Octavio miluje ženu svého bratra a je pevně rozhodnut s ní uprchnout. Zoufale potřebuje peníze, a když se ukáže, že jeho milovaný pes Cofi je výborný zabiják, bez váhání ho přihlásí na krvavé psí zápasy, které dobře vynášejí. Daniel opouští svou ženu, aby mohl žít s mladou dlouhonohou modelkou Valerií. Jejich nový exkluzivní byt se ale zakrátko změní v nesnesitelné vězení a stane se smrtící pastí pro Valeriina malého chundelatého pejska Richiho. Bývalý komunista a partyzán El Chivo se po letech strávených ve vězení živí jako nájemný vrah. Jeho jedinými společníky jsou toulaví psi, které sbírá na ulici a léčí jim jejich rány... Tři příběhy se proplétají stylem připomínajícím Pulp Fiction, aniž by se však režisér tohoto strhujícího mexického filmu, jenž byl nominován na Oscara, snažil kohokoli kopírovat či napodobovat. Originálním způsobem líčí několik lidských osudů, jež se protnou ve scéně fatální dopravní nehody, která celý film otevírá. Tarantinovsky spletitá story uchvátila svou energií a výsostnou filmařinou i členy Akademie, kteří film nominovali na Oscara. (Magic Box)

r007

Zajímavě propojený děj tří příběhů, které samy o sobě by mohly vydat na celovečerní film. V každém z hrdinů si najdete něco ze života. Některé scény jsou pozoruhodně natočené, ale 2 věci mě zarazily a nedokázala jsem je skousnout. Kdo by si proboha nechával v bytě díru do parket, když pod nimi byly krysy ? A jak je možné, že pes přežil přímý zásah z asi 5m bez operace ? ()

Azalix

Trochu preceňovaný film. Je to zaujímavé, ale chýba tomu šťava, alebo trošku korenia. Je to ako nedovarená polievka. ()

PTuranyi

Život je pes a s láskou to tiež nie je ľahké. Alejandro González Iñárritu ponúka niekoľko drsných príbehov, v ktorých figuruje láska. Nečakajte však žiadnu romantiku. Každá z postáv nejakým spôsobom trpí a nezáleží v akom je spoločenskom postavení. Či už je to chlapec zo slumu snažiaci sa privyrobiť si na psích zápasoch, aby mohol utiecť so ženou svojho brata, bezdomovec túžiaci opäť objať svoju dcéru, redaktor časopisu milujúci modelku, ktorú nehoda pripúta na lôžko alebo podnikateľ snažiaci sa zavraždiť svojho brata. Produkcia je perfektná, scenár skvelý a herecké výkony výborné. ()

PavHer

Tři vzájemně propletené příběhy na téma zoufalost, krutost a láska. Bohužel u druhého z příběhů musím souhlasit s některými komentáři tady, že byl slabší oproti zbylým dvěma - za něj hvězdička dolů. Láska opravdu dokáže být kurva! Adios. ()

llollita

Neuvěřitelně silný a precizní film. Strhuje, nenudí a brilantně vypráví. Každá postava, jako by byla šitá každému herci na tělo. Během celého filmu samozřejmě zapomenete na tu tenkou psí linku, která se táhne a spojuje děje všech povídek. Přesto ještě dlouho po té budete přemýšlet nad výrazem "psí život". ()

Valigar

Když mi to kámoš půjčil, tak jsem si myslel, že jde o něco sprostýho. Po odkládání jsem to vložil do DVD abyl jsem nádherně překvapen. Supr film ze života hispánské společnosti. ()

SakyLand

Pokud by byl děj na 90 minut, dal bych ***. Promyšlený příběh(y), ale zpracování se mi nelíbilo. Bylo to nějak vleklé, snad až na titulky. ()

Kvico

tempo nasadené zo začiatku si film neudrží po celú svoju dobu...pri väčšej odvahe pri strihaní tohto filmu to mohla byť poriadna "pecka" ale aj napriek tomu ide o veľmi dobrý neamerický film. videl som ho až ako posledný z Inarrituovej trilógie a zaradil z môjho pohľadu na strieborný stupienok. čo tu režisér nezvládol to si vynahradil v 21 gramoch ()

St0ne

Syrovost, bolest, důvěra, zrada, nenávist, láska, vášeň a touha. Ale hlavně bolest a syrovost. Je těžké a bolestivé to dokoukat, ale nemožné odejít v polovině. Osudy postav a jejich propletenost uhranou. Amores Perros zraňuje a vyvolává neklid. Jen málokterý film dokáže vyvolat podobné emoce. Iňárritu má moji poklonu. 98 % ()

Africanus1

Kruté zobrazení osudů několika lidí aneb když chceš rozesmát Boha, řekni mu své plány. Celkově tak 80%, druhej příběh mě moc nezaujal. ()

Lucije

Láska je kurva, tolik atypických i absurdně známých, důvtipně naplněných příběhů života. Tolik různých pohledů na obecné pojetí lásky..radost = bolest = reálný pohled bez růžových brýlí ()

shinlove

Velmi zajímavé a propleténé příběhy, které mě ale nevtáhly 100%, ale přesto musím hodnotit skvělé dílko po všech stránkách alespoň výslednými 4* ()

SedlikCZ

V poslední době jeden z nejlepsich snimku ktere sem videl ..... silne emocni, chvilema nudi ale v zápětí zvrat vrátí diváka do ostražitosti... Mexické filmy skutečně urazily hodně dalekou cestu ... THX ()

veere

Stejně jako pozdější snímky tohoto režiséra, některé příběhy lepší, některé (ten druhý) znatelně horší... každopádně láska má tisíce podob a ve většině je taky pěkná kurva ()

montel

Octavio (Gael García Bernal) miluje ženu svého bratra, který ji neustále jen ponižuje a bije a tak se rozhodne nasadit svého psa do nelegálních psích zápasů, aby vydělal dost peněz na to, aby mohl se svou láskou utéct. Valerie (Goya Toledo) konečně přesvědčí svého milence, aby se odstěhoval od své ženy. Po velké autonehodě skončí Valerie na vozíku a její přítel se teď o ní musí starat. Problém nastane, když její milovaný pes spadne do velké díry v podlaze a nikdo jej neůže dostat zpět. El Chivo (Emilio Echevarría) je muž, který ztratil svou ženu i dceru a po propuštění z vězení bydlí s několika psy a živí se jako nájemný vrah. Brzy se blíží jeho poslední kšeft...První velký počin velkého režiséra. Film zasadil do třech příběhů, kde se osudy postav navzájem prolínají. I v budoucnu se držel takovýchto depresivních filmů a udělal dobře. Jeho laťka je hodně hodně vysoko. 80% ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013