Les sebevrahů

Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti – po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování „nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení. (Falcon)

Spooner

Jak poznáte totálně odfláklý a ničím zajímavý horor? Že i té jindy sexy Natalie Dormer to zde vůbec nesluší! ()

Faustka

Znám křišťálovou studánku… The Forest mi připomněl mé rané mládí na škole v přírodě. Taky jsme podnikali dobrodružné výpravy do hlubokých, neprobádaných hvozdů, tenkrát to pro nás bylo strašidelné a velmi přitažlivé. A že jsem tady..? No, někdo se vrátit musel. :-) Teď už to spíš vidím očima Pokáče a jeho písničky "V lese", ale jinak to nebylo, zas až tak tragické a Natalie Dormer, byla tak ukázkově "mimo", že to musím náležitě ocenit. ()

Tom_Lachtan odpad!

To je ale PÍ*****A! Jak nebesky špatný je tento film! Tak tupou souhru naprosto hloupé zápletky, vyblitkózních dialogů a motivací postav na úrovni zdrogovaného prvoka se jen tak nevidí.. A přitom by se z lrsa Aokighara dalo vytěžit mnohem, mnohem víc.. Jenom by to chtělo lepší scénář, režii, kameru herce... Mimochodem, Natalie Dormer tu nesundavá žádné oděvy, ani nenosí totálně upnuté šaty s výstřihem až ke kolenům, jak předvádí ve hře o trůny, díky čemuž se její herecký rejstřík smrskl asi tak na dvě polohy výrazu tváře a to mám ještě podezření, že se ve skutečnosti jedná o stav učesaná/neučesaná. Mimochodem, nevěřím, že je tu, krom ní, někdo další, kdo má právo zovat se hercem. A dál? Finále je trapné, pointa jak od kreténismu nejvyššího řádu, děsivost a atmosferičnost nulová a.. A... A tohle je fakt velká ******. ()

darkrobyk

,,Není to skutečný, je to v mý hlavě, je to v mý hlavě.......uááááááááá!" Natalie Dormerová sympatiemi zrovna nesrší, navíc se ve druhé polovině filmu (ano, podle scénáře, ale...) promění v blbou krávu, která dělá vše obráceně. Hlavně lítá po lese, řve, pořád někam padá...naštěstí má mobil s věčnou baterií. Po ukecané a nudné první polovině se děj přesouvá do lesa. Hm, je krásný, leč divák si ho moc neužije, jelikož rozklepaná kamera lítá za šílenými herci, kteří se navzájem nahánějí. V závěru jsem se lehce ztrácel, naštěstí jsem se brzy opět našel. Ostatní takové štěstí neměli. I tak dám dvě hvězdy za les (byť v počinu z roku 2013 byl les mnohem temnější a báječně děsivější) a jednu hvězdu k tomu za šťastný konec - alespoň že tak. ()

cheyene

Průměrný horor, jenž má ovšem zajímavý námět, z kterého se možná dalo vytěžit poněkud více. V zásadě na mě tento snímek působí dosti lacině, nikterak velkolepě, a domnívám se, že v produkci Španělů či Japonců by mohl dopadnout i lépe. Těžko říct. Každopádně je tu pár povedených lekaček a první noc v lese sebevrahů je vskutku zdařilá svoji atmosférou. ()

juta

Film, na který jsem se těšil mě nakonec zklamal. Nevyužil svůj potenciál, který měl jako hrom a scénář psal zase někdo, kdo neví, co diváka v dnešní době baví. Bohužel konec to celé zabil a udělal z Lesa sebevrahů silné béčko. ()

TedGeorge

Horor obydlený Natalii Dormer a Taylorem Kinney měl přinést víc než jednu povedenou lekačku a občas fungující atmosféru. Kolem a kolem nuda, která si váš čas nezaslouží. + velmi mizerný konec. ()

Pepinec

Jestli tohle byl horor, tak já jsem vanilková zmrzlina. Daleko větší vzrůšo v lese zažijete třeba třiadvacátého prosince večer, když s čelovkou hledáte vánoční stromeček. A nemusíte kvůli tomu a) letět do Japonska, ani b) táhnout se do kina. ()

Pilda17

Tak jako každý rok začinám nový rok hororem. Les sebevrahů je na začátek roku dostačující a mohlo to dopadnout mnohem hůř. Sám bohužel cítím, že to mohlo dopadnout lépe. Atmosféra lesa není moc dobrá a režisér si měl vzít inspiraci z The Woods. Jako vždy v kině lekačky fungují a párkrát jsem se lekl pořádně. Tento snímek nenabídne nic nového, ale ani neurazí .. 6/10 = 60% ()

Cappuccino

Absolútne nevyužitý potenciál známeho japonského lesa. Prvá tretina má akú takú atmosféru, ale postupne je film čoraz viac predvídatelnejší a nudnejší. Navyše, to, čo sa stalo na konci, by sa stalo aj bez zásahu hlavnej hrdinky, a tak spätne všetko, čo spravila, stráca akýkoľvek význam. ()

misterz

Nebolo to zas tak zlé, ako naznačuje hodnotenie. Tematicky, dojmovo aj celkovým výsledkom porovnateľné s Grave Halloween (2013). Snímok síce nevládol tak mrazivou atmosférou ako uvedený príklad, zato sa však vyhol hlúpostiam v scenári a prehnanej iracionalite postáv. Keby sa tu vyskytlo ešte aspoň pár mytologických nápadov v scenári, viac postáv a pridalo sa na atmosfére, mohlo ísť o veľmi vydarenú duchársku vecičku. 60/100 ()

Vančura

Film, o kterém není skoro možno nic napsat, aniž by se člověk neuchýlil ke spoilerům (ostatně distributor si po novinářích vymínil písemný závazek, že recenze zveřejní až po premiéře a že nebudou nikde spoilerovat). Osobně hororům moc neholduji, takže mé hodnocení je třeba brát spíše s rezervou - rozjezd mi přišel dobrý a filmu nelze upřít výbornou atmosféru, ale jak děj nabírá obrátky a celkově přituhuje, už jsem se k tomu začal stavět víc kriticky, a samotný závěr se mi vyloženě nelíbil (čistě subjektivně). Vadila mi (na můj vkus) přemíra infarktních lekaček a nelogické jednání hlavní postavy. Natalie Dormer v titulní roli je výborná - při natáčení si dle vlastních slov užila celou řadu adrenalinových zážitků a na filmu ji kromě hloubky scénáře přitahovalo i to, že to není „laciná vyvražďovačka, ale psychologický film, který je sofistikovanější než většina thrillerů“. Film kromě dobrého obsazení zaujme i podařenou kamerou, výborným soundtrackem a kvalitní prací maskérů (herci představující ubasute během natáčení vůbec nic neviděli, neboť měli nasazené kompletně bílé kontaktní čočky - režisér chtěl v případě herců spoléhat místo počítačové grafiky výhradně na fyzické efekty). Všem fandům hororu lze Forest směle doporučit - je to opravdu strašidelný film, po jehož zhlédnutí se budete bát jít do lesa (není bez zajímavosti zmínit režisérova slova z jeho vlastní návštěvy lesa Aokigahara: „Vydal jsem se tam na celodenní průzkum, protože jsem byl přesvědčený, že je důležité, abych atmosféru tohoto lesa zažil na vlastní kůži. Postupně mi odřekli tři průvodci – kvůli nemoci, nočním můrám či předtuchám – než jsem konečně našel jednoho, který mě tam vzal... a i ten naprosto nezvratně trval na tom, že za soumraku odcházíme.“ Jinak ačkoliv se některé záběry natáčely nedaleko úpatí hory Fudži, natáčení v lese Aokigahara je už zakázané, takže byl štáb nucený hledat odpovídající náhradu někde jinde. Po prozkoumání mnoha lokací po celém světě se nakonec tvůrčí tým rozhodl pro překvapivou volbu: národní park Tara v Srbsku čtyři hodiny cesty od Bělehradu, rozsáhlou lesnatou oblast, která se lesu Aokigahara velice podobá a nabízí současně spoustu natáčecích lokací). ()

pornogrind

Po nepovedeným Lese sebevrahů z roku 2013 tady máme nový pokus. Je sice o něco lepší, ale i tak to není žádná sláva. Tenhle film nemá absolutně žádnou šťávu. Ani náznak napětí či postupné budování atmosféry. NE. Tohle tady prostě není. Žádný dechberoucí gradující finále určitě nečekejte. Cituji slova své přítulkyně po najetí závěrečnejch titulků. A to je jako všchno ,??? Já jsem pořád čekala kdy se to rozjede. No ale to asi všichni. Jediný co se dá na filmu pochválit je kamera. Tady bylo vidět, že někdo umí. Hudbební podkres průměrnej. Čekal jsem, že film bude stavět právě na budující atmosféře a kvalitních lekačkách,ale to jsem se šeredně mýlil. Lekaček tam bylo pomálu a ještě k tomu nefunkční. Ale to mluvím za sebe. Protože na pár lidí v sále evidentně fungovaly. A pakliže jsem na začátku uváděl, že tenhle film je oproti tomu z roku 2013 o něco lepší, tak v jedné věci zásadně pokulhává. A tou je výběr hlavní představitelky Natalie Dormer. A to si ještě střihne dvojroli ( ta tmavší variace byla rozhodně lepší ). Na Kaitlyn Leeb se určitě líp koukalo. V tomhle filmu zkrátka není nic aby si zasloužil jít do kin. Protože tohle jsou akorát tak vyhozený prachy. Víc jak na 2 ubohý hvězdy se tenhle kousek nezmůže. ()

mzss1

|13%| No to bylo teda něco. Ještě, že jsem na toto nešel do kina. Horory mám rád, i ty současné slabší. No, co měla tohle znamenat? Copak tvůrcům nedošlo, že je to strašná, nezáživná a ubíjející nuda bez špetky nápadu? PG-13 to také zazdila. Alespon když už se toto dralo ke konci, tak se tam něco málo dělo, ale i tak to byla slabota. Herci mě moc neoslovili, hudba nic moc, scénář nulový. Odpad nedávám, nevím moc dobře proč, asi proto, že jsem logicky, viděl horší snímky a nemělo to nějak zásadní chyby, jen to byla prostě „JEDNA VELKÁ NUDA“! A tak krátká stopáž boha jeho. ()

kingik

Aokigahara - to je takový překladatelský oříšek. Pro herečku Natalie Dormer bylo oříškem do tohoto zlými pověstmi opředeného lesa zavítat, aby se z něj vrátila živá a zdravá. Ale co, stát se jí stejně nic nemohlo, tamní přízraky si na ni vyšlápnout ani nemohly, když se komplet natáčelo v Srbsku. Divák je tedy v prvé řadě ochuzen o autenticitu lesa s neblahou pověstí, do něhož si to ročně chodí "hodit" stovka sebevrahů, místo toho je divákům naservírován kašírovaný (srbský) les, kde můžete místo přízraků potkat tak maximálně Djokoviče, Kokotiče a spol. Ovšem nevěšte hlavu, kvalitní harakiri můžete spáchat i v evropských hvozdech, je-li při ruce hutný příběh, kvalitní herci a neselhávající režisér. Natalie Dormer v dvojroli sice může potěšit své fanoušky, i ti můžou ale spílat herečce, že do své role nedala vůbec nic. A děravý scénář jí ke všemu předepisoval, aby se ve "strašidelném" lese potýkala s divným australským průvodcem, s ještě divnější japonskou studentkou, přízraky a se značným šálením mysli. Což o to, dohromady to není málo, je to ale jen zlomek toho, co zajímavý námět skýtal. Režisér zazdil, co se dalo. A v podstatě pořád dokola opakoval ty samé, podle něj osvědčené "halušky", navrch přidal porci ohraných a primitivních lekaček. Dá rozum, že na zmizení jedné polovičky dvojčat je něco divného a tajuplného, nemůže s tím ale operovat celý film. Stejně tak nemůže šálit diváka nevyjasněním úmrtím rodičů dvojčat, když je hned z prvního retro záběru zřejmé, že se celá tragédie odehrála ve skutečnosti jinak, než jak je popisována, čímž film bude nejednou obtěžovat, a nechá si vysvětlení pochopitelně až na závěr, kdy už i Lojzík Kuldanů věděl, jak se věci mají. Jak režisér strašil a vyvolával strach a neklid, to bylo kolikrát útrpné. Něco potenciálně děsuplného rozjel, následně to ale skončilo nechtěně směšně. Hrstka mrtvol v lese budila dojem, že i v Boubíně se občas nechtěně na větvi uškrtí nějaký ten neevidovaný turista. Režisér příliš hrůzných záběrů do svého filmu neaplikoval, i když byl jistě přesvědčen, že straší maximálně, o něco lépe se mu dařilo ve střídání dne s nocí, kdy byl k vidění nějaký ten zajímavější, sice pramálo vysvětlitelný výjev, přesto jen průměrný záchvěv hororu, který mohl vypadat nadprůměrně strašidelně a podmanivě, kdyby jej režisér dokázal patřičně na úrovni zrežírovat. Plusem je solidní tempo filmu, kdy se nad blbostí i jalovostí tvůrců nedá tolik zamýšlet. Do srbské Aokigahara jen na vlastní nestrašidelné nebezpečí, případně v podroušeném stavu. V kině by film svým mrzkým zpracováním neobstál, je to na vrácení vstupného, na dvd se ta tvůrčí nemohoucnost dá (relativně) ustát. 5/10 ()

hladass

Jít hledat ztracené dvojče do lesa, kterému se přezdívá Les sebevrahů, nezní jako příliš šťastný nápad... Sára na to však nijak nedbala a do lesa se vydala... S průvodcem, který očividně skrývá nějaké to nepěkné tajemství a který by velmi rád Sáru prohrábl... Nedočká se... Zato se Sára dočká několika halucinací a stoupající paranoii... No a to je asi tak všechno... The Forest je podprůměrná duchařina, tuctově zpracovaná, se silně nesympatickou hlavní hrdinkou, která dělá vše přesně naopak, než by měla... Atmosféra veškerá žádná, srbský les je zcela nestrašidelný, takže hodina a půl se zdá mnohem delší... A nejvíce nasere, že tenhle film potenciál měl, ale debutující režisér ho vůbec nevyužil... A to je škoda... ()

Anderton

Prvá polovica je veľmi solídna a človek si hovorí, prečo nie je fenomén tohto lesa využívaný v hororovom žánri častejšie. Lenže v momente, kedy hlavná hrdinka začne pochybovať o tom, čo je realita a čo výplod jej fantázie, tak sa v lese a jej mysli strácame aj my a výsledkom je skôr frustrácia, než príťažlivá lynchovská paranoja. Finále malo byť dlhšie a údernejšie, nechýbalo veľa aspoň k priemernému hodnoteniu. Nakoniec ani neviete, akým v skutočnosti bol Sarin spoločník pri hľadaní Jess. Niektoré ľakačky sú ale vydarené a atmosféra obstojná. 50% ()