Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

drStanek

Zpracování (vymyšlení) mytologie o kameni mudrců se na tomhle filmu povedlo asi nejvíc ze všecho. Kdyby si odpustil všechny ty rádoby hororově nadpřirozený scénky a zaměřil se čistě na honbu za oním šutrem, podkreslenou trochou Indiano Jonesovské akce, dopadl by u mě o dost líp. A jako u všech současných počinů apeluju na to, aby se herci do filmů s takhle malým obsazením, nevybírali podle toho jak moc se podobají Orlando Bloomovi nebo Natalii Portman. ()

s1r1us

Tak trochu jiný film, než by většina čekala. Někdo přišel na typickej survival a čekal, že se banda lidi někam propadne a postupně budou jeden za druhým řešit pomocí kapesního nožíku svoji marnou záchranu. Druhej došel na oživlé kostlivce a zombíky ze sklepa a čekal dost explicitní násilí. A ani jedno se až tak uplně nesplní. Přesto si ta naivní skupinka bude muset projít svým peklem, muhaha. >:-) Paní smrt je obcházela už mezi živými a u vstupu, ale kdo chce kam... Kdyby si aspoň sypali drobečky, nu což, nikdy nevěř mrtvýmu krtkovi. **-***. Hvězda navíc za historickej background, půl pak za komnatu á la Indy J. ()

dudo0606

Skvelý horor! Veľmi zaujímavá myšlienka, už začiatok ma chytil za srdce, pretože archeologické, vykopávkové a podobné veci ja skutočne môžem. Perdita sa tu trochu zahrala na Indiana Jonesa v ženskej verzii a šlo jej to perfektne, čo ma milo prekvapilo. Celý film bol výborne spracovaný, postupne naberal na hororovitosti a neustále ma udržiaval v napätí, pár ľakačiek to fakt len vylepšilo, a konečný efekt filmu bol absolútne úžasný! ()

Dzvandzi

Tak,asi bych začal těmi pozitivními věci a to je nápad,prostředí,hmmm a to je asi vše....Tohle nemělo nic originálního,ani dostatečného.Kamera na hovno,scénář byl nesmyslný a vůbec nedával smysl,jakoby sem si to měl domyslet sám,ale nato mám asi blbou fantazii a nebo jeto prostě sračka!??? Snímek mě také ani trochu nevyděsil,ale atmosféra nebyla zase tak špatná.No a pak už jen to co mi potvrdilo mé hodnocení,bylo jen pár takzvaných ,,Wtffff?´´ momentů,které jsou tak moc nereálné,že se ani do hororu,který nemá být reálný nehodí a to je co říct...Například závěrečný pád...Ze začátku to vypadalo dobře,ale ke konci jsem dostal chuť dát odpad!,chybělo málo...15% ()

danny_21

Tak takhle jóooo, to by šlo. Co se týče atmosféry a námětu musím sklonit klobouk dolů. Ubrat trochu bizardností a zapracovat na detailech v ději, mohl to být ještě lepší - v tomto žánru, kde si člověk říká, že už snad vše bylo 100x řečeno a natočeno zase jednou svěží vítr - 75 % ()

masino

Mam rad tieto klaustrofobicke horory tocene ako "found footage". Atmosfera poslednu polhodinu bola velmi dobra. Ale ani zazitok z kina ma neprinuti dat hodnotenie viac ako 3***. Je to proste klasicky horor, jednohubka ale nie zla. A som si isty, ze bude aj pokracovanie... ()

El Patron

Určitě nejfantastičtější film natáčený kamerou pod zemí (nevím kolik jich přesně je). Paranormal activity, jakož to film na vystrašení nedospělé mládeži a na zasmání dospělým, nemá absolutně dech, zatímco Pod zemí běží jako o závod. Ano, bylo to někdy až moc zbytečně zběsilé, jako třeba ti zombie, ale samotná atmosféra byla nezapomenutelná. To takové Rec mělo mnohem lepší koncept, ale zase podzemí větší dynamičnost. Popravdě jsme se na druhou polovinu filmu díval skrz prsty. Jedna věc mě ale dost mrzí a to že nápad s opačným světem mohl být rozvinutější a přenesenější do skutečnosti. ()

Amynka

Jsem trošku zklamaná..,ale můžu si za to sama...Po shlédnutí traileru,kdy mě málem klepla pepka a po přečtení komentáře uživatele ricci.s,jsem čekala,že se v kině pos...Jako joo,párkrát jsem se lekla a jednou fakt solidně,ale defibrilátor jsem nakonec nepotřebovala..:-))Ale filmek rozhodně doporučuju!Kamera není kupodivu moc rozklepaná,takže jsem to v pohodě sledovala,aniž by mě z toho po chvíli začaly bolet oči a vzhledem k tomu,že jsem lehkej klaustrofobik, jsem s nima soucítila(jak ten černoch uvízne a začne panikařit,tak jsem pomalu taky přestávala dejchat..)A co se týče pointy,tak bomba!!Závěrečná část filmu byla podle mě dokonalá!Ale je fakt,že jsem nechápala ten jejich klid...po úmrtí kamarádů bych byla úplně vyřízená a k smrti vyděšená,co nás ještě čeká...,ale oni zachovali klid a šli prostě dál..to já(věřím,že většina lidí)bych byla zesr..strachy a začala vyšilovat a panikařit..Ale je fakt,že hl.hrdinka byla už na začátku filmu odvážná a šla si tvrdě za svým cílem...Jo a co se týče pekla,tak prý je pekelná brána pod hradem Houska..,ale já bohužel v té hradní kapli byla a nic necítila..:-(( ()

DavidWebb

Takže naša Zem je predsa len placka a nie guľa. A ja som sa spolu s ostatnými miliardami obyvateľov stal dokonalou obeťou perfektne premysleného bludu nejakých ...nátov. Vážne škoda, že keď som pre hanbu chodil týždeň po kanáľoch, tak som si nevzal so sebou sviečku a mobilný telefón aby som to natočil. Mohol som to následne predať houlyvúdu na distribúciu do kín, namiesto toho, aby som to zavesil na jútjúp ako domáce video, kam tento majsterštyk bezpochyby patrí. Vedel som, že je to "handycam" a zároveň dúfal, že to bude iné. Nebolo. Už sa tu o tom popísalo fakt hodne a ja... Takto, ja naozaj už nechcem flákať tie odpady!, pretože sa mi to zdá až doslova dehonestujúce a za každým filmom je ukrytá určitá snaha, stojí to čas, námahu a peniaze. Aj preto je 1 biely trpaslík to najlepšie čo môžem tejto komédii dať. V každom prípade sa nechcem nijako dotknúť vkusu divákov, ktorým sa to páčilo, pretože proti gustu žiadny dišputát. ()

RAFT

Tak od tohodle hororu,jsem nic nečekal a ono ejhle.Dost dobře natočené,parádně zpracované.U filmu sem se několikrát lekl aniž bych to nečekal.Chci pokračování.60% ()

Knor

Mám z tohoto hororu radost. ještě pořád je vidět, že se dá pořád někde těžit nové a zajímavé nápady. Klaustrofobická atmosféra funguje bezvadně a po sestoupení do katakomb jsem měl hodně nepříjemný pocity, které se vystupovali stejně rychle jako ta parta bláznů sestupovala níž a níž. Párkrát jsem s sebou i dost škubnul a navíc jsem se takhle pěkně už dlouho nebál. Jdiný co mě trochu sere je úplný konec, který měl podle mě dopadnout jinak....abych byl přesnější udělal bych z posledními přeživšími úplný opak. Škoda, ale jinak je to pecka. ()

beso74

Nikdy by som nepovedal, že sa mi bude páčiť niečo, čo si hlavní predstavitelia natáčajú kamerou, pretože už len pri spomenutí Found Footage sa mi vyhadzujú vyrážky a dostavujú sa bolesti brucha a daviace reflexy ( dokelu, už je to tu zas). Avšak tento film má hneď niekoľko predností, ktoré prevažujú žánrový handikap. Po prvé, sú to sympatické postavy, po druhé, zaujímavý námet (kameň mudrcov nie je niečím, čo by sa objavovalo tak často ako kde aké ľudožravé beštie, hladujúce mŕtvolky, odporcovia cesnaku a svätenej vody s nadmerne vyvinutým chrupom či kde jaké veľké laby pobehujúce po lese) a predovšetkým desivé klaustrofobické prostredie parížskych katakomb vyvolávajúce tak žiadané zimomriavky a husiu kožu. Výsledkom je pohodových 90 minút, ktoré človek venuje tomuto filmu bez pocitu, že bol zas podvedený. ()

jos_sep

Překvapení jako sviň! Mám rád, když od filmu nic nečekám a dostanu takovouhle nálož. Nejlepší horor za poslední dobu! ()

Bube1

Pro found footage horory mám slabost, takže mi tohle opravdu sedlo. Myšlenku filmu tu nebudu rozepisovat, ale pro mě je geniální! Jen ta atmosféra mě nějak nedokázala vtáhnout a za to hvězdu dolu. ()