Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

ratpile

Nejdřív strašná sranda, občas jsem vyloženě prskal smíchy. S přibývající stopáží je to bohužel s kadencí vtipu horší a především finále na Bezbožném maškarním se příliš nepovedlo. Prvních 45 minut bylo ale co do atmosféry, geniálně vyvedených vtípků i hravějšího vyprávění/střihu, naprosto božích. Škoda poloviny druhé, protože tahle partička upírů byla opravdu nezapomenutelná. Natočte s nimi prosím někdo sitcom. Zvolená forma by pro něj totiž byla vhodnější než pro celovečerní film. ()

Mamlas

Ano, docela nápadité, zkraje, ale moc tomu chybělo k dokonalosti. Hlavně druhá půlka jen setrvačnost, nuda, zmatenina. ()

boombang

"Co dělá tahle 96-letá dáma s chlápkem, který je čtyřikrát starší?!" Téma filmu je vskutku miliónový nápad a parodické vtipy jsou velmi trefné, ale pseudodokumentární vizuál to trochu sráží dolů svou televizností. ()

Patches1984

Celkem vtipný pohled na klasická hororová klišé. Tím sice spojení s hororem končí, ale ta komediální složka je naštěstí dobře natočená a skvěle napsané i zahrané postavy ji vytahují nad průměr. A vlkodlaci. Vlkodlaci byli super. 7/10 ()

gicous

Uff, musel jsem si asi přečíst recenze k jinému filmu. Nebo jsem si popletl názvy? Asi se mi to v té moji makovici všechno smíchalo a já jsem nyní na rozpacích, jak ten svůj osudový omyl vlastně vysvětlit......Podle reakce všech okolo bych měl být nadšený, ale nejsem. Nelíbilo se mi to a tímto prohlašuju, že se ze mně stal starý staromil (fůj) a od nynějška už budu koukat jenom na klasiku ve všech žánrech, co se drží osvědčených klišé. 2/10 ()

PAVLIS

70% Jeden by nevěřil, jak skvěle jde využít jednoduchý nápad natočit "dokumentární" film ze života upírů, v němž se v podstatě jen vytěžují všechny znalosti o nich, zasazené do dnešního reálného světa. Roztomilá kravinka. ()

RigorMortis

Tomu vravím úlet. Vydarený "dokument" s naozaj sympatickými hlavnými predstaviteľmi a kopou vtipných momentov, no bez zbytočných trápností, ako to v takýchto filmoch býva. Ak ste niekedy chceli vidieť bežný deň takého upíra, máte možnosť. ()

Lucius55

Zajímavá "pseudo-dokumentární parodie", kterou zřejmě nedokáže ocenit každý... Stálo za to vydržet těch pár trapnějších scén a náležitě si pak vychutnat ty nezapomenutelně vtipné... ()

BardDeLune

Byla jsem ze začátku nadšená. Hrozně se mi líbilo jak to filmaři pojali, skvělé jsou i postavy a nápad, ale chybí tomu zcela dynamika nebo napětí a vcelku brzy jsem se u filmu nudila. ()

A_san

Pro mě osobně spíše takový průměrný film, ale hvězdička vůbec za dobře zpracovaný nápad a pár vážně dobrých vtipů. Netopýří řežba to prostě rozsekala :D ()

nK_!

V poslední době jsem se u žádného filmu takhle nepobavil. Originální námět spolu s výbornými herci a skvělou atmosférou tvoří dohromady jedno z největších překvapení letoška. Nečekal jsem nic a dostal hodně. Děkuji a příště na shledanou. ()

carter...

60% Nenásilně servírovaná násilná parodie upírského řemesla s citem pro detail. Jako dezert přichází určitá míra originality a zanícení pro věc, která z filmu sálá. U mě však i přesto po silné 20 minutovce a pár dalších dobrých momentů převládl z filmu pocit monotónnosti; a i přes zvolenou vhodnou krátkou stopáž, bych ji pocitově tipoval na 110min. A to nejsem ani vegetarián, ani vlkodlak a ani Dean Winchester. Možná mi chybí shlédnout do kramfleku ještě pár drákulovin. Měl by vidět ten: 1) Kdo, má doma vymalováno do červena 2) Komu v poledním menu nikdy nechybí česnečka 3) Kdo k pravidelné zubní prohlídce chodí k veterináři ()

pekas

Celou dobu jsem měl pocit, že to je studentská práce žáka filmové akademie. A ne nějak zvlášť povedená. Dokoukal jsem do konce, ale jen z pocitu zvědavosti, "jestli druhá půlka bude stejně slabá, jako ta první". No, moc se to nezvedlo. To nadšení zde nechápu. Potenciál v nápadu sice možná byl, ale nepodařilo se ho využít. Slabota, skoro zbytečný film. 37% ()

freedom3112

,,Přátelé" v upírském podání nemají chybu! 86 minut uběhlo nepozorovaně v laskavém , milém a vtipném doprovodu Taika Waititi .Dávám jen **** , protože mě taky nekousli ! :) ()

Pitryx odpad!

Jakože jako hraný polodokument. Snad nejhorší kombinace, co mohla koho napadnout. Nic horšího jsem snad ještě ani neviděl. Alespoň si to nepamatuji. ()

kirmakX6on

šáhlá groteska, která formou sociálního portrétu / dokumentu přibližuje reálný život upírů. Většina scén je komická, zároveň z nich ale čiší jakýsi neurčitý, nevýrazný, ale všeprostupující stres daný malostí, průměrností a všedností jejich života. Nesedne to uplně k sobě a nemůžu říct, že bych se celou dobu vyloženě uvolněně bavil; to nemění nic na tom, že celkově jde o zajímavou a originální komedii. 75% ()

adamix

Príjemná novozélandská komédia o partii nevšedných upíroch, z ktorej cítiť jacksonovský pátos z 90. rokov. Taika je však rovnaký truľo ako on, a to je dobré. Humor je miestami skvostný, miestami miernejší, stále si však udržiava konzistenciu znesiteľnosti. Priateľská partia upírov pripomína mozgy z BIG BANG THEORY - každý je niečím dôležitý a spoločne tvoria nezabudnuteľnú partiu zmätkárov. Veľké prekvapenie. Pohľad na Petra a lá Nosferatu zamrazí. U mňa 4*. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny