Octavio miluje ženu svého bratra a je pevně rozhodnut s ní uprchnout. Zoufale potřebuje peníze, a když se ukáže, že jeho milovaný pes Cofi je výborný zabiják, bez váhání ho přihlásí na krvavé psí zápasy, které dobře vynášejí. Daniel opouští svou ženu, aby mohl žít s mladou dlouhonohou modelkou Valerií. Jejich nový exkluzivní byt se ale zakrátko změní v nesnesitelné vězení a stane se smrtící pastí pro Valeriina malého chundelatého pejska Richiho. Bývalý komunista a partyzán El Chivo se po letech strávených ve vězení živí jako nájemný vrah. Jeho jedinými společníky jsou toulaví psi, které sbírá na ulici a léčí jim jejich rány... Tři příběhy se proplétají stylem připomínajícím Pulp Fiction, aniž by se však režisér tohoto strhujícího mexického filmu, jenž byl nominován na Oscara, snažil kohokoli kopírovat či napodobovat. Originálním způsobem líčí několik lidských osudů, jež se protnou ve scéně fatální dopravní nehody, která celý film otevírá. Tarantinovsky spletitá story uchvátila svou energií a výsostnou filmařinou i členy Akademie, kteří film nominovali na Oscara. (Magic Box)

andy60

Takový scénář by klidně vydal na dva filmy a možná by to tak bylo lepší. Po dvou hodinách už moje ostražitost polevovala, prostě 154 minut je na mě moc (i když jsou dobře zpracované). Rovněž jsem nepochopil v druhé povídce, proč mají v podlaze díru, kde se to hemží krysami a ztraceného psa tam hledají několik dní. ()

mdf

Vyprávění tří vzájemně propletených příběhů, majících úplně odlišnou atmosféru, které ovšem společně dávají , špinavý, násilný a depresivní film. ()

BigJohn02

Z filmu čísí, že se Mexikán nechal inspirovat Tarantinem a pokusil se natočit film, ve kterém se protínají tři příběhy. Bohužel pouze první z nich má hlubší myšlenku a stojí za něco. Druhý příběh s nesnesitelnou a navíc hnusnou modelkou a jejím ztraceným čoklem je otravný k nekoukání. Poslední absurdně sentimentální příběh dojme jen starou mexickou babču... ()

rostsoft

Chvílemi nudné drama, hlavně ta pasáž, když se snaží dostat psa z pod podlahy. Ale jako celek to špatné nebylo, hlavně si vůbec nepamatuji, zda jsem vůbec nějaký jiný mexický film vlastně viděl. ()

Tucne.prasa

"Psia duša (Psí poslání) ver. 0.1" alebo "Robíš zlé veci, stanú sa ti zlé veci". Pomerne ľahko predvídateľný film, ktorý síce má atmosféru, ale nezanechá dlhodobejší dojem. ()

Leira odpad!

Hnusný, špinavý, násilný a depresivní film. Přesně to, na co se už nikdy nechci dívat. Pardon za stručnou a ryze subjektivní recenzi - tohle je film, který ve mně zanechal ty nejvíc negativní emoce a jen doufám, že v životě nebudu přinucená dívat se na to znova. ()

HombreT

Iñárritu rozohráva hru naprieč širokým spektrom pováh a kást. Celková mozaika ľudských životov, ktorá by sa vlastne mohla odohrávať kdekoľvek na svete. Film plynie tak neskutočne dokonalým tempom, že pri ňom dokážete hĺbavo dumať a popri tom sa nemáte kedy nudiť. Možno je to aj vďaka strihu, ktorý možno práve preto, že nebol plánovaný sa tak skvele vydaril. ()

Sabre

Amores Perros je mexický film z roku 2000, režírovaný Alejandrem Gonzálezem Iñárrituem, který se stal kritickým a komerčním úspěchem. Tento film je často chválený pro svou složitou naraci, výkony herců a temné téma.Amores Perros je složen z tří vzájemně propojených příběhů, které se odehrávají v Mexiku a mají společné téma lásky a osudu. Každý příběh je dramatický a emotivní, a film se nebojí zkoumat temné stránky lidské povahy, včetně násilí a konfliktů.Herci v tomto filmu podávají výborné výkony, zejména Gael García Bernal a Emilio Echevarría. Jejich herecké dovednosti přispívají k uvěřitelnosti a emocionální síle příběhu.Film je také skvělý pro svou technickou stránku, včetně dynamického střihu a výrazného vizuálního stylu, který podtrhuje napětí filmu.Celkově je Amores Perros výjimečným filmem, který se vyznačuje svou komplexností a temnou krásou. I když může být někdy obtížný pro citlivější diváky kvůli násilí a drsným tématům, poskytuje silný a dojímavý pohled na lidské vztahy a osud. ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013