Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

Lilien

Konečne nejaké hororové béčko čo stojí zato. Slušný herci, super atmosféra i Danteho fanúšikovia si prídu na svoje. Trošku tomu chýba zaujímavejšie finále či pointa. ()

vozralec

Poslední třetina strašidelná. Občas lehce nepřehledné díky stylu natáčení, který je častý u těchto filmů. Má navodit autentičnost a skrýt omezenější rozpočet. ()

goodnic

Jak je již zvykem u hororů na které se těším, čekalo mě malé zklamání. Přesto jsem si ale dokázal film docela užít, především díky sympatické hlavní postavě. ()

sWONDER

Pútavý námet, rýchle tempo, alebo kamera by mohli byt plusom tohoto "hororu"? Možno, ale rozhodne viac je tu záporov. Atmosfera je pekne hustá, ale čo z toho keď to kazí celá rada z prsta vycucaných nezmyslov, aj keď efektných. ()

nick_sekac

Proto ten název! Úplně si představuji, jak si na začátku Dowdle pozval celý štáb a důrazně jim vysvětlil, že něco gravitace neexistuje a v aktuální poloze je drží akorát víra, že to tak je. Zkrátka, je nutné vypnout mozek a člověk může zažít dobrodružství plné mystiky, hrůzy a záchvatů klaustrofobie. ()

Miagy

Od filmu som absolútne nič nečakal, nenechal som sa vyprovokovať niektorými recenziami a názormi. Film mal rýchly spád, hoci niektoré scény boli nudnejšie, rovnaké a akési homogénne, ja som sa bavil. Filmu by sa dali vytknúť mnohé nejasnosti, nelogické správanie, či niektoré mysteriózne prvky. Bavil som sa, film však nie je podľa môjho názoru hororom roka 2014. ()

TommyDiamond

Je vidět,že John Erick Dowdle se úplně vyžívá ve stísněných prostorech. Uzavřel už nás v nehezkém činžáku i v nepojízdném výtahu, ale jeho prohlídka pařížských pozemních katakomb u mě sklidila vážně ten největší úspěch. Snímek Pod zemí dokáže svým hektickým tempem, s jakým se dole postupovalo vstříc závěru, dokázal dokonale vtáhnou do děje. Navíc kombinace duchařiny a temných spletitých chodeb ve mě vyvolávala lehký pocit klaustrofobie i strachu. Musím uznat, že po dlouhé době mě nějaký horor dokázal nadchnout a tak mi nezbývá než udělit čtyři hvězdy.... ()

viky13

Horory mají děsit. A přesně to se mu povedlo, já byla posraná až za ušima. A proto těch pět hvězdiček. ()

Looka

80% Nebýt určitých scén (čarování s kamenem mudrců), mohl se film tvářit naprosto vážně. Takto je to "pouze" vynikající minimalistický horor. ()

Megynka

Docela pecka a vlastně ani nevím, proč dávám jen 4*, možná proto, že je to vlastně tak trochu docela béčkovej film, ale herci naprosto super, ani chvilku jsem se nenudila a celou dobu si jen říkala, co asi bude dál a jak to dopadne ... Jen škoda pár věcí, které opravdu dobře popsal J*A*S*M, takže s tím bych se tak nějak i ztotožnila. Ale určitě to stojí za to vidět :) ()

studiobadguy

Dokonalí found footage film. Film s dobrým hereckým obsazením a naprosto skvělou atmosférou. Naopak je tu spoustu nejasností a momentů co nedávají moc smysl. 85% (4 hvězdy). ()

LdaVinci

Moc fajn atmosferickej horůrek. Found footage tomu i ve většině případech prospělo. Trochu pak zamrzí, že některé věci nebyli nějak vysvětleny. Jako jo, bylo to dobrý. ()

Najt

Velice povedený snímek. Po příběhové stránce mě to neoslovilo, jako horor to bylo taky zvláštní, ale ta atmosféra a prostředí tak to bylo kulervoucí. Musím především vyzdvihnout hudbu, protože díky ní mě obcas hruzou vstávaly chlupy. Ztíšněné a klaustrofobické momenty ve mě občas vyvolávaly opravdu nepříjemné pocity a pár leků taky nechybělo. Víceméně 3* jsou relevantní, ja ale jednu přidám za tu hutnou a mrazící atmošku. ()

maramashi

Found footage vyslovene nemusím ale toto je veľká výnimka. Krásne vykreslená atmosféra, tú mysteriozitu bolo krásne cítiť. Konečne sa odohrávajú katakombové filmy aj niekde inde ako v džungli a podobných  prostrediach. Ku plnému počtu bodov mi chýbalo viacej tých kreatúr a príšer. Na začiatku som si myslel že to bude nejaký lacný na kolene spracovaný horor no moje predtuchy boli omylom. Na konci som čakal možno väčší zvrat. 75% ()

borohub

Ale jo, nebylo to vůbec špatné. Celý film se drží tajemná atmosféra a ty lekačky tomu dodali grády(i přes to, že jich tolik nebylo). Nenapadá mě co bych zkritizoval, ale na 5 hvězd to bohužel nemá. 70% ()

Paja.93

Příjemné překvapení. Po dlouhé době jsem se i lekla a ta hudba a zvuky byly mistrně provedené. Opravdu jsem si říkala, že bych v jejich kůži být nechtěla a jaké překvapení by tam asi čekalo na mě. Příjemně mrazivé a po delším rozjezdu to hezky frčelo pořád v napjaté formě. Jen ten konec mohl být, no horší :) Za nápad, pekelně dobré peklo a provedení 4 *. PS:Taky bych chtěla být tak nebojácná Lara Croft, jako hlavní hrdinka. ()

SilentMemory

Mala som inú predstavu, tešila som sa a hoci nebol vôbec podľa mojich očakávaní aj tak bol super. Tento film ma zaujal už len kvôli tomu, kde sa odohrával a potešil ma sympatickými hercami , tým, že je bez nejasností a ide hlbšie, symbolizmom a vyjadreniami, ktoré vhodne dopĺňali nepríjemnú skľučujúcu atmosféru ( mystika a prvky z histórie ) a celkovo zobrazenie pekla - chodenie v kruhu - večnosť pred ktorou niet úniku, tápajúc v minulosti a čeliť skutkom, no taktiež zobrazenie toho, že každý má na výber a má šancu a je potrebné konať pokiaľ nebude neskoro... hm tento film mi pripomenul môj najhorší sen z ktorého som sa nemohla prebudiť a ešte aká irónia... stalo sa tak na Nový rok okolo tretej .... no ale späť k filmu hneď v prvých minútach som myslela, že ho vypnem a prečo ?! lebo nenávidím ručnú kameru ... nakoniec som to však kvôli deju prekonala a spravila som dobre.... koniec som síce očakávala iný ale s týmto som bola spokojná taktiež a vydýchla som si ....veľmi vydarené, hodnotím ho snáď ako najlepší horor tohto roku ... taktiež musím pochváliť nádherný plagát ()

The_Peach

Horory moc nevyhľadávam, lebo som pri nich doprdený a vždy si na konci nadávam, že či mi bolo toto treba. Avšak jedného dňa som nemal čo pozerať a teda povedal som si, že vyskúšam. Bol som spokojný, pár krát som sa temer poTOTO, ľúbila sa mi a stále som očumoval hlavnú hrdinku Skárlet a samozrejme ten found footage mi nevadil, nejak som si naň zvykol už pri iných filmoch. ()