poster

Když zvířata sní

 • Dánsko

  Når dyrene drømmer

 • slovenský

  Keď zvieratá snívajú

 • anglický

  When Animals Dream

Drama / Horor / Mysteriózní

Dánsko, 2014, 84 min

Scénář:

Rasmus Birch

Kamera:

Niels Thastum

Hudba:

Mikkel Hess
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ***

  Mělo se jít hlouběji do psychologie postav (tady se toho o nich vlastně zas až tolik nedozvíme), anebo přitlačit na pilu co se týče krve a děsu. V této podobě je film příliš matný, nevzrušivý, nemastný a neslaný, dalo by se říct. Na depresivní severské drama příliš mělké, na horor příliš nezúčastněné. Záměr přinést vlkodlačí Låt den rätte komma in chápu, ale bohužel, nezdařilo se.(14.1.2015)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Kdyby Jonas Alexander Arnby v závěru přitlačil na pilu a předvedl nám houf kvalitních a detailních gore scén, tak hodnocení vypadá úplně jinak, tuším u všech !! Takhle se bohužel jedná o celkem pomalou, naštěstí nenudící hororovou drámu se zajímavým námětem a slušnou severskou atmosférou, nic víc. Låt den rätte komma in je však úplně jinéj level, co se týče atmosféry i storybuildingu. 60%(7.1.2015)

 • 2-Xtreme
  **

  Nič svetoborné, ale určite neurazí. Ono už raz také sú tie škandinávske filmy. Chladné a pomalé. Je len na vás ako si ich užijete. V každom prípade sa z toho dalo vytrieskat oveĺa viac.(5.1.2015)

 • Madsbender
  **

  [SCANDI 2014] Jonas Alexander Arnby nie je Thomas Alfredson a Niels Thastum nie je Hoyte van Hoytema. O tom už písali mnohí a je pravdou, že po druhý raz táto mrazivá severská hra na resuscitáciu žánrového filmu nemá taký účinok. Čomu však už až takú pozornosť nevenujú, je, že Når dyrene drømmer pripomína dánsku kombináciu Twilightu a receptu na americký tínedžerský horor. Vo filme nechýba množstvo erotických scén, postavy postrádajú hĺbku a už od začiatku je jasné, koho hrdinka zabije ako prvého. Horší je však fakt, že mnohé hororové pasáže vyvolávajú skôr smiech, než strach. 40%(16.1.2015)

 • sochoking
  ***

  Vynikajúca kamera a zábery akoby z maľby, ktoré perfektne podtrhávali pochmúrnu atmosféru ostrova, len škoda, že to všetko nakoniec zrážali tie srandovné skoky a plesová maska mačacej ženy...(8.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace