Potulný samuraj Kenšin: Konec legendy

• Japonsko Ruróni Kenšin: Densecu no saigo hen (více)

Kenšin se u svého mistra učí nejnovější techniky, které bude potřebovat, aby zabránil Šišiovi svrhnout vládu a vydat Japonsko napospas chaosu. (Netflix)

VanTom

Jak Battósai minule na vlastní kůži pocítil, že na své protivníky nestačí, tak ho náhoda (v ději, setkávání i místech nejedna) vyplavila u dávného učitele, s jehož pomocí musí ovládnout vrcholnou techniku (a přijít na to, zač bojuje). Postupné rozestavování a "dobarvování" figurek (v nádherné výpravě / vizuálu) s občasnými dynamickými souboji na mě působilo více, než zdlouhavé finální zúčtování všichni proti všem (resp. společně na jednoho), v němž akce neustávala. ()

kklepkaa

Tak jak byl předchozí díl na akci trochu chudší, tak tady bylo akce dosyta a parádně jsem si jí užila. Jen mě celá ta linka s Šišiem vlastně zas až tak nevzala. ()

Seti

Závěrečný Kenshin je dobrý film důstojně zakončující trilogii, ale skutečně vysokým očekáváním nedokázal tak úplně dostát a z celé trilogie je pro mě nejslabší. V několika případech nabízí opět to nejšpičvovější a nejstylovější šermířství, jež je možno na plátně nalézt (především souboje s Aoshim a Sôjirem), ovšem předchozí film toho přislíbil daleko více. Nejen, že 10 katan zůstalo zoufale nevyužitých, ale největším zklamáním filmu byl jednoznačně závěrečný soubojs hlavním záporákem, který byl zcela nedůstojný. Těšil jsem se na vyrovnaný a choreograficky vybroušený duel dvou mistrů meče, ovšem dostal jsem fraškoidní mlátičku, kdy se z padoucha vyklubal superplamenometčík, který si s přehledem podával celou skupinu! hlavních hrdinů, a kdyby mu nezačal vařit motor, tak by je všechny pobil jako psy. Závěr Kenshinovy legendy se v akčních nápadech také již značně opakuje a finální zteč padouchova Titanicu hodně recykluje konec prvního filmu. Trochu neutěšeně také působí využití, resp. nevyužití vedlejších postav. Jak jsem již řekl v úvodu, tak i navzdory všem výtkám je závěr Battósaiovy legendy dobrý film, ovšem po druhém dílu sliboval být daleko lepším. ()

iXtr3m3

Výprava a technické spracovanie asi najlepšie z pôvodnej trilógie, ale keďže som to pozeral už len z vytrvalosti a nie nadšenia, tak hodnotenie ponechávam na rovnakej úrovni. ()

Terezinka198

"Ještě mě nepohřbívej, mnichu!" aneb když souboj s budhistou je překvapivě jedna z nejlepších momentek filmu. Celkově to bylo parádní zakončení, finální (před)řežba je téměř "hlava na hlavě" a Vám nezbývá nic jiného, než si tu velkou míchanici prostě užít na plné pecky. Jen jsem si potom říkala, kolik lidí se tam "random objeví" při té finální bitce se Shishiem :') pochopila bych Saitóa a Sanosukeho, ale potom jsem si jen říkala, že chybí ten nebo ten. :D Na jednu stranu chápu, že chtěli ukázat, že Shishio je prostě "někdo" silný a nepřemožitelný, proto mu dali najednou čtyři soupeře. Na stranu druhou všichni čtyři byli myslím nějakým způsobem zraněni nebo unaveni... A Shishio měl se čtyřmi pohybujícími body problém spíš jen ke konci, kdy se na něj vrhli všichni najednou a měl svůj časový limit. Takže si představte, jak by to vypadalo, kdyby neměl onen limit. Nebo kdyby ti čtyři nebyli nějak handicapovaní zraněními. ... Raději nechám toho polemizování, určitě se chápeme. :) A zas a opět bych mohla vytknout jistou absenci krve, ale ty velmi povedené souboje na závěr to hravě předčily. ()

Flopik

No tak tretí diel sa opäť skvelo podaril. Kenšin sa tento krát musí naučiť nejakú finálnu techniku boja a zistiť, že chce žiť aby na konci mohol poraziť Šišia. Nabité akciou, ktorá ako inak parádne natočená, do toho skvelá hudba, no a súboje sú teda jedna báseň. Máme tu rovno 3 boss fighty, kde v 2 Kenšin valcuje nepriateľov. No a potom vyše polhodinové finále na pláži a lodi. Tu sa mi troška nepáčilo, že kladné postavy boli v presile, na druhú stranu aspoň Kenšin nebol úplne neporaziteľný. Nemám osobne čo vytknúť, bavil som sa kráľovsky a táto séria je proste skvelá. ()

cskomando

Jediná výtka u stávajících 3 filmových dílů, která se neustále opakuje - obrácená katana, tedy ostří směrem k tělu a tupou stranou směrem k nepřátelům - důvod ? Aby už Kenšin nikoho nezabil. Velká škoda, mělo by to celé ještě větší grády, kdyby tam bylo víc té surovosti a barvy. ()

P.J.2

Tak tu mame zaver cele trilogie. Co na to rict? Latka nastavena vysoko z predeslych dilu prekonana nebyla,zaroven se ani nepodlezala. Standartni prace. A ten konec byl sice na efekt ale stejne cool. ()

kubka4

Celý film je až na posledních zhruba 30 minut stejně skvělý jako předchozí dva. Jenže těch posledních 30 minut mi dojem z filmu lehce pokazilo... To, že se tam prakticky opakují scény z předchozích dílů bych ještě překousl, ale poslední závěrečný souboj doopravdy nebyl to pravé. Copak je něco zajímavé na tom, když se na jednoho záporáka sesypou rovnou čtyři zkušení bojovníci (teda kromě Sagary, toho bych bojovníkem nenazval...)? Ale zbytek naštěstí zůstává na stejné úrovni, což znamená úžasné OST, skvělé herecké výkony (obzvlášť Takeru Sató a Emi Takei) a dechberoucí akční scény (tedy až na tu poslední...). Z posledního dílu sice nejsem tak nadšený jako z předchozích dvou, ale i tak je to velice kvalitní a zábavný film, který vřele doporučuji. - 90% ()

strikeman

Závěr trilogie se nese v duchu druhého dílu (on to je s dvojkou vlastně jeden čtyřapůlhodinový film rozdělený na dvě stravitelné stopáže), takže hodnocení by se nabízelo stejné, nicméně v závěru je to už trošku inklinace k fantasy žánru a to mi úplně nesedlo... 80% ...a abych nezapomněl - celou trilogii provází naprosto úchvatný soundtrack! ()

jarah

Z trojice filmov o Kenshinovi je tento asi najslabší. Prídu si na svoje milovníci bojových akcií, inak dej prešľapuje na jednom mieste. Nuž ale je to povinná jazda pred tohoročným vydaním pokračovania osudu mladého samuraja. ()

Krysap

Bacha spoiluju! No sláva, po druhém díle, který mě docela zklamal (čekala jsem prostě větší podobnost předloze), mi to trojka vynahradila. Děj je pozměněný, zase na druhou stranu víc ukazuje politickou situaci doby. Otázka je, jestli už to autoři zase příliš nepřehnali s historickými reáliemi, protože v určitých chvílích, když se objevily ty anime postavy kolem Shishia, to na mě působilo spíš jako nějaká bizarní cosplay show. Naštěstí jsem si naopak maximálně užila dokonalý okamžiky, jako návštěvu u mistra Hiko Seijura (největší obava z dopředu známýho obsazení, naštěstí výsledek víc než v pohodě). Dále parádní souboj s Shinomori Aoshim a samozřejmě finále a konečně ten očekávaný souboj s Shishiem. Nejsilnější moment ale pro mě kupodivu nebyly souboje, ale čtení jmen obětí před popravou.. ()

loveless

Je potřeba dorazit zlosyna Shishia a zachránit Tokyo a potažmo celé Japonsko, a tak se Kenshin musí zmátořit a postavit se čelem životu i smrti. Také ve třetím díle mé nadšení pokračuje, takže platí vše, co jsem napsala u předchozích dvou, prostě skvělý film. I když je pravda, že více než záverečný souboj všichni proti muži v obvazech (ne, že by nebyl skvělý), jsem si užila souboj Takeru Sato x Kamiki Ryunosuke. Takhle kvalitativně vyrovnané tři filmy jedné série už jsem dlouho neviděla. ()

alldo.raine

Tuto trilogii jsem si užil celou ve velkém stylu. Třeti díl včetně závěrečného battlu už byla jen třešička na dortu. Celou trilogii v komentářích opomíjím Jósuke Egučiho, který je se svým žvárem jak Clint ve spaghetti westernech. Výbornej. ()

kirmakX6on

zatímco u druhýho dílu jsem se občas trochu nudil, u tohoto vůbec...postav je zde víc, děje je víc a bojů je taky více. Výrazné přesilovky (desítky bojovníků vs. Kenshin či Saitó) ale trpí tím stejným nešvarem jako v minulých dílech - když se člověk zadívá na ty no-name bojovníky, zjistí, že vždy ke Kenshinovi přiběhnou, začnou se doslova třepotat, většinou ani jednou neseknou a jen počkají až je Kenshin porube (což je většinou velmi rychle). Jindy zas Kenshin máchne mečem a sorta vojáků couvne, resp. je odhozena do zadu...kde ovšem nesmyslně setrvávají a opět, třepotají se, máchají mečem naprázdno a vrávorají, jak opilí, Kenshim mezi tím porube jiný muže a teprve pak ti vzadu zase na Kenshina začnou nabíhat. Tento styl je v 98% všech akčních filmů...je vidět, že vymyslet choreografii soubojů u velké přesily je extrémně obtížné. V této trilogii je to ovšem kameramansky zvládnuto tak dobře, že tento "podvod" skoro není patrný a člověk, aby ho zřetelně (v té rychlosti) uviděl, se musí dívat nikoliv na Kenshina, ale právě jeho protivníky (kteří jsou navíc často lehce rozmázlí, neboť kamera samozřejmě ostří na Kenshina). Na druhé straně, uplně zanedbatelný nedostatek to taky není, protože i když se člověk dívá na Kenshina, má neodbytný pocit, že "něco tady nehraje". Pokud vám to ale nevadilo v předešlých dílech, zřejmě to nebude vadit ani zde, protože nejvýraznější toto "nebojování" protivníků bylo v prvním díle. Jinak stejně jako v druhém dílu, s přehledem nejlepší byl souboj Kensiha se Seidžirem...to je skutečně luxusní podívaná. Nesouhlasím ovšem, že souboj se Šišiem byl fraškou...v originálním anime se Šišiem taky bojují všichni nejlepší, aby pomohli Kenshinovi si odpočinout. Ovšem...je pravda, že v seriálu byl Kenshin již zraněný z bojů s Šišiovými poddanými, kdežto zde k němu přišel jen s jedním škrábancem. 76% ()

pekas

Epický závěr, kde jsme se dozvěděli, - pozor spoiler - že vlastně největší frajer tam byl Šišio, protože dost dlouho dával zabrat největším čtyřem borcům najednou. Spokojenost s finálem je veliká, završili to důstojně a opět hodnotím téměř absolutně. 95% ()

JosefTomas

Je to tam. Finále, které bere dech. Sakra dobrá práce a ukázka, jak se má dělat završení jedné povedené trilogie. Díky tomuto filmu se asi začnu trochu více zajímat o japonskou kinematografii a vůbec se nebudu zlobit, když u toho bude opět Ohtomo. Ten chlap zkrátka umí. ()