Co děláme v temnotách

Čo robíme v temnotách

(festivalový název)

Komedie / Horor / Fantasy

Nový Zéland / USA, 2014, 86 min

„Říkal jsem si, že bych ti možná měl přinést koště, kdyby sis chtěl zamést nějaké kosterní pozůstatky...co ty na to?“ Ze snímku jsem měl obavy, protože upírskou, vlkodlačí a jim podobnou tématiku považuju za hrozně hloupou a otravnou, nicméně už mnohokrát se mi stalo, že právě parodie na žánr, který (mírně řečeno) nemám v oblibě, mě nakonec může mile překvapit. A přesně tak tomu bylo v případě tohoto filmu! Způsob natáčení, humor, nadsázka a originalita ruku v ruce s nápaditostí mě na tomhle filmu moc bavily. Tvůrci si totiž ve výsledku střílí nejen z fenoménu mnou výše zmíněných stvůr, ale i toho „doku“ stylu, oba 2 totiž nabírají v dnešní době na čím dál větší oblíbenosti, a proto si i myslím, že tenhle film nějaký ten čas jen tak nezestárne. Pravda, snímku místy lehce docházel dech, hlavně při slabších sexuálních narážkách, ale těch několik míst se dalo překousnout a užít si jinak velmi povedený celek. Hodnotím silnými 4* a tento film je jen dalším potvrzením mně již dávno známého faktu, že na Novém Zélandu parodie zkrátka dělat umějí.(9.9.2015)

Pohoda. (Námět na zlepšovák: před promítáním komedií by měl být každý divák povinně přezkoušený ze smíchu. Pak by se nemohlo stát, že ve čtvrté řadě uprostřed ve Velkém sále bude přítomna majitelka - aka piča - nejvíc nuceného hýkání pod sluncem. Upálit.)(8.7.2014)

Aneb vezmi vtipný mockumentary, jako například americkej Office, narvi do něj upírů a vlkodlaků co se do něj vejde, přidej všechny zajetý klišé o upírech co znáš a nahul do toho tunu humoru. Výsledek je naprosto boží komedie, kterou nelze nenávidět a kterou bych ještě víc miloval v seriálové podobě.(8.7.2014)

Indie film, v tom lepším významu toho sousloví. Žádná klišé emo rádoby objevná pocitovka, ale originální komedie, převracející na hlavu upírský žánr v mile inťoušském duchu. Adamsova rodina od infantilních vysokoškoláků - kultovní status na kalbách zaručen. 8/10(15.1.2015)

Těžký život upírův... a vlkodlakův... Popravdě nikdy jsem neviděl zábavnější vampíry a hlavně si nikdy neuvědomil, jak stresující je pro ně už jenom samotné vstávání a koukání za závěs... :-) První hororový kousek od Novozélanďanů, co jsem viděl, a i když se z toho dalo vytřískat ještě víc, tak napoprvé potěšili, hlavně upír Peter, ten byl libovej :-)(20.5.2015)