Epizody(6)

Sledujte první minisérii z dílny kanálu Discovery ohlášenou v loňském roce a natočenou na námět knihy Charlotty Grayové: Zlatokopové – Jak zbohatnout na Klondiku. Příběh vypráví o šesti lidech a jejich společném úsilí přežít a zbohatnout v malém městečku v odlehlé oblasti Klondiku. Přiblíží vám životy dvou nejlepších kamarádů z dětství, Billa a Epsteina, na konci 19. století, kteří se sjedou do hlavního města zlaté horečky v divoké oblasti Yukonu. Tento příběh o souboji člověka s přírodou se odehrává na území plném ukrytého bohatství, které však sužují drsné podmínky, nevypočitatelné počasí a zoufalí a nebezpeční lidé. Patří k nim chamtiví obchodníci, svůdné kurtizány a domorodé kmeny, které jsou svědky zkázy vlastního lidu i půdy rukou prospěchářských podnikatelů. V této řadě z dílny Paula Scheuringa, Ridleyho Scotta a Davida W. Zuckera hraje Richard Madden (Hra o trůny). (oficiální text distributora)

DavidWebb

Vynikajúca výprava, hnusné životné podmienky a krásna príroda spolu s kúzelnou Abbie Cornish tento seriál nezachránia. Je totiž príbehovo fádny, nezaujímavo vyrozprávaný, neviem ako by som to... nemá to žiadny ťah, so žiadnou postavou sa nestotožníte a bolo mi šumafuk ako sa to celé skončí. Možno ani casting nebol najšťastnejší, nikomu z hercov som ich postavu neveril, väčšina z nich má perlovo biele zuby (v tamtom období? opäť vec, ktorú tvorcom neverím), ale asi najslabším ohnivkom v reťazi je buď scenár alebo réžia. Ono je to síce vizuálne celkom pekné ale ako som spomínal hrozne nezaujímavé, až nudné. Druhý krát by som to nedal a nemôžem sa donútiť k tretej hviezde ani kvôli príťažlivej Abbie. ()

Brooks

Na televízne pomery nevšedný, ambiciózny námet podporený ohromujúcou výpravou, úchvatnými panoramatickými zábermi krajiny a výbornými hercami. Formálne nádherne spracované. Ale dramaticky nefunkčné. Šablonovité, patetické a veľmi pomalé. Medzi hypnotickou "šuchtavou" atmosférou a nudou je tenká hranica a tú Klondike preskočil. Finále vydarené, ale všetko predtým, viac než rozpačité. ()

hepi_

Veľmi príjemná dobrodružná miniséria. Drsná príroda, drsný hľadači pokladov a drsný námet. Pravda, príbeh je prepchatý moralizovaním a polemikami, ale človek si pri tom príjemne oddýchne a chvíľkami i v napätí precitne_Výprava, obsadenie, charaktery 80% ()

mata77

No teda? Uznávam, že v tomto prípade sa Discovery podaril naozaj slušný kúsok. Po výpravnom úvode došlo na napínavé a dramaticky výborne spracované scény, ktoré boli zavŕšené reálnym koncom. Seriál som pozrela naraz celý a preto som gradáciu deja pocítila kontinuálne. Každý jeden diel je lepší, ako predchádzajúci. Herci a ich prerod v rámci postáv, bol citeľný aj v tých niekoľkých dieloch. Dialógy boli chvíľami príliš filozofické a tlačili na moralizujúcu strunu. Práve preto som mala pocit, že nepozerám film, ale čítam knihu, alebo sa mi sníva parádny živý sen. ()

MrFarmer

Je to dokument, seriál nebo celovečerák jak se patří? Discovery vskutku smazává hranice a bariéry a servíruje parádní směsici dobrodružství, krásné přírody, dobrého hereckého obsazení a pořádného promočeného, blátivého napětí ! Po dvou částech nelze hodnotit hůře než 5* a doufám, že podobných (ne)dokumentárních seriálů se dočkáme i v budoucnu ! ()

alex011

Pre mňa dokonalé. Neskutočné emócie pri pozeraní, ani na jednu chvilu som nezaregistroval nudnú pasáž, ktorá by brala pozornosť. Neskutočne som to prežíval. Mojim snom odteraz je prejsť si trasu od Chilkoot pass po Bennettove jazero a navštíviť Dawson. SPOILER :Len škoda,že Bill a Melinda nezostali spolu. ()

mirushbiatch

Konecne putavy dobrodruzny film,ktory ma nepustil od zaciatku do konca,znovu klobuk dolu pred hercami ,ktori dokazu obetovat svoje pohodlie a dat sa na tak narocne hranie v tak drsnom prostredi.Nevedel som o miniserii Klondike nic ,o to viac potesil. ()

NeverEver

Tak tenhle tridilny a nebo sestidilny ( zalezi kterou verzi jste si stahli) serial, me dostal. Nejen ze jsem musela vsechny dily dokoukat za jeden vecer ( to je vzdy znak, ze me serial bavi) ale urcite si ho jeste nekdy v budoucnu zopakuji, protoze za to stoji. I kdyz je to "podle skutecne udalosti", nastesti se tvurci dobre rozhodli pro klasicke vypraveni deje bez dokumentaristickych vrtochu. Dej ma spad, pribehy vsech postav jsou zajimave, hlavni hrdina je sice kladas, ale ne blbec (to mam rada), kazdy si tam muze najit co ma rad (sex, devky, strileni, smrt, nemoci, (ne) spravedlnosti, bozi milosrdenstvi, divokou prirodu, zlato:-)). A v tom bude asi to kouzlo - je to totiz ten spravny koktejl, namichany podle spravneho receptu, po spravnych davkach. Navic o Klondiku jsem moc filmu nevidela a nemela tudiz moznost "tu atmosferu zazit". Za me 4**** (a uz aby zase nekdo umrel v Game of Thrones, coz nam da moznost kochat se dalsimi dobrymi hereckymi vykony i v jinych filmech) ;-)jj ()

Nellie Lovett

"Ty to zvládneš. Víš, jak to vím? Protože pro Yukon jsi moc dobrý, Bille Haskelle." A já jsem zase až moc dobrá pro tenhle film. Námět byl sice slibný, herci také, ale výsledkem je čtyřapůlhodinová moralizující nuda plná dialogů o tom, jak moc Yukon potlačil "civilizaci" v té které osobě. Hlavní hrdina je typický vzorňák, jeho femme fatale je drsňačka tak drsná, že to musí několikrát sama podotknout, aby si toho nedovtipný divák všimnul. Pak tu máme (spoiler alert) prostitutku obrácenou na správnou cestu, policistu, který se nakonec nenechá zkorumpovat a bandu utlačovaných indiánů. Vzhledem k tomu, kolik bylo času, není problém některé vydařené scény zopakovat dvakrát (lavina v prvním díle). Jediným zábavným momentem tak zůstává pohřeb kněze v poslední části. ()

Onlajn

Parádní námět, skvěle zpracovaný, co se týče herců, kulis a prostředí. Některé scény byli trochu předvídatelné, ale i tak je to skvělý film od Discovery. ()

hujerita

Bola to super mini séria ale predsa len k dokonalosti jej čosi chýbalo. Myslím že keby to boli natiahli o dva diely viac a rozvinuli niektoré dejové linky, nemuselo to mať dej ako na húpačke, ktorý miestami strácal tempo. Potešil ma Tim Roth a Sam Shepard. Ústredné duo v pohodičke. Na Hatfielda a McCoya to nemá, ale na tv mini sériu vysoký štandard. Odporúčam. ()

jeenda_

Docela zajímavej seriál, skvělej Tim Roth a dialogy a myšlenkový pochody, kteý jsou totálně o HOVNĚ. Tři a půl. ()

mara.pavelka

S tímhle seriálem mám velký problém. Mám rád sníh, drsný sever a zlatou horečku všeobecně. Hodně rád. Jenže v tomhle je spousta nesmyslů a zobrazujete to zlatou horečku úplně jinak, než to ve skutečnosti bylo. Navíc jsem se u toho chvílemi dost nudil. Vy všichni, kteří obdivujete realističnost tohoto seriálu, byste si o tom měli něco přečíst. ()

quiz

Film (dvoudílný), který mě naprosto "vyděsil" (fascinoval) svojí technickou dokonalostí, zvládnutím film. řemesla. Tam, kde český filmař...samozřejmě ne každý...není schopen si poradit s II. plánem, tady někde v sedmém (až "nekonečno") plánu pobíhali psi, producírovaly se podivně neidentifikovatelné postavičky - život. Kostýmy: všechno mělo svoji patinu...kabáty od bláta, roztrhanost, omšelost. Masky: špinavé obličeje, ruce, nehty, krvavé záděrky na kůži. Dekorace: celý prostor "placu" ve špinavém, nikdy nevysychajícím blátě, omšelost baráků, stanů. Rekvizity: nešlo rozpoznat nově (pro potřeby filmu) vytvořené kopie, napodobeniny "reálných" předmětů. Nádherná příroda, hudba i výkony herců, zvláště potom Tim Roth v roli The Counta opravdu ještě trochu vyčníval nad ostatními, pokud byl zrovna "přítomen". Je to v podstatě western, je to kovbojka, ale - podle mého názoru - naprosto přijatelný i pro ty, kteří zrovna tenhle žánr "nemusí". ()

Socirel

Jednoduchý a plynulý děj, autentické prostředí a povedené obsazení z toho dělá slušnou jednohubku na 2 večery. ()