Les sebevrahů

Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti – po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování „nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení. (Falcon)

liberita

Musím sa priznať, že som od hororu odohrávajúceho sa v japonskom lese samovrahov s Natalie Dormer v hlavnej úlohe čakala viac. Výsledný film je dosť priemerný a ľahko zabudnuteľný, les vôbec nepôsobí tak temne akoby mal a momentov, v ktorých sa máte zľaknúť je síce dosť, ale väčšina z nich vôbec nefunguje a dá sa ľahko predvídať. Keď sa to už odohrávalo v Japonsku, mohli si vziať príklad z tunajšej kinematografie, tak by bol Forest na oveľa vyššej úrovni než na akej je. ()

john.h

Slátanina, kde chování hlavní postavy je snad nejhorším chováním postavy v historii debilních chování postav v hororech. Celkově nuda a zbytečný film. ()

Miagy

Les je klasickým beckovym hororom z ktoreho sa dalo vyťažiť omnoho omnoho viacej. Ale celkom som sa bavil. Takže taky priemer... ()

TommyDiamond

Ambiciózní americká produkce si udělala výlet do země vycházejícího slunce a rozhodla se v místě, kde každý třetí den někdo spáchá sebevraždu natočit pořádný popcornový horor.... Les sebevrahů jim však mnoho štěstí nepřinesl. Režie totiž nejen nedokázala se svým tuctovým příběhem vytvořit dostatečnou hororovou atmosféru,ale ani přenést tíživé klíma onoho lesa na filmové plátno. Zbylo tu tak pouze místo na ohrané a profláknuté hororové repliky, které měli zachránit celý film. Za mě jedna hvězda.... ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Takový bobřík odvahy v temném, tichém lese s mrtvolama. Atmosféra super, ale lekačky trapné a nějaká "hlubší" myšlenka mi unikla. ()

Scraffy

Celý film čakáte na niečo, čo sa nakoniec nedostaví. A pritom sa z toho dalo vykúzliť niečo dobrého. Námet to má dobrý. Hlavná herečka je pre mňa strašne divná a nemá takmer žiadnu mimiku tváre. Na to ako bol tento film u nás distribuovaný, tak je to veľká slabota. Aspoň, že les vyzerá pekne a niektoré zábery naň sú nádherné, ako je napríklad záber zhora. No škoda, že tam sú také zábery asi len 2! ()

Nikol10

Raději se podívejte na Les sebevrahů z roku 2013, je to jen TV film, na rozdíl od tohoto, který ještě k tomu běžel v českých kinech. A ten obyčejný TV film strčí tuto lacinou duchařinku s přehledem do kapsy ! Jak nemohou filmaři využít tak obří potenciál tohoto lesů, nechápu. ()

jprmusic

Pan Fuka napsal, že tohle není žádný remake. Zvláštní je, že já jsem téměř stejný film (americká studentka se vydává do lesa sebevrahů hledat svou matku a při tom jí natáčejí její kámoši, kteří postupně všichni umřou ... bla bla bla) viděl nedávno v televizi. Ale je to vlastně jedno, protože taky nestál za nic ....... ()

lusa

Jedna ale že "fakmííí" lakačka horor nerobí.. Bohužiaľ. Ale že raz sa do Japonska pôjdem pozrieť, to je na betón. 1* ()

Barghest

Les sebevrahů mi nakonec nepřišel takový průšvih, jak hlásaly recenze a zdejší hodnocení. Dívala jsem se na to ne jako na krystalický horor, ale spíš jako na příběh dvou sester s neobvyklým sourozeneckým poutem a ošklivými životními zkušenostmi, který by se vlastně vůbec nemusel odehrávat na úpatí hory Fuji. A takhle na mě ten film fungoval docela dobře. I přes nijak objevný scénář, lekačky a klasická žánrová klišé. P.S.: Doufám, že to v Hollywoodu s tímhle lesem nevzdají a příště mu dopřejí lepší péči. ()

bohhous22 odpad!

Největší přešlap,co jsem v letošním roce zatim spáchál,byl playing tutoho hnoje...Mi známej povídá,Les Sebezblbů,novej japonskej....Říkám si,hmmm hmmm hmmm...Letošní vítěz Dutýho kuřete.Sice nevim,co to je,ale určitě to někdo kvůli týdle perle vymyslí.Shit now ()

XXXXXXXX

Stejně jako před 11 lety, když frčely zombije a všichni točili zombie horory, snaží se Les svést na letošní vlně duchařin a aby to alespoň zpočátku vypadalo trošičku seriózně, zasadí děj do Japonska, protože Japonci přece duchařiny umí (série Kruh). No to sice jo, ale nezapomínejte, že tohle se točilo v Americe, zemi která nám přinesla například vlastní remaky Kruhu a Mužů, kteří nenávidí ženy. No a to je právě ten problém. Vemte si třeba, že Dormerovic Natálka nám tentokrát nahání v lese sama sebe, akorát pro změnu s tmavým přelivem, přidejte k tomu že film se chvilkami tváří, že jde v první řadě o thriller a když už se vám chce únavou zívnout, předhodí před vás scénárista něco naprostro normálního, co se ale do dané situace naprosto nehodí ( nevím jak Vám, ale mě se teda ten půlnoční geriatrický sraz spolužaček roku 1910 po 106 letech, moc nezdál). Natálka je k tomu všemu asi silně bipolární, až by z ní měl pan Monk radost, jinak si nedokážu vysvětlit, proč chce ,stůj co stůj, zůstat v osamělém lese v prázdném stanu, zato moc dobře chápu motivaci Aidena, neboť i přesto, že je to taková kráva, má zkrátka výstavní postavu. Ale nebojte bipolární stavy ji chvilkami dokonce vypínají spínače v mozku, a když na to dojde, bude Vám dokonce líto, že se už nechová jako ta kráva, protože i ta má alespoň nějakou mozkovou kapacitu, zato ty Natálčiny kusy... A pokud by Vám tohle všechno náhodou přišlo málo, tak se těšte, dojde i na americko-japonský pokus o variaci na Kružnici, a dokonce se i neuspokojivým způsobem uzavře linka se ztracenou sestrou, (uzavření opět absolutně nedává smysl, ale je tam). A za tento výživný, neotřelý, originální a na dějové zvrat(k)y bohatý koktejl, jsou někteří zdejší uživatelé schopni vysázet dokonce čtyři hvězdy. Doporučuji měsíc až dva v Lese sebevrahů a balení pemprsek s sebou. Díky Satanovi, že tohle byl můj první horor natočený v roce 2016, neboť těch zbývajících 10, tak může onu situaci trošičku vylepšit. I když... ()

intro

Ani starší podobný kousek na téma sebevražedného lesa se mi moc nelíbil. The Forest je na tom podobně, přesto pár dobrých okamžiků a lekaček nabídnul. ()

Agneszka

Myslím, že námět měl mnohem větší potenciál. Já jsem opravdu zklamaná, čekala jsem víc. Tohle takové nijaké. ()

Lucilay

Dávám jedničku za to, že konečně někde byla zmíněna Aokigahara. Ale děj? Táhlo se to, nic se nedělo, absolutní nuda. O lekačkách nemluvě. Je jich málo a stojí za nic. ()

moviefan4

Na film som sa velmi tešil, lebo nápad mi prišiel veľmy zaujímavý. A osobne som ból rád že hned v januári roku 2016 je v kinach horor. Dej filmu bol dobrý a chytlavý. Od začiatku ma skvelý príbeh vtiahol do deja. Keď už sa film presunu do lesa samovrahov som ból prekvapený aký je ten les krásny. Musim pochváliť aj skvelú kameru a dobrých hercou. Ako sa dej rozvýjal ma mrazilo viac a viac. Keď nastala noc tak sa pre mňa krásny les zmenil na hrôzostrašný a temný. Ku koncu filmu som už nevedel čomu mam veriť. Koniec dopadol dosť divno ale čo už. Zaslúžené 4*. P.S. Film my v kine kazil jeden idiot ktorý musel všetko nahlas komentovať. ()

MGaaba

Byl sem na tom v kině a po 1,5 hodině sem odcházel a byl sem rád, že už je konec.... Neskutečně mě to nudilo... ()

Kub_ees

Podľa mňa úplne nevyužitý námet, ktorý mali tvorcovia radšej nechať tak a urobili by lepšie alebo to mohli lepšie natočiť. The Forest trpí nedostatkom napätia, aj keď tam nejaký ten náznak je, no v momente ako sa objavia prví bubáci je všetko stratené. Chyba je v tom, že to na mňa pôsobilo tak urýchlene, proste žiadne napätie a príbeh ničím výnimočný, nezaujímavý a navyše s pár nezmyslami. No a ten koniec - WTF?? Škoda tohto tajomného miesta (Aokigahara) na takéto filmové spracovanie. Potenciál tam bol, no ostal však nevyužitý. Veľmi slabé 3*. ()

Cechyno4

Pro mě docela rozporuplný horor. Z hlediska atmosféry nic moc. Lekačka snad jen jedna pořádná. Tady jde více o příběh. Když se člověk vžije do role hlavní hrdinky, tak tomuto filmu může přijít na chuť. Já to tak zkusil a je opravdu strašidelné pomyšlení, že by po vás šla vlastní minulost a psychicky vás ničilo to čeho se nejvíce bojíte. Z tohoto ohledu je to dobře koukatelné, nemůžu se však zbavit pocitu, že potenciál tohoto filmu nebyl dotažen do zdárného konce. ()