Les sebevrahů

Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti – po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování „nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení. (Falcon)

Killy

POZOR SPOILER Tak jako pardon... musim rict ze par lekacek bylo slusnych, atmosfera jako takova usla a v noci sama doma..ok slusnej vykon ALE ten konec??? Delaji si tvurci pr...? Za prve tolik zmetenych nezodpovezenych veci : Byl to hajzl nebo ne? Znal Jess? Proc tam Jess sla? Jak mohla prezit tak dlouho? Co se stalo rodicum? Nasli Sarino telo?... ne proste ne tohle me zklamalo... lekacka dobra a nejaky pribeh tam byl ale jinak bohuzel ()

Mixam

Zaměřit se více na Psychiku, prohloubit pranoiu, bylo by to mnohem lepší. Za mě nenaplnil očekávání. ()

tXtX

O niečo lepšie než čajový, televízny Les samovrahov a.k.a. Grave Halloween. The Forrest vie aspoň v pár scénach vyľakať. Aby sme sa chápali, nejedná sa o nič prevratné. Lakačky síce sú obohraté ako stará platňa, ale sú funkčné.. a to sa počíta. Navyše som rád, že to skončilo tak, ako to skončilo. Aspoň v niečom je to originálne. Na jedno pozretie je to dostačujúce. 50% ()

Bassko

Mám rád Natalie, mám rád Japonsko a námet založený na skutočnom mieste je zaujímavý a dá sa s ním pracovať. Zvyšok však nestál absolútne za nič. Nedokázalo to navodiť žiadnu atmosféru, ľakačky boli otrasne nudné (možno za to môžu aj tie fádne efekty). Škoda no, hviezdy dávam len za prvé dve zmienené veci. ()

tom275 odpad!

Strašná nuda a parodie sama na sebe. Už při samotném sledování jsme vymýšleli parodickou verzi a dost jsme se nasmáli. ()

C.A.T. odpad!

Už nikdy více...Hlavní protagonistka protivná až na půdu, že jí člověk přál to nejhorší hned na začátku a k tomu kopec spouuuuusty nudy jako třešnička na dortíku... ()

malahradna

dávam jednu hviezdu za atmosféru lesa. inak som mal počas sledovania filmu chuť vybehnúť do lesa a stratiť sa, len nech sa už na to nemusím pozerať ()

luke1

Tvl na co jsem se to zas díval?! Měl jsem na výběr z 5 filmů a vyberu si tento hnůj. Bohužel jsem dal na trailer a byla to chyba!! 1-2 lekačky ( lekla se manželka, ne já...) žádné napětí, žádná atmosféra, prostě zbytečnost s nulovým rozpočtem, což šlo opravdu vidět. Jedna hvězda jen proto, že jí mám rád v game of thrones... ()

k.rakonos

Poměrně zajímavý horror / thriller, ale s totálně nedotaženým koncem, který filmu dost uškodil. A přitom se nabízelo tolik možností, jak film dokončit, či ještě prodloužit, jelikož stopáž je pouze 87 minut. Škoda. Za tři hvězdy, ale díky hloupému rozuzlení by si to zasloužilo možná ještě méně. ()

lineker

A přitom se z toho dala vydojit poměrně silná, atmosferická hororová podívaná. Pokud se však sejde amatérský napsaný scénář a tuctový režisér, který z něho nedokáže vytřískat více, může chudák Dormer hrát jak o život, ale film již nezachrání. Na druhou stranu je však třeba říci, že na poli hororu byly zplozeny daleko větší sračky a tohle se na ten průměr přece jen vyškrabalo. ()

padawan88

Myslím si, že je tento film hodně podceňován. Nejedná se o žádný kultovní snímek, či přepracování nějaké historické události nebo vytvoření něčeho nového, ale lekající scény za 10, herecké výkony za 9 a příběh za 5 bodů. Čili lepší průměr. ()

Zacharod odpad!

No tohle je prostě průser. The Forest je ukázkový příklad nedostatku zkušeností. Nic v tomhle filmu nedává smysl. Úplně nejhorší je, že ačkoliv jsem se snažil dávat pozor, film sám o sobě se snažil mě unudit k smrti. První hodinu se v podstatě nic neděje a posledních 30 minut je naprostý guláš. Problém však je, že jsem to Natalie Dormer tentokrát nezbaštil, působila fakt uměle až vtipně a to zapříčinilo že tenhle "film" prostě patří na skládku. Chvíli jsem přemýšlel jestli nedát alespoň jednu hvězdu, ale fakt mě nenapadlo za co. Poslední scénou jako by režisér říkal: "Dobře sereme na to, ještě tam hodíme nějakou brutální lekačku a tím to celé zachráníme", místo brutální lekačky však přišel jen další "wtf" moment :) Doufejme že tématiku lesa Aokigahara nějak lépe zpracuje někdo jiný (možná nejlépe samy Japonci), protože námět je to fakt dobrý. ()

bratr_jezek

Natalie se ztratila nejen v lese, ale i ve scénáři. Jediná, která se trochu snaží, ale jinak je to směs všeho, hlavně, když to podle režiséra bude působit "děsivě". Výsledkem je povrchní guláš, který nedokáže dát příběhu kostru ani potřební napětí. Film vyvolá spoustu otázek od té základní - proč vůbec americká studentka leze někde v Japonsku do lesa, kam se bojí i místní a má pověst lesa "sebevrahů"? Od dob Blair Witch by všichni mladí Američané měli do lesa chodit pouze přes Google Earth, divák by se tak dočkal jiného hororu s jinou, ne tak vyčáchlou, tématikou. ()

Jirkacek

Na hororu Les sebevrahů mne zaujalo, že jeho předlohou byly skutečné události, jenž se děly a stále dějí v japonském lese Aokigahara na úpatí hory Fuji. Doufal jsem tak, že se jeho autorům podaří natočit stejně kvalitní snímek jako byly dva díly V zajetí démonů, taktéž pojednávající o událostech, které se opravdu staly. Bohužel mé naděje vzaly za své a zůstaly nenaplněny. Mělo mě varovat nízké hodnocení zde na ČSFD - které jsem předtím nečetl - nebo herci, jejichž jména mi nic neříkala. Hned začátek filmu byl hodně nudný - povinné seznamování se s hlavní hrdinkou Sárou, její sestrou a dvojčetem Jess, trvalo příliš dlouho. Dozvěděli jsme se, že se Jess ztratila se svou školní třídou v onom lese a její sestra sedla na letadlo, aby ji našla. Cítila totiž, že není mrtvá a tak se vydala na 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu. V Japonsku se seznámila v novinářem Aidenem, se kterým se do lesa vydala. Než jsme se však tohoto okamžiku dočkali uběhla podstatná číst z 93 minut filmu. Budiž, říkal jsem si, že se ten pravý horor konečně v tajemném lese rozjede, vždyť možností vytvořit zde pořádné zlo, lekací scény a třeba mlhu či co, zde mají filmaři bezpočet. Následovaly však jen další minuty nudy, když během dne oba bloudili s japonským průvodcem mezi stromy a sem tam našli nějakého úspěšného sebevraha. Pár vzrušujících okamžiků nastalo, když našli prázdný Jessin stan u něhož se rozhodla Sára na sestru počkat. Nastala noc.....A pak film pokračoval až do finále, sem tam jsme se lekli, což by se dalo spočítat na prstech jedné ruky. Autoři nedokázali z lesa nic pořádného vyždímat, hustější atmosféru měl i Rákosníček u svého rybníčku a těch pár lekaček na ty možnosti prostě nestačilo. Pravda je, že mne překvapil samotný závěr, který pochopitelně nebudu prozrazovat a tím koncem si film alespoň trochu zachránil hodnocení. Les sebevrahů ode mne získal pouze dvě sebevražedné hvězdy **. ()