Ilsa: vlčice SS

(festivalový název)
  • Kanada Ilsa, She Wolf of the SS (více)

Ilsa je nacistická šéfka malého SS tábora pre cca 20 väzňov. Má veľké prsia, uhladenú blond frizúru a veľmi peknú tváričku. Cez deň je jej úlohou robiť na väzňoch pokusy typu "Pri akej teplote vody asi tak človek, ponorený do nej, omdlie od bolesti?" a po nociach si relaxuje sexovaním s vybranými väzňami. V druhej línii filmu sa probližujeme k zopár väzňom a pripravujeme sa s nimi na veľký útek. Béčková snímka je prepchatá sexom, násilím a krvou. (POMO)

kagemush

Samozřejmě je to fetišistický SM měký porno. Nic to nezachrání ani pokrytecká předmluva pana producenta.--Exploušn ani náhodou a jedna válečnická střílečka to nezachrání,natož sem tam nějakej zvrhlej mord,kde tak okatě prezentované násilí na vždy obnažených obětech jasně odkazuje na SM.--Dílko ujde ještě jakž takž při sadomaso,ale je tragický koukat na hrané mezihry,které se tváří jako že vo něco jde ,ale jsou strašný ve všech směrech a ty dialogy(!!),nebo spíš často monology( ,,............. včera jsem udělal objev.Tohle je hlavní brána.Tam je strážný,toho zlikvidujeme a potom utečeme.")--Na tohle jsem fakt hrozně málo nazi a SM (bohužel) skoro vůbec. ()

DDT

Kdyby se tohle dílo mělo hodnotit vážně, nic než "odpad" by si nezasloužilo. Ale jako nechtěná komedie je excelentní. "Herci" vysloveně perlí a režisérovi je to evidentně úplně jedno. Z filmu je krásně vidět, že jedinou jeho snahou bylo, aby pokud možno všechny "herečky" byly celý film nahé. Nudistický tábor SS by mu asi neprošel, tak aspoň nahé vězeňkyně nechá mučit polonahými esesačkami... Docela jsem se bavil. ()

Rocky62 odpad!

Pan Edmonds se nejspíš posral v biografu, když si usmyslel, že uspokojí diváka směsicí brutality, "vášnivého" sexu a krve, která mimochodem připomíná naředěný balakryl. Rovněž byl přesvědčen, že přítomnost angličtiny v nacistickém lágru bude také zajímavá. Nikoliv. Zvrhlé porno pro úchyláky. Shlédnout něco takového je trestným činem a trestný čin je třeba potrestat. Já si za trest spálím dršku žehličkou. 0,5% za úctyhodně vyvinutý hrudník Ilsy. ()

Gilmour93

„Ich liebe Dich! Musíš se na mě vyprázdnit!“ Těžko něco věnovat obětem holocaustu a držet přitom pinďoura v ruce, pane Edmondsi. Jeho Padesát odstínů šoa je pro fajnšmekry, co doma přiškrcují při souloži manželku podvazkovým pásem vrchního velitele Luftwaffe, možná atraktivní, ale mně to přišlo afektované, místy nechtěně směšné a vzhledem k námětu i nečekaně nudné. Vyvinutá táborová vedoucí mně trochu připomínala Šťabajznu Houlihanovou. Možná i proto, že hledala Donalda Penobscotta, co hrabe tunely (nikoliv za účelem útěku).. ()

Arkanoid

„Wunderbar!“ Sexuálne scény aj krvavé mučenie či jeho následky v koncentračnom tábore pod vedením Ilsy. Potenciál tu je, ale všetko je opísané a zobrazené veľmi povrchne. Krv na stenách je graficky príliš pekne zobrazená, čiže umelá. Rany po bičovaní pri samotnom bičovaní zobrazené nie sú, len akože krv na chrbtoch. Forma je nudná, kamera je občas dynamická a strih spĺňa svoju úlohu v exploitaiton scénach, ale zábery, ktoré sa ponúkajú, nie sú veľmi objavné. No strih je tu ja v staromódnej forme posúvania sa sprava doľava. Kamera prekvapí blízkym záberom na dvojicu väzňov, za ktorými sa 10 metrov v diaľke zjaví Ilsa, ktorá si ich všimne. Scéna je dobre dramaticky zvládnutá. Násilie aj forma sú bez invencie. Takto nejako som sa cítil pri pozeraní prvého WiP s Pam Grier. Poteší ale generálova radosť z prekvapenia mučenou židovkou, tu sa radosť z úprimného, nefalšovaného sadizmu prenáša aj na diváka. Záverečné zúčtovanie je jedno veľké klišé. ()

• Dílo kvůli předpokládaným obtížím vznikalo v anonymitě a je věnováno obětem holocaustu. Zajímavé je, že producent filmu David F. Friedman je židovského původu. Přesto se po uvedení snímku spustil povyk a problémy vskutku nastaly. V Německu či v Norsku byl film zakázán. Snímek však sklidil ve své době nevídaný úspěch a našel si i řadu skalních fanoušků. V průběhu dalších let vznikla tři volná pokračování Ilsy s názvy Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks (1976), Ilsa, the Tigress of Siberia (1977) a Ilsa, the Wicked Warden (1977). (Siriuss)
  • Cyklus o Ilse je bezesporu nejznámějším, ač ne prvním (tím byl Love Camp 7), pornografickým filmem s nacistickou tematikou a byl velkou inspirací pro řadu dalších, zejména italských, filmů s obdobným obsahem. (Siriuss)