Les sebevrahů

Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti – po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování „nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení. (Falcon)

(fun)tomas

Hovorte mi masochista, no horory si omnoho viac užívam v prítmí domova s dverami doširoka otvorenými, zastretými žalúziami a výhradne v noci, keď som sám doma. V kine to pre mňa nemá tú správnu atmosféru. Aj napriek tomu, že sledovanie filmu prebiehalo v kine, prvých pár minút ma úprimne potešilo. Dej sa rozutekal ako na bežiacom páse a skratkovito bolo divákovi pomocou niekoľkých prestrihov úvodných scén vysvetlené, čo môže ďalej čakať. No ako sa hlavná postava presunula do vzdialeného Japonska, dej sa rapídne spomalil. Pochopil by som, ak by tvorci zvolili opačný prístup a pomalý úvod by vystriedal desivý, hektický a nervy drásajúci stred. V tomto prípade tomu tak nebolo a tie tri – štyri lakačky, ktoré stáli za to, to nezachránili. A nedá mi nespomenúť nasledovné: celý čas som uvažoval nad tým, že film odohrávajúci sa v podobnom prostredí, by sa dal natočiť aj v nádherných slovenských lesoch. ()

Shay

Bohužel film nevyužil potenciál skutečně děsivého místa. Strach ani napětí jsem během filmu necítila, spíš se asi jen třikrát lekla a lekačky z filmu horor prostě neudělají.. Těšila jsem se na to poněvadž mám ráda horory, co se odehrávají v lesích, na opuštěných místech atp. ale tohle bylo zklamání.. Asi se to více bude líbit těm, kteří s horory "začínají". Jinak pro mě po několikaleté "hororové praxi" to prostě byly vyhozené peníze a podruhé se na to určitě nepodívám. Je to škoda.. ()

mansonn

jedno slovo - nuda. Uvod do deja som skoro 2 x zaspal, pacili s ami zabery lesa z letecej perspektivy. Tomuto filmu chyba naboj, gradacia, niekedy az hlupe jednanie akterov. Pri napinavych scenach ma skor naplo od hereckeho vykonu..... ()

NeverEver

Takovy lehky odvarek hororu, ktery pokulhava v deji, v pointe, v hlavni predstavitelce i ve vyrazu. Obecne horory z Japonska jsou temne, svazane, hrozive... tenhle se jim nepriblizil ani na 20%. V porovnani treba se Clonou.... je tohle skoro parodie. Jediny na koho se da opravdu koukat je Taylor Kinney. Nejvic me zklamala zapletka (se dvojcaty), ktera byla pruhledna jak zaclona. Natalie mi byla a je nesympaticka a mam ji (bohuzel) zarazenou mezi mrchama - a ty ji jdou opravdu excelentne!:-) vic nez 2** dat nemohu. ()

xwerm

Tento film si stačí pustiť od 60 minuty. Do vtedey sa vôbec nič nedeje a je to len nudná sračka. Potom to chytí nejaký dej a podeje sa tam zopár hororových záberov ale nieje to nič extra. 3/10 ()

joemikes

Jasně, každej z nás přece jednou v životě zatouží přespat ve stanu bez spacáku a horkýho kafe ve strašidelným lese sebevrahů v mikině, tepláčkách a nejkratších bílých ponožkách, nejlépe 10.000 km od domova, že? Nevim jestli měl režisér v krvi permanentně 3,14 promile, nicméně píčovinu dekadentních rozměrů s úplně podělanou a celkově nicneříkající pointou, by v tomhle případě natočila i cvičená opice z plzeňské ZOO. Horor si představuju trochu jinak. ()

Richie4422

Pre mňa obrovské sklamanie. Les samovrahov je téma veľmi bohatá, avšak vyplniť ju dvojičkami, ktoré cítia jedna druhú telepaticky mimo telovo je absolútne trápne patetické, hororovo škôlkarske. Scén z lesov a "halucinácií" je tu veľmi z nejakého dôvodu zanedbane málo a film sa viac snaží hrať na ľudské nebezpečie. Predvídateľnosť všadeprítomnej rodinnej tragédie je bez chuti. Naťahovanie diváka akože napätím neistými scénami na ktoré dal odpoveď aziat na začiatku filmu som nepochopil. Záver si autori mohli odpustiť. to lacné "for fun" cgi a lá "ha, je po titulkách, ešte jeden scare si dáme" zabilo zvyšky zľutovania k filmu. Slabota, bieda. ()

Lockdown

Nebyla to vyloženě nuda, bohužel potenciál zde byl větší. V první řadě zde je problém v tom, že pokud máte natáčet horor v prostředí lesa, tak ten les musí být opravdu aspoň trochu strašidelný. Zde však tvůrci zvolili svěží lesík někde v Srbsku, který opravdu nedokáže vytvořit ani trochu ten pocit strachu o který se snaží a je zde vyžadován. Herecké výkony nejsou vyloženě špatné. Problém je opravdu v příšerném scénáři, kdy si při některých větách a nelogickém chování postav jen klepete na čelo, popřípadě jako v mém případě začnete tajně doufat v to, že dostanou od nějaké japonské bubu stařeny pořádně naložíno. Za mě zklamání. 30% ()

Chaospunx odpad!

Pekelná nuda v naprosto nestrašidelném remízku s až strašidelně nesympatickými herci. Mám rád duchařiny, ale tak daleko jsem se v tomto výpotku nedostal. Za cca 40 minut sledování análního ksichtu hlavní hrdinky, jsem musel film vypnout a tudíž emerická blbka byla ten nejstrašidelnější moment, který jsem v tomto škváru viděl. ()

Mark1983

Les sebevrahů je v určitých stopážích až nezáživný, s čímž souhlasím, ale co se týče děje v lese, to jakž takž koukatelné je. Celkem se jedná o průměrné zpracování pro někoho na jedno kouknutí. Přesto už jsem viděl mnohem horší horory. ()

GasRabbit

Totálně nevyužitý potenciál jinak celkem zajímavého tématu. Lekačky působí jako pouťové atrakce, při filmu se tedy cítíte spíš trapně než děsivě. A spolu s naprostou natvrdlostí hlavních postav to tvoří ideální combo na další sračka film. ()

Archvile

Tento neatraktívny prírodopisný film, ktorý sa miestami odohráva v úplnej tme a môže vás unudiť k smrti, odporúčam len osobám trpiacim masochizmom. ()

fabregas1

Klišovité, nudné a otřepané s málo, už tak povinnými leknutí. Chcete se zabít? Nejezděte tak daleko a pusť te si toto. Je to škoda. O lese Aokigahara se dalo natočit víc. Doufám, že tam Natálka někde zůstala bo ta filmu jen přihoršila. ()