poster

The Program: Pád legendy

 • USA

  The Program

 • USA

  Icon

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  The Program: Pád legendy

Thriller / Drama / Sportovní

USA, 2015, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  The Program je slušne zrežírovaný, dravý film s výborne hrajúcim Benom Fosterom. Mozaiku kariéry cyklistu Armstronga skladá obratne, chytro a svižne. Aby si ale divákov naozaj získal, potreboval jeho postavu rozvinúť aj v osobnom živote. Ak teda Armstrong nejaký osobný život mal (zoznámenie s nastávajúcou a svadba sú sfúknuté v dvoch minútach a viacej ju vo filme nevidíme, v domácnosti žije sám). Film má iba jednu zásadnejšie charakterovo rozvinutú postavu (kolega cyklista so svedomím), ale tá je vedľašia. A tiež by diváci potrebovali s ním aspoň trochu sympatizovať... Napriek tomu dávam 4*, za Frearsovu a Fosterovu profesionalitu. Ten film je rovnako precízny, emóciami sa nezdržujúci, ako jeho hlavná postava(20.10.2015)

 • Icefist
  ***

  Hodně mě tenhle snímek zajímal a sice nezklamal, jenže je pravdou, že ani nijak nepřekvapil. Prostě jen suše vrší fakta a vyloženě zajímavých momentů je zde ve finále pouze pár. A tak stopáž uteče a já nemám při závěrečných titulcích ani žádné pocity. Jednoduše prázdno. Což by u takhle velkého příběhu být nemělo. 60 % Oblíbená část- ředění krve narychlo před kontrolou(1.2.2016)

 • Cappuccino
  ****

  Armstrong síce dopoval, ale kto vie či bol v tej dobe niekto úplne čistý (a ak áno, či sa vôbec umiestnil na nejakých popredných priečkach). Musím sa priznať, že celú túto kauzu ma film neprinútil vnímať akosi negatívne, a zdá sa mi, že to ani nebolo jeho cieľom. A keby aj bolo, skvelý Ben Foster obrátil všetko na jeho stranu. Už len za neho dávam o hviezdu naviac, aj keď The Program sám o sebe ničím výnimočný extra nie je, ale pozerá sa na neho viac než dobre (a to som sedel na tvrdej zemi pred plátnom Bažantu Kinematograf).(13.9.2016)

 • Georgex
  ***

  Lance Armstrong je stále téma, po kterém se většina Francouzů popere s Američany, jelikož tento člověk ze sebe vytvořil legendu překračující rámec sportu, dal naději miliónům lidí po těžké nemoci a o to více je provalení dopování zdrcující. Bohužel tento film neznalému divákovy převypráví pouze tuto základní synopsi a jedná se spíše o všeobecně známé informace, přesto pokud cyklistiku nesledujete, tak můžete být ze začátku zmateni velmi rychlým vtažením do děje. Film lze následně rozdělit na dvě části, jedna zaznamenávající závody s velmi zdařilou kombinací archivních snímků s hranými pasážemi, za kterou tvůrce musím jako fanoušek Tour de France pochválit. Bohužel dramatická část týkající se jeho osobního života příliš nefunguje, čemuž nepomáhají ani nevýrazné výkony vedlejších představitelů. Moje hodnocení 60%.(28.2.2016)

 • Chrustyn
  **

  I přes přítomnost výborného režiséra (jakým Frears skutečně je) se jedná o překvapivě nezajímavý a nudný pohled na vzestup a pád legendárního cyklistického šampiona Lance Armstronga. Výsledný dojem nezachrání ani fakt, že mu je Foster neuvěřitelně podobný.(19.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace