Co děláme v temnotách

Čo robíme v temnotách

(festivalový název)

Komedie / Horor / Fantasy

Nový Zéland / USA, 2014, 86 min

Vedle Draculy, Interview s upírem a Bladea povinná upírská filmová "četba". Nebo víte co, kašlete na vyjmenvoané, tohle je lepší. Absurdně groteskní reality docu show, v které se podíváte, jak upíři "vstávají", jak řeší problémy s neumytým nádobím a hlavně, jak správně ten ručník, co sebou všude nosíte, využít pro záchranu vašeho drahoceného sofá před hromadou krve. Zvrácená poetika, které se těžko odolává.(31.5.2016)

Zvláštní. Pustil jsem si to pětkrát a až naposledy, kdy se mi při závěrečných titulcích vybil notebook, mi utkvělo v paměti, o čem to bylo.. Nikdy nevidět západ slunce, nejíst hranolky, mít 96 letou přítelkyni a být de facto pedofil, jít na dýzu a nevědět, jak pěkně vypadám či místo pod peřinou masturbovat v rakvi - mají to ti kluci pobledlí nelehké. Teorie upířího třesku, aneb rozpustilé, z velké části improvizační mockumentary o jedné uzavřené komunitě a její (ne)všedních starostech. Co si budeme nalhávat, ten institut upírství byl odjakživa tak trochu gay..(15.9.2015)

Těžký život upírův... a vlkodlakův... Popravdě nikdy jsem neviděl zábavnější vampíry a hlavně si nikdy neuvědomil, jak stresující je pro ně už jenom samotné vstávání a koukání za závěs... :-) První hororový kousek od Novozélanďanů, co jsem viděl, a i když se z toho dalo vytřískat ještě víc, tak napoprvé potěšili, hlavně upír Peter, ten byl libovej :-)(20.5.2015)

No no no! Že někdo pokouše a vysaje pár nebohých dívek z něj snad ještě nedělá upíra, ne? Nebo jsem? (Dunedin, NZ)(19.7.2014)

Nenapadá mě jiné slovo, než geniální. Co děláme v temnotách je naprosto geniální parodie, co si dělá naprosto upřímnou prdel z upírů a sem tam i vlkodlaků. Ne z filmů, ani z konkrétních postav. Prostě jenom z upírů jako o. A věřím, že některé scény se po shlédnutí musí stát legendárními. Snad jenom, tedy, v případě, kdy se tenhle film trošku dostane více do světa. Koho by totiž napadlo, že něco takového natočí tvůrci z Nového Zélandu, že jo. Viděno na základě Challenge Tour 2015(7.4.2015)

• - Vzhled Petyra (Ben Fransham) je ovlivněn vampýry z klasických horrorů Nosferatu (1922) a Salem's lot (1979). (DanteZ)

• - Kopec, na ktorom sa upíri stretnú s vlkolakmi, je ten istý, na ktorom sa natáčala scéna z filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa (2001), kde sa Frodo (Elijah Wood) a ostatní hobiti schovávali pred prízrakmi pod koreňmi stromu. (Hudakfilms)

• - Záverečnými titulkami film nekončí, po nich nasleduje ešte krátka scéna. (Kub_ees)