Babadook

(festivalový název)

Amelia prišla počas tragickej autonehody o svojho manžela. Ťažkú životnú situáciu jej neuľahčuje ani syn Samuel, ktorý trpí poruchou správania. Samuel ju navyše každý večer presviedča o tom, že sa v jeho izbe nachádza postava zo strašidelnej knihy, "Mr. Babadook". Je skutočným dôvodom jeho nevypočítateľného správania choroba? Alebo je Amelia natoľko unavená, že nie schopná vnímať skutočnosti, ktoré sa okolo nej dejú? (*CARNIFEX*)

Sonjoe odpad!

Presne pre toto nikdy nekukam mimo americku tvorbu. Radsej 100krat omielane americke klasiky ako taketo uplne sproste o nicom filmy. Katastrofa. Mal som chut od nervov z toho chlapca a z tej psychopatickej zeny vyhodit telku oknom a este prejst po nej nakladiakom...Odpad prveho rangu ()

Major776

Film je vlezlý doslova až pod kůži a některé scény jsou vysloveně protivné. Nápad s knihou je však skvělý a kdyby se "Babadook" neobjevil ve filmu vůbec snímku by to jen prospělo. Herecké výkony Essie Davis a Noaha Wisemana jsou opravdu výborné. ()

dread5

Depresívna atmosféra, klaustrofobický dom, depresívna matka a decko, ktoré máte chuť zabiť. Do toho sa primieša kniha, ktorá z tohto filmu urobí absolútny horor v pravom slova zmysle. Všetko v tomto filme je príliš depresívne, aj to ako hlavná protagonistka líže zmrzlinu. Aj tak je to slušný horor, ktorý sa mohol skončiť tak, ako vyzerá celý film. ()

Vlad

63%? Ale no tak... Celkom dobry filmecek. Jedina jeho chyba je rozpacity zaver. Bubak si vela nezahral, ale zato psychicky sme sa vythrillerovali dosytosti. 4* bez vahania. Herecky vynikajuce, takto dobre psychicky znicenu zensku sme vo filme naposledy videli v Shiningu a aj maly to zahral paradne. Na dost komorne komcipovany film, kde vsetko stoji vylucne na dvoch hercoch - aj to jednom detskom, velmi dobre, dojem skutocne kazi az zaver, ktory si predstavujem vo vsetkych moznych variantach inac. ()

kukillX

Báť som sa určite bál, ale ten konec bol taký nedotiahnutý no tam kde malo byť fakt to najväčšie WOW som videl scénku zo sám doma, ktorá ma teda skôr rozosmiala. :) Keby z toho vyžmýkajú viac tak to je uplne pecka lebo dať sa určite dalo takže škoda :P ()

Lubikem

Skôr je to psychologická dráma s prvkami hororu, ktorú som aj tak bral od začiatku. Už na prvý pohľad bolo jasné, že maminka bude trochu psycho z toho, že vychováva syna sama, ktorý je tiež trocha psycho. Film režírovala žena, preto som nečakal žiadne gore, ale skôr temnú drámu a lá Tí druhí. Tú som aj dostal, takže som spokojný. ()

lahvi

Haha me to nejvic pobavilo .)) jakoze bych k tomu dal i privlastek komedie, groteskni komedie, psycho :D harant byl moc .)) a zaver? to jen odpovida celymu filmu. Jeblej :-)))) ()

evelouch

Já se fakt bála! Film se mi líbil- počáteční nenávist matky k postiženému synovi,děsivá hororová knížka a obludný telefonát a pak na scénu vztupuje Babadůk-obludný černokošiláč, kterého nic netušící matka vyčetla z knihy, aby jim zničil život....Asi takhle film začíná. Poté následuje honička Babadooka a jeho obětí- Babadook nakonec najde utočiště v matčině srdci. Později ho ale od tamtud vyžene láska malého Samuella ke své matce- a později tedy Sam i se svou mámou pracně vyženou Babaduka z domu. Bohužel se po čase ukáže, že onen Babaduk se uhnízdil se sklepě a nehodlá ho opustit. Ale Samovi ani jeho matce, která zjištuje, že Sam je na tom ted mnohem lépe a začína ho opět mít ráda, je to už jedno protože jsou vnitřně silní a hlavně, v jejich srdci již není prázdná černota,ale mateřská láska, kterou k sobě chovají. Film končí scénou, ve které nese Amelia do sklepa misku červů pro Babadooka, kterou se Samem společně nasbírali.....Takže Babadook už nemá šanci a Amelia se Samem mají nového domácího mazlíčka:). ()

TokyBrabcova

Nemůžu se ubránit pocitu, že Babadook by byl mnohem lepším filmem, jako psychologický thriller/drama o vyrovnávání se se smrtí milovaných a vlastními démony, z počátku byl motiv strašidla docela zajímavý, ale filmové finále mi přišlo jako zbytečné nucení nadpřirozených motivů do filmu, který by byl bez nich mnohem zajímavější. Potenciál a nápad totiž film rozhodně nepostrádá, ale byl by mnohem děsivější kdyby za Amelíino šílenství nemohlo strašidlo, ale život. Co se filmu nedá upřít, je úžasný herecký výkon Essie Davis a jeho funkčnost jako bezplatná antikoncepce. ()

Alhazred

Bod za herecké výkony. Inak príšerná zlátanina s početnými WTF momentami. Kto robil scenár k tomuto, toho by mali okamžite vykopnúť na ulicu. ()

justaboy

Konečně horor, kde se člověk bojí tísnivé atmosféry a bezmoci, místo náhlých hlasitých zvuků, či trhavé kamery. Po dlouhé době někdo ukázal, jak by měl horor vypadat. Super zápletka, kdy člověk neví, jestli Babadook existuje, psychopat je syn, nebo snad matka trpí disociativní poruchou osobnosti a ona sama je Babadook. Bohužel tupounům, kteří jsou přemlsaní gore a lekacích efektů z Fkových hororů a kde jim na konci není do podrobna vysvětleno proč a jak se všechno stalo, se tento film s hutnou atmosférou nezavděčí. Je smutné, že nechutnost typu Hellraiser dostane 74% a tento snímek pouze 63% (momentálně). Modlím se za podobné horory s atmosférou místo lekaček! PS: Komentáře na matku jsou docela scestné, když lidem nedochází, že v ní byl Babadook a nutil jí chovat tak, jak se chovala k synovi. PPS: Rádoby vtipné kanálové komentáře začínají být ohrané a trapné, chtělo by to něco originálního, či naopak tradičního. ()

ArMvdD

The Babadook by mohl být dobrým psycho dílem, kdyby si odpustil postavu bubáka, která je v konečném důsledku vlastně úplně zbytečná. Ponechat osamělou matku samoživitelku s nezvladatelným synem svému osudu a sledovat, jak se její svět, a především psychika, pomalu a totálně hroutí, a Babadooka pojmout pouze jako produkt Ameliiny choré mysli, byl by zážitek s filmu mnohem lepší. ()

Kokotek230mm

celou dobu sjem si říkal, kdy už to zkončí a nakonec jsem to přepl na porno na netu a vyhonil si ptáka a né a né dosahnout orgasmu .. asi to bylo díky tomu strašnému frackovi a té máme do které bych strčil akorát tak tyč na zabíjení opic ()

vrch07256732

Ako Psycho horor naprostá paráda. Aj bez bubáka. Prvé minúty treba prekúsať, lebo nás zoznamujú s hlavnými aktérmi ktorí sú nadpriemerne pošahaní, ale po prvej zmienke o Babadookovi sa film uberá už tým správnym smerom. Scenár je síce milionkrát otrepaná záležitosť, ale to podanie v podobe psychotickej matky a jej roztomilého synčeka nemá chybu. Ako Bonus sa tu zjavuje bubák (a celkom vie aj nastrašiť) a zrežírované je to s minimom otravných scén. Pre mňa niečo nové v danom subžánri. ()

Pollini

Hrůza to byla! Chvála Bohu jsem se nedívala v noci! Až na pár efektů přitažených za vlasy (např. Protažení obličeje), to bylo skvělé. Essie Davis byla vážně úžasná, i když v druhé polovině filmu už jí scénář nedal moc prostoru. V té hororové části moc originálních scén nebylo (např. Chrlení krve nebo obrovský nádech po bezvědomí/smrti), ale zase zvuky mě děsily. Bylo to super. ()

HansHonza

Wow, fakt úžasný, v první části filmu byl psycho spíše ten kluk, a potom se to obrátilo a psycho byla ta máma, a ten konec... to týjo, mateřská láska víteží. Z té matky šel doopravdy strach. ()