Zlo nikdy nespí

• USA Before I Wake (více)

Poté, co Jessie (Kate Bosworth) a Mark (Thomas Jane) ztratí svého syna, adoptují do své péče 8letého chlapečka Codyho. Cody je nesmírně citlivý a hodný, má však jedno velké tajemství - bojí se usínání. Jessie s Markem zpočátku předpokládají, že jeho averze ke spánku je trauma z jeho předchozích nestabilních domovů a nešťastných rodin, kterými prošel. Brzy ale zjistí něco úplně jiného: Codyho sny se stávají skutečnými, když spí. Jeho snění může být plné přenádherných barev či pro rodiče neuvěřitelných zázraků, jako je chvilkové zjevení jejich mrtvého synka. Codyho noční můry jsou naopak až příliš reálné a všichni tři se pomalu dostávají na pokraj šílenství. Chtějí-li se zachránit, musí se Jessie s Markem vydat na nebezpečné pátrání a nalézt pravdu o Codyho nočních můrách... (Bohemia MP)

Flopik

V podstate priemerný horor so strašidlom , ktoré je bohužiaľ dosť nezaujímavé.Príbeh celkovo nenudí , pozerá sa nato dobre a nejaká tá lakačka tam bola ale to je asi tak všetko.No aby som nezabudol herci v pohode a hlavne Kate vyzerala naozaj neskutočne.Finále nič moc a celkovo je to slabší priemer.Rozuzlenie sa mi ani trošku nepáčilo. ()

toi-toi

Zaujímavá zmes rodinného filmu a hororu. Škoda hlúpučkej a uponáhľanej druhej polovice. Koniec je predvídateľný avšak pekne natočený. ()

dragoliz

Ak niekto prišiel na to, kam sa podel šikanovač a zmiznutí adoptívni rodičia, prosím nech mi napíše! Musí sa nechať, že režisér Mike Flanagan točiť vie a má výborný štýl, veď sme sa o tom mohli presvedčiť v jeho predošlom výbornom hypnotickom počine s diablom posadnutým zrkadlom v hlavnej úlohe. Ale tu vážne zlyhalo niekoľko vecí, ktoré kazia inak celkom dobrý pocit z filmu - nedozretosť/neuležanosť scenáru, celkovo slabší námet a dosť ma zarazil výber hudby. Naozaj sa to nezdá, ale hudobný sprievod robí s filmom svoje. Škoda, že tu mu nepomohol, ale naopak - dosť celému filmu a jeho atmosfére podkopol nohy. Epické inštrumentálne skladby sa tu nehodili. Nie a nie. ()

Junys

Markovi a Jessie se utopí syn. Aby se vyrovnali se smrtí svého syna tak adoptují Codyho. Cody je hodný a slušný kluk, jenže se bojí usínat. Vždy když usne tak se jeho sny stávají realitou, pro rodiče je to něco zajímavého protože jim to aspoň na chvíli ,,vrátí´´ syna. Jenže jeho sny nejsou jenom krásné, v jeho snech je totiž něco co nemá rádo lidi. - Perfektní nápad a aji perfektně zpracovaný. Oba rodiče vcelku sympatičtí a malý Cody roztomilý kluk. Mě se to líbilo... Atmosféra byla perfektní. ()

FilmWave

Tváří se to jako další z řady "Sinisterů" a "Conjuringů" říznutý "Noční můrou v Elm Street", ale tentokrát není "bubák" až tak důležitý a celý film je (celkem sympaticky) komornější a motivace hlavních postav sobečtější (skoro jsem si vzpomněl na prvního "Hellraisera"). Herci nejsou špatní, ale chtělo by to přece jen Nicholsona nebo tak něco. ()

Heroine odpad!

Nepochopitelně příšerné obsazení jenom dovádí k dokonalosti ten nejmíň strašidelný horor poslední doby. Špatný. ()

Hapretor

Pokud jste viděli "díla" jako Oculus, Koule, Temné vody, Silent Hill, ... toto Vás nechá chladným ... nebo znuděným ... ()

Ben Nevis

Tohle byl spíš psychologický film než příspěvek do hororového žánru. Něco, co by mohl napsat King, o daru, který vypadá ze začátku fajn, ale pak zhořkne s první noční můrou. Bohužel Codyho sny jsou moc prvoplánové (zdá se mu o postavách z fotek cizích lidí) a postavy jsou moc černobílé (hlavně Cody je vděčný sirotek jak z Dickense), nicméně film má dobrou atmosféru a nepřemrštěný happyend. ()

Rockerman

Zhmotnění snů by bylo fajn, pokud by se nám zdály jen příjemné a krásné věci, jak dokládá i tento snímek. Nebýt několika lekaček a mrazivé atmosféry ke konci, dalo by se to nazvat hororem pro děti. Příliš mnoho nudné vaty a polopatické vysvětlování na závěr sráží film do průměru. Půl hvězdy navíc za krásné motýly. Překvapily slabé výkony dětí a to bez výjimky. ()

figliar

Ďalší tuctový horor, ktorý sa v traileroch tváril ako niečo nové a originálne, ale nakoniec sa jedná iba o 1000 krát recyklovaný námet. Prvá hodina je skorej na city hrajúca dráma, o rodičoch ktorý sa spamätávajú zo straty dieťaťa, posledných 30 minút trochu viac pripomína horor, ale nič extra netreba čakať. Klasické zápletky, predvídateľný dej a priemerné herecké výkony, fakt že som čakal o dosť viac a totálne odfláknutý koniec si napokon viac ako 40% nezaslúži. ()

Rathalos

Zaujimavy horor so zaujimavym hereckym obsadenim,nebolo to zle,ale ocakavania boli vyssie,hlavne koniec ma sklamal,ale aj tak ide o nadpriemerny film a plusom bola aj pekna Kate Bosworth...:-) ()

Kadas97

Film sa počas celej minutáže nesie v rozprávkovej atmosfére podobnej, akú vie navodiť Guillermo del Toro. Sú chvíle, keď si divák povie to je krásne čo sa tam deje a necháva sa kolísať detskými snami. Pointa filmu mi bola jasná už od polovice, ale film ma tak bavil, že som to neriešil a užíval si ho až dokonca. Záver je podľa mňa doslova nádherný a necháva si otvorené dvierka pre pokračovanie. 8 z 10 ()

MissSimm

Nejsem nijak velká fanynka hororů, ale přeci jen na ně občas nálada je. A musím říct, že se mi po tom happyendu dost ulevilo, když jsem zvládla dojít domů, aniž bych se bála, protože jsem byla spíš tak nějak romanticky a pohádkově naladěná... Průběh filmu byl tak akorát strašidelný, napínavý, fantazijní, lekavé momenty jak má být. Ale ten konec mě teda dostal :D Ani vlastně nevím, jestli se mi taková směska žánrů líbila či ne. Ale to uvědomění si, že vlastně veškeré zlo, démoni a tak, že to vše je jen a pouze v nás, v naší hlavě, to byl docela milý a překvapivý závěr. ((SPOILER)) I když, při scéně, kde maminka ukáže démonovi plyšového motýla a démon přestane řádit, čekala jsem, že se stane něco jako ve Scary movie 3 (Samara: ,,Zbavili jste mě mého prokletí. Už nemusím zabíjet." ,,Vážně?" ,,Ne, jenom si z vás dělám prdel." --> motorovka) :DDDD A pak, když démona objala... no já na to koukala s otevřenou pusou :DD ()

KUFI

Docela jsem se na to tesil, nakonec prumer. Na me moc melodramaticky a konec docela debilni. Po jeho predchozim a otresnym Hush je to ale krok smerem dopredu. Chci Oculus 2. ()

Katcat

Absolutně nedokoukatelný, primitivní nesmysl. Jedna hvězda za hezký dvě děti. Jinak bych to vypla v půlce. ()

helraiser

Nápad dobrej, provedení už bylo ovšem horší. Mělo to opravdu potencionál, ale bohužel nebyl využit, Kdyby bylo víc odvahy tak mohlo vzniknout něco opravdu mimořádnýho, takto bohužel jen průměrná podívaná, na kterou se sice celkem pěkně kouká, ale to je tak asi všechno. No a to monstrum taky nic moc, v tomhle si mohli dát opravdu víc záležet. ()

Vabr

Až moc cílené na 12+. Celou dobu se opravdu nic neděje! Možná chtěl Flanagan vydělat, protože na 12+ film chodí více diváků, ale tohle mu moc nevyšlo. Zastavilo se to na veliké průměrnosti. Já upřímně mám radši film na 2 hvězdy, který je aspoň něčím špatný než takovýto film, který je až moc průměrný a v hlavě mi jen zůstane tupé nic a ani z toho nemám žádný zážitek. Určitě se nevyhnete se srovnáním Noční můry v Elm Street. Příšera vypadá jak mimozemšťaň, což mi celkem vadilo. A to jméno Rakolina. Já a můj brácha jsme si dělali srandu (rakovina není sranda, beru ji jako vážnou nemoc), že to zní jak rakovina. Nakonec se ukázalo, že to něco s rakovinou společnýho má. Ale takhle prostě člověk s rakovinou nemůže přece vypadat. Taky mínus. Postavy v pohodě, ale ten adoptovanej kluk. Další hnusný dítě, který jsem za poslední dobu ve filmech viděl. Neumí prostě vybrat hezký nebo normální dítě? Já snad budu pracovat jako nějakej vybírač dětí do filmu nebo co. Vadí mi, že se ve filmu mluví až moc o snech - působí to dost nahraně. Motýli jsou naefektovaní dobře. Smrti jsou fakt trapný. Děj je v pohodě. Kamera se mi líbila. Konec mi přišel až moc jednoduchej. Šlo poznat, že tento film není další kravina, co někoho napadla v hlavě a je na profesionální úrovni. Diaology jsou někdy dost divný. Jen ten horor, hezký dítě a akce velice chyběly. VYHODNOCENÍ: TOMU ŘÍKÁM ORANŽOVÁ ()

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

18.01.2015

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)