Co děláme v temnotách

Čo robíme v temnotách

(festivalový název)

Komedie / Horor / Fantasy

Nový Zéland / USA, 2014, 86 min

Indie film, v tom lepším významu toho sousloví. Žádná klišé emo rádoby objevná pocitovka, ale originální komedie, převracející na hlavu upírský žánr v mile inťoušském duchu. Adamsova rodina od infantilních vysokoškoláků - kultovní status na kalbách zaručen. 8/10(15.1.2015)

Zvláštní. Pustil jsem si to pětkrát a až naposledy, kdy se mi při závěrečných titulcích vybil notebook, mi utkvělo v paměti, o čem to bylo.. Nikdy nevidět západ slunce, nejíst hranolky, mít 96 letou přítelkyni a být de facto pedofil, jít na dýzu a nevědět, jak pěkně vypadám či místo pod peřinou masturbovat v rakvi - mají to ti kluci pobledlí nelehké. Teorie upířího třesku, aneb rozpustilé, z velké části improvizační mockumentary o jedné uzavřené komunitě a její (ne)všedních starostech. Co si budeme nalhávat, ten institut upírství byl odjakživa tak trochu gay..(15.9.2015)

Film pojednáva o všetkých strastiach a problémoch, ktorými sa musia brodiť staromódni upíri, aby sa tak prispôsobili životu v modernej spoločnosti. Všetko je ladené do príjemnej komediálnej formy, pričom niektoré scénky a hlášky dokážu riadne vyzvŕtať bránicu. Ako celok to pôsobí príjemným a oddychovým dojmom, no na nadpriemer to však nevidím. Niektoré "hororové" scénky na mňa pôsobili umelo a neprirodzene. 65/100(8.1.2015)

Těžký život upírův... a vlkodlakův... Popravdě nikdy jsem neviděl zábavnější vampíry a hlavně si nikdy neuvědomil, jak stresující je pro ně už jenom samotné vstávání a koukání za závěs... :-) První hororový kousek od Novozélanďanů, co jsem viděl, a i když se z toho dalo vytřískat ještě víc, tak napoprvé potěšili, hlavně upír Peter, ten byl libovej :-)(20.5.2015)

Sám nevím proč, ale zpočátku jsem se osudům jedné v podstatě obyčejné partičce upírů vyhýbal. To však byla veliká chyba - hravější, zábavnější a vtipnější film jsem už dlouho neviděl. Částečně je to možná způsobeno tím, že dotyční upíři, ač žijí v novozélandském Wellingtonu v době ... ehm ... velmi postmoderní, jsou zobrazeni archetypálně a pro takové pojetí vampyrismu já mám velikou slabost (jen škoda, že krapet větší prostor nedostal Petyr). P. S. A ten soundtrack!!§(3.4.2015)

• - Kopec, na ktorom sa upíri stretnú s vlkolakmi, je ten istý, na ktorom sa natáčala scéna z filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa (2001), kde sa Frodo (Elijah Wood) a ostatní hobiti schovávali pred prízrakmi pod koreňmi stromu. (Hudakfilms)

• - Záverečnými titulkami film nekončí, po nich nasleduje ešte krátka scéna. (Kub_ees)

• - Počas scény v bare, kde má divák možnosť po prvýkrát zbadať postavu Pauline (Elena Stejko), zaznie pieseň "The Captain" od skupiny The Phoenix Foundation. Táto kapela bola založená v novozélandskom meste Wellington, v ktorom sa odohráva dej snímky a kde sa aj natáčalo. (Hudakfilms)