Co děláme v temnotách

Čo robíme v temnotách

(festivalový název)

Komedie / Horor / Fantasy

Nový Zéland / USA, 2014, 86 min

Originální myšlenka, skvělé charaktery (upír Petr), a vycizelovaná atmosféra. Jako by však autoři mohli zajít ještě o fous dál, a tu rutinu narušit. Takhle se skutečně jedná jen o každodenní upírskou rutinu.(13.9.2015)

„Říkal jsem si, že bych ti možná měl přinést koště, kdyby sis chtěl zamést nějaké kosterní pozůstatky...co ty na to?“ Ze snímku jsem měl obavy, protože upírskou, vlkodlačí a jim podobnou tématiku považuju za hrozně hloupou a otravnou, nicméně už mnohokrát se mi stalo, že právě parodie na žánr, který (mírně řečeno) nemám v oblibě, mě nakonec může mile překvapit. A přesně tak tomu bylo v případě tohoto filmu! Způsob natáčení, humor, nadsázka a originalita ruku v ruce s nápaditostí mě na tomhle filmu moc bavily. Tvůrci si totiž ve výsledku střílí nejen z fenoménu mnou výše zmíněných stvůr, ale i toho „doku“ stylu, oba 2 totiž nabírají v dnešní době na čím dál větší oblíbenosti, a proto si i myslím, že tenhle film nějaký ten čas jen tak nezestárne. Pravda, snímku místy lehce docházel dech, hlavně při slabších sexuálních narážkách, ale těch několik míst se dalo překousnout a užít si jinak velmi povedený celek. Hodnotím silnými 4* a tento film je jen dalším potvrzením mně již dávno známého faktu, že na Novém Zélandu parodie zkrátka dělat umějí.(9.9.2015)

Objektivně za 4*, ale pro tu lásku k filmu, která z toho přímo září, dám maximum. Žádná komerce, žádná snaha o ocenění pro (nejvíc přehrávající) herce, žádné hyper-super 3D před zeleným plátnem, kde z natáčení zůstala jen hlava postavy. Tohle je pro mě Ples upírů pro nové tisíciletí.(31.1.2015)

Kromě žánru komedie a horor, bych doplnil nuda. Tím chci říct, že tam bylo pár luxusních hororových scén, pár velmi vtipných scén, ale taky pár hluchých míst. Jinak filmu vévodí především originalita zpracování, to bez diskuzí. 60%(9.1.2015)

Indie film, v tom lepším významu toho sousloví. Žádná klišé emo rádoby objevná pocitovka, ale originální komedie, převracející na hlavu upírský žánr v mile inťoušském duchu. Adamsova rodina od infantilních vysokoškoláků - kultovní status na kalbách zaručen. 8/10(15.1.2015)