Detektiv Kenner vyšetřuje případ zneužívání mladé dívky. Přiznal se k tomu její otec, který si ale nic nepamatuje. Detektiv spolu s psychoanalytikem pomalu odkrývají důkazy o činnosti satanistického kultu, který má na svědomí mnohem více trestných činů... (TV Prima)

FilmWave

Vůbec to není špatné. Snaží se to být spíš plíživě zneklidňující jako "Přichází Satan" než akční lekačka typu "Sinister". Pravda, chce to mít trochu žánrový nadhled, protože tu a tam to působí trochu nechtěně směšně. Ale Ethan Hawke je ok i v této trochu nesympatické roli a zůstává můj král současných hororů. ()

Faila

Od začátku mi to celé přišlo tak strašně zmatené, až mi to přišlo pitomé. Hawke a Thewlis byli to jediné, co mě nutilo ve sledování pokračovat. S herectvím Emmy Watson mám odjakživa problém a tady mi její hraní vadilo tím víc, že právě kvůli ní jsem se od začátku do filmu nedokázala dostat. Film stál do velké míry na jejím popisování událostí a to bylo tak mdlé, až mě to nebavilo. A ejhle, konec dal těmhle mým výtkám docela solidní smysl. Jenže abych protrpěla dobrou 3/4 filmu kvůli nějakému hlubšímu smyslu, to pro mě smysl moc nemá. A je to velká, velká škoda, protože to, o čem tenhle film nakonec byl, je nesmírně zajímavé téma, které určitě stojí za to probírat a rozebírat. Ale asi ne takhle. ()

Ombak▼Penari

Spojení Ethan Hawke a ponurá atmosféra se mi začíná velmi zamlouvat. Samotná mysteriózní krimi, zpracovávající strach ze satanismu, je rozhodně fajn, nechybí silné a děsivé scény, zamotaný případ a fajn herci ve vedlejších rolích. Rozhodně povedená záležitost. ()

kkarx

Zlověstná krimi s nádechem hororu, a tak celou dobu čekáte, že by se to snad mohlo rozjet a ono pořád nic a ke konci alespoň doufáte v nějaký solidní závěr, ale pak přijde rozuzlení a vy si uvědomíte, že ten detektiv byl prostě jen stoprocentní vyšinutý kokot a film vás jen celou dobu podvodně stylisticky ojebával. A téma je prostě i slabé na to, aby to mělo jiný než "nasrat" dopad.  Jde to udělat i správně? Ano -> Black Death. ()

michald99

Film funguje dobře, když se točí kolem Emmy Watson (která paradoxně nedostává dost prostoru k tomu, aby zápletka dokázala naplnit svůj potenciál), v opačném případě jde o béčkové horor drama s prvky Se7en. ||70%|| ()

Torpid

Silně neoriginální satanistická duchařina hutně prosáklá úmornou křesťanskou symbolikou, kdy je úplně jedno jestli kříž visí hlavou nahoru anebo dolů. Až jsem si říkal, jestli se Amenábar nezbláznil a v křesťansví se neztratil. Dobří herci táhnou ztěžka tuhle pekelníkovu kárku až ke konci, kterej se mi ale opravdu líbil a z jedné hvězdy to vytáhl až na tři. ()

KUFI

Velky zklamani. Kvuli Hawkemu kterej byl v Sinistru tak dobrej jsem to nakonec dokoukal, ale asi az na 5tej pokus. ok, ok - predevsim jsem se tesil, ze Watsonka konecne ukaze kozy.. ()

Romi1010

Prvá polka filmu bola výborna, napätie, výkon hercov, skrátka nemohol som sa sťažovať, nanešťastie druhá polovica, až tretia tretina, kvalita išla prudko dolu a mal som pocit, že režisér aj scénarista to už chceli mať za sebou. Pripomínalo mi to piatok poobede v práci, kedy sa mi už nič nechce. A rozlúštenie deja som si uvedomil 15 minút vopred, čiže očakávané prekvapenie sa nedostavilo, čoho je škoda pretože z daného materiálu sa dalo vytrieskať omnoho viac. P.S: Ethan Hawke bol skvelý. ()

RobLord

Amenábarovo drama z období "Satanic Panic" v USA je v Čechách logicky nepochopeno, protože si Češi za Husáka ničím takovým neprošli a vlastně o tom ani nevědí. ()

Charlie84

Od určité chvíle bohužel nepřesvědčivé v obou liniích. Divák moc nevěří, že by satanistické spiknutí, jak je prezentováno, mohlo existovat. Čemuž nepomáhají zbytečné až hororové sekvence, které atmosféru rozhodně nebudují a spíše ji zadupávají do země. Herci, především Watsonová ale nemají schopnosti ani scénář, aby mohli vystavit chytrý fincherovský thriller o uvěřitelně vyvolané panice, která zasáhla všechny. Přinejmenším v uvedených letech. Regression mapuje významný a destruktivní společenský fenomén, který USA v dané historické etapě postihl, téma si bohužel zasloužilo jiný (rozuměj lepší) uchopení, zpracování, dějovou a dramatickou výstavbu. A je to škoda. Tři hvězda v zásadě za téma, běžte si pustit cokoli kolem West Memphis three, váš večer bude hned o něčem jiném (o dost o něčem jiném)...o něčem úplně jiném... ()

helraiser

Tak na rovinu musím říci, že to má něco opravdu do sebe. Co vypadá nejdříve jako případ o zneužívání se během chvilky přemění na satanistické šílení, které je opravdu parádní a díky Bohu vydrží téměř do konce, aby se přeměnilo do rodinného dramatu, což nevím jestli byl zrovna nejšťastnější zvrat ke konci, ale budiš. No já osobně mám takovéto satanské blbůstky opravdu rád tak jsem byl spokojen, jen ten konec mi nějak nesedl, ale jinak jsem spokojenej. Tenhle film asi nebude pro každého, ale kdo mu dá šanci tak určitě neprohloupí. ()

DAPDO

Sto minut vyšetřování něčeho, co se nakonec vůbec nestalo. Trošku lepší scény se odehrávaly jenom ve snech komisaře a to je sakra málo. 35%. ()

tranquill

"Měl jste pravdu, ono existuje samotné zlo!" Dobrá atmosféra, jen je to až moc psychologické (čti ukecané). Když už jde o satanismus, tak mohli využít nějakou blackovku... ()

Acrobat

Takže "nositeľ svetla" vyhral aj nad Amenábarom? Buď pevný Alejándro vo viere a nevzdávaj to! Forma Film: Ponurý, civilný príkladne zdravo sa tiahnúci dramatický thriller, kde nástroje slúžia vôli a vôľa pohýna k činom. Obsah Film: Presne tieto, ešte pred vydaním zabudnuté filmy, podnikajú výpravu do vecných debát a prinútia (mimikou ako Cassela v Trance) nad zalievaním čaju trochu potešiť svoj rozum. S hororom to nemá nič spoločné, čo je len dobré a prospieva skôr psychologické vyžitie. Čiže Satanova cirkev LaVeya v USA už je oslobodená od dane, či ako? (videné 11.02.2016, BDrip) ()

KillerZeli

Skutečný jev, který je problémem dodnes a události, ze kterých by se dal natočit zajímavý dokument, přetvořeny do filmové škatulky, která nedává smysl. Hororové scény nejsou špatné, ale nic dalšího film nenabídne. ()

DavidWebb

O čo vo filme ide si prečítate v krátkom obsahu na stránkach CSFD od užívateľa Marcelaa. Z môjho pohľadu ako diváka je celý príbeh vystavaný/podporený otcovým priznaním, bez ktorého by žiadny príbeh (ani film) nebol. Minimálne v prípade súdnych a inteligentných policajtov. Mne sa nato pozeralo vlastne celkom dobre, až na ten záver, ktorým režisér (a scénarista zároveň) urobil zo všetkých divákov hlupákov, ktorých vodil za nos nočnými morami (neopodstatnenými a nevysvetlenými ! ), a bez nich a bez otcovho priznania, by ste záver odhadli od prvého záberu na Emmu Watson, o ktorej som si len myslel, že proste zle hrá. Lenže jej zlé herectvo vysvetľuje práve ono záverečné vysvetlenie, ktoré z neho robí paradoxne herectvo veľmi dobré. Vlastne nemá zmysel byť na snímok prehnane prísny, pretože rejžovo varenie z vody môže byť iritujúce rovnako, ako pre potreby filmu ospravedlniteľné. ()

coinneach

Po Agoře další Amenábarova obžaloba křesťanství. Tentokrát již ne tolik dějově a filmařsky silná, přesto stále nutící k zamyšlení. 60 % ()

Miagy

Dosť veľké sklamanie, takí výborní herci i režisér a také veľké sklamanie. Film mal pritom takú hustú a temnú atmosféru, z ktorej sa dalo vyťažiť ohromne veľa, ale mám pocit, že niekomu sa "nechcelo" a zvysoka zahodil potenciál. ()

Bube1

Regression jde sice všemi směry a vždy tak nějak na půl cesty, ale mě to vtáhlo a bavilo. Především se o to zasloužilo perfektní herecké obsazení, kterému jste ty dramatické momenty prostě věřili. Nejméně na mě ve filmu působily hororové pasáže, ale jako dramatický krimi thriller úplně v pohodě. Řekl bych, že hodnocení je zde až příliš přísné a to zřejmě proto, že u pana Amenábara jsou očekávání vždy na maximu. ()

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu