Co děláme v temnotách

Čo robíme v temnotách

(festivalový název)

Komedie / Horor / Fantasy

Nový Zéland / USA, 2014, 86 min

Kromě žánru komedie a horor, bych doplnil nuda. Tím chci říct, že tam bylo pár luxusních hororových scén, pár velmi vtipných scén, ale taky pár hluchých míst. Jinak filmu vévodí především originalita zpracování, to bez diskuzí. 60%(9.1.2015)

„Říkal jsem si, že bych ti možná měl přinést koště, kdyby sis chtěl zamést nějaké kosterní pozůstatky...co ty na to?“ Ze snímku jsem měl obavy, protože upírskou, vlkodlačí a jim podobnou tématiku považuju za hrozně hloupou a otravnou, nicméně už mnohokrát se mi stalo, že právě parodie na žánr, který (mírně řečeno) nemám v oblibě, mě nakonec může mile překvapit. A přesně tak tomu bylo v případě tohoto filmu! Způsob natáčení, humor, nadsázka a originalita ruku v ruce s nápaditostí mě na tomhle filmu moc bavily. Tvůrci si totiž ve výsledku střílí nejen z fenoménu mnou výše zmíněných stvůr, ale i toho „doku“ stylu, oba 2 totiž nabírají v dnešní době na čím dál větší oblíbenosti, a proto si i myslím, že tenhle film nějaký ten čas jen tak nezestárne. Pravda, snímku místy lehce docházel dech, hlavně při slabších sexuálních narážkách, ale těch několik míst se dalo překousnout a užít si jinak velmi povedený celek. Hodnotím silnými 4* a tento film je jen dalším potvrzením mně již dávno známého faktu, že na Novém Zélandu parodie zkrátka dělat umějí.(9.9.2015)

Hororová komedie roku 2014. Originální, svěží, parodické, dělané s důvtipem a láskou k upírům.....a taky velmi poučné. Odteď například vím, že když by po mně šel vlkodlak, mám mu hodit aport. Nic, doporučuju a jdu na poslední chvílu překopat TOPku. PS: Petera si tvůrci půjčili z Prokletí Salemu.(28.12.2014)

Těžký život upírův... a vlkodlakův... Popravdě nikdy jsem neviděl zábavnější vampíry a hlavně si nikdy neuvědomil, jak stresující je pro ně už jenom samotné vstávání a koukání za závěs... :-) První hororový kousek od Novozélanďanů, co jsem viděl, a i když se z toho dalo vytřískat ještě víc, tak napoprvé potěšili, hlavně upír Peter, ten byl libovej :-)(20.5.2015)

Sympatická blbost, kterou bych asi vydržel sledovat jako krátký sitcom. Vlastně mě mrzí, že se s těmi postavami už nesetkám.(11.7.2014)

• - Vzhled Petyra (Ben Fransham) je ovlivněn vampýry z klasických horrorů Nosferatu (1922) a Salem's lot (1979). (DanteZ)

• - Bary a nočné kluby, ktoré upíri vo filme navštevujú, sú skutočné bary vo Wellingtone v zábavnej štvrti Courtenay Place. (Hudakfilms)

• - Kopec, na ktorom sa upíri stretnú s vlkolakmi, je ten istý, na ktorom sa natáčala scéna z filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa (2001), kde sa Frodo (Elijah Wood) a ostatní hobiti schovávali pred prízrakmi pod koreňmi stromu. (Hudakfilms)