Shaolin fotbal

• Česko Shaolin fotbalista (více)

Sing je nadšený příznivec kung-fu, jehož úžasná "noha z oceli" zaujme slavného fotbalového trenéra. Společně sestaví mužstvo složené ze Singových bývalých šaolinských bratrů, motivovaných vidinou velké peněžní výhry v národním fotbalovém utkání. Ti se díky nevídané kombinaci prvků bojového umění a nově nabytých fotbalových dovedností zpočátku zdají být nepřemožitelní... Dokud nestanou před obávaným Týmem Zla v závěrečné bitvě o titul. (HBO GO)

Spiker01

Jak by řekl František Fuka, je to tak špatné, až je to zábavné. Nic tak zvláštního jsem ještě neviděl a nejspíše už ani neuvidím...7/10 ()

Rex Mundi

Po pol hodine som to vzdala. Príšerne preafektovaná, nevtipná nuda. Aj tú pol hodinu som vydržala iba so sebazaprením. S Kung-fu melou to nemá nič spoločné. ()

Spooner

Kung-fu mela se mi od Chowa moc nelíbila. Po shlédnutí tohoto jeho předchozího snímku ale mohu konstatovat, že to je fakt magor v dobrém slova smyslu. Místy je to možná až moc ulítlé, ale jinak jsem se opravdu výborně bavil po celou dobu. ()

MMR

Od téhle doby se chci naučit kapueru, chci umět vše, co umí oni! Takový kříženec tekkena s fotbalem, troška kung-fu, a je z toho výborná parodie. Ke konci už to byl pěkný masakr. Docela mi ten hořící míč připomínal tekken ball mode, co hráji s bráchou a bratrancem, ty velký damage do balonu odzadu a pak stačí jedna chyba a celej život je pryč. ()

Xmilden

Něco podobného může napadnout snad jen opravdu Číňany. Fotbal se poprvé začne hrát až někdy ve druhé polovině filmu, takže se ta první docela vleče. 60% ()

Divočák

Zápasy jsou super, ale to všechno okolo je tak neskutečně řídká vata, že by se nechytila ani na tyčinkách do uší. ()

juta

Dost praštěná komedie, při které se nebudete nudit ani u delšího director cutu. Kung-fu, nebo co to bylo se jak je vidno dá využít ve všem a kdyby něco takového fungovalo i ve skutečnosti, tak bych se snad i na ten fotbal rád díval. :D ()

Fiftis

Tento film, okrem toho že je šialene bláznivou komédiou a veľmi zábavnou, obsahuje jedny z najúžasnejších akčných scén, je to ideálne skĺbenie trikov a wire technológie. Už na začiatku herci lietajú, odkopávajú autá a pod. V poslednom zápase (trvá tak 20-25 minút) sa ale robia brázdy do trávnika ihriska, lopty sa trhajú v nadsvetelných rýchlostiach a bránky sa vylamujú zo zeme. Je to naozaj spektakulárna prehliadka, ktorú by mal vidieť nielen každý priaznivec športu. Buď to budete milovať alebo nenávidieť, avšak zhliadnuť by ste to mali určite. Shaolin futbal je kvôli jeho réžií úžasná prehliadka. Príbeh je na naše pomery trošku "inak" vyrozprávaný, ale choreografia súbojov je výborná, starostlivo vybraná hudba, úžasní herci, proste som sa bavil. Je to jeden z filmov, na ktoré sa pozriem niekoľkokrát znova. ()

JohnnyD

Totálne hustá sračka, ktorú ani nemožno popísať slovami. Demencia vyžaruje z každého záberu. Síce má Chow svoj štýl, ale svoj štýl mal aj Joel Schumacher, keď točil Batmanov. Občas je tam pekný uhol kamery, ale to je všetko. Herci hraju strašne afektovane a sú na úrovni béčkového filmu.futbalové súboje sú nudné a príliš komplikované. Ich nerealistickosť mi neprišla vtipná, ale jedine tak trápna. Rovnako aj efekty. Úbohosť nemá medzí a vrcholí na konci v definitívnom zápase. Mám rád hong kongské akčné filmy (hlavne Jackieho), ale toto ide absolútne mimo mňa. PS: skladateľ kurevsky vykráda Elfmanovu hlavnú tému z prvého Men in Black. ()

Boogeyman

Těžko popsatelné, Stephen Chow povýšil fotbal na úchvatnou efektní podívanou a zároveň z něj udělal primitivní přestřelku. Kdo bude rozhořčeně nadávat, že je někdo v offsajdu, nebo proč jsou všichni hráči naskládaní v soupeřově vápně a vesele ostřelují brankáře a že to je blbost, která nemá s "pravým" sparťanským fotbalem nic společného, pro toho mám malý vzkaz: "Di do hajzlu a na hřiště, tohle je prdel!" ()

Ruut

Viděl jsem to zkalený před časem a hodně se mi to líbilo. ted jsem to viděl sám znova za plných smyslů a zase bomba zážitek. Jedna z nejlepších parodií co jsem kdy viděl. Řadím na úroven Zoolandera, Vybíjené, Napoleon Dynamite apod. ()

HAL

Ultimátní šílenost ve které fotbalové míče létají nadzvukovou rychlostí a gravitace neexistuje. Fotbal jako hra mě na vyšší úprovni než bylo velmi občasné čutání si za barákem nikdy totálně nezajímal, ale na ten Shaolinský nedám dopustit... a pro všechny co někdy doma poskakovali doma po pokoji a ječeli jako Bruce Lee je tohle jasné "must see". 8/10 ()

MaedhRos

Fotbalová variace na "world of martial arts" nemá chybu a fotbalová meruna by si IMHO zasloužila zařadit mezi "legendary weapons of China"...;-) Navíc jsem se opravdu skvěle bavila. Když fotbal, tak jedině tenhle. ()

Legas

Moc pěkné pokoukání. Stephen Chow je nepochybný talent se smyslem pro nadhled, komiku a filmové médium vůbec. Mě osobně se nejvíce líbily scény praktického využití Kung-Fu v životě lidském (uklouznutí, parkování vozidla ...). ()

Jordan

kung fu hustle sa mi páčilo oveľa viac, čakal som po všetkých tých kladných ohlasoch, ktoré som počul, oveľa väčšia srandu, ostalo to pri pár úsmevných fóroch, ale celkový nápad hodnotím celkom originálne, najväčší problém je asi v tom, že S. Chow ako filmár má problém udržať si žáner a príbeh, preto to je také nejaké rozbité ()

Frajer42

Kdysi mi tento film přišel velmi vtipný. Jistě by mi přišel vtipný i nyní. Něco tak ztřeštěného se často nevidí. Bohužel si vzpomínám i na napříjmené záblesky nudy, které vlastně tvořily většinu stopáže. Pokud se na tento film chystáte, tak vemte na vědomí, že všechno mezi samotnými zápasy je strašné. Celkově to vidím na pěkné 2*. ()

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

22.09.2008

Když jsme naposledy psali o adaptaci legendárního rozhlasového a komiksového seriálu The Green Hornet, která je vysněným projektem komika Setha Rogena, spekulovalo se o tom, kdo si zahraje šikmookého… (více)