Curve

Mallory (Julianne Hough) je práve na ceste autom do Denveru. O dva týždne ma mať svadbu, a tak si ju už pomaly ide zariaďovať k svojmu nastávajúcemu, Bradovi. Hlavou jej víria kadejaké myšlienky, a tak si ešte posledný raz dopraje dobrodružstvo osamote. Odbočí z cesty a rozhodne si užiť jazdu malebným kaňonom. Toto rozhodnutie sa ukáže ako nie práve najšťastnejšie; po niekoľkých kilometroch jej auto vypovie službu a ona uviazne v takmer ľudoprázdnej oblasti s pokazeným autom a bez mobilného signálu. Nebyť chlapíka prechádzajúceho okolo, Christiana (Teddy Sears), by na mieste zostala uväznená ešte poriadne dlho. Ako prejav svojej vďačnosti sa ho rozhodne vziať do auta a odviesť do neďalekého motela. Toto je ďalšia chyba. Christian totiž ani náhodnou nie je milý, priateľský gentleman, nezištne pomáhajúci ženám v núdzi. Jeho pravá povaha čoskoro vystúpi na povrch a Mallory sa ocitá v ohrození života. Zúfalá žena sa preto rozhodne pre zúfalý čin: všimne si, že jej spolujazdec nie je pripútaný, prerazí zvodidlá a nabúra auto v nádeji, že sa ho konečne zbaví. A toto je jej tretia, dosť pravdepodobne posledná chyba... (beso74)

Junys

Mladá, pohledná žena Mallory jede před svatbou do Danveru. Cestou se ji ale rozbije auto. Kolem ale naštěstí projde chlap Christian a ten jí pomůže auto opravit. Mallory aby se mu odvděčila, tak ho chce svést do motelu v nedalekém městě. Po cestě když si povídají tak si Mallory myslí že je fajn chlápek, jenže pomalu se ukazuje že Christian není milý, kamarádský gentleman. Mallory se ho chce zbavit ale on nechce a tak s ním sjede z malého srázu. Mallory si myslí že se ho zbaví jenže dopadla hůř než on, je zaseknutá v autě. Snaží se v autě přežít a nějakým způsobem dostat pryč. - Převážně celou dobu se film odehrává v autě (40 minut) a to mě fakt moc nebralo dívat se jenom na Mallory jak je v autě převrácená a snaží se něco vymýšlet. Čekal jsem od toho trošku něco jiného. Aby jsem nenapsal jen samý zápor tak se mi líbil vcelku začátek (prvních 20 minut) a posledních asi 15 minut. 50% ()

Katcat

Celkem příjemný thriller na páteční rande s flaškou vína a jednohubkama, pokud nebudete mít špatně svědomí, že se s budoucím expartnerem cpete, zatímco chudinka Mallory leží v autě se zaháknutou nohou (Teda ten je tam neuvěřitelně zaháknutej. -Ale nepovezem ho, že ne?) a žere upečenou krysu a pije vlastní moč. V podstatě vám bude příjemnej i ten hajzl, kterej ji tam psychicky ničí, ale pomoc nezavolá, protože americkou módou je nasadit krasavce na vsechny role, včetně záporných. Kdyby ten film skončil v půlce, má mé 3 nudné hvězdy za né úplně projebanou hodinu mého života, ale za druhou polovinu filmu odebírám jednu hvězdu, neboť se z celkem originálního námětu stalo typické "hon na šmejda" klišé. A bohužel i s úplně typickým koncem, kdy se role úplně obrátila, on se chytl do pasti a ona ho tam nechala, jak on ji. Skutečně? ()

Pavel82

Curve je důkazem, že se dá natočit i blbý survival. Dobrý nápad, který mě hned zaujal je hodně srážen neuvěřitelným chováním hlavních postav, prací s kamerou a v neposlední řadě trapností samotného vyproštění. Nehledě na to, že po tom úžasném úniku, kdy byla noha 3 dny uvězněna, tam ta krasava skáče jak gazela. ()

beso74

Nuda tváriaca sa ako psycho thriller inšpirovaný Hitcherom, Saw a všeličím iným. Začiatok (tých 15 minút) sa dá, potom už následuje siahodlhé mučenie prostredníctvom nič neriešiacich dialógov. Ak by ten hlupák Christian mal trošku viac rozumu, zabil by ju hneď potom ako by sa bol prebral a tak by sebe i divákovi ušetril spustu drahocenného času. Ak ma niekto chuť na vraha hrajúceho s obeťou hru na mačku a myš, nech siahne po stopujúcom Rutgerovi Hauerovi (Hitcher) a ak by si niekto chcel pozrieť ako sa hrdina snaží dostať z nejakého uzavretého priestoru, nech si dopraje trojicu lyžiarov uviaznutých na lanovke (Frozen) alebo Ryana Reynolda pochovaného zaživa kdesi v púšti (Buried). Ale ak si chce trošku zdriemnuť, tento film je na nezaplatenie. ()

DavidWebb

Máte chuť na priblblú reklamu na jazdu bez bezpečnostných pásov? To bolo až trochu neskôr, pardon. Najprv príde taká tá okúzľujúca chvíľa, keď si bez ohľadu na vek a počet bielych krviniek zakryjete oči oboma rukami. Chachar napudrovaný ponúkne kočke s pokazeným autom pomoc pri oprave motora, ale predtým si ako zúfalec z hviezdnej roty "Hľadá sa superstar" (k0k0t) frajersky vyzlečie košeľu do polonaha, aby vás táto trápnosť úbohá mohla na úvod doslova prefackať cez obrazovku. Pretože som mal zhrozením zakryté už spomínané obe oči rukami, netrafil som lakťom tlačítko STOP a statočne to napokon dopozeral dokonca. Mix 127 hodín a Stopára v béčkovom prevedení zachraňuje len upršaný večer, krátka stopáž a olympijský bazén omnoho horších splaškov v ponuke. 50% a Asta la pixľa. ()

Najt

Romantická sólo projížďka se změnila v survival a pak tak trochu ve slasher. Stopáž v aute byla fajn a hořkosladký konec potěšil. No možná bych dal i 4*, ale chtělo to nějaký podnět. Jinak slušný thriller. ()

intro

Normálně bych dal 3 hvězdičky, ale už jsem viděl spousty filmů o šílencích na silnicích, ať už to jsou to kamioňáci, nebo stopaři a podobný šílenci. Curve rozhodně vybočuje z té řady šedi, proto rád trošičku nadhodnotím. ()

lusa

Vydarený priemer, ktorý síce ničím nevybočuje, príbeh je nalinajkovaný a neprekvapí. No ja som sa nenudila, herečka sympatická, len mi niekto povedzte, kde si to pricvikla tú nohu..? 3* ()

XXXXXXXX

Opravdu jen žasnu. Už by se ty tupé Američanky, taky mohly poučit a nebrat do auta okouzlující psychopaty. A když už člověk někoho takového nabere, sjet s autem z útesů, mi nepřipadá jako rozumný další krok. Ale dobrá tedy, vždyť kdo by si nechtěl strávit několik okouzlujících večerů o pečeném krysí mase, a vlastní moči že? A jak že to teda ta bloncka vyřešila s tou zaseklou haksnou? V jednom okamžiku ji má napevno vzpříčenou, čáry máry fuck, kde se vzala, tu se vzala povodeň a tradá, nožička je najednou volná a navíc plně funkční, jako by se nechumelilo. Nejpozději do 3 let očekávám Zatáčku na stanici TV Barandov, v typický čas hororových thriller béček, totiž hodinu dvě po půlnoci. ()

Mamlas odpad!

Omezená blonďatá Mánička jede velkým autem tam, kde nikdo není. Potká úchyla a tak mu nabídne, že ho sveze. Jedou, havarují. Pak je Mánička asi 3/4 hodiny zaklíněná v autě (tuhle nudnou část, během které se nic neděje, doporučuji přeskočit) a nemůže vylézt. Nakonec vyleze, přemůže úchyla, povykládá mu, jaký je zlý a film končí. Otřesná podívá to byla... ()

petrik11

Prvá polovica filmu bola nudná. Fešanda teda krásy tiež moc nepobrala a v fomto filme ani jej postava. Potom sa už čosi dialo. Pozerateľné. ()

rasto87

Začiatok klasicky ako pri mnohých iných hororoch. Jasne idem inou cestou, stretnem náhodne okolo idúceho a ten buď bude zabíjať alebo mučiť. Áno presne to som čakal a film Curve ma prekvapil, pretože to nebola klasika o vraždení, ale bolo to príjemné prekvapenie v podaní survival. ()

J.Mayen

Kromě toho pokaženého konce, bych si dovolil říct, že se jedná o solidní podívanou. Co mi uniklo, bylo to, jak mohla být tak podivně zaklíněna nohou v autě a ke konci filmu jak se jí ta noha jakoby zázrakem dostala ven. Nebudu spojlerovat, ale kdo film viděl tak asi ví o čem mluvím. A jak to obvykle ve filmech bývá, tak ta obrovská náhoda na konci kdy se Běhající, umírající, zkomírající Mallory Objeví právě u toho jednoho jediného domů jakoby tam vedl všechny cesty. ()

wowylgu313

Kvalitnější a celkově lepší dvě hvězdy. 45-50% ... ;-) ... Nelibila se mi tady ta motanice skoro třech příběhů... Co se mohli šířit ale nakonec se nestalo. Stopař, sadista, násilník v půlce filmu jedeme survivor v autě na střeše a na závěr si střihneme hrdinské drama polomrtvý ženský. Když si tyhle tři části rozkouskujete tak každá z nich je něčím zajímavá a udrží při smyslech. Jako celek to jde ale do háje... Hudba v celém filmu nedělala co měla a obsazení bylo průměrné. Realita jak dost lidí tady píše? Jo souhlas, trochu mimo. Přeci jen ten rok vydání bere už za své pro dnešní diváky.... ()

AndrewNewman

Čakal som, že to bude komorné, ale nečakal som, že sa väčšina filmu odohrá v aute. To ma trochu sklamalo. Čakal som klasickú prvoplánovú jednohubku s maniakom a krásnou blondýnkou. A ono to tak aj je, len sa to zbytočne asi tak hodinu tvári, ako niečo. A napokon to aj tak skončí na chate pri lese, ako väčšina podobných filmov. Oceňujem ale už spomínanú Julianne a takisto fakt, že sa režisér nehral na 127 hodín. ()

Rychloskot odpad!

Jediný důvod k dokoukání byl ten, že jsem trochu doufal, že hlavní psychouš bude spíš nějaký démon-pokušitel nebo něco nadpřirozeného. Ale ne, byl to obyčejnej chlap, jen měl fakt hodně volnýho času. Dialogy příšerné, děj nepravděpodobný, nápady odpadní a hlavně filmaři netuší nic o lidském těle. Zoufale špatné. ()

exe.

Povedzme si úprimne, horor to nebol ani kedy som sa postavil na hlavu dal dvojitý backflip. Curve je len obyčajný jednoduchý a rýchlo zabudnuteľný thriller, ktorý počas celých 86 minút stavia na jednoduchom survival príbehu ženy uväznenej pod autom a na prvý pohlaď sympatického týpka, z ktorého sa po čase vykľuje zvrhlík a hajzel, jednoducho klasika lacných thrillerov, preto sa snažím takéto filmy brať s určitou rezervou, stopáž je na takýto žáner prijateľná a celkom pozerateľná. Tak isto oceňujem aj skombinovane survivalu s prírodou, podobne ako to bolo u Backcountry, Curve má celkom dobre zvolené prostredie a svojím prevedením pripomína 127 hodín, aj keď porovnávať tieto dva filmy ani moc nejdú. Potenciál to malo, sympatická Julianne Hough to celkom zvláda, jej oponent Teddy Sears trošku pokulhával a aj keď sa snaží, nedokáže až tak ohúriť. Celé prevedenie filmu je také nemastné, neslané, slabučké béčko, ktoré síce má čo ponúknuť, ale samotné zrealizovanie podobných filmov je väčšinou málo zaujímavé a nemá čím ohúriť. Curve je jedným z tých filmov, ktoré sa mi ťažko hodnotia, má to síce svoje kvality, ale prevedenie nebolo dostatočné na to, aby to dokázalo diváka dostatočne zaujať. Na jedno pozretie (s nadhľadom) celkom fajn snímok, ktorý je vhodný skôr na zabitie času. ()

Zeuke

Neskutecne nervy drasajici film!! Ovsem ne pro dokonaly dej,ale pro absurditu s jakou slecna lezela v aute neschopna se vyprostit a pro jeji blbost kdyz lezla kam nemela...ale tak videla uz jsem I horsi 😊 ()