně. Černohumorné vložky skvěle doplňují ponurou atmosféru plnou kokainu a sněhu. Neskutečně stylové.(12.4.2015)

Uznávám, že párkrát jsem se zasmál, ale do komedie to má hodně daleko. Děj není špatný, hezky se to pomalinku proplétá a zamotává, ale na konci filmu jsem vlastně skoro nevěděl, proč do toho všeho Stela šel. A pluh tam je taky jen do počtu. Čistý průměr.(15.2.2015)

Pokud by nějaký mafián ublížil některému z mých dětí, tak bych chtěl mít koule Občana roku Nilse Dickmana, dostatek pletiva a odlehlé místo vhodné pro odložení nefunkčních gangsterů. A samozřejmě sněžný pluh, kterým se i offroady jednoduše odpinkávají ze silnice. Nilsova pomsta mě zkrátka bavila, pohřební kříže byly vynikající a nechtěné vyprovokování války gangů se mi jeví býti velmi inspirativním. Asi začnu Kosovskou-albánskou mafií a Mukačevskou brigádou.(2.12.2015)

• - Natáčení probíhalo v Norsku v obci Beitostølen a ve městě Oslo. (Terva)

• - Greven (Pål Sverre Valheim Hagen) jezdí v luxusním finském sportovním hybridu Fisker Karma. Vůz byl vyráběn ve Finsku v letech 2011 a 2012, je poháněn jedním benzínovým a dvěma elektrickými motory a na plnou nádrž a plně nabité baterie ujede 370 km. Sněžný pluh Nilse (Stellan Skarsgård) je upravený Mercedes-Benz Actros. Papa (Bruno Ganz) se nechává vozit v luxusním Maserati Quattroporte páté generace. (Saur.us)

• - Spoiler: Symbol zobrazený po Grevenově (Pål Sverre Hagen) smrti znamená "Humanista". (Dr Lizal)