foto

Topher Grace

  • nar. 19.7.1978 (39 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Grace se narodil v New York City, New York, Marině (asistentka ředitele New Canaan Country School v Connecticut) a Johnu Graceovým. Grace vyrůstal v Brazílii, pak se přestěhoval do Darien, Connecticut, kde poznal herečku Kate Bosworth. Jako pseudonym si vybral jméno Topher, protože byl frustrovaný ze svého celého jména.

Navštěvoval Fay School v Southborough, Massachusetts; The Neighborhood Playhouse v New Yorku a Brewster Academy ve Wolfeboro, New Hampshire, kde se dostal k seriálu “That '70s Show“. Na místním jevišti hrál také v muzikálu “A Funny Thing Happened on the Way to the Forum“.

“That '70s Show“ debutovaly v roce 1998. Sitcom měl velký úspěch a z Grace se stala nová televizní hvězda. Hrál zde až do roku 2005, ale vzdal se hlavní role kvůli roli ve filmu. Seriál stále pokračuju i přes Graceovu nepřítomnost. Spekuluje se o tom, že by se objevil v poslední epizodě.

Krátce navštěvoval univerzitu v Jižní Kalifornii, ale skončil už v prvním semestru, protože se chtěl věnovat svojí televizní a filmové kariéře. Jeho první filmová zkušenost přišla s filmem Stevena Soderbergha “Traffic“, kde hraje studenta, který užívá kokain. O rok později si zahrál i malou roli v dalším Soderberghově filmu “Ocean's Eleven“. Tady si ho všiml Mike Newell a obsadil ho do svého filmu “Mona Lisa Smile“.

V roce 2004 hraje hned ve dvou celovečerních filmech. První je “Win a Date with Tad Hamilton!“ režiséra Roberta Leketica a druhý “In Good Company“ Paula Witze. Ještě ten samý rok září ve filmu “P.S.“. Za poslední dva jmenované filmy získal NBR Award. Roku 2005 hostoval v show Saturday Night Live.

V roce 2007 si ho všiml Sam Raimi a obsadil ho do role Eddieho Brocka ve svém nejnovějším filmu “Spider-Man 3“. Samotný Grace byl fanouškem tohoto komiksu a četl i příběhy o Venomovi, kterého zde hraje. V nejbližší době si zahraje ve filmu “The Crusaders“ proti Terrenci Howardovi. Nyní chodí s Teresou Palmer.

Martin "marcek" Pölzer

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2016 One Shot

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(32)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace