Epizody(4)

Miniseriál Pocket Monsters: The Origin zachytáva zápletku z hier FireRed a LeafGreen, kde sa počas štyroch epizód odohráva Redova dobrodružná púť naprieč regiónom plným záhad a tajomstiev. Nechýbajú súboje s Redovým odvekým rivalom Greenom. (HDeer)

Blackhand47

Pěkná a věrná adaptace původních her, která na rozdíl od předešlých seriálů potěší kromě dětí i dospělé. Každá z epizod se zaměří na určitou pasáž hry, jsou tu zachyceny i všemožné herní mechaniky nebo klasická hudba. Na konci se tvůrci sice rozhodli propagovat jednu z nových mechanik, která se objevila až o x generací později, ale pořád jde o velmi povedenou minisérii. Za nostalgii 80% ()

adamulefa

Ak nemáte radi Pokémonov tak rozhodne tu pre vás nič nie je. Hry sú síce bez diskusie lepšie, ale pre mňa je Pokémon: The Origin rozhodne ten najlepší seriál/film s titulom Pokémon, ktorý som kedy videl a neviem, či bude niekedy prekonaný. Pýtate sa prečo? Veľkú hru hrá určite nostalgia, a tým nemyslím nič z druhej generácie a ďalej. Sledovanie ma totiž hneď prenieslo 10+ rokov do minulosti, keď som sledoval na Nove prvú sériu pôvodného Poké-anime. Bavíme sa tu o oldschoolových 151 Pokémonoch, čo je super už len preto, že ako postupne nasledovali ďalšie série a príšerky pribúdali som strácal viac a viac záujem. Dej mi bol síce dopredu známy, pretože je založený na hre Pokémon Red and Blue na Nintendo Gameboy. Je tu hromada odkazov na hru, od očividných až po tie, ktoré si všimne len skúsené odborné oko . Síce ja osobne som hral Pokémon LeafGrean na GBA čo je remake prvej hry, ale šak sa rozumieme... To ale neznamená, že tu nenájdete zopár prekvapení! Ďalším plusom je určite aj fakt, že tu stretnete dobre známe postavy z pôvodného anime (Misty, Brock, Professor Oak, Giovanni, "Gary") trošilinku možno v iných úlohách a s iným dizajnom, ktorý je taktiež pochopiteľne založený na hre. Celkové spracovanie bolo odlišné... Tým rozumej lepšie! Animácia postáv, pozadie a hlavne súboje boli neporovnateľne upgradované! Boje týmpádom pôsobili napínavejšie. Soundtack? Veľmi vhodný, pozostávajúci zo zremixovaných 8-bitových herných melódii. Asi je vám už jasné že sa mi seriál či OVA či TV special moc páčil. Nech to bolo čo to chcelo malo to ideálnu dĺžku 4 epizódy takže sa nebudete mať kedy nudiť. Pridajte k tomu milý koniec a máme tu niečo čo nemôže si žiadny fanúšik Pokémonov, či už hier alebo seriálu nechať ujsť. Doporučujem to aj ľuďom, čo postupne na tieto malé príšerky pozabudli, alebo ich počase prestali baviť alebo na ne celkom zanevreli. Pocket Monsters: The Origin je skvelý nostalgický trip do jednoduchšej doby, do doby napätého držania palcov Ashovi, do doby zbieranía nálepiek, do doby nie tak dávno minulej. P.S. Prepojenie s X a Y mi prišlo trocha moc ale inak by sme seriál ani nevideli. Nebyť tej vsuvky alebo reklamy, či ako to chcete nazvať... P.S.2 Vlog: Mimochodom zajtra vychádza Pokémon X and Y a nikoho to jaksik nezaujíma. Všetci naokolo hovoria len o GTA V. ()

SonGokussj

Gotta catch'em all! Víceméně opakování toho, co se děje ve hrách. Je to zběsilé, rychlé, bez známky příběhu a pocitů, prostě jen takový "rekap" co vás čeká, pokus začnete hrát hry. Nic - víc. Kvalita rekapu je hezká, avšak nehnízdí v ní nic, co by mě donutilo se na to kouknout znovu. Nemám prakticky co dodat. Od začátku do konce hrozná nuda. 30% ()

Larky

Čistá pocta kultovním a naprosto výtečným devadesátkovým Pokémonům (Blue, Red, Yellow) od Nintenda, které jsem já osobně tenkrát hrál na Gameboyi. Krásné vzpomínání. -------- Sám o sobě The Origins nejsou díky málému počtu dílů a tím pádem velkém počtu skoků v ději příliš soběstačným dílem, ale pokud jste hráli výše uvedené hry, budete nejspíš velmi spokojeni. Nechybí známá hudba, některé významné momenty ani úvodní menu z Gameboye. Zároveň to nicméně neznamená, že by se neznalci her nutně museli nudit. Všechny čtyři epizody odsípají bez větších zaškobrtnutí. Čisté 4*. ()

ScarPoul

Ako fanúšik hier som bol celkom potešení inou dejovou líniou, než na akú som zvyknutý u seriálu, ale chýbala tomu hlbšia vzťahová rovina aby som si postavy obľúbil. Síce je to pekne nakreslené, ale radšej siahnem po starom dobrom originále. Ale pozerateľné. Hlavne finálny súboj medzi Mewtwo a Charizardom. ()

• Green a Garry Oak jsou si co se vzhledu týká velmi podobní. Důvodem je skutečnost, že Garry Oak ze seriálu Pocket Monsters (od r. 1997) byl inspirován právě Greenem, který byl rivalem v prvních třech konzolových hrách. (P. J. D.)
  • Při volbě jména Redova protivníka tvůrci vybírali mezi Greenem a Blue, neboť tyto dva ekvivalenty byly i v prvních třech GBA hrách v nabídce. Nakonec bylo zvoleno jméno Green. (P. J. D.)
  • Bojoví pokémoni Hitmonlee a Hitmonchan, kteří se v seriálu objeví, vznikli na základě slavných filmových kung-fu bojovníků, konkrétně Bruce Leeho a Jackieho Chana. (P. J. D.)