Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

Hanyou

Šifra mistra Leonarda jako horor? Proč ne! Tohle je opravdu dobrý film, nejenže jsem se u něj bála (ale já se bojím skoro u všeho), ale zároveň i bavila a celkově nápad i provedení bylo super. ()

AlistairMir

Pojďte se bát u děsivého snímku Pod zemí. Studio Universal uvádí nový FF horor,nabitý napětím a akcí až na prvních 65 minut kdy se nic neděje. Ponořte se s šesticí hrdinů a hrdinek do temnoty Pařížských katakomb kde číhá, kromě jiného, rozbité piano, zvonící telefon, hořící auto, pěvecký sbor či židle. To vše a mnohem více bude naše hrdiny strašit doslova až k smrti. Hlavní hrdinka s pěkným zadkem, tolika tituly, že je ani nevyjmenujete, mluvící živými a mrtvými jazyky a černým páskem z Krav Magy, bude ječet ostošest a bez svého přítele, opraváře chrámových hodin, nesvede vůbec nic. Poznejte muže, který umí krvácet z tepny hodinu a nezemře, odhalte děsivá tajemství kladných hrdinů, kteří budou pykat i za to, že ve druhé třídě ukradli cukroví. To vše a mnohem více Vás čeká v prostředí šutrů, blikajících baterek, klepajících se kamer a stínů tančících na oněch šutrech. Tento horor Vás dostane do kolen...Nebo Vás stejně jako mě zrovna 2x nenadchne. Ale tak většina je koukám nadšená, tak to zkuste a poznáte sami. ()

FilmFan24

Ne zas tak špatný horor námětově hodně podobný "Hráčům se smrtí", kde se také hlavní postavy vyrovnávaly ze svými hříchy z minulosti. Na rozdíl od staršího bratříčka tady chybí větší psychologické prokreslení charakterů. A stačilo tak málo - z mála mohlo být ještě víc... ()

Hamaradža

Najbizarnejšie prekombinovaná, pseudomytologická haluz, akú som za posledný rok videl. Kto na takýto scenár odklepol rozpočet 5 miliónov USD? Hanba ()

L_O_U_S

Vždycky se dlouze rozmýšlím před tím, než si pustím nějaký horor, protože zatraceně nemám rád zvukové exploze, když něco náhle vjede do záběru. Po hodně dlouhé době jsem si nakonec koupil a pustill Pod zemí, protože mě tenhle horor zaujal, když jsem k němu překládal trailer. Strašení je sympatické (nejděsivější je asi scéna s mužem s kápí), prostředí příjemně hororové, jen myšlenka očisty mi příliš originální nepřijde. A přesně jak píše J*A*S*M, prožívání postav není moc úměrné tomu, co se děje na plátně, a symbologické vsuvky jsou moc hrr. Baví mě totiž tihle geniální luštitelé tajemství, kteří skrz krkolomné interpretace upletou z hovna bič a pokaždé jim to vychází. (1 139.) ()

Martpod

Wow, zírám. Found Footage na kterou se do posledních 15 minut dalo koukat. Pomiňme debilní námět a snahu o nesmírně sofistikované odkazy, atmosféru to drží dobrou a párkrát se divák i lekne, co od pařížského thrilleru s roztomilým frantíkem z Franka chtít víc? ()

dee-key

Indiana Jones a ten chlápek ze Šifry mr. Leonarada v ženském těle. Ale horší. Musím říct, že tenhle typ filmů moc dobře nesnáším. Přesto mám k tomu pár poznatků. První a veliký nedostatek je to, že celý film je točený kamerama ne čelovkách, takže jsem z toho měl úžasnou kinetózu. Druhý velký nedostatek je ten, že slečna na začátku tvrdila, že má dva doktoráty. To teda nevim kde. Asi v Plzni nebo samostudiem na wikipedii, protože její myšlenkové pochody mají páťáci nebo paranoidní schizofrenici. Musím ale uznat, že atmosféra je hutná jako kaše z hrnečku vař. Za to je ta jedna hvězda. Druhá je za těch pár konotací na Alighieriho. Víc to nedostane, bo ta pointa s tim kamenem mudrců byla tak blbá, že bych i já vymyslel lepší. ()

honajz2

Found footage filmy mi nevadí. Blbý je, že na polovinu z nich se nedá dívat. Tohle je však něco jiného. Ze začátku se nic moc neděje a po 20 minutách se podíváme do katakomb. A nyní to začíná... Atmosféra skvělá, jedna z nejlepších. Napětí je zde všude. Nápad je velmi zajímavý. Takových slabých 5 hvězdiček si to podle mne zaslouží. A nepřeháním. Zase oproti tomu je zde pár divných scén, ale jinak to stojí za podívání. ()

Martin741

Uz dlho som si myslel, ze hororom roku 2014 bude Wolf Creek 2 a nic sa na tom nezmeni. A vida, As Above, So below je vyborny found footage horor o katakombach pod mestom Pariz. Samotne chodby a katakomby samy osebe navodzuju stiesnenu klaustrofobicku atmosferu, takze som mal neprijemne pocity uz pri zostupe studentov do tychto chodieb. Fuckt posobia maximalne surovo a sklucujuco. Potom po zostupe sa v nich odohraval cisty masaker, nebezpecni ludia, ktori tam praktizovali svoje aktivity, duchovia a akasi stara miestnost s tajomnou mystickou historiou a atmosferou. Plus este aby sa divak viac bal, miestnym studentom sa podarilo ozivit par mrtvych a tak vstupit do ich sveta. Lakacky su maximalne ucinne, a veruze som sa bal - za bieleho dna a v rusnom meste! Neviem si predstavit pozerat film sam v baraku a v noci. NedajGanesha nieco take uskutocnit. Mam sice rad strasidelne pribehy a filmy, a viem, ze strach je len emocia /s emociami sa da pracovat - a aj so strachom/, ale ako uz dlhodobo tvrim : vsetko len odtial potial. 88 % ()

peiton

Mám rada snímky odohrávajúce sa pod zemou,v labyrintoch či sieťach chodieb,no tuto tvorcovia šliapli vedľa ked nechali skupinku ľudí zahrať sa na lovcov pokladov.Občas som sa pristihla,že nepozorovane upadávam do komatického spánku.Priebeh deja bol chaotický,nezmyselný a nudný.Nebolo mi miestami jasné či naša potrhlá skupinka bádateľov hľadá ten spomínaný šuter a či cestu von + tie ich predstavy a preludy v takomto žánri ako je v popise uvedené tu vonkoncom nemali čo hľadať.Sú oveľa vdačnejšie snímky s takouto a podobnou tematikou. ()

M.i.k.e

ačkoliv As above,So below jede podle stejného mustru jako absolutní většina všech found footage a za nejoriginálnější prvek se dá považovat fakt,že hrdinové v jednu chvíli upustí hlavní kameru,nechají jí ležet a utíkají pryč (tedy to co by v podobných situacích udělal normální člověk),podařilo se tvůrcům vytěžit z minima maximum.Film se sice rozjíždí pozvolna,ale ve chvíli,kdy se sestupuje stále hlouběji do katakomb,začíná se soldině bubat a i když jsem hodně lekaček očekával,nejedna mě překvapila.Atmosféra je opravdu slušná a i díky ní tu je jeden z nejlepších found footage od dob Blair Witch.V letošním hororovém suchu celkem příjemné překvapení...70% ()

Havaj8

Absolutně jeden z nejlepších letošních hororů a dokonce ve stylu FF. Bylo příjemný, že už na začátku nás v rychlovce seznámili s tím, o co půjde a hned se šlo do celkem tajemnýho podzemí. A čím hlouběji, tím víc to sebou neslo to napětí, co na nás vymyslej. I ty věci z historie a různý mytologie tam nebyly jako zbytečný bláboly. Fakt nevím, jestli jsem někdy dřív viděl něco takhle pekelnýho, možná škoda, že nám neukázali jejich představu pekla, mělo to k tomu našlápnuto dost. Ale ta atmosféra byla světová, k tomu jednoznačně hudba udělala svý, pár lekaček. A i když by se našlo několik nelogičností, tak se to dá přehlídnout. Ten konec byl rozhodně neočekávanej. ()

kaposlav

Thriller/Horor, ale aj sci-fi. Opäť nízkorozpočtový film točený na ručné kamery. Pravdepodobnosť úspechu takýchto filmov je nízka a potvrdilo sa to. Nebolo to ani náhodou na 4*. ()

Figu

Pod zemí bylo dost těsno. Hustota výpravy brzy začala řídnout. Zápach hlíny a potu se mi z nosder ne a ne dostat. Grafity okolo na zdech mě děsily a zmatených nás bylo nemálo! Krev se mi dostávala už i pod nehty a já nevěděl co dělat. Zrak se mi třásl a zklidnit zornice nešlo. Šok! Nahoře okno. Díra? Otvor? Kanál??? Jsme venku? Živí a zdraví? Nelze to určit. Vše je nejasné, zmatené. Tohle je Paříž. Město zamilovaných. Ne-e. Téda... Dobrej matroš! 75% ()

Caminzind

Indiana Jones meets Šifra mistra Leonarda. Nadprůměrná (sub)žánrovka, která ztrácí své kouzlo v momentě, kdy se již přestává spoléhat na imaginaci diváka a štafetu přebírá invence tvůrců. No a já čekal v závěru víc než pár přeludů a vytuněnou basu. 60% ()

Rajesh_K.

Když pominu půlhodinový rozjezd, tak jsem právě zažil 60 minutovou jízdu strachu. Nemám ani nejmenší tušení, jestli všechno, co tam povídali byla pravda, ale já jsem jim to věřil a vzhledem k tomu, že alchymie byla, je a bude věcí záhadnou, jsem na vážkách zda věřit nebo nevěřit. Příběh byl originální. Herci/neherci mi nevadili, nemůžu si stěžovat. Velmi vydařený klaustrofobický FF. Bylo to originální, napínavé a dechberoucí. A tak to mám rád. :) Ještě chvíli to budu zpracovávat... Velký palec nahoru! (95%) => 5★ ()

zdenotvor

Trochu mi vadila tá kamera, ale v tomto prípade by to inak nešlo. Konečne horor ktorý ma posadil do sedačky. Veľmi napínavé, temné a nervy drásajúce. ()

rakovnik

Klaustrofobická žánrovka v atraktivním prostředí, akční od začátku do konce. Dokonce místy až ve stylu počítačové hry. Sice jsem se bál holky Indiany a dalšího handycam filmu, ale nakonec jsem se dobře bavil. Některé postavy se sice vynořily a opět zmizely bez návaznosti na děj, ale po většinu času jsem si užíval horrorovou jízdu katakombami a chodbami. Pěkně vymyšlené a natočené, byť z otřepaného námětu ()