Když zvířata sní

Dánsko, 2014, 84 min

Rasmus Birch

Niels Thastum

Mikkel Hess

Prostředí severu rozhodně působí velmi dobře atmosfericky a díky tomu do toho téma přeměny zapadá ještě více, než normálně. Ale bohužel nějaký hlubší vývoj to nemá. Dánská jednohubka.(3.5.2016)

Vynikajúca kamera a zábery akoby z maľby, ktoré perfektne podtrhávali pochmúrnu atmosféru ostrova, len škoda, že to všetko nakoniec zrážali tie srandovné skoky a plesová maska mačacej ženy...(8.1.2015)

• Madsbender

[SCANDI 2014] Jonas Alexander Arnby nie je Thomas Alfredson a Niels Thastum nie je Hoyte van Hoytema. O tom už písali mnohí a je pravdou, že po druhý raz táto mrazivá severská hra na resuscitáciu žánrového filmu nemá taký účinok. Čomu však už až takú pozornosť nevenujú, je, že Når dyrene drømmer pripomína dánsku kombináciu Twilightu a receptu na americký tínedžerský horor. Vo filme nechýba množstvo erotických scén, postavy postrádajú hĺbku a už od začiatku je jasné, koho hrdinka zabije ako prvého. Horší je však fakt, že mnohé hororové pasáže vyvolávajú skôr smiech, než strach. 40%(16.1.2015)

Taký smutný príbeh jednej holčiny, ktorá zdedila po matke veľmi zvláštnu chorobu a začne sa postupne premieňať. Do jej života vstúpi láska, ale keďže obyvatelia malého, prímorského mestečka sa jej boja, chcú jej to spočítať, takže sa to podľa očakávania vyhrotí (aj keď toho sa divák dočká až v záverečných minútach, ktoré celý film aspoň trochu oživia). Dovtedy je to celé také spomalené a monotónne, ale vôbec nie zlé. Chválim predovšetkým hudbu, prostredie a peknú atmosféru. Na "Let the Right One In" sa to však ani u mňa nechytá, ten mi pripadal omnoho zaujímavejší. Zase na druhej strane, ja mám takéto chladné, severské, melancholické snímky celkom v obľube. Len netreba mať príliš vysoké očakávania.(3.1.2015)

Jednoduchý melancholický příběh. Debutující Sonia Suhl v hlavní roli je castingové terno a dále to nakopává kamera a hudba z říše snů. Tušil jsem, že mi to sedne. První "hororová" pecka roku 2015 a těším se na další tvorbu pana režiséra.(23.1.2015)