Delirium

• USA Delirium (více)

Přesně tak je na tom náš hlavní hrdina (Topher Grace). Vrací se z psychiatrické léčebny na rodinné sídlo, které zdědil po svých rodičích. Ale protože je jeho propuštění z ústavu jen podmínečné, po dobu třiceti dnů se musí pravidelně hlásit své probační dohlížitelce a nesmí opustit dům. Jinak mu hrozí další internace na psychiatrii. A tam zpátky rozhodně nechce. Na rozloučenou dostal od svého psychiatra léky, které musí pravidelně užívat a jednu radu: „Věř rozumu, ne svým očím.“ Jenže v opuštěném domě zaplněném vzpomínkami na něj číhají nečekaná překvapení. Zprvu nenápadná, ještě celkem vysvětlitelná normálním rozumem. Ale když se začnou zhmotňovat vzpomínky a odehrávat další paranormální jevy, začne o svém zdravém rozumu pochybovat. Je v domě doopravdy sám? A pokud není, skrývají se v něm skuteční lidé, nebo to jsou nějaké děsivé přízraky, které si vyvolal ve své hlavě? Co z toho všeho je vlastně skutečné? (Cinemart)

Holly_Molly

Překvapivě dobrej ale zapadlej film! Napínavej žánrovej mix s postavama co kupodivu nejsou na facku jako to bývá u tohohle žánru zvykem. Příjemný překvápko :-) ()

Miroslav.Zac

Přiznám se, že jsem si už na začátku myslel, k jakému finále bude tenhle film směřovat, i když to nakonec bylo úplně jinak (a nevím, jestli to bylo dobře). Film si navzdory časté klišovitosti udržel mou pozornost, ale nedal mi tolik, abych mohl říct, že to byla pecka. Prostě průměrný thriller, u kterého se sice budete zamýšlet, jak to s tím hlavním "hrdinou" vlastně je, ale pak na něj snadno zapomenete. ()

janvanicek

Film s názvem Delirium je velmi povedeným psychologickým snímkem kombinujícím prvky hororu a thrilleru, který vás po celou dobu nenechá v klidu. Celou dobu se něco děje a nikdy si nejste jistí, zda to, co vidíte je nebo není skutečnost. Celý film je prosycen napětím a nejistotou. Děj se odehrává v domě právě propuštěného muže z ústavu, který má nyní 30 dní domácí vězení během kterého nesmí udělat žádný prohřešek, aby mohl být propuštěn na svobodu. Hlavní radou jeho lékaře při odchodu je, aby věřil svému mozku a ne svým očím.. ale to hlavnímu hrdinovi dlouho nevydrží, jelikož v domě se začnou dít zvláštní věci. Je jeho bratr skutečný a opravdu stojí za to zjistit děsivou skutečnost, se kterou jeho otec zemřel? To vám osvětlí právě tento film. ()

Fibonacci

slušné ľakačky a psychické staviky "Erika" ma počas sledovania nenechali chladným a trošišku ma vtiahli do deja. nuž ale ako celok mi to pripadalo ako nedokončené. trilerovský finiš potápa film k béčkam, no rozhodne neľutujem premietanie. pačilo sa mi ale, že stale sa niečo dialo a teda som o tej druhej ráno nezaspal. #slabé4 ()

MATTcz

Hodně dobrý nápad k filmu, i když je to možná klišé. Ale mě film opravdu zaujal, a herce v hlavní roli jsem znal jen z komedii a Spider-Mana 3 jako Eddieho Brocka/Venoma. Hodně mě to překvapilo. ()

Leira

Neurazí, nenadchne. K aspoň čtyřem hvězdučkám chyběl nějaký ten epický závěr, snaha o něj byla (nechci spoilovat), ale vůbec to neodpovídá žánru. Je to takové... ploché. Hezky natočeno, hudební podkres taky ok, jen příběh postrádal hlubší smysl. ()