Co děláme v temnotách

Čo robíme v temnotách

(festivalový název)

Komedie / Horor / Fantasy

Nový Zéland / USA, 2014, 86 min

Sám nevím proč, ale zpočátku jsem se osudům jedné v podstatě obyčejné partičce upírů vyhýbal. To však byla veliká chyba - hravější, zábavnější a vtipnější film jsem už dlouho neviděl. Částečně je to možná způsobeno tím, že dotyční upíři, ač žijí v novozélandském Wellingtonu v době ... ehm ... velmi postmoderní, jsou zobrazeni archetypálně a pro takové pojetí vampyrismu já mám velikou slabost (jen škoda, že krapet větší prostor nedostal Petyr). P. S. A ten soundtrack!!§(3.4.2015)

Neuvěřitelně nápaditý bizar, který si na prostoru necelé hodiny a půl stihne udělat srandu snad ze všech atributů upírského žánru. Věřím, že tvůrci si natáčení hodně užili - osobně oceňuji už jenom velkou práci, kterou si dali s vyhledáním všemožných historických zobrazení upírů, které film nápaditě oživují (místy je nejenom nesmírně vtipný, ale dokonce i strašidelný - především ve scénách evidentně inspirovaných ZÁHADOU BLAIR WITCH). Myslím, že existence podobných filmů v posledních letech (PŘEŽIJÍ JEN MILENCI, SAMA NOCÍ TMOU) potvrzuje, že v sérii TWILIGHT dosáhl upírský žánr na své absolutní dno a zcela se zdiskreditoval, dělat si v posttwilightovské éře z upírů srandu je tak už jediným možným řešením. Překvapivě to možná není na škodu, zrovna v tomto případě je to rozhodně trefa do černého a závan filmařské invence par excellence. Plný počet ale dát nemůžu, protože mě film místy trochu nudil - nádherný závěr mě ovšem bezmezně potěšil. P.S. Rozhodně neodcházet z kina před doběhnutím závěrečných titulků.(12.2.2015)

(49th KVIFF) Roztomilí upírci (a vlkodlaci, zombíci a další podobná chamraď) v nonstop zábavné mockumentary komedii. Půlnoční festivalová projekce stála za to, rozjařené publikum snímku jenom přidalo. Film vlastně utekl rychleji, než vůbec přes ten neutuchající sled fórků stihl rozehrát a rozvést nějaký nosnější příběh - pravdu tak mají ti, kteří říkají, že by těmto upírům seděl seriálový sitcomový formát. Však ono tohle v podstatě jedna sitcomová epizoda roztažená na 90 minut už je.(12.7.2014)

• Fr

KDYŽ DÁTE SPOLU DO JEDNOHO BYTU ČTYŘI UPÍRY, JE JASNÉ, ŽE VZNIKNE HODNĚ NAPĚTÍ. A TO MŮŽE VZNIKAT Z JAKÉKOLIV SITUACE…" /// Tohle by mohl bejt dost zajímavej sitcom. Upírskej (jako)dokument o tom, jak přežít-žít v dnešní době. Odlehčený vyprávění o partě spolubydlících, u kterýho mám po chvíli pocit, že baví hlavně zúčastněný. Ubejvá ftipu a přestává mě to tak nějak celkově zajímat (bavit). Negraduje to humorně ani příběhově, ale plusem je, že se nesnížej k nějakejm debilitám, stupiditám či trapárnám. Prostě je to pro někoho s jiným druhem (černýho) humoru. To takovej Wolfcop je stejně levnej, ale pobaví (mě). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dostal jsem pozvánku na Bezbožnej maškarní ples ve Wellingtonu. 2.) Když si upíři nadávaj do homoklád, tak to se vždycky chlámu... 3.) Thx za titule ,,tompson“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(12.1.2015)

Pohodovej dokument o bydlení na privátě a zabíjení.(26.3.2015)