Octavio miluje ženu svého bratra a je pevně rozhodnut s ní uprchnout. Zoufale potřebuje peníze, a když se ukáže, že jeho milovaný pes Cofi je výborný zabiják, bez váhání ho přihlásí na krvavé psí zápasy, které dobře vynášejí. Daniel opouští svou ženu, aby mohl žít s mladou dlouhonohou modelkou Valerií. Jejich nový exkluzivní byt se ale zakrátko změní v nesnesitelné vězení a stane se smrtící pastí pro Valeriina malého chundelatého pejska Richiho. Bývalý komunista a partyzán El Chivo se po letech strávených ve vězení živí jako nájemný vrah. Jeho jedinými společníky jsou toulaví psi, které sbírá na ulici a léčí jim jejich rány... Tři příběhy se proplétají stylem připomínajícím Pulp Fiction, aniž by se však režisér tohoto strhujícího mexického filmu, jenž byl nominován na Oscara, snažil kohokoli kopírovat či napodobovat. Originálním způsobem líčí několik lidských osudů, jež se protnou ve scéně fatální dopravní nehody, která celý film otevírá. Tarantinovsky spletitá story uchvátila svou energií a výsostnou filmařinou i členy Akademie, kteří film nominovali na Oscara. (Magic Box)

Saprofag

Pro mě velmi silná čtyřka. Taky pro mě velmi trapnej název - rádoby cool. Pozor ale, kdo by měl kvůli názvu trochu předsudky, tak film je už úplně jiná káva. Sice si tady dost lidí stěžuje na prostřední část, která je oproti první a třetí slabší, ale i tak má svoji úroveň. Hodně se mi líbil výběr herců, kde opravdu charaktery na své postavy seděli, jak ... (něco s hrncem a odvrácenou stranou nebe :D). Nejvíce se mi líbil "sympaťák" s odbarvenou kšticí. Toho bych hodil k pejsanům hned na začátku. Taky Emil (hlavní postava posledního příběhu) byl dobrej týpek :D. Jak už jsem napal. Velmi silná čtyřka! ()

Spike86

Poměrně hodně nepřehledná a zdlouhavá Iñárritova prvotina, která mě bohužel nedokázala po značnou část filmu vtáhnout do děje a udržet mou pozornost, protože příběh prostě nebyl zas až tak zajímavý. Je vidět stejný rukopis a určitá podobnost s pozdějším filmem 21 gramů, který je ale lepší jak příběhově, tak i herecky. 60% ()

Svadbos

Brutálne realistické (ale zostrihané so zdravým úsudkom) zobrazenie psích zápasov a ich dôsledkov môže byť pre niektorých divákov ťažké sústo, ostatní si tu svoju odmenu nájdu. Je to filmový debut tvorcu televíznych reklám Iñárritu. ()

lepinla792

Dva nesourodé příběhy, v závěru prolnuté, pro mě byly těžko kousatelné. Každý zvlášť by mě bavil víc, ale takhle jsem nedokázal přepnout, nezafungovalo to. Tři hvězdičky dávám jako plus za příběhy a jako minus za celek. ()

enzo_cz

Ten snímek jakoby shrnuje pár základních principů bytí. Je to o lásce, zmaru, zradě a životě, který dokáže být pěkně tvrdý, ale také krásný. Z hlediska zpracování prolínání dějů je to lahůdka. V zásadě nemám nic, co bych vytknul. Proto u mě jasných 5 *. ()

StRraDD

Až se budu snažit rozesmát boha, moje plány mi už budou asi fuk... Až se budu snažit hodnotit další film, budu se snažit svůj komentář co nejvíce přiblížit obrazu svých prožitků z filmu. Někdy bývám ohromen, zaleknut, rozesmán. Nic z toho se mi u tohoto filmu nepoštěstilo a tak ho hodnotím jako ostatní, velmi kladně. Film přináší příběhy, které se nestaly poprvé ani naposledy, ale i přesto přeze všechno zůstává člověk stát s údivem ve tváří a jen sleduje co se stane dál...Údiv nebo obdiv... Obojí! ()

Mernque

Výborný film. Podľa názvu som si myslela, že pôjde zasa o nejakú romantickú idylku v Las Vegas. Nakoniec, som bola príjemne prekvapená. Veľmi dobre spracované životy ľudí, popretkávané, nadväzujúce s hlbokou ideou, sprevádzané zvratmi a "kurvou" láskou. Zazvonenie telefónu v tom tichu ma striaslo viac ako hocičo iné. Oceňujem záber na krv škvariacu sa na grile. ,,Raz si hore, raz dole." ()

Otan

Zajímavý film.Po dlouhé době něco jiného.Příběh který mi přišel hodně reálný.Vlastně příběhy.21 gramů jsem ještě neviděl a rychle tak učiním,protože jak tu čtu recenze,může to být ještě lepší,nic méně tento film je hodně dobrý.80% ()

ostroz

Název filmu - Láska je kurva - je nejdříve trochu zarážející, ale po shlédnutí filmu, který se člení do tří příběhů, pochopíte, že láska je opravdu kurva, s prominutím. Příběhy jsou ze skutečného života, myslím, že některé z nich budete znát třeba i ze svého okolí nebo bohužel někteří i díky své vlastní zkušenosti. Děj vás vtáhne určitě do televizní či počítačové nebo jiné obrazovky. ()

dauby

Sotva průměrný film, podle mě dost přeceněný. Tahle "montáž a la Pulp Fiction" se prostě nějak nepovedla. Chybí tomu vtip a nadhled. A hlavně je to rozvleklé, proč to má proboha dvě a půl hodiny??? ()

dave91

Krutý,drsný,syrový a věřím,že i realistický film.Není pro slabší povahy.Zejména zápasy psů a jejich smrtelná zranění hned tak každý nevydýchá.Dávám 5*.Pro mě byl film scénáristicky velmi silný a 150 minut jsem dal jedním dechem.Tleskám ve stoje. ()

AdamDudas

Audio: 80% Vizuál: 75% Scenár: 90% Emočne vypätý film štruktúry ála Pulp Fiction. Prvý príbeh: 90% - trošku dlhší štart, ktorý je však excelentne vyeskalovaný , Druhý príbeh: 70% - zaujímavý základ s predvídateľným koncom a veľmi peknou pointou , Tretí príbeh: 80% - najnezaujímavejší príbeh z troch (čo neznamená že je nezaujímavý...) napumpovaný najzaujímavejšími postavami a zrejme najlepšou scénou filmu. Celkové hodnotenie Suky: 85% ()

amanda7

Dávam 5 ale za absolútne negatívny zážitok. Ten zážitok bol taký silný, že som ešte týždeň nespala a mala som zlý pocit zo života keď som si to predstavila. A dodnes mám taký nepríjemný pocit keď si len spomeniem na ten film, že musím dať 5. Je to jeden z najhorších filmových zážitkov vôbec. Už to nechcem nikdy vidieť a nerozumiem čo vedie človeka k vytvoreniu niečoho takého hrozného (premýšľam čo sa mu asi v živote stalo), takže toto je pre mňa diera vypálená v hlave. Ak vám takéto niečo nevadí tak si to vychutnajte alebo kašlite na to, lebo vás tie emócie prevalcujú. ()

skok01

Výborné filmové dílko. To prostředí, ten scénář, ty postavy, emoce a ty bravůrní herecké výkony dělají z tohoto filmu, tak skvělé dílo, něco naprosto jedinečného. Jedním slovem: BRILANTNÍ. Až na ten název, nebo spíše dovětek názvu, který je poněkud zavádějící. Kdybych si vybíral nebo hodnotil film podle názvu, tento film bych si určitě nevybral. Ale mě zaujal obsah filmu. Vybral jsem dobře. Nelituju výběru. ()

teckax

Od samýho začátku je jasný, že tady se chodit kolem horký kaše ani nic prikrášlovat nebude... permanentní nervozita z toho, že se k něčemu nevíš čemu schyluje, způsobila nejen to, že jsem film s chvěním kolem žaludku zhltla jak malinu, ... ale taky totální osobní angažovanost ve všech linkách tohohle geniálně vystavěného příběhu... každé slovo, každý pohyb, všechno mělo svůj význam... do posledního detailu vymazlená skládanka. Bez debat patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděla. Smekám. ()

LadyLucrezia

Skvělý film, který jsem poprvé v kinech a po druhé o dvacet let později. Neztratilo to za tu dobu nic, spíš bych řekla, že jsem si ho o to více užila. Takhle by se mělo točit. ()

Flashheart

Otřesný lidi, tak otřesný, že jsem k žádné postavě nebyl s to přilnout. Hlavně v první části. Ale jo, velmi dobře zahráno a natočeno, i ten scénář nebyl nejhorší, ačkoliv mi ten příběh teda nesedl. ()

PoprockCZ

Zajímavý film, ovšem velmi explicitně drastický. Sledovat rozkousané krvácející psy není zrovna mým snem. Nicméně vykreslení syrového mexického prostředí funguje dobře. Jestli se nepletu, tak "amores perros" by se doslovně přeložilo spíše jako "dog's love", což sedí mnohem lépe - jestli totiž něco všechny 3 příběhy spojuje, tak je to právě láska ke psům. Za mě asi Iñárritův nejzajímavější film. Ještě bych dodala, že postavy společníka modelky pro TV média a El Chivo mi podobou splynuly v 1 osobu, což mě ke konci celkem zmátlo. ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013