Když zvířata sní

Rasmus Birch

Niels Thastum

Mikkel Hess
  • Wacoslav1

Když zvířata sní, zdají se jim hrozný psychárny... Třeba o tom, že jsem odvržená Dánská děvka co se mění ve vlkodlaka. Celý tento můj strhující a emotivní příběh vyplňuje tklivá hudba a přímo dokonale, minimalisticky, vykreslená psychosociopatická struktura příběhu zasazená do absolutně, depresivně, dokonalé realisticky zobrazené atmosféry nepochopeného artu v jehož stínu bledne můj chabý pokus o narativní nastínění dosud utajených faktů vedoucích k rozluštění skrytého poselství tohoto nedoceněného snímku. Ehm co jsem to tu právě vyblil za hovna... No nic nebudu si hrát na Bludmana, ani se tu nepokusím cizím a neslušným jazykem říct něco co jste si patrně už dávno odvodili. Je to prostě odpad! 5%(25.8.2015)

Taký smutný príbeh jednej holčiny, ktorá zdedila po matke veľmi zvláštnu chorobu a začne sa postupne premieňať. Do jej života vstúpi láska, ale keďže obyvatelia malého, prímorského mestečka sa jej boja, chcú jej to spočítať, takže sa to podľa očakávania vyhrotí (aj keď toho sa divák dočká až v záverečných minútach, ktoré celý film aspoň trochu oživia). Dovtedy je to celé také spomalené a monotónne, ale vôbec nie zlé. Chválim predovšetkým hudbu, prostredie a peknú atmosféru. Na "Let the Right One In" sa to však ani u mňa nechytá, ten mi pripadal omnoho zaujímavejší. Zase na druhej strane, ja mám takéto chladné, severské, melancholické snímky celkom v obľube. Len netreba mať príliš vysoké očakávania.(3.1.2015)

„NENECH SI NIC LÍBIT“… /// Dobrej filmařskej debut s trochou násilí a sexu. Seversky úsporná filmařina, která se snaží působit dojmem, že takováhle je realita. Nehororový lekačky plněj účel, stejně jako atmosféra v rodinnejch scénách, při kterejch se postupně vodhaluje tajemství. K tomu si přidejte pomalý tempo, ponurej vzhled a jednoduchý dialogy. Když pak Marie dostává důvod být sama sebou, stupňuje se napětí a přibývá násilí. Závěr připomíná středověký legendy, ve kterejch se vystrašení vesničané snažej zlikvidovat nechtěný monstrum, který však (i z pudu sebezáchovy) ničí všechno, co se připlete do cesty. Takže se dočkáme očekávanýho a nevyhnutelnýho krveprolití, který tady připomíná spíš tragédii. O chytrosti příběhu svědčí i to, že můžete se stejným výsledkem zaměnit lykantropii třeba za homosexualitu... Film určenej intelektuálnímu hororovýmu publiku, který dává přednost evropskýmu filmu. Od něj se vočekává, že nemá potřebu topit se v hektolitrech krve, ani nepotřebuje všechno polopaticky vysvětlovat. Já jsem někde mezi. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Studuju nový vlny. Třeba teď jedu „Nordic Twilight“. 2.) Baví mě filmy, ve kterých lidi mizej z jinejch důvodů, než z politickejch. 3.) Na zahradě máme zahrabanýho doktora. 4.) Thx za titule „majo0007“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(3.8.2015)

• 2-Xtreme

Nič svetoborné, ale určite neurazí. Ono už raz také sú tie škandinávske filmy. Chladné a pomalé. Je len na vás ako si ich užijete. V každom prípade sa z toho dalo vytrieskat oveĺa viac.(5.1.2015)

Jednoduchý melancholický příběh. Debutující Sonia Suhl v hlavní roli je castingové terno a dále to nakopává kamera a hudba z říše snů. Tušil jsem, že mi to sedne. První "hororová" pecka roku 2015 a těším se na další tvorbu pana režiséra.(23.1.2015)