Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

blazma

Tohle mě prostě zaujalo od první minuty, honby za poklady společně s určitými legendami a zasazené do míst co víte že existují je prostě něco co žeru a rád se na to koukám. Katakomby pod paříží, musí být mega zážitek a tady prostě atmosféra je, horror který se pak promění na lehké scifi a pak zase spadne do mysteriózního horroru. Víte, že jde o peklo, ale přitom vám nedá vysvětlení jak je to všechno možné. Prostě jo, tohle mě udrželo v sedačce. ()

Sefik odpad!

Co to bylo za záběry? Roztřesená kamera znamená pouze to, že si ten, co to jednou rukou točil, si druhou zřejmě honil vocas. A proč badatel / profesor / Indy v sukních? A ještě i koukatelný a mladý? Takový nemůže extistovat. ()

Arigato

Přesně něco, u čeho jste vděční, že nemusíte být v kůži hlavních hrdinů, ale můžete je jen sledovat z pohodlí domova a jsem přesvědčen, že prostory, ve kterých se film odehrává, ocení kdejaký klaustrofobik. Snímek je takovou směsicí poněkud zajímavě vyhlížejících a populárních námětů, bohužel před sebou už od samého začátku tlačí spoustu nezodpovězených otázek a na většinu situací existuje očividně zcela jednostranné řešení. ()

DonBraso

John Erick Dowdle mě nadchnul u filmu Ďáběl a na tohle čistě náhodou narazil a tak si říkám dlouho neviděl FF tak tomu dám šanci. No to byla obrovská chyba. Takže hrozně uřvaná nesympatická archelogožka Scarlett, která postupem filmu předvádí normální show hodné do zlatého fondu vím kudy mám jít,protože mám mapu a tak jsem si vzala průvodce radši sebou:) No nic začíná film ještě nějak v normě. Prostě musíme najít partu a jdeme pod zem. Kamera po půlce filmu ztratí smysl, protože, když jí nemá kdo jiný držet tak to stejně vidět musíte přeci. Partička hledá, prozkoumává. Do toho díky zvuků trochu atmosféra. Nemrtví čekají a dělají i činy, žel to je asi fikce nebo přelud. Jak se blížíte k nějakému cíly, který film ukopne nějakým kamenem, který jednou vyléčí záhadně, aby vzápětí selhal. Začínají přímo logické machinace s kamerou. Za celou dobu snad třikrát sešup dolů, někdy už bez jištění. Dole je vzduch jak v ráji, každýmu se dýchá jedna dvě a najednou nám zbývá jen tři statečný. Největší majstrštyk nastává na samém závěru, kdy otevřete poklop vzhůru nohama, kde ještě rafinovaně vyndáte kameru také vzhůru nohoma, aby byl divák asi za největšího kreténa. Tohle je tak absurdní, že jsem tohle neviděl sakra dlouho. Prostě nejspíš jste ve vzduchu, otevíráte poklop jako by byl nahoře nad váma,ale reálně není,rukama taháte jak když jste pod ním a najednou voalá jste na rovině u Temže:) Jako sorry, ale tohle byla třešinka do rakve snad nejvíc v epic fail filmovém elementu za desítky let co jsem viděl. 25% ()

Sebule

Co se týče hororových prvků, tak naprosto skvělé. Skvělá atmosféra, dobrá ruční kamera a skvělé prostředí. Když člověk přežije první půlku, tak v druhé půlce bude pod peřinou. Opravdu dobrý zvuk, veškeré strašidelné zvukové efekty atd. Příběh je sice hodně děravý, scénář ne tak skvělý, ale ve výsledku super horor. Hodnocení: 7/10 ()

Nikolas__

Poslední dobou vidím až moc filmů, které by mohly být vynikající, no bohužel se nedostavuje ten nejlepší scénář. Found Footage formát mi nikdy nevadil, takže i na tento snímek jsem se těšil, nakonec je to k mé smůle pouze mírně nadprůměrný horor. Trpí to na těžce průměrné postavy, občasně docela neuvěřitelné scény, s herci konkrétně jsem však problém neměl. Opravdu mi to přišlo chvílemi napínavé, ale ono to tak nějak nikam nesměřuje, a na to že jsem si od začátku říkal "podzemní horor s mysteriózní zápletkou od režiséra Poughkeepsie Tapes, to se nedá nijak zkazit ne?", tak moje očekávání nebyla zrovna naplněna a film byl nakonec nemastný, neslaný. Až je mi to doopravdy líto, protože potenciál a fajn námět tam byl. Rozhodně je to koukatelné a vůbec ne špatné, nicméně po režisérovi jakoby se teď slehla zem, a svůj počin z roku 2007 stále nedokázal ani v nejmenším překonat. 6,5/10 ()

Sinistra

Film o tom, jak agilní archeoložka s deseti doktorátama běhá v katakombách s partou francouzsky žvatlajících kamarádů, aby našla 700 let starej kámen, zatímco cestou naráží do oběšenýho taťky. Dá se ale říct, že až na zdlouhavej začátek a pár blbostí (věčnej plamen v opuštěnym podzemí? Nohy trčící ze země? A holka z Bambini di Praga byla taky nějak nadbytečná) to ale nakonec nebyla tak špatná podívaná, protože lekačky fungovaly opravdu dobře. Je škoda, že drtivá většina zajímavých scén se opravdu vešla do jednoho traileru. Pro mě navíc poněkud nešťastnej konec - všechno se vyřešilo během minuty, pak už jen group hug a au revoir. ()

ProfiDivak

Príliš neprekračuje úroveň lunaparkových siení hrôzy, hlavná hrdinka obdivuhodne fackuje nebožtíkov a hororová verzia bozku pravej lásky tiež zaujímavá ( tentokrát bez Draculu), celkovo nie príliš seriózny horor, ale pozerateľný a celkom podnetný. ()

ir.hools

Ještě, že je to podzemí tak hnusný a strašidelný samo o sobě...nápad na příběh celkem slušnej, ale provedení, návaznost, logika...nic moc...lehounce lepší průměr...tak 60% ()

kokofek

Začátek se jeví jako badatelská realita s nádechem mystična,které ke starým záhadám patří.Všechno je vcelku uvěřitelné i když velmi tajemné a záhadné.Během filmu se však děj změní a rázem trochu připomíná béčkové horory.Vcelku jsem se však bavila. ()

Popinodan

Jako nejlepší horor za posledních 10let.....ták to určitě.NE! Ale jako konkurent Jeskyně a Sanktum-určitě ANO! Skvělý a napínavý snímek odehravající se v katakombách už tak tajemné Paříže byl opravdu strhující. Lekačky byly slušné,ale bylo jich méňě než bych čekal. V kiňě to mělo fákt šťávu,i přes....noooo trošku divnej konec. ()

@nthr4X

Celkem solidní kousek, příběh je trochu chaotický a občas pokulhává, i ty lekačky teda nic moc, třetí hvězdu jsem dal jen za styl kamery který mi tady vůbec nevadí a naopak přidává na atmosféře. ()

halberdier

Solidní počin na poli Found-Footage, plusem je určitě působivá klaustrofobická atmosféra ztemnělých katakomb a občas celkem slušné lekačky. Nápad s pátráním po Kamenu mudrců není špatný, nicméně se to celé rozmělní v tuctovou vyvražďovačku, která ve finále nic nového do žánru nepřinese a ničím nepřekvapí. ()

LencaN

Co se nedá upřít, že je tu spousta zajímavých jednotlivých nápadů, ale dohromady to udělalo guláš. Nápad o vlastních minulých chybách a nahlížení pod pokličku svého svědomí bylo fajn. Jako strašpytel, který se bojí čeho jde, musím říct, že jsem se ke konci fakt bála a lekala se, že jsem i sklápěla oči. Ale jelikož to dělám u hororů běžně (jak u dobrých, tak špatných), tak tady chci hodnotit filmovou práci a ne jen mé pocity z filmu. Za prvé ta kamera byla hrozná. Roztřesená až běda. Nechápu, proč jim nikdo neřekne, že se to dělá v hororech až příliš často, že by třeba slušela klasická jezdící kamera, ne "držená v rukách". Vypadá to reálněji, ale spíš jako v nějakém Kdo přežije nebo podobné reality show. Jenže to tak vypadalo i bez ohledu na kameru. Prostě nástrahy tak okatě umístěné, ten zvonící telefon byl jak rána do zubů. Bylo to trochu jako pevnost Boyard, kdy soutěžící musí projít něčím nepříjemným... všechny překážky jsou ale hezky naplánované a pečlivě rozmístěné. Triky se povedly, prostředí vybráno taky suprově, ale co mi kazilo zážitek bylo herecké obsazení. Taková mladá kočka/modelka a ona měla několik titulů, spoustu zkušeností a ještě víc dalších dovedností, které by jí mohl závidět i McGyver. Navíc se mi nelíbilo to plácání několika kultur dohromady, pochybuju, že by se na jednom místě potkali při tvorbě těch strašidelných tunelů myslitelé či čarodějové (nevím, jak ty maníky pojmenovat) tolika národností či vyznání. Ta slečna mi dost lezla na nervy, byla nepřirozená. I zbytek celé té bandy byl tak strašně zvláštní a nicneříkající, že mi jich ani nebylo líto, když se jim něco stalo O:-) v hororové konkurenci by se museli filmaři mnohem víc snažit. První půlka filmu byla doslova ubíjející. ()

andrewXx

Zaujímavý námet a poriadne atmosferický trailer, ale to je celé. Na As above, so below som sa tešil a o to viac som po vzhliadnutí filmu zostal sklamaný. S found footage horormi sa akoby roztrhlo vrece a keďže všetkého veľa śkodí, už to celé nebaví tak ako v dobe vzniku BlairWitch či ParanormalActivity. Tvorcovia z námetu nedokázali vyžmýkať ani polovicu toho čo som očakával. V prvej polovici filmu je to ešte všetko fajn, rozbeh, atmosféra, ľakačky fungovali parádne, no potom sa to akosi zvrtne, film začína upadať, postavy sa správajú úplne nelogicky prichádza totálne nečakaný koniec (v zlom slova zmysle). Mám pocit, že tento film vznikol len kvôli podpore možno klesajúcej návštevnosti parížskych katakomb lebo iný dôvod nevidím. Naozaj škoda toho námetu. PS: slovenské titulky sú naozaj hrozné, preto odporúčam film buď bez nich prípadne s českými, počkať si na dabing alebo sa filmu vyhnúť a dať prednosť napríklad výbornému Deliver Us From Evil. ()

hony23

Film se dá rozdělit na 3 části. V té první naše archeoložka neustále luští nějaká stará písma, aby zjistila, kde najde kámen mudrců. Když vydržíte tuto nezáživnou půlhodinku, bloudíte s partou nadšenců v pařížských katakombách, kde díky rozklepané ruční kameře zažijete spoustu klaustrofobických zážitků. Tato část je zřejmě nejzdařilejší, protože závěr kromě několika předvídatelných lekaček moc slibovaných hororových chvilek nenabídne. Takže pokud si chcete vychutnat opravdový horor, vyrážet raději v pátek odpoledne na rozkopanou D1... ()

Ace.A.T.L.

Po fázi zklamání z "hororů", co přišly v roce 2014, bylo tohle něco přijemně lepšího. Ano, je to tak nějak ohraný v tom, že se zase jede na outdoor kamery, což v jistých chvílích opravdu pomohlo atmosféře. Nečekejte od toho kdoví co, ale určitě to víc potěší než Annabelle, Jessabelle a podobný kraviny. Líbí se mi to nevysvětlený NĚCO v celým příběhu a to, že zlo není poraženo. Za mě solidní 3* a DOPORUČUJU ()

frankiiee

Moc horory neoblubujem, ale tento bol spraveny naozaj zaujímavo a môžem povedať, že ta stopaz mi utiekla naozaj veľmi rýchlo a ja som sa vôbec nenenudil.... Jediné čo by som vytkol je koniec, ten by som si vedel predstaviť zaujimavejsi. ()