Humr

• Irsko The Lobster (více)

Snímek Humr je romantickým filmem, jehož děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy jsou dle zákonů Města nezadaní lidé zatýkání a odváženi do Hotelu. Tam si musejí do 45 dní najít odpovídajícího partnera. Pokud se jim to nepodaří, jsou proměněni ve zvíře dle vlastního výběru a vypuštěni do Lesa. Zoufalému muži se podaří uprchnout z Hotelu do Lesa, kde žijí Samotáři, a zamiluje se tam, ovšem něco takového je proti jejich zásadám. (Falcon)

Sangin12

Jsou tady filmy pro ty co vnímají film jako umělecké dílo jako tento film. Pak jsou tady filmy jako Transformers, Grimsy atd. které považují film za zábavu. A co mě tento film naučil, že extrémy stojí za hovno, a že nejlepší je zlatá střední cesta. Pokud chcete umělecké dílo, prosím, koukněte se na to a dáte 5 hvězd. Pokud rádi sledujete aktuální hollywoodské filmy dáte nejspíš 1 hvězdu až odpad, záleží na vaší toleranci. Já dávám dvě hvězdy protože jsem se u toho docela solidně zasmál, aniž by film byl nějak záměrně vtipný. Jsem rád že takové to filmy existují ve světě samých superhrdinských filmů, ale čeho je moc toho je příliš, takže minimálně dalších 10 let žádný takovýto film vidět nechci. ()

somme

Tak tohle rozhodne nepatri do proudu mainstreamovejch filmu na ktere za chvili zapomenete. Namet je vazne original, nicmene nic na oddychove odpoledne. Jen ten konec,to bylo celkem zklamani... ale jako celek fajn. A jake zvire byste chteli byt vy? ()

Yony

Ta perverznost a absurdita toho všeho mě prostě zasáhla. Tolik paralel s běžným světem. Tenhle film asi bude mít lidi, co ho úplně odsoudí a pak ty, co se zamilujou. Řadím se do druhé skupiny. Okouzlená. ()

JerryPilsen

Totální zmatenost bez pointy s rádoby alegoriemi.Herců mi ale bylo líto,byli skvělí.Ale asi ani nikdo z nich netušil v čem to vlastně hrál. ()

Altaire

Tak to byl řádnej mindfuck. Tenhle film už nechci nikdy vidět a přesto... přesto nemůžu hodnotit jinak. Opravdu brilantní. A odporné. ()

lineker

Silná ártová nálož, kterou nelze jen tak lehce vstřebat. Story o komunitní společnosti, kde se netoleruje být singl a na druhé straně rebelující složky, kde máte přísný zákaz žít v páru. Normálnost je nenormální. V Lanthimosově nastaveném podobenství si každý může vybrat co mu tento bizársvět připomíná. Silnější první polovina filmu kde máte v zařízení hotelového typu určený čas k tomu najít si vhodný protějšek a tím se vyhnout zákonnému trestu přeměny ve zvíře, je silně třaskavá, znepokojivá, ale i černohůmorná. Celkově však nenudí. To se zcela nedá říci o druhé části filmu po útěku do singloidní společnosti. Ne, že by příběh ztratil na podivnosti, ale vytrácí se kouzlo uzavřeného prostoru a tím pádem se lehce rozředí do té doby slušně hustá atmosféra. Závěr je signifikátorem celého filmu. Vše vyzní do otevřeného ztracena. ()

AC.DC.76

Film nemá co nabídnout. Čekal jsem stále, že se objeví nějaký hlubší smysl toho všeho, ale marně. Farrella mám rád, ale tady je ho škoda, hloupý výraz umí udělat každý... 1* za to, že jsem se místy i zasmál. ()

space weaver

Režisér Yorgos Lanthimos přišel s úplně novým tvůrčím procesem filmů a Humr je zatím jeho nejsilnějším počinem. Přes "hvězdné" herecké obsazení přináší Humr velmi komplikovanou, chladnou až absurdní cestu vyloučených jedinců, do jakéhosi bizarního hotelového komplexu, kde mají jedinci šanci na nápravu a návrat do zvrácené společnosti. Jakási alegorie na svět, ve kterém doufám nikdy nebudu žít. Komické situace střídá pro mě doposud neviděná atmosféra vykresleného absurdna. 90% ()

DavidAAAA

Nádherná romance sledující postupně sílící vztah ústřední dvojice včetně několika předchozích přešlapů ve společnosti, která lásce nepřeje. Bohužel lehce předvídatelný děj, po deseti minutách mi bylo jasné, jak to dopadne a to je u tohohle filmu opravdu škoda. Rovněž tak prostředí luxusního welness hotelu v kombinaci s báječným pohádkovým začarovaným lesem, kde se občas mihne velbloud, páv nebo králík je jako stvořené pro tuhle romanci. A ovšem, taky jsem zapomněl napsat, že všechno co jsem doposud napsal jsou jen kecy a ve skutečnosti se jedná o dost brutální bizarrr, ale koukatelný i bez těch uměleckých keců okolo. Prostě řeckej šílenec natočil šílenost. ()

maxs

Děj filmu mě trochu nechává chladným. Příběh je zejména o tom, do které doby a prostředí je umístěn. Totalitární praktiky "nedaleké budoucnosti" stojí rozhodně za zamyšlenou. Nesměřujeme možná právě sem? Nebude, ve světle rostoucí neplodnosti lidské populace právě tento směr tím směrem, po kterém se budou chtít "kazatelé dobra" v budoucnu vydat? Pevně věřím, že tahle vývojová ulička prostřednictvím tohoto snímku navždy opustí mysli sociálních inženýrů kdekoliv na světě. Za mě tomu kousek k pěti hvězdám chyběl, navíc film svým zpracováním asi není pro každého. 4/5* ()

BigJohn02

Hm, Řekovi přinesl jinej Řek námět... A tak z něj Řek spíchnul biják. Biják nudnej, bezkrevnej, dlouhej... Veškerá logika systému pokulhává, přitom ten nápad úplně špatný nebyl. Herci se hodnotit nedají, protože nemají co hrát. Kdyby Řek angažoval figuríny z výloh obchoďáků, vyšlo by to nastejno. Vlastně se dá říct, že jako loutkovej film by to bylo lepší. Řek je zřejmě ten, kterej chce, aby se o něm říkalo "To jen ten, co točí ty divný filmy", Takže Řek se cítí být umělcem. A to bych zase o něm tak úplně neřek. ()

stuj

Máklá společnost žijící podle máklých pravidel. I jedinci se chovají mákle, jelikož pro ně jsou ta pravidla normální. Lidé jednají mechanicky jako stroje. City ale někde uvnitř jsou. Zajímavý snímek. Klubová záležitost. Proto jsem byl překvapen, že je tam tolik známých herců. ()

pavlcek

Toto scifi s jemnýmy usměvnými momenty pluje v naprostém bezčasí. Teprve ve chvíli, kdy si člověk uvědomí, že ne vše má logické vysvětlení, může nasávat absurdní atmosféru plnými doušky. Film je v mnoha směrech neskutečně krutý, ale zároveň z něj odcházíte s pocitem silné lásky k lidem kolem sebe. Možná i s vděkem, že žijete ve společnosti, která stojí na logických základech. Pokud chcete vybočit z kolejí každodenního života, je toto ten správný film. ()

Calabria

Film s úplně debilnim dějem který není možný v jakemkoliv vesmíru, příbeh je velmi táhlý a půlka scén je 2x tak delší než by měla být. Jestli někdo čeká že film ma, tak bude asi hodně zklamaný. Protože film končí asi 45 sekundovou scénou jak sedí slepá žena na sedačce a nic se neděje. 1 hvězda je za atmosferu, herce. Nerozumím tomu jak mohlo napadnout kohokoliv tohle natočit. ()

im8

Cimrmani šli tak dlouho na sever, až šli na jih. Tady jedna tyranie, která nedovoluje žít v civilizované společnosti resp. ve městě single, nutí nekompatibilní jedince utíkat do lesů, kde zase pro změnu nesmí žít v páru. Jaká nesvoboda je tedy nakonec lepší? Celé je to opepřené o velmi zábavné a slušně ulítlé detaily, ať už v "chovném" hotelu nebo "svobodném" lese. Na konci je – jak je u Lanthimose zvykem – více otázek než odpovědí. Mě to bavilo moc. ()

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

30.12.2015

Hotel pro smetánku za hranicemi Hollywoodu

Hotel pro smetánku za hranicemi Hollywoodu

09.02.2014

Řecký režisér Giorgos Lanthimos před několika lety šokoval a bavil svým unikátním filmem Kynodontas, který ve festivalových kruzích rozděloval diváky a poutal pozornost ke kvantitativně velmi skromné… (více)