foto

Jemaine Clement

  • nar. 10.1.1974 (43 let)
    Nový Zéland
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jemaine Clement, herec, muzikant, komik, scénarista, režisér a producent, se narodil 10. ledna 1974 v oblasti Wairarapa na Novém Zélandu. Jemainova kariéra je úzce spjata s účinkováním v komických duetech se svými spolužáky z Victoria University of Wellington, kde mimochodem studoval filmové a divadelní herectví. Prvním z nich byl Taika Waititi s nímž tvořil duo Humourbeasts a druhým Bret Mckenzie, se kterým se proslavil ve folko-komedialním duu Fligt of the Conchords. Jejich scénky v HBO'S ONE NIGHT STAND jim přinesly nabídku na vlastní 12-ti dílný stejnojmenný seriál. Účínkování s Taikem i Bretem mu přinesla mnohá ocenění, jako Billy T Award v roce 1999 (prestižní novozélanská komediální cena) nebo Nováček roku v r. 2003 na Melbourne Comedy Festival. Pro svůj charismatický hlas bývá často vybírán do různých novozélándských video upoutávek. V roce 2003 ho Taika Waititi (z režisérské stoličky) obsadil do hlavní role ve filmu EAGLE VS. SHARK, který byl v roce 2007 nominován na hlavní cenu na festivalu Sundance.

V roce 2008 byl, společeně s McKenziem, dán na seznam "100 Sexiest People" australskou edicí časopisu Who. V srpnu 2008 se oženil se svou dlouhodobou přítelkyní Mirandou Manasiadis a v říjnu téhož roku se jim narodil syn Sophocles Iraia.

Standa "Huntelaar" Gajdoš

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2014 Co děláme v temnotách

TV seriály

2014 Short Poppies (TV seriál)

Scenáristická filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(21)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace