Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

Romeroo

Scénáristicky slaboučké. Atmosféra způsobující husí kůži a stav srdce těsně před infarktem. Kdo chce utopit partu badatelů za scénář klidně může, kdo hledá atmosférickou zábavu, bude nadšený. ()

Mamlas odpad!

Nenavidim roztrepanou kameru a hystericke urvane baby. Tady si nejaka krava nasadila celovku a natocila film. Nepredstavitelna ukrutna kravina, nedivatelna blbost. Furt nekdo chodi, na obrazovce neni nic videt, protoze se to vsechno trepe a navic je porad tma. Hrozne... ()

MutantMarana

Tak ja fuckt nevim. Tezkej amaterismus ohledne nataceni. Nesmyslna prvni pulhodina, boze vim proc se to dela, alestale tak tpim, jeste, ze se da pretacet. Jsme asi publikum pitomci, co skocej na to, ze tam dole je asi tolik svetla, ze je tam videt, jak za bilyho vecera, zejo a ze pitomec ma na palici kameru se zoomem, to je asi normalni vybava amaterskyho pruvodce kanalama z prilehlyho baru. Nehlede na nekonecny baterky ve svitilnach a zadnej hlad a zizen ucinkujicich v klaustrofobickejch komnatach. Nicmene zaverecna ctvrthodinka byla pomerne solidni a zbytek osazenstva se snazilo, nehledic na logicnost/nelogicnost, ze vsech sil, aby se divak bavil. A ja se bavil. Tech 15 minut jo... ()

stephano

perfektní shaky cam horor. první půlka tomb rider, druhá hodně našlápnutej scarry shit. PS: myslim že to ani nebylo tak levný. ()

intro

Tak tohle si nechám líbit. Normálně FF moc nemusím, ale v As Above, So Below mi vůbec nevadil. Naopak, zde sedl jak prdel na hrnec. Já musím dát plný počet. Velmi kvalitní matroš!!!!!!! ()

Tasartir

Tohle chtělo větší rozpočet, vypadá to jako televizní inscenace, čekal jsem o dost víc. Na found footage je ta kamera moc kvalitní a na kvalitní film zase dost mizerná. ()

RoninNiro

Dôkaz, že aj nízkorozpočtový horor môže byť dobrý, divák si prejde Dantovým peklom, tak ako ešte nikdy pred tým. Happy end som ani v najmenšom nečakal. Plne odporučitelná lahôdka. ()

KateW

Nepamatuji si žádný film za rok 2014, během kterého bych se takhle bála, vyjekla si strachy a přiznám se, že jsem měla nahnáno i během závěrečných titulků... Po dlouhé době zase jeden velice zdařilý horor, který není nechutný :) takže určitě doporučuji ()

germiny

Docela překvapivě dobrá klaustrofobická podívaná. Já bych neprolezl už tou první dírou, která tam vedla, natož potom co tam předváděli :) Jen teda ten konec - to bylo opravdu šlápnutí vedle. ()

WolfIssen

Ruční kamera přidává na autentičnosti, jakoby parta kamarádů opravdu zažívala v tajemných chodbách pod Paříží svá podivná dobrodružství. Navíc to vůbec nevypadá na podukci USA, ale Francie. Vcelku zdařilý a zajímavý horor. ()

Mikel LetsGo

To je tak, když dostane nějaký skvělý nápad a potenciál do ruky nůžky pro leváka!! A mohlo to přitom být tak bombový, jen se vyvarovat spousty laciných kamenů.. Tak už se pane Dowdle rozhodněte jestli ste chtěl natočit teenage IndyanaJonese, nebo hrůznou cestu do pekel! ()

dzberry

Jednoduše, rychle, dobře, levně. Reklama na horor. Reklama na dovolenou v pařížských katakombách. Svižná jízda. Ta hlavní tahounka byla neuvěřitelná v rychlořešeních a rychlorozluštěních všech možných hádanek, nástrah, skrýší!!! Na co v jiných filmech přicházejí klidně i hodinu, ona bravurně zvládala během několika vteřin!! Bravo! ()

Nikki48

Rada, naozaj veľmi rada by som tomu udelila nejaké krásne vysoké hodnotenie. Aj by som to urobila, keby som prehliadla zopár rušivých detailov ako napríklad (kto si to plánuje pozrieť a nebol by šťastný, keby narazil na spoiler, môže si ísť dať na mňa pivo a ďalej nečítať): 1.) hlavná hrdinka "nemám ani 30, ale stihla som 2 doktoráty, plynule rozprávam dvoma mŕtvymi jazykmi, hádanku, od ktorej závisí život a smrť vyriešim do pol minúty, aj to mi to trvá tak dlho len preto, lebo som v strese, leziem do každého nepreskúmaného tunela, lebo tak to ozajstný archeológ robí a hlavne tam dotiahnem aj priateľa s klaustrofóbiou, pretože som skrátka sebecká krava a vážne, fakticky chcem objaviť dávnu pravdu a nikdy v živote by som nepomyslela na nijaký poklad" 2.) je úplne normálne a prirodzené, že keď v tuneli bez zásob jedla či iných maličkostí, nájdete svojho kamaráta, ktorý tam strávil nádherné 2 roky života, tou správnou reakciou je mierne počudovanie a slepé nasledovanie do ďalších hlbín tunela. veď konieckoncov, kto by sa tam mohol vyznať lepšie ako poloretardovaný zombie kamoš, všakže? 3.) poďme zmiešať stredoveké historky o alchýmii s egyptskými maľbami a parížskym podzemím, pretože ak to funguje v Múmii a v románoch Dana Browna, bude to fungovať aj tu takto pekne pospolu. NEBUDE. ak by sa tam zjavila CIA a oznámila im, že tam ostávajú navždy zavretí, lebo sa dostali na miesto, kde v skutočnosti vôbec nie stratená Mayská civilizácia skrýva pozostatky mimozemšťanov, už by ma to vlastne ani trochu nedojalo. 4.) ten koniec. vylejme si dušu, vyroňme slzu a nájdime v sebe dosť sily odpustiť si a nechať minulosť minulosťou, aby sme mohli skočiť do neznáma a dostať sa tak do bezpečia. čakala som, kedy príde skupinová jóga či slow dance, nech je to celé také pekné precítené. 5.) keď ma scéna, ktorá má byť desivá, úprimne rozosmeje, niečo asi nie je v poriadku. (a v tomto prípade som si úplne istá, že to niečo nie som ja. ozaj nie.) 6.) je nutné spomínať, že nemám rada found footage a myslím si, že by sa už tento "žáner" mohol konečne pobrať do Danteho pekla? Ale inak vážne film hodný najvyššieho hodnotenia. Aj keď mu priznávam celkom kvalitný klaustrofobický pocit, ktorý ma znervózňoval stále, keď som sa práve nesmiala. Taktiež musím uznať, že aj napriek všetkému vyššie spomenutému plus x ďalších vecí, ktoré sa mi už ani nechcelo písať, film sa mi podarilo dopozerať do konca a dokonca som sa preto necítila až tak zle, lebo zasmiať sa je fajn. Tak nech si tie dve hviezdičky pre mňa za mňa má... ()

XXXXXXXX

Takový Pád do tmy, ale místo toho, aby se odehrával v jeskyních, jde tu tentokrát o katakomby. Připomíná to spíš tyhle Katakomby. Bonusové body si tvůrci zaslouží za neošoupaný námět a potěšil mě i vcelku pozitivní konec. ()

Pitryx

Prvních deset minut stačí. Babice Scarlet si dobrovolně volí smrt v jeskyni. Zabírá to hlavně kamera ala Blair Witch, na kteroužto mám kurevskou alergii. Hlavně pak v detailu její hlavu, když ta koza vyleze z jeskyně, kde vše exploduje a všude je plno prachu. Hle, mladá Scarlet nemá na sobě ani smítko a ve vlasech už vůbec ne. Booože. Boože. No, nebudu sem vypisovat hromady nesmyslů, které jsme ve filmu viděli, jako ihned uschlé šaty (v podzemí) , perfektní znalec, co je v podzemí stále zabloudí hned za prvním rohem, atd.atd. Konec mne sejmul úplně totiž probuzení, potažmo, chcete li oživení polibkem. To jsem se s chutí opravdu zasmál. Škoda že mu babice Scarlet do toho ještě nezazpívala, jako blahé paměti jiná žena Oldřichu Novému. Je to velká škoda, protože film ambice rozhodně má a má i potenciál, který ovšem pan scénárista vysloveně prodrbal běháním po chodbách. To už mi přišlo ke konci dost zdlouhavé. Je tu i pár momentů na husí kůži, to se filmu také nedá upřít. Také překvapení, pár lekaček, malinko gore, ano, ten film má něco v sobě. Ale právě ty scénáristické pitomosti z toho dělají napůl béčko. A to nepíši o blikající kameře na konci, to mně tak naštvalo, že ubírám dalších dvacet procent. Takže sečteno a podtrženo, těch pár výše vypsaných plusů mi na vyšší hodnocení, než dávám, prostě nevychází. A ono, kdyby to tvůrci filmu situovali celé jinam, než do francouzského podzemí, myslím, že by to snímku také prospělo. A POZOR, případnému divákovi radím, film je o akustice, takže pořádné repro nebo sluchátka a trošku nahlas!! Jinak budete o zážitek chudší.201503228759/9308 ()

Kenoth

POZOR SPOILER a zároveň KURZ PRVNÍ POMOCI: Pokud se nacházíte ve zcela běžné situaci, kdy vašemu kamarádovi kouká chodidlo či obě chodidla ze země a celý jeho zbytek se nachází pod ní...chce to zachovat klid a nohy v teple (je jedno čí nohy). ;-) ()

Felisr

Nešlo vydržet dýl jak do půli filmu, z nonstop vyklepané ruční kamery se dělá rychle blbě. Takže jsme se nestihla ani bát. ()