Reggie (Reggie Bannister) sa stále nevzdáva, dlhé roky je posadnutý jediným - nájsť priateľa Mikiho (A. Michael Baldwin), ktorý sa pred rokmi stratil a konečne sa pomstiť démonickému Dlháňovi (Angus Scrimm), ktorého ešte dlhšie rovnako márne prenasleduje. Aj teraz, v púštnej pustatine narazil na jeho démonické gule a zviedol s nimi neľútostný boj.  Ale je to všetko pravda? Reggie sa odrazu prebúdza na vozíčku, vedľa neho je dlho hľadaný Mike a má pre Reggieho samé zle správy, pred nedávnom ho totiž našli potulovať sa v púšti, okrem toho mu lekári diagnostikovali demenciu a navyše mu Mike historkám o jeho dobrodružstvách neverí. Fakt je jeho život v niekoľkých posledných desaťročiach len ilúziou, alebo je to len ďalšia lesť v podaní jeho najväčšieho nepriateľa? (beso74)

PetrPan

Poslední díl Coscarelliho opusu magnum, kde už však přenechal režii někomu jinému, mi dlouho unikal. Návrat po dlouhých letech a rozpočet nižší než na kdejaké céčko od Asylum, možná se není čemu divit, že Coscarelli, jenž si přál epické završení nakonec rezignoval i na režii.  Škoda. Na druhou stranu, ač není pátý Phantasm, žádným zázrakem, pořád je to vcelku z hovna upletený bič, kde se realita už definitvně hroutí sama do sebe a zůstává vlastně jen Dlouhán s vědoucím úsměvem a hláškou : "Každý Dlouhán potřebuje svou zábavu".  V konečném vysvětlení celého  "phantasmického všehomíra" vlastně dokonalé a podtržení tohohle prohlášení návratem černé Rocky v závěru mne vede k opět slušné čtyřce.  Tall Man rulez! ()

hladass

Na poslední Phantasm jsem čekal opravdu dlouho a po shlédnutí dokonce i chápu poměrně nízké hodnocení a případné rozčarovaní zdejších uživatelů, protože Phantasm: Ravager není dokonalý film, naopak má obrovské množství nedostatků, ale já při sledování cítil jak mě zalévají vlny nostalgie a každou špatnou minutu si neskutečně užíval... ()

malylada

Nebudu zastírat, tahle série kultovního hororu pro mě znamená více, než mnohem známější Pátky 13tého a podobně. Každý díl se točil po x letech a vždy znamenal jakousi nostalgii. O tomto pátém dílu se mluvilo dlouho a osobně to byl nejočekávanější horor letošního roku. Nedělal jsem si nějaké iluze o kvalitě, neboť Phantasm nepatřil k těm komerčně úspěšným hororům. Nicméně trošku zklamaný jsem, přece jen ta lacinost z toho jde znát, ale scénář je chaoticky a studio si mohlo více pohrát s filmem. Děj a triky jsou kámen úrazu, ale na druhou stranu vidět všechny herce po x letech zanechává stopu na srdíčku. Reggie táhne celý film jako za mlada a má své momenty a čekal jsem to celé horší. Akce je pořád dost a jako fandovi díky za to.......5/10 ()

Bloody13

Sakra, tak tohle bolelo. Z Reggieho se nám stal stařeček v pyžamu a papučích - to se vzhledem k jeho věku dá celkem pochopit. Horší je však skutečnost, že pokročilá demence ho nutí stále a dokola bojovat proti Tall Manovi a jeho ďábelským přisluhovačům i přes to, že se nachází v důchoďáku. Sorry za mírnej spoiler, ale čtenáři jistě rádi odpustí. Pro fandy téhle dlouholeté série je fajn vidět všechny (doslova a do písmene) starý ksichty zase pohromadě a naposled si užít těch pár lítajících odšťavovačů mozkoven, ale tim to dost možná končí. Nehezký CGI boří původní minimalistickou náladu a každičkou zajímavější scénu naruší otravný přepínání mezi realitou a přeludy. Takhle si konec prostě nepředstavuju. Takže mě omluvte, vážení. Jdu si dřepnout do koutu, brečet jako beruška a zkusim si vymyslet vlastní, lepší konec. ()

George Stobbart

Najdlhšie očakávaný, no zároveň aj očakávateľne najslabší PHANTASM, ktorému 4* rád doklepnem z nostalgického potešenia. A možno je lepšie, že sa séria končí v takomto menšom štýle, než keby sa ju pokúsili komerčne vydojiť / zrebootovať, ako to býva pri iných hororových značkách. Mňa to stále bavilo, štýl predchádzajúcich filmov sa nestratil a ako taký malý trip do minulosti to bolo dosť fajn, takže kritizovať nebudem. Ten film sám o sebe nemal ľahkú cestu a je úprimne cielený na fanúšikov, bez toho, aby bral nejaké všeobecné divácke ohľady. Aj keď ani predošlé Phantasmy vlastne neboli nejako divácky prívetivé a dejovo uhladené. Takže pozor.. Balls are back ;) ()

• Prvý zo série, ktorý nebol natočený krstným otcom Phantasmu Donom Coscarellim. Ten sa podieľal iba ako spoluautor scenára. (Paldiny)
  • Film bol venovaný pamiatke Angusa Scrimma, ktorý stvárnil "Tall Mana" vo všetkých piatich filmoch. (BlackTom)