Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

adamix

To, že ide o súhru kolísavých charakterov postáv a lacných lákačiek, nekazí moc dojem vzhľadom k tomu, že sa to odohráva v tých katakombách, ktoré sú strašidelné aj bez všetkého toho smiešneho navôkol (smrťožrúti, klavír, telefón, kameň mudrcov). U mňa 3*. ()

PATWIST

Riadny hororový masaker, čo sa týka spracovania a príbehu, rozhodne sa to vyrovnáva hororom ako Pád do tmy a REC. ()

Boudyy

Celkem slušný francouzský nezávislý horor. Prostory pařížských katakomb jsou velmi nosné co do nápadů, s podivem, že zatím vznikl jen tento a o sedm let starší a poněkud slabší film. Ruční kamera a styl found footage mi vyhovuje, jde o nedoceněnou civilní formu vyprávění, jíž bych uplatnil klidně i jinde než typicky na hororech. Každopádně film je nápaditý, gradace probíhá pomalu a náznakově, dále pěkné vychytávky a odkazy na egyptskou mytologii. A velmi pěkný závěr ("jak nahoře, tak i dole"). No a taky velmi pěkná a důvtipná Perdita Weeks, takovou buchtu vyfasovat na dobrodružnou výpravu je vážně požehnání. ()

nula87

Na začátku jsem si položil jednoduchou otázku: "Umřou tam všichni?" a po cca 20 minutách jsem si sám pro sebe dodal: "Doufám, a doufám, že to bude rychle". Jakože horror, jakože pseudodokument, jakože okultismus - ale opravdu všechno jenom jako. Doopravdy jde o dost nepovedený film s mnoha příběhovými a logickými nesmysly, kterých už bylo natočeno spoustu. 40% ()

HEED

Asi dvakrát jsem se u toho fakt leknul. Je to hodně vykradené s dle mého názoru, mnohem povedenějšího filmu, PÁD DO TMY. Navíc nesnáším tento druh kamerování, jako je použito v tomto filmu. Na podrážení fanzatie to ujde. ()

Sssiksseilor odpad!

Proč musí zažitý koncept hororu vždy tak totálně zkurvit téměř celou stopáž filmu? Námět měl přitom tak našlápnuto a rozhodně si žádá lepší zpracování, kde nebudou chodby navozovat pocit místa ukvapeného vystěhování bezdomovců a těžce retardované chování nesympatických herců nebudete chtít po pár minutách radikálně utnout z pohodlí vaší domácí sedačky. Též symbolikou je to smutně na úrovni mateřské školky, a vlastně celé je to taková dobrodružná rychle ubíhající pohádka s žel malou hrstkou velmi dobrých lekaček. Na hvězdu to ale nemá ani zdaleka, takže místnímu hodnocení ještě může být produkce vděčná. Plno nelogičností v děravém scénáři je vskutku za trest dodívat do docela povedeného konce, kterému však naprosto unikala jakákoliv gradace. Vrcholem trapnosti je zde pak 'kámen mudrců', jehož trapnější zpodobnění jsem doteď opravdu neviděl. Pokud někdo potřebuje trefný příklad toho, proč film a především žánr hororu mele z posledního, je tento paskvil ideálním příkladem. A ač se považuji za milovníka ruční kamery, tak zdejší obrazy Mi přišly těžce bez nápadu, utopené v další obyčejné duchařině. ()

Olafsson

Za pár kaček se dá natočit horor, kterej strčí napětím do kapsy stamilionové CGI sračky. Jsou tu parádní lekačky, slušnej gore (vše praktické efekty) a zajímavej konec. Velmi doporučeníhodné kolgům trpícím klaustrofobií. ()

Hemlock

Snímek má solidní tah na branku, ale kdo čeká nějakou brutální řežbu v podzemním propletenci, bude zklamán. Osobně nejsem fanouškem found footage filmů, ale tento snímek patří rozhodně k tomu lepšímu, co tento subžánr hororu může nabídnout - dávám trojec a 60%. ()

carodejb

Keby to ostalo pri hľadaní pokladu (nejaké tie hádanky, blúdenie, zopár okultistov...) bolo by to fajn. Ako oceňujem snahu tvorcov o nejakú pointu, ale takto to vyzeralo, že len hádžu jeden "strašidelný" nápad na druhý bez logiky. Teda vnútorná logika tam je, to nepopieram, ale tie hororové časti boli nekreatívne a pointa bola predvídateľná. Jednoduché pulpové dobrodružstvo by bolo asi lepšie. ()

DoubleJack

Standardní hororové béčko se vším všudy.  Perdita Weeks je fajn, ale postava, kterou hraje je totálně neřízená střela, která nejdřív koná a až pak přemýšlí. Což je zvláštní, protože je jediná, která dělá ve výsledku dobrá rozhodnutí a hloupé věci dělají všichni ostatní. Po hodině filmu, se začíná příběh rozpadat a samoúčelná tajemství nedávají smysl, ani sama o sobě, ani v kombinaci s ostatními věcmi. Postavy se stanou iracionální a poslední půl hodina je kapitola sama pro sebe. ()

Oxyuranus

Yes yes yes! Svěží film, který má atmosféru a opravdu hodně dobrý nápad, který je skvěle provedený. První polovina filmu mě bavila o něco víc než druhá, ale zase nikdy předtím jsem se tak rád nenadechl čerstvého vzduchu jako na konci tohoto filmu! ()

soviczka

Abandon all hope ye who enter here... Příjemné překvapení a rozhodně nic pro klaustrofobiky, hydrofobiky, nyktofobiky a další normální lidi. ()

Jadro

Amatérsky počin, nič iné k tomu neviem povedať. Začiatok bol asi venovaný MacGyverovi, priebeh predchodcovi "The Tunnel", a hlavne, tak predvídateľné "scary zásahy" som naozaj nečakal :-) Až na hlavnú herečku Scarlett, výkony suché, nelogické a na 90% absolútne nereálne, miestami až smiešne zúfalé... BTW, ak ste niekto epileptik, radšej pre tú vyklepanú kameru zvážte účasť... Jedine zvuk bol v pohode. ()

J.Mayen

Čekal jsem mnohem horší podívanou, film ve stylu BLair witch, this time z klasutrofobického prostoru Pařížského podzemí, o kterém jsme už slyšel ledacos, začátek moc nenadchne,ale konec filmu přinese příjemné zpestření, nebýt pár věcí, který mi vyloženě vadily (nejchytřejší archeoložka na světě a její komplic, kteří rozluští každý rébus do půl minuty a to i přesto, že kolem nich vybuchují nálože a bortí se zdi) hodnotil bych i o trochu výš, nakonec možný kdyby toto nebylo vyřešeno hned, luštili by ještě ted, nebo by pochcípali pod sutinama a bylo by po filmu, ale tak dalo by se na příběhu ještě zapracovat a ne že ne.Film se dá doporučit dál dle mého. ()

BenchPress

Takhle to řeknu. Nikdy jsme horory příliš nevyhledával, až v poslední době je mám čím dál tím radši. Z Pod zemí jde cítit nepříjemná atmosféra, která se stupňuje. Začíná to sice pomalu, ale zhruba od poloviny filmu hrajou tvůrci divákům na nervy přímo ukázkově. Některé scény mě fakt dostaly a proto se nebojím s hodnocením přitlačit. Dobrý zážitek v kině. 4/5. ()

kacir

Ale už ma vážne serú tieto horory. Raz za čas sa to dalo, ale teraz v jednom kuse točia FF-ká. Tým chcem povedať to, že by som dal najradšej zakázať tento štýl točenia filmov, ale tomuto to dokonale sadlo. A posledných 20-30 minút..juchuuu. ()

george16

že já se na ty filmy FF vůbec koukám (ještě jsem neviděl snad jediný jakž takž dobrý), ale tohle je obzvláště nudné nezajímavé, nepochopitelné, absurdní... Shlédnuto na dvakrát, pže jsem u toho usnul, což se mi u filmů v angličtině stává jen velmi zřídka, takže dvě hvězdy ještě asi moc. ()

Facerr

Vcuclo mě to, jako černá díra Godzillu. Tolik klaustrofobie jsem si už dlouho neužil a nezůstalo jen u ní. Tenhle biják dokázal děsit i jinejma věcma. Už jsem jenom čekal, že to tvůrci zmrvěj nějakým rohatým, ale nezmrvili. Tahle verze pekla totiž měla fakt daleko od S čerty nejsou žerty. I tak bych tohle pouštěl před Mikulášem zlobivejm parchantům:) ()

maxcold

Je to horor, takže pokaždé se mi u tohoto žánru bude stávat, že tohle tam být už nemuselo, tohle bylo přehnané. Opravdu jsem byl napnutý celou dobu. Přesně takhle nějak si představuji peklo: studené, tmavé, špinavé, ztísněné a strašidelné. Z filmu je uplně cítit ztuchlotinu katakomb. Stálo to za to. ()