poster

Když zvířata sní

 • Dánsko

  Når dyrene drømmer

 • slovenský

  Keď zvieratá snívajú

 • anglický

  When Animals Dream

Drama / Horor / Mysteriózní

Dánsko, 2014, 84 min

Scénář:

Rasmus Birch

Kamera:

Niels Thastum

Hudba:

Mikkel Hess
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ***

  Mělo se jít hlouběji do psychologie postav (tady se toho o nich vlastně zas až tolik nedozvíme), anebo přitlačit na pilu co se týče krve a děsu. V této podobě je film příliš matný, nevzrušivý, nemastný a neslaný, dalo by se říct. Na depresivní severské drama příliš mělké, na horor příliš nezúčastněné. Záměr přinést vlkodlačí Låt den rätte komma in chápu, ale bohužel, nezdařilo se.(14.1.2015)

 • Wacoslav1
  odpad!

  Když zvířata sní, zdají se jim hrozný psychárny... Třeba o tom, že jsem odvržená Dánská děvka co se mění ve vlkodlaka. Celý tento můj strhující a emotivní příběh vyplňuje tklivá hudba a přímo dokonale, minimalisticky, vykreslená psychosociopatická struktura příběhu zasazená do absolutně, depresivně, dokonalé realisticky zobrazené atmosféry nepochopeného artu v jehož stínu bledne můj chabý pokus o narativní nastínění dosud utajených faktů vedoucích k rozluštění skrytého poselství tohoto nedoceněného snímku. Ehm co jsem to tu právě vyblil za hovna... No nic nebudu si hrát na Bludmana, ani se tu nepokusím cizím a neslušným jazykem říct něco co jste si patrně už dávno odvodili. Je to prostě odpad! 5%(25.8.2015)

 • juta
  ***

  Prostředí severu rozhodně působí velmi dobře atmosfericky a díky tomu do toho téma přeměny zapadá ještě více, než normálně. Ale bohužel nějaký hlubší vývoj to nemá. Dánská jednohubka.(3.5.2016)

 • George Stobbart
  ***

  Pomalá, príjemne natočená hororová dráma zo sympatického dánskeho prostredia, ktorej podľa môjho názoru trochu škodí spájanie s "Låt den rätte komma in", ku ktorému je od prvopočiatku prirovnávaná. Čo následne vytvára zbytočne veľké očakávania - a zároveň sklamania -, keďže na to jednoducho nemá potenciál (obsahový ani formálny) a ani nejakú iskru, vďaka ktorej by človek získal dojem, že naozaj sleduje niečo nevšedné. Myslím, že predkladať to ako komornejšiu / dospelejšiu / jemnejšiu variáciu na "Ginger Snaps" by bolo čestnejšie voči divákovi i samotnému filmu a nestrojilo by to ani také neopodstatnené vyhliadky. Čím ale rozhodne nechcem povedať, že by to bolo zlé.(5.1.2015)

 • Bebacek
  ***

  A pak že upíři jsou krásní a spanilí.(1.2.2015)

 • - Film se natáčel v Thyboronu v Dánsku. (rafix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace