Tři srdce

• Francie 3 coeurs (více)

Za osudovým setkáním Marca se Sylvií stojí jednoduchá věc – zmeškaný vlak. Prozářená noc francouzského provinčního městečka pak vybízí k příjemné procházce a nezávazné konverzaci dvou dosud cizích lidí. Bylo by však škoda nevyužít této až neuvěřitelné harmonie, která mezi oběma panuje. Ideálním místem na další rendez-vous je pak Paříž. Zamilovaného Marca však zradí jeho vlastní srdce a vinou nenadálého infarktu schůzku nestihne. Bez kontaktu a iniciálů těžko najde ženu svých snů. Ve svém pátrání po osudové ženě Marc potkává jinou: Sophii. Netuší, že Sophie je Sylviinou sestrou, a tak se znovu setkávají. Jejich jedinečná harmonie stále přetrvává... ale je již příliš pozdě... (Film Europe)

MickeyStuma

Daňový inspektor, jeho nová nevěsta a její sestra se zaplétají v milostném trojúhelníku. A dějově jde o to, zda vydrží tajemství. Osudová smyčka se stahuje, ale zároveň se jakoby zdánlivě protahuje, takže každou další minutou v podstatě stoupá napětí na tím, kdy a za jakých okolností se to provalí. Elegance sentimentálního milostného dramatu tak přináší vcelku silnou emocionální hustotu. Obsazením francouzských filmových legend, jako je Catherine Deneuve, Charlotte Gainsbourg a Chiara Mastroianni, se může filmový fanoušek těšit jen skvělý film. Pokud tedy neočekává romantickou atmosféru alá Hollywood ve spojení s komedií, či až s příliš nesystematickým dramatem. K zasmání nad danou situaci není nic a velkolepě dramatického už vůbec ne. Hlavní roli tu kromě lásky hrají převážně city a to ne ledajaké. Člověk je tu jako hračka osudu, kterou si ještě navíc sám potvrzuje. Dalo by se říci, že se v jistém smyslu jedná o milostnou tragédii, která stojí za zhlédnutí- Co se ale týče charakterů postav, je potřeba nic z toho neshledávat s realičností. Jinak je příběh skutečně napsaný s velkým zájmem nad celým konceptem příběhu. ()

Patrik200s

Síce som Poelvoordeho mal do teraz možnosť vidieť vo filmoch hrať iba komické postavy čo je v celku logické vzhľadom na jeho vizáž. V tomto filme preukázal značnú dávku hereckosti a keďže produkcia sa rozhodla vsadiť na dovolím si tvrdiť neatraktívne obsadenie, celý výsledok bol uveriteľný. Divák je vtiahnuty do prostredia francúzskeho malomesta čo poteší. ()

mira.l

Zajímavý příběh, o to nic. Mě ale spíš zaujaly výborné herecké výkony, především hlavně Charlotta, na tu já můžu koukat pořád a pořád jsem nepřišel na to, čím je tahle ženská tak charismatická. Nicméně ten konec jsem asi ...nepobral?? ... čekal jiný?? Já tuhle neurčité, otevřené konce nějak nemusím, jsem radši, když jsem postavenej před hotovou věc, teda konec. I tak ty čtyři * dám, jen nevím, jestli to nekdy budu chtít vidět znova. ()

Pete

Chobotnice má 3 srdce, ale jestli čekáte mafianskou historku, hledejte jinde ;) Tady máme osudovou romantiku, na kterou jsou Frantíci experti. Film jsem si pustil kvůli Charlotte, která zde odvádí svůj vysoký standard, slabinou však byl pro mě neznámý herec v hlavní roli, který pohříchu postrádá charisma, a při milostných eskapádách vypadá až poněkud úchylně. Na připlešatělého úředníka z finančáku se hodí skvěle, těžko mu však věřit, jak fatálně zapůsobil na obě sestry v tomto trojúhelníku. Přes jistou zdlouhavost a málo uspokojivý konec musím dát ale tomuto marnému pokusu o vzepření se osudu (lásce, srdci?) opatrně palec nahoru. ()

blondboss

Poeticky a impresionisticky poňatá citová dráma, ktorej námet si dovoľoval pomýšľať aj na vyššie méty. Dosť jednoduchý a nezáživný spôsob réžie tento film zrazil na priemernú úroveň, z ktorej sa nevyškriabal ani počas dôležitých dejových línií. Každopádne milostný trojuholník popísaný emocionálne presne a s chladnou monolitou. 55 % ()

DonBraso

Čas je pešek a práce ještě víc.To si takhle jednou Marc nestihne domluvený rande se Sophii a ještě ho postihne infarkt srdce.Celé to nakonec docvakne v úplně poslední scéně,že kvůli tomu všemu podstupujete "horší" či náhodou protkanou životní romanci,která se vůbec neměla stát.Film s milostným trojúhelníkem je bohužel striktně daný tématem a zde je to vše v naprostých mantinelech.Takže čekáte celou dobu jak ty dva půjdou z kůží na trh a řeknou to sestře.Na nic jiného divák nečeká.Občas to doopravdy malinko hapruje a zrovna proč by Sophia měla dělat své sestře takovou věc či naopak Marc,když má ještě dítě. Touha ho žene jinam,ale stále v postavě Marca je plno indicií,který nedávají postavě větší význam.Za to Benoît Poelvoorde je přímo skvělý.Tenhle chlap baví mě čím dál více.Jeho mimika obličeje k dané situace je luxusní. Chiara Mastroianni je samozřejmě jasný z jakého rodu je a po boku jí ještě hraje opravdová matka,ale zas že by se to ve filmu extra projevilo to ne.Z filmu si můžete vzít co chcete.Třeba si nechat změřit tlak či jako úředníček trochu prolustrovat starostu na daních a nebo mít dvě holky a neříkat já nevím.Za Benoîta 75% ()

karnifex

Když jsem vstupoval do kina, neměl jsem dobrý pocit - na artovou produkci tam bylo nezvykle moc lidí a převažovaly ženy, takže jsem se lekl, jestli jsem se nespletl a nehrají 50 odstínu šedi (jak se ukázalo v průběhu filmu, spletly se ony, bohužel produkci občas vyrušovaly a závěrečné titulky dokonce trávily pobaveným smíchem, což mě vzhledem k závěru snímku velmi překvapilo a hlavně ve mě nenechalo film doznít tak, jak bych si přál - slepice blbé!). Tak jsem si postěžoval, a teď k samotnému filmu. Určitě musím zdůraznit vynikající(!!!) výkony všech tří hlavních představitelů a také zmínit výborný hudení doprovod (tak dobře/silně/zvláštně doplněnou hudbu už jsem u filmu dlouho nezaznamenal - to jak se ozve, často nečekaně a přece v tu pravou chvíli, právě tak, jako její umlknutí, bylo pro mě jedním s nejsilnějších dojmů). Občas zaznivší hlas komentátora mi připomněl Pod ochranou nebe - a měl na mě podobný účinek. A samotný příběh a otázky, které pokládá - prostě opravdu skvělý film! ()

Gregor_Samsa

Svěrací kazajka nevyhnutelného a krutého osudu; vášeň, co může spálit vše; kompromisy, které by nemusely bolet, ale bolí. Zakázané ovoce nejvíce chutná, zvlášť když není spoutáno rozumem. 90%. ()

bonovox

Silná milostná dráma o sile osudu. Miestami takmer dokonale natočené a veľmi dobre je zvládnutý aj záver. Herci taktiež kvalitní. Frantíci to vedia. ()

hanca.uh

Tento film rozhodně není pro každého (ani pro každého "náročného diváka" :-)), mně se ale celkem líbil, v první řadě vás nejdříve překvapí hudba (temná a mrazivá, která by spíše předvídala hororový snímek). Postavy děje filmu nejsou zrovna moc sympatické (ani pěkné), ale o to více jsem vnímala to, co bylo.....mezi. Celkový dojem na mě hodnotím kladně i když ne všemu jsem dokonale rozumněla i ten konec mohl být trochu víc...no napnutější a dramatičtější (tady se mi zdála i ta smrt málo). Tož tak:-) ()

Mates Hradecky

Velmi se mi líbil temný hudební motiv na pozadí rádoby šťastných chvil rodiny věštící budoucí katastrofu. Jak říkal mistr Ludvík Vaculík: "Všechno to tu pude do prdele, milostivá paní !" ()

cist

Tenhle film bych si rád přečetl. Rezie bohužel neudržela vypjatý scény, aniž by je neprostřihala, takže jinak výborní herci působí někdy křečovitě (zkuste si sami zahrát srdcervoucí pláč 10x za sebou, jen aby rejža měl ty nejlepší záběry). Plus ta hudba patřila spíš do nějakýho špionážního filmu. Scénář výbornej, herci taky. ()

Sting

Tak nevím... Nějak mi uniklo, čím by mohl Marc okouzlit obě sestry a hlavně Sylvii přímo osudově. Proto se mi zejména druhá část filmu zdála jen těžko uvěřitelná. 50%. ()

WillDormer

Francouzské drama o milostném trojúhelníku odehrávající se v Paříži = sázka na jistotu. Bohužel v tomhle případě to tak úplně neplatilo. Potenciál nádherné Francie, ze které melancholická nálada přímo sálá, zůstal stát někde v pozadí. Nedokázal jsem se ztotožnit s postavou hlavního herce a pochopit jeho neustále deprese ve smyslu ,,žiju dokonalý život s dokonalou ženou, ale její ségra kterou jsem viděl jedenkrát v životě mě prostě rajcuje víc jak to všechno co mám,,. - problémy západní civilizace v 21. století. A už vůbec jsem nechápal co dotyčné dámy na pánovi tak přitahovalo. Slabé tři hvězdy za nádhernou Francii a kouzelnou Charlotte Gainsbourg. ()

sarah611

U tejto francuzskej dramy som asi mala vysoke ocakavania... Postavam som ich charaktery proste neuverila, ich ciny mi prisli nelogicke, hlupe, film bol pre mna tazkopadny, a kombinacia dramatickej hudby a pre mna nepochopitelnych vstupov rozpravaca mi skor pripominala nejaku parodiu na dramu... skratka pre mna podpriemer. Mozno si to zasluzi o hviezdicku viac, ale mna tak iritovalo, ze si Silvie pocas filmu nedokazala prezliect tu hnusnu bluzku... :) ()

Constanza

Někdo na takové osudové setkání čeká celý život a nedočká se ho. Jednoduše někoho potkáte a víte, že v přítomnosti toho druhého máte vše. Ta neuvěřitelná harmonie.  Jenže když takove setkání přijde ve špatný okamžik, potom jste v tom až po uši. Cokoliv uděláte, víte, že někomu ublížíte. Kdo zažil, chápe a film ocení. ()

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II