Boj sněžného pluhu s mafií

• Kraftidioten

• slovenský

Boj snežného pluhu s mafiou

In Order of Disappearance

Prize Idiot, The

(neoficiální název)

Krimi / Komedie / Thriller / Drama / Akční

Norsko / Švédsko / Dánsko, 2014, 115 min

Ono mi to síce vôbec neprišlo ako komédia. Ani som tam nevidel žiaden čierny humor, ale čo som tam videl bola skvelá gansterka. A zimná príroda ma tiež vie dostať skoro vždy :)))(15.11.2015)

Krása. A Hory. A Bruno Ganz. A nejjemnější černý humor. A protože tu facku nakonec dostala, a sliby se musí plnit nejenom v Norsku, tak 5.(21.3.2015)

Přiznávám jednu přihozenou hvězdičku za subjektivní nakumulovanou statisfakci, protože příběh je na plnou palbu malinko tuctový, ale já jsem prostě strašně spokojenej. Tohle představuje ještě víc než jen standardní severskou filmařskou preciznost, tohle je technicky jeden z nejvymazlenějších filmů vůbec. Žánrově dostáváme totiž okusit drsnou revenge kriminálku, jíž místy balancujíce na hranici parodie špikují černohumorné gagy, které ale k významu slova smrt přistupují docela cynicky, takže za břicho se budou popadat jen praví gurmáni. Se slovem mafie je neodlučně spojen všeobecný luxus a dostatek zajímavých figur, se zeměmi původu potom jejich svérázné a pečlivé ztvárnění. A teď to hlavní! Za zvuků vynikajíce padnoucího lokálního soundtracku se po celou stopáže filmu probíjíme nehostinným, ale krásným norským venkovem, který zapaden tunami sněhu dodává celému filmu nezaměnitelný mrazivý nádech, který fakt miluju, a díky kterému upřímně lituju, že jsem si tento kousek nenechal na jeden z horkých letní dní. Za sebe doporučuju všema deseti, je to art! 90%(3.3.2015)

Bizarný cz/sk distribučný názov filmu, opäť vycucaný z prsta, je tento krát podivne trefný. Kraftidioten je sarkastická čiernohumorná gangsterka, ktorá čo do stopáže a rozvláčnosti pošramotí, to v nápaditosti a nadhľade napraví. Skvelé severské osvieženie!(22.3.2015)

Tak celkově film poměrně zdařilej.Nějaká akce,nadhled,vtipný spíš jako celek,na jedno podívání dobrý.Co mě ale sralo byl zajedno ten teplouš v roli hlavního záporáka,takovej typ jako Orlando Bloom před několika lety,ten mi nebyl dvakrát sympatiko,a pak dědek ,srb,neustále v beranici,tak ten mě doslova sral..Hodnocení nepřestřelim jako většina z vás.Stačí 60%.(29.8.2015)