Boj sněžného pluhu s mafií

• Kraftidioten

• slovenský

Boj snežného pluhu s mafiou

In Order of Disappearance

Prize Idiot, The

(neoficiální název)

Krimi / Komedie / Thriller / Drama / Akční

Norsko / Švédsko / Dánsko, 2014, 115 min

Na me moc absurdni gangsterka. Kamera hraje moc na efekt, stejne jako cely scenar, ktery je mimochodem jasne citelny uz od zacatku. U filmu jsem se bavil, vyhledavat ho ale nebudu. Od teto podivane jsem si sliboval vice.(13.7.2016)

3.5/5. Začátek mě moc nebavil, ale díval jsem se dál, jestli se náhodou nedočkám těch tolik proklamovaných prvků černé komedie. A dočkal jsem se. Nejprve jen zlehka, ale s přibývajícími křížky mých občasných pochechtnutí přibývalo. Je to zvláštní film. Technicky zvládnutý, hudba slušná, S. Skarsgard má potřebné charisma, přesto je tu pár hluchých a nudných pasáží a nějakou dobu mi trvalo, než jsem si "zvyknul" a přestal přemýšlet o tom, že "to vypnu a smažu". Jednou rozhodně stačilo.(16.3.2015)

Téměř westernový revenge flick mezi závějemi malebného Norska. Stellan Skarsgård za pluhem budí respekt, zároveň působí uvěřitelně. Černohumorné vložky skvěle doplňují ponurou atmosféru plnou kokainu a sněhu. Neskutečně stylové.(12.4.2015)

Pod pojmem severská gangsterská komedie si málokdo asi dokáže cokoli konkrétnějšího představit. Kraftidioten na tomto faktu naprosto nic nemění a to je na tom dost super.(26.2.2015)

Osvěžující jako hrst sněhu za límec. Provařený příběh o slušňákovi si Skandinávci naštěstí probrali po svém, a tak místo stupidní historky o pomstě tady máme směsku bizarního černého humoru a žánrových gagů. Krása, jásám. Jen toho, kdo vymyslel název pro českou distribuci, by někdo mohl přejet sněžným pluhem.(21.3.2015)