Les sebevrahů

Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti – po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování „nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení. (Falcon)

matolos1

Mám pár výhrad k tomuto filmu, ale najhlavnejšia sú tí afektovaní Japonci. Inač to bol priemerný film, snažiac sa byť nejako moc zaujímavý tím, že sa tam objavujú samé nadprirodzené blbosti a samozrejme sestrička, ktorá ide zachrániť svoju vlastnú sestru do lesa. Už by sem malo skutočne prísť niečo originálne. ()

blondboss

Každý tu píše o tom, že je tu doslova nevyužitý námet, bohužiaľ, musím potvrdiť, že majú pravdu. Tento horor mal skvelý potenciál a mohol byť spracovaný omnoho prestížnejšie a atmosferickejšie. Takto sme sa dostali len na úroveň béčkového hororu, ktorý nudil a v zásade som ani nevnímal, že pozerám horor. Keby tam nebola Natalie Dormer, tak asi ešte jednu hviezdu uberiem. Na horor je to naozaj veľmi slabé. 35 % ()

Aywes

Jako prvotina asi docela dobrý. Atraktivní prostředí inspirované skutečnou lokalitou je tak nějak to jediné, co může The Forest nabídnout. To je hodně málo. Přitom potenciál to má. Mohl to být slušivý slasher. Klidně i psychologický horor. Režisér mohl rozehrát v podstatě jakýkoliv typ hororu a vše by mu šlo do karet. Nakonec ale budete svědky prázdného hororu. Takový klasický trash. Kromě pěkného prostředí tu nic jiného nenajdete. Příště více zapracovat na atmosféře a scénáři. Nebo se na to všechno vysrat a jít do řezničiny. V obou případech by to dopadlo lépe. Škoda. ()

Veto_01

Koukal jsem na to hlavně kvůli krásné Natalii Dormer a ta tam byla hned dvakrát, takže naprostá spokojenost. Ale teď vážně, ze všech filmů o japonském lese sebevrahů se mi tohle zpracování líbilo nejvíc. Celý film jsem si užil a klidně se na něj podívám znovu. Doporučuji. ()

J.Mayen

Tak tenhle potenciál lesu sebevrahů, obvzlášť když opravdu existuje, se dal zužitkovat tak o 500% líp. Nechápu proč museli být všichni neustále tak trapně tajemný. Když jsem slyšel během 20 minut asi po 10 tý "tam nechoď, tam zemřeš, les ví, že máš strach, yuree, musíš odejít", tak jsem měl chuť film vypnout. Navíc to byl takový obyčený les, jako u nás v kruškách, strašidelně nepůsobil ani omylem. Možná noční záběry,ale tohle je asi v každém lese. No hodnocení odpovídá. Slabota. ()

Sebule

Pojďme vzít film o strašidelném lese a natočit ho v lese, který je přesný opak strašidelného a pojďme tam obsadit herečku, která jako hlavní postava není vůbec sympatická. Ještě k tomu se hlavní hrdinka chová, jak by byla blbá úplně. Bez atmosféry, laciné lekačky a celé je to takové mdlé, nudné. Hodnocení: 3/10 ()

HanzoBureshi

Před sedmi lety jsem tenkrát viděl trailer, který vypadal docela slušně. Ale z nějakého důvodu se mi to sledovat nechtělo, až do teď. Čekal jsem to opravdu lepší. Úvod byl příšerně rychlý, že jsem to ani sledovat nestíhal. Když konečně přišlo na řadu Japonsko, tak jsem očekával něco více z této země, ne jenom les ( i když je to les sebevrahů). Hlavní postava prochází lesem a v noci ji čeká pár strašidelných momentů. A to je hlavní základ, který mi ale nestačí. Natalie Dormer je vždy v pohodě a lekačky tu také byly a někdy mě i dostaly, ale i tak jsem měl pocit, že nějaký amaterský horror v lese by dopadl lépe. Úplné dno to určitě není a na jeden večer to určitě zabaví, ale není to něco, co mi v hlavě zůstane. Mé hodnocení: 4/10 ()

Nikolas__

Skvělý námět, boží nápad. Bohužel jen mírně nadprůměrný film, který funguje jako horor na jeden večer bez problému, ale nenadchne nejspíš nikoho. ()

Tomko87

Jáj. Trailer bol atmosferický, sľuboval som si od toho veľa. Japonská pôda, dva krát Natalie Dormer. Ako hejj to už zvykom, že horor má dlhý úvod. Ale nemusel byť až taký rozťahaný. Síce keď a dostanú do lesa, má to svoju atmosféru. Ten les je proste strašidelný aj za dňa. Keď sa zotmie a Natálka ostáva na noc, v tedy je to dosť strašidelné. Ako nehovorím o ľakačkách a duchoch, no o celkovom pocite. A tu vidím hlavný kameň úrazu. A to ďalší premárnený potenciál. Čo to sa tam udeje, nehovorím že nie. Lenže toľko možností ponúkal ten les, až to diváka zamrzí, keď film skončí. Mne to príde, že aj režisér mal nápady na viac, no buď to nedovolil rozpočet, štúdio, alebo sa proste bál ich použiť. Dokonca nepoužili ani scény z traileru. Bolo vidieť že film bol miestami dosť zostrihaný. ()

Lucka124

Priznam sa ze pred tym ako som vosla do kina som nemala moc velke ocakavania. Avsak film vas uvedie do deja uz hned od zaciatku, o lese Aokigahara som si dost predtym citala takze namet bol pre mna velmi zaujimavy. Film obsahuje zopar dobrych lakaciek pri ktorych nas naozaj nadhadzovalo zo sedadla, a dej je zaujimavy, cely cas v podstate nevieme kto je dobry, kto zly... Nathalie Dormer super vykon! Rozhodne jeden z kvalitnych hororov. ()

kokofek

Film působil hodně uvěřitelně a tím byl strašidelný.Některé prvky japonského stylu hororu v podobě dívky se skloněnou hlavou bych vynechala a nechala bych ten tíživý pocit diváka,že ten les existuje a opravdu se v něm udály podivné věci. ()

argo.smile

Spatna herecka, otras sa na nu pozerat. Nevygradovali v tomto filme ziadnu atmosferu a dej by si zasluzil viac. Les a jeho mytologia je tu utopena v srackach. Z ucty k mrtvym davam 2* ()

raxxx

Malo který horor z kategorie "lekaček" jsem chtěl dokoukat jako tenhle , mato příběh i atmosferu o to jsem víc nasrany jak nicotně to vyvrcholí jako by chyběly peníze na poslednich 30min to celě vysvětli a dobře ukončit. ()

zvolsi

Opravdová hrůza tu jde pouze ze scénáře. V hlavách scénáristů je mnohem víc bubáků, než v celém lese Aokigahara. Když se do toho, ke vší smůle připletl ještě Jason Zada, který na postu režiséra, předvedl přímo děsuplný výkon, vychází nám z toho 80 minut vražedné nudy. Tak doprdele, když už točím sračku, tak aspoň do hlavní role obsadím nějakou kozatou pipku a nechám jí po tom lese běhat polonahou, aby se měl ten chudák , co dostane podobně blbej nápad jako já a pustí si to, na co dívat. Ikdyž Natalie Dormer se typově na roli téhle blbky hodí fantasticky, to se musí uznat. A abych tvůrcům úplně nekřivdil, tak té japonské devadesátky v hotelu sem se vážně leknul. ()

)))IMP(((

Aokigahara mě zajímá od nepaměti a „houbaření“ mrtvol mi přijde geniální. Proto jsem se na The Forest celkem těšil. Je škoda, že něco s dobře rozjetým začátkem sklouzne do naprostého průměru a nudy. Netajím se tím, že považuju remake The Grudge za nejlepší díl Juoňácké série a zde je ta atmosféra z počátku dost podobná / stejně tak prolínání folkloru a Šintó. Jenže pak se to zvrtne do standartního pobíhání po lese a debilní / iracionální chování postav, které neomluví ani fakt, že jim jebe z ospalých yūrei. ()