poster

Olga

 • Slovensko

  Olga

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2014, 87 min

Režie:

Miroslav Janek

Scénář:

Miroslav Janek
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CiTrus007
  ****

  Jankův životopis Olgy Havlové konzervativně čerpá z rodinného archívu a přímých svědectví jejích přátel. Originálním prvkem filmu se stalo zapojení rozsáhlých materiálů StB, které ovšem někdy příliš rychle zabíjejí pointu, ke které by třeba divák sám dříve či později došel. Přesto bych rád ocenil jemné náznaky z mocenského pozadí a typický disidentský humor devadesátých let, který na plátně reprezentuje především dobrosrdečná osoba Václava Havla. Celkově se mi nejvíce líbilo, že se Miroslavu Jankovi podařilo zmapovat osobnost někdejší první dámy velmi metodicky a vyváženě. 8/10 [KVIFF 2014](5.7.2014)

 • rt12
  **

  Daleko víc mě oslovily ,, Příběhy slavných - Paní Olga". Pan Janek z něj použil dost záběrů a záznamů. Pro mě špatný dokument, který zklamal. Za všechny aktéry, kterých si vážím **.(28.1.2015)

 • Slarque
  ****

  Miroslav Janek naštěstí nevysochal další pomník, jak je v českém portrétním dokumentu bohužel častým přístupem. Jenže paní Olga se většinou držela v pozadí, takže těch zdrojových materiálů není tolik. A dokument se s tím trochu pere (70%).(27.1.2015)

 • prkalil
  *****

  Zpráva o sledování objekta, který odmítal vypovídat a dělal si co chtěl.(14.5.2014)

 • LenkaAK
  *****

  Podtitulek: Velká žena v pozadí. Nebýt Olgy, byl by VH tím, čím byl? S manželem se skvěle doplňovali. Dokument ukazuje řadu jejích aktivit, které vedla v disentu i později na počátku devadesátých let. Skromná, aktivní, velkorysá. Škoda jen, že odešla tak brzy.(11.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace