eraserhead666

Napínavé psychologické drama s příměsí thrilleru tajemné jako hrad v Karpatech. Specificky sedmdesátková atmosféra, z níž až docela mrazí, okořeněná poměrně šílenou zápletkou/pointou. To vše sice ve zdlouhavějším tempu, ale v zajímavém prostředí, se sympatickou hlavní hrdinkou a originálním podání. Takhle vás Kinski ještě nepobavil. ()

Gorehound

Úchvatne dielo, ktoré si ma privlastnilo hneď v prvej tretine. Podmanivou hudbou, krásnym prímorským prostredím, strhujúcim hereckým výkonom Florindy Bolkan a vedľajšou úlohou Nicoletti Elmi, mihne sa tu aj moja obľúbená giallo veteránka Evelyn Stewart. Z gialla to ma hlavne mysterióznu atmosféru, v srdci filmu je záhada, krásne prepletená štýlovým vizuálom(tá kamera! kompozícia scén!), sureálnom, dreamlike rozprávaním a nakoniec krásne rozlúsknutá a prepojená, hoci sa film divákovi nepodlizuje a nedáva mu to na striebornom podnose. Práve aj tá nelinearita, odhaľovanie záhady "vypadnutých dní" a vlastne aj celého života, film, poskladaný ako logické puzzle, berie dych. Nádhera. ()

choze

Kolem hrdinky se sice od začátku děje spousta podivností, kterým se snaží přijít na kloub, ale celé je to jakési nevzrušivé, nenapínavé, chybí tomu větší spád, nějaká ta vraždička, výraznější atmosféra/hudba... Takhle je to jen spousta rozhovorů na jedno brdo a procházení se krásnými exteriéry a interiéry. ()

corpsy

Rešpektujem názory ostatných. Sú vo vytržení z niečoho, čo mne, aj napriek jeho nepredvídavosti a totálnej mystickosti, skôr zaľahlo v ušiach. Nemal som v tomto smere chuť na žiadnu detektívku, ale na takto zmätenú estrádu, kde sa nedočkám ničoho, čo čakám...Hovorím nie. Záver je pomerne nejednoznačný, riešiteľný z každej možnej strany, ale dopracovanie sa k nemu, čo to trvá, čas je totižto relatívny...Ách jo! ()

JohnnyD

Kto to tu taguje? Netuším, čo má toto spoločné s giallom. Teda okrem toho, že je to talianske a má to skvelú kameru. Iba tá a ešte výborná hudba sú na Orme zapamätania hodné. Zvyšok je len hrozne uťahaný a nudný mysteriózny/psychologický film, ktorý stojí na prepletenom tajomstve, ktorého odhalenie je predvídateľná rutina najhrubšieho zrna. Strata času. ()