The Program: Pád legendy

(neoficiální název)

The Program: Pád legendy

Thriller / Drama / Sportovní

USA, 2015, 104 min

Nepoznám zákulisie tohto prípadu úplne dopodrobna, ale pochybujem že vykreslenie Armstronga ako chladného hajzlíka odpovedá skutočnosti. Nazdar(28.10.2015)

• Johny_fork

Oceňuji dokumentární hodnotu této etapy cykloepo sportu, ovšem zkratkovitě natočené scény a naprosto ploché až tupé (Armstrong) charaktery neumožňují plnohodnotný filmový prožitek.(29.3.2016)

Když bych měl hodnotit sportovní stránku filmu, tak až na pár scén to byla hotová mizérie. S ohledem na to, že jde o film pojednávající o reálné dopingové kauze, jsem s tím ale trochu počítal. Když si tedy vemu to, že jako milovníkovi filmů ze sportovního prostředí, byl pro mne tento filmově naprosto nezáživný, tak s pohledu zjištění pozadí dopingové aféry, byl jistě velice zajímavý. Když jsem se tedy přenesl přes všechny ty kapačky, injekce a krevní transfůze, tak přišlo jen zjištění že pan Tour de France, je celkem arogantní bezpáteřní hovádko. Tak pro mne film vyzněl. Navíc to byla ale celkem nuda...(20.10.2015)

"Mám ten závod opravdu rád, ale o soupeření chemiků nestojím." Lance Armstrong dopoval, o tom není pochyb, ale já ani nepochybuju o tom, že Lance Armstrong byl ve své době nejlepším cyklistou v celém nadopovaném pelotonu. Jeho tituly taky nikomu nepřipadly, aby se zase nemusely odebírat, takže pro mě stále je sedminásobným vítězem Tour de France. A taky velkým lidským hovadem, čehož jsem si kdysi při výšlapu na Alpe d’Huez nevšiml, ale už se to zkrátka provalilo, takže zpět k filmu. Na filmu mi trošku vadí, že jsem se nedozvěděl nic nového a taky to, že se toho zase tak moc nenašlapalo. Když už se z dokumentů musel stát hraný film tak budiž, Armstrongův život za to totiž stojí, ale žádný filmařský zázrak to tedy není. Tedy až na první trénink po rakovině, kdy dostal jedinečně naloženo od turistky - to mě hodně pobavilo. A protože rovněž chci být jedinečným cyklistou, tak si jdu dát EPO, krevní transfuzi a testoron, abych ten kopec za barákem už konečně vyjel.(14.3.2016)

"The Program" je tak trochu jako Armstrongova kariéra - up and down. Ovšem co mi na něm vadí úplně nejvíc, je ta jeho ubíjející přímočarost. Nejedná se o dokument, objektivní pohled na věc je tudíž čistě dobrovolný, přesto bych ho v podobném (tj. biografickém) snímku uvítala; nota bene, když mluvíme o tak kontroverzním tématu jako Armstrong vs. doping. Podsouvání typu teď mu fanděte - teď ho litujte - teď ho mějte za arogantního kreténa nemusím, mnohem raději si utvářím názory sama, takže především proto "jen" tři hvězdy. Ale abych jen nehanila, tak gradace napětí při závodech funguje dokonale (good job, Alex Heffes) a potěšily mě i reálné záběry závodů. A i když mám na Oscara jiného adepta, bude-li Ben Foster nominován, křičet "za co jako?!?" rozhodně nebudu.;-)(8.10.2015)